Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Autor Wiadomość
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #16
 
M. Ink. * napisał(a):Ks.Marek napisał/a:
M. Ink. * napisał/a:
komu mam wierzyć:
A. TOMASZOWI32 ??? który uważa, że wiara to pewność
B. Annice ??? która potwierdza, że wiara to niepewność
Zasadniczo: Panu Bogu [-o<

to na początek, a później ?
Działaj Uśmiech

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
25-09-2006 00:12
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #17
 
Ks.Marek napisał(a):
M. Ink. * napisał(a):komu mam wierzyć:
A. TOMASZOWI32 ??? który uważa, że wiara to pewność
B. Annice ??? która potwierdza, że wiara to niepewność
Ks.Marek napisał(a):Zasadniczo: Panu Bogu
M. Ink. * napisał(a):to na początek, a później ?
Działaj Uśmiech
ale mi tu Ksiądz ściemnia ... pytałem komu później wierzyć [jak już się uwierzy Bogu] ... Annice czy Tomkowi

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
25-09-2006 00:27
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #18
 
M. Ink. * napisał(a):ale mi tu Ksiądz ściemnia ... pytałem komu później wierzyć [jak już się uwierzy Bogu] ... Annice czy Tomkowi
Wymiękam - przyznaję [-o< . Poki co polecam stokrotkę i zabawe podobna do: kocha-nie kocha ;P

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
25-09-2006 00:29
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #19
 
Ks.Marek napisał(a):
M. Ink. * napisał(a):ale mi tu Ksiądz ściemnia ... pytałem komu później wierzyć [jak już się uwierzy Bogu] ... Annice czy Tomkowi
Wymiękam - przyznaję [-o< . Poki co polecam stokrotkę i zabawe podobna do: kocha-nie kocha ;P
co tu dużo gadać ... jak mnie Ksiądz zachęca do wróżb, to chyba najwyższy już czas, by się Ksiądz spotkał z surowym ramieniem Mrocznej Inwizycji

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
25-09-2006 00:37
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #20
 
Widzisz, ja i Tomasz zawarliśmy te wypowiedzi w konkretnych kontekstach, a wyrwanie ich z nich odbiera im zasadniczo większość sensu. Ja napisałam o niepwewnosci w tym sensie, że Bóg nie jest welkością fizyczną do przetestowania, zmierzenia, zbadania itd. W tym sensie wiara to niepewność Oczko Nie znajdziesz naukowych dowodów na wiele rzeczy, które zakłada wiara.

Tomasz prawdopodobnie mówił o tym, że prawdzwa wiara tp pewne zaufanie Bogu, na 100%, w pełni.

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
25-09-2006 14:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #21
 
Annnika napisał(a):Widzisz, ja i Tomasz zawarliśmy te wypowiedzi w konkretnych kontekstach, a wyrwanie ich z nich odbiera im zasadniczo większość sensu
to co tu piszesz to dla mnie zwykłe marudzenie, a problem jest jasny:

1. wiara jest pewnością
albo
2. wiara jest niepewnością

skoro uważasz, że jest to 'wyrywanie wypowiedzi z kontekstu' to może jeszcze zechcesz stwierdzić, że wiara jest pewnością lub niepewnością w zależności od kontekstu, czy może w zależności od sytuacji, hę?

Annnika napisał(a):Ja napisałam o niepwewnosci w tym sensie, że Bóg nie jest welkością fizyczną do przetestowania, zmierzenia, zbadania itd. W tym sensie wiara to niepewność
w tym sensie, to nie pisałaś o wierze, tylko o niepoznawalności Boga, moje dziecko ... chyba nie wiesz o czym piszesz ;P

Annnika napisał(a):Nie znajdziesz naukowych dowodów na wiele rzeczy, które zakłada wiara
czy według Ciebie to dowód na niepewność wiary?

Annnika napisał(a):Tomasz prawdopodobnie mówił o tym, że prawdzwa wiara tp pewne zaufanie Bogu, na 100%, w pełni.
dzięki za wytłumaczenie ... bo gdzież bym tam pojął ... :twisted:

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
26-09-2006 06:22
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #22
 
Oj czepiasz sie Język

Nota bene - na marginesie - a skąd to "moje dziecko" Duży uśmiech ja mam nieco więcej lat niż kilka czy "naście".

Po prostu wskazałam totalnie różne aspekty zagadnienia.

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
26-09-2006 15:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #23
 
Annnika napisał(a):Nota bene - na marginesie - a skąd to "moje dziecko"
jak kończyłem podstawówkę, to Ty ją dopiero zaczynałaś ... dla mnie już zawsze będziesz dzieckiem ;P

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
26-09-2006 17:17
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #24
 
Ejze, aż taka różnica Oczko :?:
Zaraz dostaniemy od Offcy za offtopa Duży uśmiech

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
26-09-2006 22:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów