Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Autor Wiadomość
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #12
 
M. Ink. * napisał(a):
Annnika napisał(a):Bo ja inną niepewność mam na myśli Duży uśmiech i stąd ambaras :oops:

a fe ... cóż za brzydki unik ;P na szczęście to nie zmieni zarysu dyskusji ... Twoja nieopatrznie wyrażona opinia zaczęła żyć własnym życiem, zwłaszcza odkąd potwierdziły ją wnioski Myszkuni, że o możliwej interpretacji wypowiedzi Offcy nie wspomnę Duży uśmiech
.
.
.

ponieważ sam stawiam pytania, niegrzecznie byłoby nie odpowiedzieć na postawione przez Tomasza ........

TOMASZ32 napisał(a):Zastanawiamy się nad tym, na czym opiera sie wiara?
zależy kto Oczko

TOMASZ32 napisał(a):ale ja pokuszę sie jeszcze o zadanie dodatkowych pytań: czym jest wiara i czy opiera sie ona tylko na samej pewności co do tych wydarzeń opisanych w Biblii?
wiara, z tego co pamiętam, to przeświadczenie o prawdziwości czegoś

czy wiara opiera się na pewności zdarzeń ... gdyby wziąć pod uwagę takie zdarzenie jak podbicie Jerycha, to raczej nie ... zastanawiające są też niektóre opisy z 2 Mch ... albo wydarzenie z krajem Gerazeńczyków [Gadareńczyków?] i opętanym [opętanymi?] ...

niepewność powyższych zdarzeń nie sprzyja pewności wiary ...

ale z drugiej strony nie mam jakoś wątpliwości co do wydarzenia Zmartwychwstania Chrystusa - jest to dla mnie wydarzenie równie pewne jak to, że wczoraj był dzień wczorajszy Oczko

TOMASZ32 napisał(a):Czy opiera się na istnieniu Boga czy też na zaufaniu Bogu, że to Bóg zabezpiecza nasze życie, że zatroszczy się o nas?
a ja przewrotnie [?] odpowiem: ani na jednym, ani na drugim Oczko [jak chcesz, to ciągnij mnie za język ;P ]

TOMASZ32 napisał(a):A jeśli ufamy Bogu to dlaczego tak panicznie boimy się o nasze życie?
bo taki instynkt mamy ... instynkt samozachowawczy

TOMASZ32 napisał(a):Dlaczego potrzebujemy zabezpieczeń na życie?
a chciałbyś skończyć w domu starców? albo jako bezdomny w przytułku ...

TOMASZ32 napisał(a):dlaczego boimy się o nasze zdrowie - jakby w przypadku choroby świat mialby się zawalić?
choćby z wierności piątemu przykazaniu Oczko

TOMASZ32 napisał(a):Nikt nie lub chorować, ale czy Bóg nie jest tym, który może nas wyprowadzic z każdej sytuacji?
owszem, może

TOMASZ32 napisał(a):Czy nie zaroszczy się o nas w takiej chwili?
cóż, wielu uważa, że Bóg się o nich nie troszczy, skoro pozwala na cierpienie ...

TOMASZ32 napisał(a):Spróbujmy zmierzyć poziom naszego zaufania Bogu odpowiadając na te pytania. Duży uśmiech
zmierzyłem i co dalej? Duży uśmiech

Cytat:Pozdrawiam
a ja nie ;P

1. Pytasz kto? A czy wiesz na czym opiera sie wiara człowieka?
Ja widzę, że wielu ludzi nie wie na czym opiera się wiara. Najczęstszym poglądem na wiarę jest istnienie Boga czyli "wierzę, że Bóg istnieje - i na tym opieram swoją wiarę" - to bardzo błędne myślenie. To że Bóg istnieje wie także szatan, tyle, że nic z tego nie wynika.Dlatego aby mówić, że posiada się wiarę to trzeba najpierw zastanowić się nad tym pytaniem, które postawiłem i teraz odpowiadam na twoją odpowiedź: "na czym opiera się wiara?" i odpowiedzieć sobie na to pytanie odnosząc e do swojej wiary.

2. A co to jest "przeświadczenie"? Uzasadnij swoją wypowiedź odnosząc się do wiary. Uśmiech

3. Masz niepewność co do tych opisanych przez ciebie zdarzeń? Jeśli masz niepweność co do tych zdarzeń to jak możesz mieć pewność, że Jezus zmartwychwstał? Jedno i drugie to wydarzenie opisane w Biblii. Czy te zdarzenia nie miały miejsca a zmartwychwstanie było napewno? Duży uśmiech

4. A więc pociągnę cię za język :diabelek: , powiedz więc na czym?

5. Instynkt zachowawczy? Wątpię w to.
Boimy sie o własne zycie ponieważ nasza wiara jest jak ziarnko piasku : taka mała, ze prawie niewidoczna dla innych. Jeśli byśmy wierzyli Bogu to nie byłoby strachu o swoje życie, ponieważ Bóg nie jest tym, ktory życie odbiera i na tym koniec. Bóg jest tym, który daje w zamian nowe życie, życie wieczne, które jest znacznie bardziej cenne niż to życie ziemskie i jeśli nie mamy tej pewności, że tak właśnie jest, to nasza wiara jest bardzo, ale to bardzo słaba, jakby jej nie było.

6. Nikt nie chce kończyć w domu starców, ale jeśli tak miałoby być to jako chrześcijanin powinienem tą wolę Boga przyjąć. To, że często wolę Boga odrzucamy świadczy tylko o tym, ze my lepiej wiemy od Boga co dla nas jest lepsze i wyberamy to co zaspokaja nasze potrzeby i zachcianki. Mamy mercedesa to potrzebujemy jeszcze willi po za miastem, będzie willa to znajdzie się inna rzecz, którą będziemy chcieli posiadać. ylko czy to nas do końca nasyci? Czy zapewni nam zbawienie.

"Prędzej wielbłąd przejdzie przez ucho igielne niż bogaty wejdzie do nieba" - znacz ten cytat? "Nie samym chlebem człowiek zyje, ale wszystkim, co pochodz z ust Bożych" - ten chyba tez jest znany, prawda? Czy rozumiesz co Jezus iał na myśli wypowiadając te słowa?
Może przedstawisz swój pogląd na tłumaczenie tych cytatów? Duży uśmiech

7. To, że wielu uważa, że Bog się o nich nie troszczy bo daje cierpienie nie oznacza, że tak jest naprawdę. Bóg się troszczy o człowieka, ale jesli daje cierpienie to wcale nie oznacza braku troski. Po przez cierpienie Bóg pragnie ukazać swoją miłość względem człowieka, właśnie w cierpieniu Bóg przychodzi i pragnie nam w nim towarzyszyć. Jeśli odrzucamy cierpienie to tak jakbyśmy odrzucali Boga, bo skoro je daje to wie dlaczego i wie, że będzie to dobre dla człowieka. Tutaj możemy zobaczyć, jak bardzo pragniemy pełnić wolę Boga. #-o

8. Naprawdę zmierzyłeś? I jaki jest twój poziom zaufania Bogu? Czytając twoje wypowiedzi wnioskuję, że bardzo niski, a jakie jest twoje zdanie? Duży uśmiech

Pozdrawiam (jeśli nie chcesz to nie musisz pozdrawiać :diabelek: )

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
19-09-2006 18:18
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
dylemat - M. Ink. * - 17-09-2006, 22:58
[] - Offca - 17-09-2006, 23:37
[] - M. Ink. * - 18-09-2006, 08:41
[] - Myszkunia - 18-09-2006, 15:17
[] - M. Ink. * - 18-09-2006, 16:31
[] - TOMASZ32-SANCTI - 18-09-2006, 16:38
[] - krzysiek_enoch - 18-09-2006, 17:02
[] - M. Ink. * - 18-09-2006, 19:23
[] - TOMASZ32-SANCTI - 18-09-2006, 21:39
[] - Annnika - 18-09-2006, 22:22
[] - M. Ink. * - 18-09-2006, 23:10
[] - TOMASZ32-SANCTI - 19-09-2006 18:18
[] - M. Ink. * - 24-09-2006, 01:59
[] - Ks.Marek - 24-09-2006, 22:07
[] - M. Ink. * - 25-09-2006, 00:08
[] - Ks.Marek - 25-09-2006, 00:12
[] - M. Ink. * - 25-09-2006, 00:27
[] - Ks.Marek - 25-09-2006, 00:29
[] - M. Ink. * - 25-09-2006, 00:37
[] - Annnika - 25-09-2006, 14:49
[] - M. Ink. * - 26-09-2006, 06:22
[] - Annnika - 26-09-2006, 15:10
[] - M. Ink. * - 26-09-2006, 17:17
[] - Annnika - 26-09-2006, 22:40

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów