Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Problem z Islamem...
Autor Wiadomość
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #61
 
Dzięki. Miałem to samo napisać.
Powtarzam jeszcze raz - nie dajmy się omamić tym wszystkim "tolerancjom", "szacunkom" dla tych co na to nie zasłużyli - szanujmy tych co szanują nas - inaczej zawsze będziemy krok w tył.
I niech każdy sobie, z przeproszeniem, miesza patykiem w łajnie czy co tam lubi robić - ale U SIEBIE, na SWOIM podwórku. Bo inaczej z "tysiącletniej chrześcijańskiej tradycji" którą się tak chlubimy zostaną z czasem tylko fundamenty kościołów.

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
03-10-2006 14:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #62
 
kalosz napisał(a):
M. Ink. * napisał(a):Pan Inkwizytor nie ma zamiaru podejmować dyskusji z osobami łamiącymi zasadę tolerancji religijnej, zagwarantowaną w Deklaracji Praw Człowieka
(ciach)
ze względu na używanie przez kalosza (ciach)apeluję o kolejną reakcję moderatorów

... w tym temacie nakłania się do nienawiści międzyreligijnej !!!

EDIT: Annnika Duży uśmiech

Napisałeś to dokładnie w momencie jak to wywalałam Duży uśmiech

Na przyszłość jak nikogo z modów aktualnie nie ma = pisz PW to zajrze jak wróce. Pozdr.

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
03-10-2006 15:53
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #63
 
dzięki za tak szybką reakcję Uśmiech

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
04-10-2006 02:11
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kalosz Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 182
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #64
 
Nie nakłaniam do nienawiści rasowej ale porównywanie systemu praw człowieka nawet Europy jako takiej i arabów jest błędem i nieporozumieniem.
Jeśłi ich tak wszyscy kochacie, to prosze bardzo, ja dziękuje.

Forum, w szczególności internetowe jest po to żeby mówić co się myśli. Ja właśnie to robie - mówie - nie realizuje. To jest róznica. Rasistą nie jestem - jedną z moich ulubionych potraw jest Kebab, mam znajomych Żydów. Czy innym jest posiadanie pogłądów i nawet ich powiedzenie (nie głoszenie czy na mawianie innych na nie) a czym innym jest realizacja tych poglądów w prawdziwym życiu. Ja osobiście mówie co myśle i tyle, jakiekolwiek formy rzeczywistej dyskryminacji są dla mnie czymś poniżej zera i z takimi ludzmi się nie zadaje. W mioch anty islamaskich poglądach utwierdzam się za to coraz bardziej, może żle powiedziałem- anty-ortodoksyjnyno-islamskich poglądach.
04-10-2006 12:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #65
 
kalosz napisał(a):Forum, w szczególności internetowe jest po to żeby mówić co się myśli.
Jak również przede wszystkim, myłseć co się mówi. Tym bardziej na forum internetowym.
kalosz napisał(a):W mioch anty islamaskich poglądach utwierdzam się za to coraz bardziej, może żle powiedziałem- anty-ortodoksyjnyno-islamskich poglądach.

Widzisz Kaloszu, jak chcesz to potrafisz używać kulturalnego języka i precyzyjnego wyrażania myśli =D>

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
04-10-2006 14:49
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kalosz Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 182
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #66
 
Ks.Marek napisał(a):Widzisz Kaloszu, jak chcesz to potrafisz używać kulturalnego języka i precyzyjnego wyrażania myśli
No cóż, grożba zablokowania konta działa skutecznie. Co nie zmienia pewnych faktów apropo mordu dokonanego 2000 lat temu gdzieś nad M. Śródziemnym czy arabów.
05-10-2006 09:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #67
 
kalosz napisał(a):No cóż, grożba zablokowania konta działa skutecznie. Co nie zmienia pewnych faktów apropo mordu dokonanego 2000 lat temu gdzieś nad M. Śródziemnym czy arabów.

Kaloszu, nie chodzi o to, byś dawał komukolwiek przyklask. Masz Prawo do swego zdania i do jego obrony. Jeśli zaś idzie o Sprawę Juzusa z Nazaretu: aby mówić rzetelnie o niej, należy rozpatrzeć wszystkie okoliczności. To po pierwsze.
Po drugie: A propos Islamu, Turcji i UE - papież Benedykt wyraził bardzo jasny pogląd, iż kuktura Islamu obca jest chrześcijańskim korzeniom Europy. Świat Islamu niewątpliwie wywarł jakieś piętno na Europie, zarówno w znaczeniu negatywnym - okupacja Hiszpanii, ale też i w sposób pozytywny. Restauracja filozofii antycznej w dość sporym stopniu zawdzięczana jest kulturze Islamu. Poprzez szlaki kupieckie możliwy był nie tylko obrót towarami, ale i również był to kanał przekazu myśłi i nauki. Nikt nie zaprzeczy, że nawet i dziś świat arabski jest w posiadaniu bardzo dobrych rozwiązań medycznych. Wskutek przeróznych kolei losów równiez i Europa przyjmuje po dziś dzień osiągniecia z tej np dziedziny nauki, jaką jest medycyna. Nawet cyfry mamy arabskie Duży uśmiech .

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
05-10-2006 09:30
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #68
 
kalosz napisał(a):Ja osobiście mówie co myśle i tyle, jakiekolwiek formy rzeczywistej dyskryminacji są dla mnie czymś poniżej zera i z takimi ludzmi się nie zadaje. W mioch anty islamaskich poglądach utwierdzam się za to coraz bardziej, może żle powiedziałem- anty-ortodoksyjnyno-islamskich poglądach.
Popieram. Bo nie wiem czy część z Was zauważyła pewną prawidłowość - ogólnie pojęta tolerancja,szacunek dla cudzych poglądów działa jak dotąd tylko w jedną stronę. Wychodzi od nas - "rasy białej", Europejczyków z "dziada-pradziada", że sie tak brzydko wyrażę - ale nie otrzymujemy jej w zamian.
Bo czy tolerancyjni są mahometanie-ortodoksi, grożący śmiercią wszystkim chrześcijanom? Czy tolerancyjni są żydowscy szowiniści, którym wolno oskarżać i poniżać kogo tylko chcą (jeden jedyny przykład: pan Ed Fagan po publicznym podarciu na konferencji prasowej banknotu 100zł - a tym samym znieważenia godła narodowego - nie został pociągnięty do żadnej odpowiedzialności karnej)? Czy tolerancyjni są wreszcie afroamerykanie, którzy swój rasizm (sic!) manifestują na każdym kroku i w każdej postaci (choćby filmy "komediowe" takie jak "Made in America" będące w istocie nakłanieniem do rasistowskich zachowań wobec białych)? odpowiedź jest jedna - NIE.
Czy ja muszę zachowywać się powściągliwie w stosunku do kogoś kto ma mnie za nic? Za robaka, którego nalezy zdeptać? Myślę, że nie.
Cześć z Was radośnie głosi hasła "tolerancja dla tych, tolerancja dla tamtych". OK, jestem za. Ale i my otrzymujmy to co dajemy. Ja bym bardzo chciał, żyć w społeczeństwie - niech i ono będzie wielokulturowe - WZAJEMNIE się szanującym, przyjaznym itp. Ale musi być ta WZAJEMNOŚĆ.
A jeśli jest tak jak jest - to nie wolno udawać, że nic się nie dzieje - trzeba mówić, mówić i jeszcze raz mówić. Miejmy swój honor i korzystajmy z niego.

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
05-10-2006 09:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #69
 
DARTH_HELMUTH napisał(a):Cześć z Was radośnie głosi hasła "tolerancja dla tych, tolerancja dla tamtych". OK, jestem za. Ale i my otrzymujmy to co dajemy. Ja bym bardzo chciał, żyć w społeczeństwie - niech i ono będzie wielokulturowe - WZAJEMNIE się szanującym, przyjaznym itp. Ale musi być ta WZAJEMNOŚĆ.

Teraz widzisz Helmucie, na czym polega odmiennośc chrześcijaństwa od innych wyznań i światopoglądów.
Jeżeli ja sie będę ogladał za rekompensata ze strony Islamu, afroamerykanów, etc - to czym bym miał sobie szczególnie zasłużyc na zbawienie? Oni tez tak czynia. Nie przeklinać, ale błogosławić - oto priorytet chrześcijański. Miłowac nawet nieprzyjaciół, to w tej postawie mam zdobywać sprawnośc dziecięctwa Bożego.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
05-10-2006 10:04
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #70
 
Ks.Marek napisał(a):
DARTH_HELMUTH napisał(a):Cześć z Was radośnie głosi hasła "tolerancja dla tych, tolerancja dla tamtych". OK, jestem za. Ale i my otrzymujmy to co dajemy. Ja bym bardzo chciał, żyć w społeczeństwie - niech i ono będzie wielokulturowe - WZAJEMNIE się szanującym, przyjaznym itp. Ale musi być ta WZAJEMNOŚĆ.

Teraz widzisz Helmucie, na czym polega odmiennośc chrześcijaństwa od innych wyznań i światopoglądów.
Jeżeli ja sie będę ogladał za rekompensata ze strony Islamu, afroamerykanów, etc - to czym bym miał sobie szczególnie zasłużyc na zbawienie? Oni tez tak czynia. Nie przeklinać, ale błogosławić - oto priorytet chrześcijański. Miłowac nawet nieprzyjaciół, to w tej postawie mam zdobywać sprawnośc dziecięctwa Bożego.
To ja wiem... Problemem jest to, że nie potrafię "miłować" nieprzyjaciół. Zresztą ja się w tym momencie zamotałem. Jak to w końcu jest z Wami, chrześcijanami? Piszesz Marku, że "nie przeklinać - ale błogosławić", "miłowac wrogów"...
Jak się to jednak ma do działalności niektóych środowisk mieniących się "chrześcijańskimi", które na najlżejszą, najbardziej stonowaną krytykę reagują agresją (domyślasz się o jakie "środowiska" mi chodzi :] ) ? Kto jest dobry a kto zły...? Kto ma rację a kto łże jak pies....? Komu niebiańskie łąki a komu piekielna smoła...?
#-o

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
05-10-2006 10:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #71
 
DARTH_HELMUTH napisał(a):ak się to jednak ma do działalności niektóych środowisk mieniących się "chrześcijańskimi", które na najlżejszą, najbardziej stonowaną krytykę reagują agresją (domyślasz się o jakie "środowiska" mi chodzi :] ) ? Kto jest dobry a kto zły...? Kto ma rację a kto łże jak pies....? Komu niebiańskie łąki a komu piekielna smoła...?
#-o

No cóż, prawdą jest, że i mnie niekiedy ponosi. A potem mam sam do siebie pretensje, że coś jest nie OK. To chyba Autor Natchniony powiedział:
List do Hebrajczyków 12,14 napisał(a):Starajcie się o pokój ze wszystkimi i o uświęcenie, bez którego nikt nie zobaczy Pana.
Trzeba uczyć sie nieustannnie cnoty pokory, wnikać w każdy przypadek osobno, nie mierzyć wszystkich jedną miarką. Miernikiem autentycznego chrześcijaństwa z całą pewnością jest nade wszystko miłość, po niej zaś zaraz w kolejce stoją: opanowanie, rozstropność i uporządkowanie. Tylko w ten sposób można się spodziewać "łączek niebiańskich". Bo pamiętajmy drodzy, że Bóg jest miłosierny, ale też i sprawiedliwy. Chcąc być miłosiernie osądzonym, trzeba sprawiedliwie żyć. Jeśłi tej sprawiedliwości nam w życiu zabraknie, to każdy może nas z czystym sumieniem nazwac głupcami.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
05-10-2006 19:50
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Malchior Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 34
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #72
 
Chciałem zaznaczyć że wszyscy terroryści w tym i Al-Qaida były sponsorowane i szkolone przez USA a Bin Laden to partner polityczny Busha... fakt jest powszechnie znany a wiadomo to z odtajnionych dokumentów
05-10-2006 19:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #73
 
Malchior napisał(a):Chciałem zaznaczyć że wszyscy terroryści w tym i Al-Qaida były sponsorowane i szkolone przez USA a Bin Laden to partner polityczny Busha... fakt jest powszechnie znany a wiadomo to z odtajnionych dokumentów
Stara bajka. Ja osobiście podejrzewam, że sama Al-Kaida to jeszcze jeden z amerykańskich mitów.
Co nie znaczy, że mahometanie to dobrotliwi staruszkowie z ręcznikami na głowach.

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
06-10-2006 09:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kalosz Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 182
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #74
 
Ks.Marek napisał(a):aby mówić rzetelnie o niej, należy rozpatrzeć wszystkie okoliczności
rzetelnie było .... :-#
Ks.Marek napisał(a):A propos Islamu, Turcji i UE - papież Benedykt wyraził bardzo jasny pogląd, iż kuktura Islamu obca jest chrześcijańskim korzeniom Europy
To wiem i chyba wszyscy, bez deklaracji Papieża
Ks.Marek napisał(a):Świat Islamu niewątpliwie wywarł jakieś piętno na Europie, zarówno w znaczeniu negatywnym - okupacja Hiszpanii, ale też i w sposób pozytywny
pozytywnym ?, chyba tylko te cyfry. Reszta to negatywy.
Ks.Marek napisał(a):rozwiązań medycznych
?????? o czym ty mówisz ? rozwiązania medyczne ? tam ? gdzie ?

Ks.Marek napisał(a):na czym polega odmiennośc chrześcijaństwa od innych wyznań i światopoglądów
ja bym powiedział szerzej kulturowa, nie tylko chrześcijańska


DARTH_HELMUTH napisał(a):Jak się to jednak ma do działalności niektóych środowisk mieniących się "chrześcijańskimi", które na najlżejszą, najbardziej stonowaną krytykę reagują agresją (domyślasz się o jakie "środowiska" mi chodzi :]
Dobrze to ujołeś

Ks.Marek napisał(a):Jeżeli ja sie będę ogladał za rekompensata ze strony Islamu, afroamerykanów, etc - to czym bym miał sobie szczególnie zasłużyc na zbawienie?
Przyjmiesz zbawienie, a jeśli nie ty to następne pokolenie z przysłowiowym mieczem na karku przy przechodzeniu na islam, co się stanie jak się nie zatrzyma pędu islamu na zachód - szczególnie tej ortodoksyjnej częsci, mają.
06-10-2006 10:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kalosz Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 182
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #75
 
Chyba to NOstradamus powiedział - że kolejna wona, która zniszczy świat, przyjdzie z tamtych regionów
06-10-2006 10:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów