Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Autor Wiadomość
krzysiek_enoch Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 622
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #31
 
Łukasz napisał(a):
Cytat:A skąd taka informacja? Możesz to podeprzeć czymś konkretnym?
To jest z książki o której pisałem na początku. Jak ta książka dojedzie do mnie razem z innymi rzeczami na studia to dokladnie zacytuje ten fragment.
Zacytuj ten fragment, bo gotów jestem pomysleć, że zmysliłeś to sobie złośliwie :diabelek:
03-10-2006 21:29
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #32
 
krzysiek_enoch napisał(a):Zacytuj ten fragment, bo gotów jestem pomysleć, że zmysliłeś to sobie złośliwie

Jeśli autorytet kapłana cos dla Ciebie Krzysztofie znaczy, to proszę - skupmy się wszyscy na zasadniczej kwestii, i mówmy o Mormonach jako ludziach, którzy są zdecydowanie odmienni w poglądach od nas. To, że prowadzą, czy tez nie prowadza knajpy jest akurat tak wazne, jak snieg w ubiegłym roku na Kilimandżaro.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
03-10-2006 21:41
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
krzysiek_enoch Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 622
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #33
 
Ks.Marek napisał(a):
krzysiek_enoch napisał(a):Zacytuj ten fragment, bo gotów jestem pomysleć, że zmysliłeś to sobie złośliwie
Jeśli autorytet kapłana cos dla Ciebie Krzysztofie znaczy, to proszę - skupmy się wszyscy na zasadniczej kwestii, i mówmy o Mormonach jako ludziach, którzy są zdecydowanie odmienni w poglądach od nas. To, że prowadzą, czy tez nie prowadza knajpy jest akurat tak wazne, jak snieg w ubiegłym roku na Kilimandżaro.
Jesli będzie czytał nasze forum jakis Mormon, to zniechęci się po przeczytaniu takich byc może kłamliwych oskarżeń. Warto być uczciwym także w małej rzeczy.
03-10-2006 21:46
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #34
 
krzysiek_enoch napisał(a):Jesli będzie czytał nasze forum jakis Mormon, to zniechęci się po przeczytaniu takich byc może kłamliwych oskarżeń. Warto być uczciwym także w małej rzeczy.
To powie, że jest Mormonem i powie, że Łukasz i Ja gadamy nieprawdę. A ty Krzyś nie wyprowadzaj Puchatka na Miodek, tylko trzymaj się ram wątku Duży uśmiech

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
03-10-2006 22:02
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Łukasz Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 59
Dołączył: Sep 2006
Reputacja: 0
Post: #35
 
krzysiek_enoch napisał(a):Zacytuj ten fragment, bo gotów jestem pomysleć, że zmysliłeś to sobie złośliwie

A prosze bardzo, bo już mam tą książkę:
Cytat:Według ostatnich statystyk na całym świecie pracuje - w charakterze misjonarzy - około 17 000 młodych mormonów. Za swoją działalność nie o otrzymują żadnego wynagrodzenia. Dawniej młodzi garnęli się do tej działalności, ponieważ z racji swoich wierzeń zwalniani byli ze służby wojskowej.

No tak w sumie to było dawniej, a jak jest teraz z tym zwalnianiem ze służby wojskowej to nie wiem.

Crux Sacra Sit Mihi Lux.
Non Draco Sit Mihi Dux.
04-10-2006 08:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika
kalosz Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 182
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #36
 
Z tego co pamietam, był kiedyś w Wyborczej wywiad z kimś ważniejszym w ich hierarchii.
Więc, ci młodzi ludzie nie robią tego za darmo, a wręcz przeciwnie. Dopłacają do tego interesu. Ich rodziny płacą za przleot, wyżywienie, nocleg, na materiały i jeszcze dodatkowo na ich kieszonkowe. To było jakiś czas temu, ale kojarzy mi się suma 100 czy 200 $ na miesiąc.

Częśc ich rytuałów została pokzana w jednym z odcinków "z archiwum X"
04-10-2006 12:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Cichociemny Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 521
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #37
 
Cytat:Częśc ich rytuałów została pokzana w jednym z odcinków "z archiwum X"

No patrz przegapiłem ten odcinek - tak jak wspominałem wstęp do świątyni mają tylko "prawowierni" nawet rodzina niewierząca nie ma do niej wstępu - udało mi się wypytać tylko o jeden rytuał tj mormoni praktykują chrzest za zmarłych - ale szczegółów nie chcieli zdradzić nie mówie już o innych rtuałach . I taka ciekawostka każdy mormon przypisany jest tzn wg nich pochodzi z konkretnego jednego z 12 plemion Izraela jest też jakiś ich sposób jak to określić z którego akurat ktoś pochodzi ,ale też się nie dowiedziałem w jaki :-k

2 Tym. 4:18
Wyrwie mnie Pan ze wszystkiego z?ego i zachowa dla Królestwa swego niebieskiego; jemu niech b?dzie chwa?a na wieki wieków. Amen.
[Obrazek: radio_chn.gif]
04-10-2006 18:38
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Lola Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 595
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #38
 
czytałam kiedyś artykuł Cejrowskiego, próbował się jakoś wśliznąć do ich świątyni ale mu się nie udało Uśmiech

...Alles was zählt,
ist die Verbindung zu Dir
und es wäre mein Ende,
wenn ich diese Verbindung verlier...
04-10-2006 22:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #39
 
http://www.psychomanipulacja.pl/baza/mor...rmacje.htm
Drogie dziatki! Żeby nie mówić o wietrze ze stajenki betlejemskiej, zamknietego w butelce po wodzie mineralnej:
Cytat:6. Nauka:

* Na planecie w pobliżu gwiazdy Kolob mieszka Bóg – Elohim. Jego niezliczone żony bezustannie rodzą mu dzieci (niematerialne). Takie dziecko, by uzyskać powłokę cielesną musi czekać aż na Ziemi narodzi się również jakieś dziecko. Wówczas potomek Boga zsyłany jest na ziemię, by wcielić się w ciało dziecka ziemskiego.
* Jeśli człowiek taki będzie wypełniał nakazy religii, to po śmierci stanie się Bogiem, dostanie własną planetę, gdzie zamieszka razem z żonami i sługami opiekującymi się dziećmi. Posiądzie też moc wysyłania własnych dzieci na ziemię.
* Jezus jest bratem Lucyfera (ten zbuntował się przeciw Bogu).
* Mormoni wierzą w ciągle trwające objawienie
* Wierzą w to, że Kościół Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich jest przywróconym Kościołem Boga
* Wierzą w wieczną trwałość więzów rodzinnych
* Wierzą w to, że Bóg Ojciec, Syn Boży Jezus Chrystusa i Duch Święty są trzema osobnymi osobami, zjednoczonymi w celu działania na rzecz zbawienia człowieka, lecz nie stanowiącymi "Trójcy"
To tylko próbka. Więcej na stronie, do której podałem link

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
04-10-2006 23:18
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Cichociemny Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 521
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #40
 
:shock: o ciekawe - chociaż źródło bardzo wątplie mam duże zastrzeżenia co do rzetolnści informacji na tej stronie , Weryfikowałem pewne informacje o innej grupie o której mam o wiele większą wiedzę niż o mormonach - no cuż tekst bardzo tendencyjny i przekłamany .... :|

2 Tym. 4:18
Wyrwie mnie Pan ze wszystkiego z?ego i zachowa dla Królestwa swego niebieskiego; jemu niech b?dzie chwa?a na wieki wieków. Amen.
[Obrazek: radio_chn.gif]
05-10-2006 08:07
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
kalosz Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 182
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #41
 
Ks.Marek napisał(a):http://www.psychomanipula...-informacje.htm
- strona ta jest podawana najczęsciej jako krytykująca wszystkie ruchy religijne.
Nie prościej u żródła: http://www.mormoni.pl/
05-10-2006 08:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #42
 
Cytat:W odpowiedzi na jego modlitwę ukazali mu się Bóg Ojciec i Jego Syn, Jezus Chrystus. Nastąpiło to w sposób podobny, jak w czasach biblijnych, gdy niebiańskie istoty ukazywały się prorokom takim jak Mojżesz i Paweł. Józef dowiedział się, że założony kiedyś Kościół Jezusa Chrystusa nie istniał już na ziemi.
Bóg wybrał Józefa Smitha, by przywrócił on na ziemię Kościół Jezusa Chrystusa. W ciągu następnych dziesięciu lat Józef był odwiedzany przez kolejnych niebiańskich wysłanników. Przetłumaczył Księgę Mormona i otrzymał upoważnienie, by założyć Kościół. Kościół został oficjalnie założony 6 kwietnia 1830 roku w Fayette (stan Nowy Jork), a Józef Smith został jego przywódcą. Od tego czasu Kościół znacznie się rozwinął i jest obecnie organizacją, której członkowie i zbory rozsiane są po całym świecie.
Ciekawe. Tu akurat nie ma krztyny tendencyjności, prawda? Ale niech i tak będzie...
Co do cytatu i w ogóle całości: Przecież Boga nikt nigdy nie widział. A tu proszę, nastolatek ma teofanię. Poza tym: wygląda na to, iż Bóg się pomylił i temu Smithowi podał nie tylko aneks do Pisma Świętego, ale nawet zupełnie nowe objawienia.

A to juz zupełny odjazd:
Mormońskie Credo napisał(a):Wierzymy, że nastąpi dosłowne zgromadzenie Izraela i przywrócenie Dziesięciu Plemion. Wierzymy, że Syjon (Nowa Jerozolima) zostanie zbudowany na kontynencie amerykańskim, że Chrystus będzie osobiście królował na Ziemi, która zostanie odrodzona i otrzyma swą rajską chwałę.
Owe pobożne życzenia Kościoła Mormonitów zdają się byc wywnioskowane na podobnych zasadach, jak to się ujawnia w tekstach Ericha von Dänikena.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
05-10-2006 09:45
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #43
 
Ks.Marek napisał(a):A to juz zupełny odjazd:
Mormońskie Credo napisał(a):Wierzymy, że nastąpi dosłowne zgromadzenie Izraela i przywrócenie Dziesięciu Plemion. Wierzymy, że Syjon (Nowa Jerozolima) zostanie zbudowany na kontynencie amerykańskim, że Chrystus będzie osobiście królował na Ziemi, która zostanie odrodzona i otrzyma swą rajską chwałę.
Owe pobożne życzenia Kościoła Mormonitów zdają się byc wywnioskowane na podobnych zasadach, jak to się ujawnia w tekstach Ericha von Dänikena.
..albo w pismach i słowach Swiadków Jehowy. Chociaz tam jeszcze większe idiotyzmy pokutują, pan Russell musiałbyć zdrowo, nazwijmy to, "mądry inaczej".

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
05-10-2006 09:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika
kalosz Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 182
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #44
 
Gdzieś czytasłem, że własnie w Stanach jest najwięsza liczba chrześcian (wszelkich, bez podziałaów - na Rzymsko, czy Prawosławnych) i Żydów. Co do reszty nie wiem.
Popdobno, w niektórych stanach powstają wioski, hrabstwa w których żyją tylko wyznawcy jednej religii.
Zresztą jednostką adminitracyjną w nkektórych stanach jest Parafia (np. w Luizjanie).
Więc kto wie ......
06-10-2006 10:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Łukasz Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 59
Dołączył: Sep 2006
Reputacja: 0
Post: #45
 
Dajmy na to całe miasto Salt Late City jest założone przez mormonów.

Crux Sacra Sit Mihi Lux.
Non Draco Sit Mihi Dux.
06-10-2006 11:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
2 gości

Wróć do góryWróć do forów