Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Autor Wiadomość
Baca350 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 37
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #16
mormo
Piotr napisał/a:
Leszku, pozaginałeś gości
Piotr napisał/a:
Żywego mormona nie spotkałem, ale jakby sie napatoczył to szybko bym go nie wypuścił.

--Enoch--nie popadaj w rozpacz, moje teksty nie są podkładem dla niej. Nie pochwalam zaginania gości dla zasady , każdego należy wysłuchać. To są natchnieni ludzie(patrz text Dartha powyżej.) i szacunek im sie należy. A że innaczej podchodzą do tematu...nie ma monopolu na religię, nawet na odłamy w obrębie jednego wyznania.

Co do żywego (a na co mi martwy?) mormona --chciałbym bo przepytać dokładnie jedynie, bom ciekawski. Czy to powód do załamania?? Jest co gorszego :
Cytat:owości! Jaka sekta! Bełkot powtarzany tysiąckroć przez bezmyślnych ludzi. Ma
--ten bełkot staje sie prawem ulicy, np. o mordach rytualnych Żydów, że śJeh.. dulary dają.
Taki stan rzeczy to pokłosie ciemnoty i złej woli. A i władze kościoła ponującego jak mogą dokopią innowiercom, to w końcu konkurencja od tacy. Walka o owieczki wykorzystuje naturalne skłonności plebsu i pospólstwa do tępienia innych(rudych, mańkutów, i cyklistów)

Enoch--nie jest tak żle, Łukasz za parę lat zmieni mastawienie do innych odłamów,na bardziej tolerancyjną . Może tacy jak my im to wytłumaczą.
Hej!
27-09-2006 09:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #17
 
DARTH_HELMUTH napisał(a):No jest u nas tecgo sporo, jakieś swoje centrum mają tu czy co...? Mnie kiedyś zaczepiali sporo razy, nawet raz wcisnęli mi te swoje broszurki i "księgę mormona" (nie dało się tych bzdur czytać...). Są bardzo kulturalni, gdy mnie mijają zawsze słyszę "dzień dobry", śmiesznie się z nimi gada.
z tego co pamiętam to mają siedzibę w hotelu Merkury [pewności jednak nie mam]; a przynajmniej tam prowadzą/dzili spotkania rekrutacyjne [połączone z darmowymi kursami językowymi]

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
27-09-2006 10:19
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Łukasz Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 59
Dołączył: Sep 2006
Reputacja: 0
Post: #18
 
M. Ink. * napisał(a):wszyscy uliczni misjonarze są ze Stanów
Tak, są to głównie młodzi chłopcy, którzy chcą uciec od służby wojskowej.

Crux Sacra Sit Mihi Lux.
Non Draco Sit Mihi Dux.
27-09-2006 10:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Łukasz Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 59
Dołączył: Sep 2006
Reputacja: 0
Post: #19
 
W Warszawie mają swój kościół gdzieś na ul. Wolskiej i też udzielają darmowych lekcji języka angielskiego.

Crux Sacra Sit Mihi Lux.
Non Draco Sit Mihi Dux.
27-09-2006 10:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika
krzysiek_enoch Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 622
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #20
 
Łukasz napisał(a):są to głównie młodzi chłopcy, którzy chcą uciec od służby wojskowej.
A skąd taka informacja? Możesz to podeprzeć czymś konkretnym?
28-09-2006 19:53
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Łukasz Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 59
Dołączył: Sep 2006
Reputacja: 0
Post: #21
 
Cytat:A skąd taka informacja? Możesz to podeprzeć czymś konkretnym?
To jest z książki o której pisałem na początku. Jak ta książka dojedzie do mnie razem z innymi rzeczami na studia to dokladnie zacytuje ten fragment.

Crux Sacra Sit Mihi Lux.
Non Draco Sit Mihi Dux.
29-09-2006 00:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Cichociemny Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 521
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #22
 
Łukasz napisał(a):Tak, są to głównie młodzi chłopcy, którzy chcą uciec od służby wojskowej.
Ciekawe spostrzeżenie, ale nie do końca . Parę lat temu zaprzyjaźniłem się z kilkoma mormonami i utrzymywaliśmy kontakt przez rok (w czasie ich misji) często gościłem ich w swoim domu i tak się o dziwo składało że tymy misjonarzmi były - same dziewczyny Uśmiech dwie z Stanów i jedna z Kanady. Miałem okazje poznać je przedewszystkim bardziej prywatnie . Tak naprawdę wielu z nich traktuje wyjazd jako ostatnią przygodę przed dorosłym życiem - roczny wyjazd to taka mormońska tradycja no i właśnie wielka przygoda(darmowe zwiedzanie świata) to gdzie jadą to przypadek cel wybierany jest losowo . Co ciekawe na misji mormoni zachowują się zupełnie inaczej niż prywatnie w domu . Tutaj nie mają na kwaterach telewizji kobiety chodzą ubrane tylko w spudnice i generalnie unikają zabawy , za to w domu zachowują się jak każdy inny amerykanin (no za wyjątkiem ograniczeń żywieniowych) . Tak naprawdę mają taką pokazową religijnośc , a duchowo bardzo przypminają (mnie oczywista).... katolików.
Zgadzam się z jednym "kościół" dość dziwaczny ze względu na swoją herachię kościelną (na czele kościoła stoi prezydent którego słowo jest równoznacze ze słowem Bożym - może tworzyć dogmaty :/) , mają tajemnicze obrzędy do których nie dopuszczają ludzi z zewnątrz i wyjątkowo nie lubią o tym mówić (mają specjalne świątynie otwierane pare razy w roku na te okazje (najbliższa w niemczech)- co tydzień spotykają się w normalnych salach) kolejna obrzędowość oderwana od słowa Bożego tak naprawdę (skądś .......... ja to znam ?????) . Jeżeli ktoś szuka egzotycznych obrzędów w atmosferze tajemniczości pełnej niesamowitej tradycji pełnej objawień wizji widzeń itd itp .......... osobiscie - omijać ślepy zaułek !!

2 Tym. 4:18
Wyrwie mnie Pan ze wszystkiego z?ego i zachowa dla Królestwa swego niebieskiego; jemu niech b?dzie chwa?a na wieki wieków. Amen.
[Obrazek: radio_chn.gif]
29-09-2006 09:39
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #23
 
czy w Stanach jest obowiązkowa służba wojskowa? :shock:

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
29-09-2006 12:41
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #24
 
M. Ink. * napisał(a):czy w Stanach jest obowiązkowa służba wojskowa? :shock:
Chyba miał na myśli, że u nas się wymigują. Ale przybysze ze stanów? Przecież u nas ich nikt do woja nie pochwyci. Cos tu nie klapuje, rzeczywiście...

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
29-09-2006 12:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika
kalosz Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 182
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #25
 
Łukasz napisał(a):Zamieszczam poniżej fragment listu do mojej koleżanki, z którą dzieliłem się o tym jak udało mi się skutecznie wytępić Mormonów z mojej uczelni.
Piękne możesz by z siebie dumny, dałeś świadectwo twojej wiary. Wygrałeś z nimi na drodze administracyjnej a nie dysouty - brawo, zabroniłeś im wstępu do akademika. Ciekawe czy jak ksiaz chodzi "po kolędzie" to też go wyrzucasz ? .
Piszesz ze doporwadziłeś to zakazu wstępu mormonów do akademika z twoim księdzem majorem - brawo, po 3kroc. Ale jesteś tolerancyjny, pożal się boże.

Jeśli w szkole cię uczyli że to Kolumb był pierwszy w AMreyce, to też moje gratulacje - wcześniej byłi tam chyba Vikingowie. - to tak na marginesie

Ks.Marek napisał(a):Ale jełśi idzie o Mormonów - to sekta w najlepszym wydaniu, dążca do rozkadu osobowościowego u cłowieka.
o prosze księdza tu ksoiądz jedzie na Mormonów , a jak ja napisałem pradw o Żydach to było - ciach - proszę proszę, czy to nie jest lekko traGICZNE ?

A ja ich lubie, mili, grzeczni, tolerancyjni, można pogada, a nieszołomy od razu zabi, wyrzucic - a gdzie tolerancjia? Czego się boicie ?
01-10-2006 16:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika
krzysiek_enoch Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 622
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #26
 
Łukasz napisał(a):Jak ta książka dojedzie do mnie razem z innymi rzeczami na studia to dokladnie zacytuje ten fragment.
trzymam za słowo :-
01-10-2006 22:01
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #27
 
Łukasz napisał(a):W Warszawie mają swój kościół gdzieś na ul. Wolskiej i też udzielają darmowych lekcji języka angielskiego.
Żeby było śmieszniej: sieć Mariot`ów w całym świecie też nalezy do Mormonów.
kalosz napisał(a):o prosze księdza tu ksoiądz jedzie na Mormonów , a jak ja napisałem pradw o Żydach to było - ciach - proszę proszę, czy to nie jest lekko traGICZNE ?
Mormoni to sekta, co jest wiadome wszem i wobec. Żydzi zaś nie mają najmniejszych oznak jakie cechują sektę. Poza tym - Izraelici to starsi bracia w wierze dla mnie, katolika. A wykręty sa wszędzie: i w KK i u Żydów. Jak i tez przeciwnie: u Mormonów zapewne jest wielu wartościowych ludzi.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
01-10-2006 22:31
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
kalosz Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 182
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #28
 
To ja już wole mormonów niz tych ..... (nie napisze bo ktoś nietolerancyjny zrobi ciach)
02-10-2006 10:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #29
 
kalosz napisał(a):To ja już wole mormonów niz tych ..... (nie napisze bo ktoś nietolerancyjny zrobi ciach)
No ja też. Przynajmniej mormoni nie prezentują ukrytego mniej lub bardziej antypolonizmu i postawy "ja chcę", tak jak (ciach!). Oni nie mają napisane w swoich pismach, że bóg przeznaczył ich do rządzenia światem, tak jak to jest w pismach (ciah!)ów. Ale dość o tym, bo znowu mnie ogłoszą anty(ciach!)itą.

Duży uśmiech

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
02-10-2006 14:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #30
 
Bez przesady, macie moderke za bandę debili :/ :?:

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
02-10-2006 14:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów