Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sola Scriptura według Reformowanych Protestantów
Autor Wiadomość
krzysiek_enoch Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 622
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #16
 
Offco i Marku - ja nie zamierzam Was obrażać. opisuje sprawy prostym językiem tak, jak je postrzegam. Nie twierdzę, że w Kościele rzymskokatolickim nie ma osób wierzących. Twierdze natomiast, że nie umiałem i nie umiem nadal pogodzić doktryny katolickiej z Biblią. Są to dwa odrębne systemy religijne. Spędziłem wiele dni, i tygodni i byc może tez miesięcy aby znaleźć usprawiedliwienie dla pozostania w KK, ale ostatecznie czułem sie ze swoimi wątpliwościami tylko coraz gorzej. I wrzód pękł i odszedłem. Ale ja osobiście odczuwam to jako porzucenie pewnych struktur i pewnego sposobu myslenia. Czuje sie jak najbardziej w dalszym ciągu - a może raczej "dopiero teraz" - Katolikiem. Rozumiem to jako bycie w Kościele Powszechnym czyli Katolickim.
I nie obrażajcie się na mnie. Jestem naprawde łagodnym człowiekiem. Uśmiech
19-10-2006 23:52
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #17
 
krzysiek_enoch napisał(a):Offco i Marku - ja nie zamierzam Was obrażać.
Ale obrażasz pisząc, że Kościół jest jakąś ORGANIZACJĄ! A co my z jakiejś mafii jesteśmy?! Jaka to organizacja? Publiczna, państwowa, rządowa, pozarządowa, charytatywna? Niepotrzebne skreślić.

krzysiek_enoch napisał(a):Twierdze natomiast, że nie umiałem i nie umiem nadal pogodzić doktryny katolickiej z Biblią.
A ja umiem i nie mam z tym jakichś większych problemów. Dziwne?

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
19-10-2006 23:59
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #18
 
krzysiek_enoch napisał(a):Offco i Marku - ja nie zamierzam Was obrażać. opisuje sprawy prostym językiem tak, jak je postrzegam. Nie twierdzę, że w Kościele rzymskokatolickim nie ma osób wierzących. Twierdze natomiast, że nie umiałem i nie umiem nadal pogodzić doktryny katolickiej z Biblią. Są to dwa odrębne systemy religijne. Spędziłem wiele dni, i tygodni i byc może tez miesięcy aby znaleźć usprawiedliwienie dla pozostania w KK, ale ostatecznie czułem sie ze swoimi wątpliwościami tylko coraz gorzej. I wrzód pękł i odszedłem. Ale ja osobiście odczuwam to jako porzucenie pewnych struktur i pewnego sposobu myslenia. Czuje sie jak najbardziej w dalszym ciągu - a może raczej "dopiero teraz" - Katolikiem. Rozumiem to jako bycie w Kościele Powszechnym czyli Katolickim.
I nie obrażajcie się na mnie. Jestem naprawde łagodnym człowiekiem. Uśmiech

Heretykiem jesteś i bluźniercą! KOściół powszechny i apostolski a wiec katolicki, to ten, gdzie Piotr trzyma ster. A wy się wypinacie na papieża i święcicie homoseksualistów na pastorów i kobiety do kapaństwa dopuszczcie - z całym szacunkiem dla kobiet.
Rację miał Tishner, mówiąc, że jest Prawda, Święta Prawda i Guzik Prawda. 1 To Bóg, 2 to Kościiół Katolicki, 3 zas to protesty i cała reszta.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
20-10-2006 00:00
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #19
 
Ej, dobra, nie tak ostro, bo się znowu draka zrobi! [-X

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
20-10-2006 00:07
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
krzysiek_enoch Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 622
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #20
 
Ks.Marek napisał(a):A wy się wypinacie na papieża i święcicie homoseksualistów na pastorów i kobiety do kapaństwa dopuszczcie - z całym szacunkiem dla kobiet.
Ale u Was jest dokładnie tak samo! Wszyscy dźwigamy "starego Adama", czy jesteś z takiej, czy innej wspólnoty, czy jestes wierzący, czy nie wierzący po tej stronie życia mamy ogromną skłonnośc do grzechu.
Powtarzam Offco i Marku - szanuję to, że macie swoje zdanie w kwestii przynależności religijnej. Szanuję Was jako ludzi. Nie szanuje natomiast doktryny, którą wyznajecie.
I co mam Was również - jak Wy mnie - nazywać heretykami i bluxniercami? Po co? Przekonam Was tym?
20-10-2006 00:10
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #21
 
krzysiek_enoch napisał(a):Nie szanuje natomiast doktryny, którą wyznajecie.
Powiedz zatem co takiego jest w Twojej, że zasługuje na szacunek, a nasza nie.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
20-10-2006 00:13
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
krzysiek_enoch Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 622
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #22
 
Offca napisał(a):
krzysiek_enoch napisał(a):Nie szanuje natomiast doktryny, którą wyznajecie.
Powiedz zatem co takiego jest w Twojej, że zasługuje na szacunek, a nasza nie.
Bo moja jest prawdziwa Uśmiech
A tak poważnie - wolałbym żebyście faktycznie walczyli z moją doktryną a nie ją szanowali ale walczyli w sposób bardziej stonowany. Bardziej celując w argumenty a nie w osoby. Uśmiech
20-10-2006 00:16
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #23
 
krzysiek_enoch napisał(a):Bo moja jest prawdziwa Uśmiech
Tia? A kto się odłączył od macierzystego Kościoła? Zostawił go w cholerę, bo był mu niewygodny i nie na rękę? Nie starał się nawet modlić o to, by był bardziej święty? Ja? Czy Twoi pobratyńcy protestanci?

Co do prawdziwości mam dużo wątów. Ks.Marek podał sporo przyczyn dla których głęboko powątpiewam w protestancką prawdę.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
20-10-2006 00:21
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
krzysiek_enoch Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 622
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #24
 
Jeśli chcieliście mnie czyms zbudować dzisiaj, to wam sie nie udało. Smutny
I tak było nietstey odkąd zacząłem publicznie zgłaszać swoje wątpliwości - nic tylko drwina, wylgaryzm i agresja. Czy w takim "Duchu" odnawiacie się charyzmatycy z Kanaanu?
Dobranc.
20-10-2006 00:28
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #25
 
krzysiek_enoch napisał(a):Ale u Was jest dokładnie tak samo!
To potwarz!! Bo w Kościele Katolickim jeśli sie ujawni w seminarium, że gośc jest homoniepewny, to się go żegna i ewentualnie proponuje pomoc w terapii. Nie zaś, jak u was, że robi się wielki szum, iz oto Ojciec Luter w swej dobroci łaską pastorowania obdarza homoseksualistów i lesbijki. Grunt, to polityczna poprawność, a Prawda może sobie poczekać na wycieraczce.
Nadmienię, iż Kościół Protestancki jest niemal w ogóle nieatakowany za swą np misyjną działalnośc w Rosji. Czemu? Ano stąd, iż wg Protestantów nie ma nic pewnego, nawet zbawienia. Takie tam bajeczki po prostu...

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
20-10-2006 08:22
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #26
 
krzysiek_enoch napisał(a):Czy w takim "Duchu" odnawiacie się charyzmatycy z Kanaanu?
Kanaan odnawia się w Duchu Bożym, a nie w tym, co głosi protestantyzm Krzyśku.
Wybacz, ale dla mnie Kościół do którego dzięki Bogu należę, jest świętością i nikt nie będzie go od jakichś organizacji wyzywał :x
Kiedy wy protestanci zrozumiecie, że u Was jest tylko namiastek prawdziwego Kościoła?! Bez Eucharystii, bez sakramentu pojednania, bez tradycji, bez urzędu Piotra. Może kiedyś zrozumiecie. Nie neguję Waszej działalności. Kiedyś uczniowie przylecieli do Jezusa z oburzeniem, że widzieli ludzi, którzy nie chodzą z nimi, a uzdrawiają i nauczają w imię Jezusa. Jezus im odpowiedział, żeby im tego nie zabraniali, skoro czynią to w imię Boże. No i to daje trochę do myślenia, a propos katolików i protestantów w dzisiejszych czasach.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
20-10-2006 09:38
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Cichociemny Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 521
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #27
 
Ks.Marek napisał(a):Heretykiem jesteś i bluźniercą! KOściół powszechny i apostolski a wiec katolicki, to ten, gdzie Piotr trzyma ster. A wy się wypinacie na papieża i święcicie homoseksualistów na pastorów i kobiety do kapaństwa dopuszczcie - z całym szacunkiem dla kobiet.
Rację miał Tishner, mówiąc, że jest Prawda, Święta Prawda i Guzik Prawda. 1 To Bóg, 2 to Kościiół Katolicki, 3 zas to protesty i cała reszta.

=D> - ciemnotę wciskasz i tyle ,takie bajki to sobie możesz sprzedawać nieświadomym dzieciom na lekcji religii straszac ich gejem pastorem z tego "złego" kościoła - pusty śmiech mnie ogarnia jak widzę takie "argumenty" w stylu Jezuitow z Tezuesza.

Cytat:Kościól to nie kółko wzajemnej adoracji, tylko Mistyczne Ciało Chrystusa.
No właśnie ... podziękowaliśmy tem 'jedynie słusznemu" kółku i tyle . Wasze argumenty są godne sekciarskiego guru - (jedynie unas jest zbawienie nie odchodź bo umrzesz ,zdradziłeś nas ,odszczepieniec , wojujesz z Bogiem bo Bóg jest tylko u nas )
Nigdy bym nie powiedział innemu chrzescijaninowi (i wierzę ,ze Krzysztof również) że nie będzie zbawiony bo nie należy do mojego kościoła (śmiech) dal mnie najważniejsze jest to ,że jest moim bratem w Chrystusie i zawsze mogę uścisnąć mu rękę ,że razem możemy wielbić Naszego Pana , razem możemy dziękować za nasze zbawienie i dziękować za jego miłość dla nasi dziękować że przez wiarę w Duchu Świętym jesteśmy włączenie w Jego Ciało .
Cytat:To potwarz!! Bo w Kościele Katolickim jeśli sie ujawni w seminarium, że gośc jest homoniepewny, to się go żegna i ewentualnie proponuje pomoc w terapii. Nie zaś, jak u was, że robi się wielki szum, iz oto Ojciec Luter w swej dobroci łaską pastorowania obdarza homoseksualistów i lesbijki. Grunt, to polityczna poprawność, a Prawda może sobie poczekać na wycieraczce.
Kolejne zaklinanie rzeczywistości - wspomnę tylko problemy kościoła w kanadzie który praktycznie zbankrutował ze względu na odszkodowania wypłaconę pokrzywdzonym przez nachalnych księzy - jak widać seminaryjne sito jest dość dziurawe.... to tak na marginesie w odzewie na księdza pyskówkę

Cytat:Nadmienię, iż Kościół Protestancki jest niemal w ogóle nieatakowany za swą np misyjną działalnośc w Rosji. Czemu? Ano stąd, iż wg Protestantów nie ma nic pewnego, nawet zbawienia. Takie tam bajeczki po prostu...
Tego pokrętnego rozumowania to już ni w ząb nie "kumam" tzn władze rosji nie atakują protestantów bo nie głoszą pewności zbawienia ?? a katolicy tak ??? czyli władza nie chce by rosjanie zostali zbawieni ??? - pleas oświeć mnie ( a tak nawiasem mówiąc jest zupełni na odwrót to katolik nigdy nie wie czy jest w stanie "łaski uświęcającej" i najlepiej jakby na wyposażeniu miał kieszonkowego ksiedza z ostatnim namaszczeniem).
I dla księdza informacji nie ma czegoś takiego jak "Kościół Protestancki" a co do takiej wolności protestantów w Rosji znowu ksiądz się mija z prawdą - bo na ogół Rosjanie boją się wpuszczać i nie wpuszczają ewangelistów na swoje terytorium (ku uciesze cerkwi) - ostatni przykład pastora Adelaj'y z Ukrainy - można poczytać

2 Tym. 4:18
Wyrwie mnie Pan ze wszystkiego z?ego i zachowa dla Królestwa swego niebieskiego; jemu niech b?dzie chwa?a na wieki wieków. Amen.
[Obrazek: radio_chn.gif]
20-10-2006 10:11
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #28
 
Cichociemny napisał(a):=D> - ciemnotę wciskasz i tyle ,takie bajki to sobie możesz sprzedawać nieświadomym dzieciom na lekcji religii straszac ich gejem pastorem z tego "złego" kościoła - pusty śmiech mnie ogarnia jak widzę takie "argumenty" w stylu Jezuitow z Tezuesza [...] I dla księdza informacji nie ma czegoś takiego jak "Kościół Protestancki" a co do takiej wolności protestantów w Rosji znowu ksiądz się mija z prawdą - bo na ogół Rosjanie boją się wpuszczać i nie wpuszczają ewangelistów na swoje terytorium (ku uciesze cerkwi) - ostatni przykład pastora Adelaj'y z Ukrainy - można poczytać
1. słuszność tejże uwagi muszę potwierdzić, tym bardziej, że użycie słownictwa w stylu:

Ks.Marek napisał(a):Pleciuga jesteś i tyle! [...] A co, Protesty to takie anioły? [...] Heretykiem jesteś i bluźniercą! [...] iz oto Ojciec Luter w swej dobroci łaską pastorowania obdarza homoseksualistów i lesbijki
2. zdradza niezrozumienie oficjalnego stanowiska Kościoła, które wyrażono słowami:

Dekret o Ekumenizmie (Vat.II) napisał(a):Bardzo jest bowiem ważne, by przyszli duszpasterze i kapłani opanowali teologię w ten sposób ściśle opracowaną, a nie polemicznie, przede wszystkim gdy chodzi o sprawy dotyczące stosunku braci odłączonych do Kościoła katolickiego. [wg DE 10]

Przez "Ruch ekumeniczny" rozumie się działalność oraz przedsięwzięcia zmierzające do jedności chrześcijan, zależnie od różnych potrzeb Kościoła i warunków chwili, jak np.: najpierw wszelkie wysiłki celem usunięcia słów, opinii i czynów, które by w świetle sprawiedliwości i prawdy nie odpowiadały rzeczywistemu stanowi braci odłączonych, a stąd utrudniały wzajemne stosunki z nimi, następnie "dialog" podjęty między odpowiednio wykształconymi rzeczoznawcami na zebraniach chrześcijan z różnych Kościołów czy Wspólnot, zorganizowanych w duchu religijnym, w czasie którego to dialogu każdy wyjaśnia głębiej naukę swej Wspólnoty i podaje przejrzyście jej znamienne rysy. [wg DE 4]

link
3. wobec powyższego byłbym wdzięczny za więcej ortopraksji u mało ortodoksyjnych katolików ... Smutny

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
22-10-2006 00:38
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #29
 
M. Ink. * napisał(a):1. słuszność tejże uwagi muszę potwierdzić, tym bardziej, że użycie słownictwa w stylu:
M. Ink. * cytując mnie: napisał(a):Pleciuga jesteś i tyle! [...] A co, Protesty to takie anioły? [...] Heretykiem jesteś i bluźniercą! [...] iz oto Ojciec Luter w swej dobroci łaską pastorowania obdarza homoseksualistów i lesbijki
M. Ink. * napisał(a):2. zdradza niezrozumienie oficjalnego stanowiska Kościoła, które wyrażono słowami:
M. Ink. * napisał(a):Dekret o Ekumenizmie (Vat.II) napisał/a:
M. Ink. * napisał(a):3. wobec powyższego byłbym wdzięczny za więcej ortopraksji u mało ortodoksyjnych katolików ...
No nie wiem, kto ma tu trudności z odczytaniem nauczania Kościoła, nie wiem :evil:
A co do ortodoksji, to i tu nie mam sobie nic do zarzucenia: jestem ortodoksyjnie poprawny, i nie mam najmniejszej w tym wątpliwości. Nie przyjme zaś w życiu poporawności politycznej, bo to wbrew mojej naturze.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
22-10-2006 09:00
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #30
 
Ks.Marek napisał(a):No nie wiem, kto ma tu trudności z odczytaniem nauczania Kościoła, nie wiem :evil:
brak tejże wiedzy nie jest dla mnie niespodzianką...

Ks.Marek napisał(a):A co do ortodoksji, to i tu nie mam sobie nic do zarzucenia: jestem ortodoksyjnie poprawny, i nie mam najmniejszej w tym wątpliwości. Nie przyjme zaś w życiu poporawności politycznej, bo to wbrew mojej naturze.
wyzywanie Braci Odłączonych od heretyków i bluźnierców jest działaniem zdecydowanie przeciwnym duchowi jedności, który zaszczepić katolikom próbował Vat. II; jest to więc działanie sprzeczne z działaniem KRK; zasłanianie się w tej sytuacji 'niepoprawnością polityczną' jest jedynie nieumiejętnością przyznania się do błędu;

działalność ks.Marka jest zdecydowanie antyekumeniczna; jako katolik, dla którego ważny jest obraz KRK w Polsce, jednoznacznie uznaję takie postępowanie za negujące wytyczne Vat.II co do postępowania względem Braci Odłączonych i za takie, którego - jako katolicy - powinniśmy się wstydzić [czyli uznać za wysoce żenujące] jako katolik zdecydowanie odcinam się od postępowania polegającego na ubliżaniu Braciom Odłączonym

powrót do pełnej, widzialnej jedności Chrystusowego Kościoła na pewno nie prowadzi przez drogę obrażania Protestantów [osobom twierdzącym inaczej, bądź postępującym wbrew tej zasadzie, proponuję przeczytać DE]

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
22-10-2006 10:54
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów