Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Problem z Islamem...
Autor Wiadomość
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #31
 
Ajfen napisał(a):Czy Ty to piszesz od siebie? To są Twoje przekonania? To, co napisałeś jest przykre i nieprawdziwe. Po pierwsze wykazujesz się brakiem tolerancji religijnej (gorszym, niż muzułmanie), po drugie posługujesz się stereotypem(powiedzieć, że większość muzułmanów to terroryści, to tak, jakby stwierdzić, że większość księży to pedofile). Po trzecie uogólniasz pojęcie terroru w wydaniu islamskim, ponieważ tego dopuszczają się islamscy radykałowie, których jest stosunkowo mało. Po czwarte w tej chwili dajesz dowód, że to Ty wyznajesz religię nienawiści,
Ja nie wyznaję żadnej religii.

Cytat:po piąte Islam nie jest religią nienawiści, ale wyznaniem jednego Boga, który jest dobry i jest miłosierny. W koranie nie ma ani słowa o Dżihadzie! Dżihad to zła interpretacja pisma przez tychże radykałów islamskich.
Co tedy robią na ulicach tysiące "prostych ludzi wyznających w spokoju islam" wrzących z nienawiści do wszystkiego co chrześcijańskie, palących kukły Benedykta, palących kościoły....? W imię czego zginęła zakonnica w Somalii....? Kto interpretuje koran "dobrze", a kto "źle"...? Bo jeśli brodaty idiota w ręczniku na głowie mówi publicznie "każdy mahometanin ma obowiązek zabić najbliżej stojącego chrześcijanina" a tysięczny tłum wiwatuje na te słowa to coś tu jest nie w porządku, cos "nie klapuje"...

Cytat:Jeśli chcesz, to możesz interpretować słowa Chrystusa: "Przyszedłem na świat, aby rzucić ogień" jako wezwanie do mordobicia, ale tu chodzi o walkę wewnętrzną, o przemianę swojej duszy. Podobnie, jak w Dżihadzie. Więc bądź tolerancyjny i nie nienawidź!!!
To niech przestana nienawidzić mnie, mojej kultury, mojego stylu bycia... Niech ktoś wreszcie zdejmie z nich ten przywilej bycia świętymi krowami, przywilej atakowania wszystkiego co inne. tolerancja - po trzykroć TAK - ale w obie strony.
Bo na razie to jest zwykły faszyzm, atakowanie przysłowiowego "garbatego co ma dzieci proste".
A my musimy się bronić przed agresywną hołotą czczącą obłąkanego pedofila póki nie jest za późno. Kiedyś być może przyznacie rację moim słowom, na razie przemawia przez Was źle pojęta "tolerancja". To źle.

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
25-09-2006 08:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Adam Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 211
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #32
 
Cytat:po piąte Islam nie jest religią nienawiści, ale wyznaniem jednego Boga, który jest dobry i jest miłosierny. W koranie nie ma ani słowa o Dżihadzie! Dżihad to zła interpretacja pisma przez tychże radykałów islamskich

Dziwny pogląd, bo kto ma jako takie pojęcie o histori wie, że przykład jak rozumieć dżihad dał już Mahomet i jego następcy zwani kalifami, którzy w zapale mordowania nie oszczędzili nawet zięcia i wnuków swojego proroka. I co z tego, że to tylko jedno z wielu sposobów rozumienia słowa dżihad. Ono jest faktem i tyle. Od początku istnienia tej religii.
Poza tym nurt islamu przysparzający najwięcej problemów czyli wahhabizm to nie jest żadna sekta, to spadkobiercy tradycji salafickiej. W każdym razie to nie jest wynalazek naszych czasów.

Nie zaprzeczam, islam ma jeszcze trochę innych wartości niż święta wojna, którą rzeczywiście można rozumieć rozmaicie. Ale nawet z pośród tych innych wartości nie wszystkie zasługują na akceptację. A jeszcze inaczej będzie to wyglądało z punktu widzenia chrześcijanina a inaczej liberalnego ateisty. W sumie jestem gotów pozwolić sobie na odrobinę przewrotności i powiedzieć, że islam nie jest wcale głównym problemem i zagrożeniem duchowym ( przy najmniej dla nas chrześcijan, bo spotkałem się już ze stwierdzeniem, że islam to zemsta chrześcijan na masonach i komuchach za sekularyzację Europy ). Prorok Mahomet, choć rzeźnik ( nie się co oszukiwać ) jak na polityka VII wieku był nawet bardzo postępowy. W gruncie rzeczy, gdyby to był świecki polityk to pewnie dziś byłby jedną z najbardziej szanowanych postaci historycznych. Ale nie idealizujmy go.
A teologicznie był fałszywym prorokiem, który stworzył sobie ideologię polityczną pod płaszczykiem religii. Choć przyznajmy - na swój sposób ta ideologia była wibitna.

Mnie osobiście przede wszystkim interesuje kultura perska ( zwł. Iranu ) i islam w wersji szyickiej. Mam w ogóle dużo sympatii do Iranu i szyizmu ( ocztwiście pamiętając o wszystkim co na ten temat mówił Jezus i jak naucza Kościół Katolicki, żeby nie było ). I myślę, że z Persami i szyitami mimo buńczucznym wypowiedzi prezydenta Ahmadineżada można się dogadać. Natomiast jeśli chodzi o Arabów i sunnitów będzie zdecydowanie trudniej. A co jeszcze gorsze - szyizm wyznaje zaledwie jakieś 100 mln ludzi z czego 2/3 to Irańczycy, zaś Iran choć stworzył islamski fundamentalizm w praktyce ma niewielki wpływ na jego oblicze. Tu niestety pierwsze skrzypce gra Arabia Saudyjska.

Podobna sytuacja była z marksizmem. Marksizm zrodził się w cywilizowanej bogatej Europie Zachodniej, niestety zrealizowany został na Wschodzie ze szczególnym wskazaniem Rosji. Skończyło się to tragicznie w każdym calu. Z islamskiej fundalemtalizmem jest podobnie. Stworzyli go dość wysoko cywilizowani i kulturalni Persowie z Iranu. Ale pierwsze skrzypce przyszło zagrać w krajach arabskich a rolę opiekunów zagrali saudyjscy wahhabici/salafici. Analogia z tragedią marksizmu bije po oczach.
Marks był utopistą, to prawda, ale był wybitnym człowiekiem, ale cóż z tego, skoro znalazł kiepskich naśladowców. Tak samo Mahomet i przy wszystkich ale Chomeini. Prawda - obaj mieli coś z utopistów nie wahających się rozlewać krwi, ale przyznajmy, że byli wielkimi ludźmi, a w swoim kręgu kulturowym nawet postepowymi.

To mówi Pan Wszechmogący. Nie mam upodobania w śmierci bezbożnego, lecz aby sie nawrócił i żył (Ez 33,11).
25-09-2006 18:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #33
 
Wystarczy sobie przypomnieć ile niewinnych ofiar pochłonął reżim tego starego idioty Chomeiniego - "protsetgo, skromnego i miłego człowieka, który gardził bogactwem i sypiał w pustym pokoju na podłodze".
Załózmy taka sytuację (bardzo prawdopodobna zrestzą) - Turcja dołącza do UE, islamiści z biegiem czasu zdobywaja większość w europarlamencie - sytuacja jak najbardziej mozliwa. I co? I co zrobimy czując na gardle nóż i słysząc słowa "nawróć się na islam albo wymordujemy całą twoja rodzinę i ciebie"...? Czy poświęcimy zycie swoich dzieci? Czy potem nasze córki będa nas przeklinać, będa przeklinac nasza "tolerancję"? (Tylko będzie to niewyraźne słychać z powodu zasłon jakie będa musiały nosić.)
Nie wolno dopuścić do ekspansji islamu, potem wszyscy będziemy żałować tego chwilowego kaprysu tych co bardziej "tolerancyjnych" z nas. Musimu tą straszliwą zarazę trzymac na jak najwiekszy dystans. Bo może się to skończyć o wiele gorzej niż to możemy sobie wyobrazić.

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
26-09-2006 06:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kalosz Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 182
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #34
 
Cały czas się rozwijam 8)
26-09-2006 17:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Adam Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 211
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #35
 
Re: Dark Helmuth

Przesadzasz. Oczywiście, nie można uciekać od problemów, jakie Europa uczyniła sobie idiotyczną polityką imigracyjną, która do nie dawna była jedną z europejskich świętości, a jej krytykę traktowano tak jak w Polsce antysemityzm. Nie można nie dostrzegać niebezpieczeństw politycznych kulturowych czy choćby demograficznych i ekonomicznych związanych z islamem.
Ale z tym, że muzułmanie nie myślą o niczym innym jak alternatywie albo się nawrócisz na islam albo wymordujemy ciebie i całą twoją rodzinę to już przesadzasz, bo przecież nawet w krajach muzułmańskich ( poza Arabią Saudyjską ) żyją innowiercy i żyli tam zawsze. Nawet w samym Koranie występuje pojęcie Ludów Księgi, podobne do tego, co na temat innowierców naucza Sobór Watykański II.

Oczywiście, problem jest, ale nie można znowu robić z muzułmanów samych krwiożerczych besti, nawet salafitów/wahhbitów, a to przecież tylko jedna z wielu szkół islamu. Poznałem trochę muzułmanów na forum portalu arabia.pl i wiem, że Arabia Saudyjska nie jest w śród nich darzona zbytnią sympatią podobnie jak szkoła wahhabicka. Chociaż niestety wahhbizm jest dość rozpowszechniony w Internecie i ofensywny wpływając przede wszystkim na konwertytów, zwłaszcza tych, którzy islam przyjęli samodzielnie. Co gorsze, nawet duchowy przywódca polskich muzułman T, Miśkiewicz studiował w Arabii Saudyjskiej, szczęśliwie tradycja tatarska jest już w RP przez wiele wieków oswojona i zasymilowana.

Fakt, problem istnieje, co pokazała choćby Islamska Rewolucja we Francji z przed kilka miesięcy co zakończyło się ... stanem wyjątkowym w państwie Uni Europejskiej (!) . Nieciekawie wygląda to choćby na tle katastrofy demograficznej Europy, gdzie pod tym względem na prawde jest jeszcze gorzej niż w Polsce. Tam już są miesteczka czy wioski, w których nie uwidzisz żadnych dzieci. A muzułmanie wiadomo, że przynajmniej z przyrostem naturalnych nie mają problemu.

W tym kontekście zaczynam rozumieć intencje władz RFN i Francji, które wprowadziły restrykcje jeśli chodzi o noszenie hidżabu przez muzułmanki. Gdy przed laty te ustawy się pojawiały byłem tym zbulwersowany jako bądź co bądź Europejczyk i Polak. Uważałem, że to wbrew właściwej Europie tradycji wolności sumienia ( i sięgającej średniowiecza polskiej tolerancji ). Przy okazji trudno było nie nabrać podejrzeń, że to kolejna odsłona typowego dla Zachodu, zwłaszcza Francji wojującego sekularyzmu.
Ale nie można pominać i tego, że te ( zdecydowanie niemoralne posunięcia władz ) miały swoje uzasadnienie, żeby muzułmanie przestali uważać Europę za jakąś namiastkę raju, żeby te kraje stały się dla nich trochę mniej atrakcyjne.

To mówi Pan Wszechmogący. Nie mam upodobania w śmierci bezbożnego, lecz aby sie nawrócił i żył (Ez 33,11).
26-09-2006 20:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #36
 
Tak, przesadziłem trochę. Ale jeśli chodzi o Twoich przyjaciół z portalu arabskiego - są to pewnie (tu strzelam w ciemno) rodziny mieszkające w Polsce, juz niejako zasymilowane, jako takie żadnego zagrożenia nie czyniące.
Problem stanowią islamiści zyjący w krajach arabskich, którym, wydaje się, że moga (i muszą) narzucić Europie prawo szarijatu.
Uważam, że stonowana (i uzasadniona) krytyka czy islamu, czy chrześcijaństwa, czy ateizmu - jest jak najbardziej na miejscu, i nie wolno jej zagłuszać. Żadna religia, prąd polityczny itp nie powinny stawiać się ponad wszystko inne i twierdzić "Kto nie z nami - ten przeciwko nam". Bo co się dzieje - papież Benedykt cytuje słowa jakiegoś dawnego filozofa - świat islamski wpada w szał (bo tak to należy nazwać). I co ma ten biedny Benedykt zrobić? Paść do stóp każdemu z "mułłów" z osobna? Tarzać się w pyle i rozdzierać szaty? Nawet ci duchowni islamscy okreslający się za postępowych i odcinający się od fanatycznej hołoty żądają przeprosin. Przecież przeprosił, do diabła! Już nie pisze co wygadują ci zacofani, których słuchają tłumy w krajach arabskich. Co by się działo gdyby ktoś publicznie nawoływał do zabijania muzułmanów...? Wolę nie myśleć. Tymczasem im wolno.
Cytat:W tym kontekście zaczynam rozumieć intencje władz RFN i Francji, które wprowadziły restrykcje jeśli chodzi o noszenie hidżabu przez muzułmanki. Gdy przed laty te ustawy się pojawiały byłem tym zbulwersowany jako bądź co bądź Europejczyk i Polak. Uważałem, że to wbrew właściwej Europie tradycji wolności sumienia ( i sięgającej średniowiecza polskiej tolerancji ). Przy okazji trudno było nie nabrać podejrzeń, że to kolejna odsłona typowego dla Zachodu, zwłaszcza Francji wojującego sekularyzmu.
Wolność też powinna mieć swoje granice. Wyobraźmy sobie, że decyduję się mieszkać w takiej Arabii Saudyjskiej. Wtedy winienem przyjąc zasady i prawo panujące w tym kraju jako te, które powinienem szanować i przestrszegać w jak największym stopniu - bo jest to normalne. Tego samego oczekujemy od "gości" z innych krajów, a jak to naprawdę wygląda - widać nawet u nas (choćby u rodzin cygańskich...uuups! ROMSKICH (polityczna poprawność), mieszkających w Polsce, ale majacych nasze prawo za nic).
Przepraszam bardzo - jeśli muzułmanom, czy innym "napływowym" nie podoba się europejska kultura, prawo czy zasady - nikt ich na łańcuchach nie poprzykuwał do ulic! Mogą iść tam gdzie im będzie wszystko pasować.

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
27-09-2006 07:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kalosz Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 182
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #37
 
Adam napisał(a):Islamska Rewolucja we Francji z przed kilka miesięcy co zakończyło się ... stanem wyjątkowym w państwie Uni
to chyba byłu zamieszki sfrustrowanych czarnuchów, bez pracy i pieniędzy

DARTH_HELMUTH napisał(a):Tak, przesadziłem trochę
Nie nie przesadziłeś, tak jest i tak było. To się nazywa hostoria (jak dla mnie) i powtarza się cyklicznie. Kiedyś Katolicy-chrześcijanie też tacy byli i to mineło, teraz do tego doszli muzułmanie a za 200-300 lat będą następni.
DARTH_HELMUTH napisał(a):Przepraszam bardzo - jeśli muzułmanom, czy innym "napływowym" nie podoba się europejska kultura, prawo czy zasady - nikt ich na łańcuchach nie poprzykuwał do ulic! Mogą iść tam gdzie im będzie wszystko pasować.
i to jest dobre podsumowanie
27-09-2006 09:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #38
 
kalosz napisał(a):
Adam napisał(a):Islamska Rewolucja we Francji z przed kilka miesięcy co zakończyło się ... stanem wyjątkowym w państwie Uni
to chyba byłu zamieszki sfrustrowanych czarnuchów, bez pracy i pieniędzy

DARTH_HELMUTH napisał(a):Tak, przesadziłem trochę
Nie nie przesadziłeś, tak jest i tak było. To się nazywa hostoria (jak dla mnie) i powtarza się cyklicznie. Kiedyś Katolicy-chrześcijanie też tacy byli i to mineło, teraz do tego doszli muzułmanie a za 200-300 lat będą następni.
DARTH_HELMUTH napisał(a):Przepraszam bardzo - jeśli muzułmanom, czy innym "napływowym" nie podoba się europejska kultura, prawo czy zasady - nikt ich na łańcuchach nie poprzykuwał do ulic! Mogą iść tam gdzie im będzie wszystko pasować.
i to jest dobre podsumowanie
ho-ho czyżby ktoś próbował rozpalać nastroje :arrow: :?:
a już myślałem, że od rozpalania są Mroczni Inkwizytorzy .... :arrow: :!:

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
27-09-2006 10:22
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #39
 
kalosz napisał(a):
DARTH_HELMUTH napisał(a):Tak, przesadziłem trochę
Nie nie przesadziłeś, tak jest i tak było. To się nazywa hostoria (jak dla mnie) i powtarza się cyklicznie. Kiedyś Katolicy-chrześcijanie też tacy byli i to mineło, teraz do tego doszli muzułmanie a za 200-300 lat będą następni.
....scientolodzy.....? Uśmiech Z walecznymi potomkami cudnego Toma i pięknej Katie na czele?
Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
27-09-2006 12:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Adam Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 211
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #40
 
DARTH_HELMUTH napisał(a):Tak, przesadziłem trochę. Ale jeśli chodzi o Twoich przyjaciół z portalu arabskiego - są to pewnie (tu strzelam w ciemno) rodziny mieszkające w Polsce, juz niejako zasymilowane, jako takie żadnego zagrożenia nie czyniące.
Problem stanowią islamiści zyjący w krajach arabskich, którym, wydaje się, że moga (i muszą) narzucić Europie prawo szarijatu.

Akurat problem jest odwrotny, poza tym sam sobie zaprzeczasz.
Problemem są właśnie nie chcący się z żaden sposób asymilować muzułmańscy imigranci.
Zresztą, jakie zagrożenie wobec nas mieliby mieć muzułmanie zyjący w swoich krajach, poza tym, że mogą się modlić o powszechne panowanie islamu w świecie. Bez przesady, tego bym im akurat nie zabraniał.
Sam zresztą straszyłeś na początku, że jak tak dalej pójdzie to muzułmańscy fundamentaliści mogą opanować europejskie parlementy i zacząć całkiem legalnie, pokojowo i demokratycznie budować sobie powszechny kalifat. Muzułmanie żyjący w swoich krajach raczej tego nie uczynią.

Cytat:Wolność też powinna mieć swoje granice. Wyobraźmy sobie, że decyduję się mieszkać w takiej Arabii Saudyjskiej. Wtedy winienem przyjąc zasady i prawo panujące w tym kraju jako te, które powinienem szanować i przestrszegać w jak największym stopniu - bo jest to normalne. Tego samego oczekujemy od "gości" z innych krajów, a jak to naprawdę wygląda - widać nawet u nas (choćby u rodzin cygańskich...uuups! ROMSKICH (polityczna poprawność), mieszkających w Polsce, ale majacych nasze prawo za nic).
Przepraszam bardzo - jeśli muzułmanom, czy innym "napływowym" nie podoba się europejska kultura, prawo czy zasady - nikt ich na łańcuchach nie poprzykuwał do ulic! Mogą iść tam gdzie im będzie wszystko pasować.

No, daleki byłbym do porównywania Francji czy Niemiec z Arabią Saudyjską . Nawet z Iranem czy Jordanią.

Piszesz o europejskim prawie i wartościach, ale przecież do fundamentów naszego systemu prawnego należy wolność m.in wolność sumienia i wyznania, dlatego też te restrykcje obiektywnie są sprzeniewierzeniem się europejskości. Ucziciwie mówiąc wystarczy lektura suchego tekstu jakiejkolwiek europejskiej Konstytucji czy konwencji międzynarodowej dotyczącej praw człowieka by wykazać bezprawność tych antychustowych przepisów. Wolność można jedynie ograniczać jeśli jest to niezbędne ( tu się oczywiście wymienia różne rzeczy np bezpieczeństwo, ochronę zdrowia, życia nawet dobre obyczaje ), ale któż mi wykarze, w jaki sposób ubiór muzułmanki w szkole szkodzi zagraża bezpieczeństwu, zdrowiu czy życiu ? Czy czador albo hidżab bardziej koliduje z dobrymi obyczajami niż prześwitujące bluzki i pępki na wierzchu ?

Wolne żarty.

Oczywiście że te lex chusta to stosowanie prawa na skróty, które jeśli można w ogóle usprawiedliwiać to tylko wyjątkowymi okolicznościami wynikający z rozpaczliwego kryzysku Europy.

Cytat:Uważam, że stonowana (i uzasadniona) krytyka czy islamu, czy chrześcijaństwa, czy ateizmu - jest jak najbardziej na miejscu, i nie wolno jej zagłuszać. Żadna religia, prąd polityczny itp nie powinny stawiać się ponad wszystko inne i twierdzić "Kto nie z nami - ten przeciwko nam". Bo co się dzieje - papież Benedykt cytuje słowa jakiegoś dawnego filozofa - świat islamski wpada w szał (bo tak to należy nazwać).

Problem jest taki, że z muzułmamani w ogóle trudno się dyskutuje na jakikolwiek temat, obojętnie czy religijny czy polityczny. Oni nie potrafią argumentować, prowadzić jakiś wywodów uzasadniających swoje racje. Te dyskusje z nimi zazwyczaj ograniczają się do wyrazów oburzenia, jak to wszyscy krytycy islamu opierają się na stereotypach a islam przecież taki piękny. Sęk w tym, że oni nawet tego domniemanego piękna przekazać za bardzo nie potrafią. W końcu obiętość postów pisanych przez mzuułman rzadko przekracza trzy linijki.

To mówi Pan Wszechmogący. Nie mam upodobania w śmierci bezbożnego, lecz aby sie nawrócił i żył (Ez 33,11).
27-09-2006 19:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #41
 
To wszystko piekne i wzniosłe co piszesz. Ale bezuzyteczne jeśli chodzi o zastosowanie praktyczne.
Wolność wyznania, sumienia... To też jest piekne, ale naduzywane może być bardzo groźne.
Cytat:ale któż mi wykarze, w jaki sposób ubiór muzułmanki w szkole szkodzi zagraża bezpieczeństwu, zdrowiu czy życiu ? Czy czador albo hidżab bardziej koliduje z dobrymi obyczajami niż prześwitujące bluzki i pępki na wierzchu ?
Niby nie, ale... Muzułmanie wydają się być zbirowościa podobną w działaniu do organizacji gejowskich - zawsze będą czegoś żądać. Przypuśćmy, że zgodzonoby się na noszenie tych czadorów przez dziewczyny w szkołach. Potem pewnie muzułmanie zażądaliby kolejnych rzeczy - na przykład zwiększenia liczby meczetów, swoich kanałów TV, swoich przedstawicieli w rządzie - bo czemu nie? Łatwo zdobyliby wiekszość - bo ci imamowie czy jak ich tam zwać umieją po mostrzowsku operowac nastrojami prymitywnego motłochu - a to jest gros społeczeństwa islamskiego. Potem... niech nam wyobraźnia dopowie co może byc potem. Przewrót Chomeiniego dobitnie pokazał co się może dziać gdy do władzy w państwie dochodzą fanatycy religijni.
I tak od głupiej chusty - możemy nie wiedząc kiedy dojść do państwa islamskiego, w którym nie będzie miejsca zarówno dla chrześcijan jak i dla ateistów. Brońmy się przed tym.
Jeśli już mam wybierać - tysiąc razy bardziej wolę dźwięk dzwonów kościelnych, procesję w boże ciało i wesołego ojca Rydzyka niż jęki muezzina, kobiety na ulicach owinięte szmatami i zakaz pod karą śmierci wszytkiego co nie związane z islamem.

Mamy swoją kulturę, obyczaje, styl zycia - ugruntowane od setek lat. Nie potrzeba nam kultu głupiego, zboczonego pedofila. Nie potrzeba nam nic co arabskie (no chyba że cyfryUśmiech). Niech oni sobie w spokoju zyją w swoich stronach i nie wtrącają się do tego co się dzieje u nas. I vice versa.

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
28-09-2006 08:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kalosz Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 182
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #42
 
DARTH_HELMUTH napisał(a):..scientolodzy.....? Z walecznymi potomkami cudnego Toma i pięknej Katie na czele?
Kto wie ...... w końcu świat to otwrta księga, która nie jest jeszcze zapisana.
Adam napisał(a):Problemem są właśnie nie chcący się z żaden sposób asymilować muzułmańscy imigranci
To jest właśnie problem, przyjeżdzają tu, niosą swoje wszystkie zwyczaja, a potem ani sę obejrzysz a już miecz wielkiego maura będzię scinał łepki jak Maurer zapałki kałachem.
Adam napisał(a):Te dyskusje z nimi zazwyczaj ograniczają się do wyrazów oburzenia, jak to wszyscy krytycy islamu opierają się na stereotypach a islam przecież taki piękny.
To tak jak żydzi
DARTH_HELMUTH napisał(a):zbirowościa podobną w działaniu do organizacji gejowskich
i żydowskich
DARTH_HELMUTH napisał(a):Potem pewnie muzułmanie zażądaliby kolejnych rzeczy -
Daj palec odrąbią ręke - jak chcieli Robinowi, gdy walczył w ziemi świętej
DARTH_HELMUTH napisał(a):Nie potrzeba nam nic co arabskie (no chyba że cyfryUśmiech).
Te już mamy, a oni i tak pewnie je komuś ukradli
29-09-2006 08:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #43
 
Coraz częściej słyszymy "świat islamu ŻĄDA". Ostatnio odwołali w Niemczech premierę jednej z oper, bo występuje w niej "okrwawiona głowa mahometa" i bidulki bali się "świata islamu" i jego rekacji.
Jak długo jeszcze "świat islamu " będzie ŻĄDAŁ i zastraszał?
Jak długo?

Cytat:DARTH_HELMUTH napisał/a:
zbirowościa podobną w działaniu do organizacji gejowskich
i żydowskich
O właśnie. Tylko, że żydzi jak to żydzi - od iluś już lat molestują kogo tylko się da (tylko nie tych co powinni) o jakieś "zwroty" i "odszkodowania" - a polski rząd jest bardzo wdzięcznym dla żydków obiektem owego "molestowania", niestety. Poza tym niczym się nie różnią od mahometan. Ja bym olał jednych i drugich.

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
29-09-2006 12:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #44
 
dwa słowa komentarza:

1. ponieważ powyższa wymiana zdań dokonuje się na katolickim forum można by pomyśleć, że katolickie fora pełne są antysemityzmu i nietolerancji religijnej [gł. względem islamu]

2. apel do moderatorów: może rozsądnie byłoby wycinać posty zawierające wątki antysemickie i łamiące fundamentalne prawa tolerancji religijnej [zawarte w Deklaracji Praw Człowieka]

za pozytywną reakcję moderatorów będę wdzięczny ...

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
29-09-2006 12:38
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #45
 
M. Ink. * napisał(a):dwa słowa komentarza:

1. ponieważ powyższa wymiana zdań dokonuje się na katolickim forum można by pomyśleć, że katolickie fora pełne są antysemityzmu i nietolerancji religijnej [gł. względem islamu]

2. apel do moderatorów: może rozsądnie byłoby wycinać posty zawierające wątki antysemickie i łamiące fundamentalne prawa tolerancji religijnej [zawarte w Deklaracji Praw Człowieka]

za pozytywną reakcję moderatorów będę wdzięczny ...
Ech, no.... mości inkwizytorze, gdzie Ty tu widzisz antysemityzm? Tych parę słów prawdy?

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
29-09-2006 12:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów