Ankieta: Czy korzystałeś/-aś z usług energoterapeuty?...
yhym
niee
mam swoją czarodziejską moc Duży uśmiech
[Wyniki ankiety]
 
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bioenergoterapeuta
Autor Wiadomość
Ela Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 705
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #16
 
Pamietam czasy jak ludzie byli leczeni przez Bioenergoterapeutow w Kosciolach i bylo to aprobowane przez Kosciol.

Prosimy Ci?, Panie Bo?e, niech w niebie wspiera nas modlitwa twojej m?czennicy Pauliny, aby zawsze wspomaga?o nas or?downictwo tej, któr? na ziemi otaczamy wielk? czci?. Amen.
26-09-2006 21:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #17
 
Do czasu aż sie okazało doglębnie o co w tym wszystkim chodzi...

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
26-09-2006 23:06
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ela Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 705
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #18
 
Annnika napisał(a):Do czasu aż sie okazało doglębnie o co w tym wszystkim chodzi...

no wlasnie, jak to sie zdanie zmienia. Ja juz nie wiem, co mozna uwazac za pewne, a co nie
28-09-2006 22:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #19
 
To co aktualne - najlepiej Uśmiech

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
28-09-2006 22:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Wojtek37 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 1,321
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #20
 
Karusia napisał(a):No, ale zobaczcie.....
Jeżeli jest ktoś jest chory... I jedynym ratunkiem dla tej osoby jest bioenergoterapeuta?...
Jeśli to jest zabronine, to czemu ludzie dalej to studiują?.....
Absurd.....

Nie ma łagodniej bioenergoterapii. Już kiedyś gdzieś ten temat omawiałem, bo jagby na to nie patrzyć, każdy (bardziej "oświecony" i "wtajemniczony" w arkana) bioenergoterapeuta ma swego "przewodnika" w swerze duchowej. Lecz kochani na pewno nie jest to Jezus Chrystus, bo przykłady uzdrawiania, przez ludzi JEGO MOCĄ są znane w NT.

A tu "przewodnik duchowy" kieruje poczynianami tzw. "uzdrowiciela" . Tylko mona zadać sobie pytanie, czyją mocą jest uzdrawianie ?. :shock:

A co do tego, czemu "wierzący" się do tego uciekają ?. Bo moim zdaniem nie znają zbyt dobrze tego co mówi na ten temat Biblia, a co gorsza, człowiek, który zrobi wszystko by żyć, nie zważając na swą historię życia, jest bardzo skierowany tylko na siebie, a nie na cierpienie bliźniego.

Inna sprawa, czy chrześcijanin, który oddaje się dziwnym praktykom, a nie poleca się Miłosierdziu Bożemu, ma wiarę w Opatrzność Bożą, czy szuka raczej po omacku, narażając się na nieposkromione siły ciemności?.

"Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy".
Św. Jan Kasjan
29-09-2006 19:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ela Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 705
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #21
 
Annnika napisał(a):To co aktualne - najlepiej

no wiesz, to co aktualne nie zawsze jest pewne..

Prosimy Ci?, Panie Bo?e, niech w niebie wspiera nas modlitwa twojej m?czennicy Pauliny, aby zawsze wspomaga?o nas or?downictwo tej, któr? na ziemi otaczamy wielk? czci?. Amen.
29-09-2006 22:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #22
 
Ja nie chcę po prostu szukac dziury w całym... po to jest Hierarchia zeby byc za to odpwiedzialna a ja w duchu posłuszeństwa przy tym stoję Uśmiech

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
30-09-2006 19:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
piano Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 559
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #23
 
Nie korzystałam nigdy z usług bioenergoterapeuty, mam o ich działalności negatywną opinię.

Modlitwa jest kluczem, który otwiera skarbnice łask - M.Magdalena Damen
18-10-2006 18:08
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ela Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 705
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #24
 
catri napisał(a):Nie korzystałam nigdy z usług bioenergoterapeuty, mam o ich działalności negatywną opinię.
jesli nie miales z nimi nic do czynienia to na jakiej podstawie masz o nich negatywna opinie??

Prosimy Ci?, Panie Bo?e, niech w niebie wspiera nas modlitwa twojej m?czennicy Pauliny, aby zawsze wspomaga?o nas or?downictwo tej, któr? na ziemi otaczamy wielk? czci?. Amen.
22-10-2006 00:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #25
 
Ja korzystalam niestety > Mam o tym baaaardzo negatywną opinię.

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
22-10-2006 19:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ela Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 705
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #26
 
ja tez kiedys korzystalam. Wtedy koscioly byly dostepne dla nich. Ci z ktorymi sie zetknelam nie brali pieniedzy, byli to mlodzi ludzie. Widzialam na wlasne oczy jak jedna dziewczyna wyciagnela reke w kierunku duzego kwiata doniczkowego i ta cala roslina (lodyga i liscie) zwrocily sie tu niej i to bardzo gwaltownie. Do Toronto przyjezdzal pare lat temu taki jeden pan z Polski i w kosciolach "przyjmowal" chorych, pieniazki bral duze. Mysle, ze nikomu nie pomogl. Wizyta u niego trwala 10 sekund. To bylo po prostu smieszne. Moj tata powiedzial kiedys, ze to moze kiedys nam zaszkodzic a nie pomoc, poniewaz nic nie wiemy na temat tych ludzi a i malo wiemy na temat bioenergoterapeutyki. Dlatego nie korzystam juz z takiej "pomocy"

Prosimy Ci?, Panie Bo?e, niech w niebie wspiera nas modlitwa twojej m?czennicy Pauliny, aby zawsze wspomaga?o nas or?downictwo tej, któr? na ziemi otaczamy wielk? czci?. Amen.
24-10-2006 05:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #27
 
Cytat:Wszystkie praktyki magii lub czarów, przez które dąży się do pozyskania tajemnych sił, by posługiwać się nimi i osiągać nadnaturalną władzę nad bliźnim – nawet w celu zapewnienia mu zdrowia – są w poważnej sprzeczności z cnotą religijności. Praktyki te należy potępić tym bardziej wtedy, gdy towarzyszy im intencja zaszkodzenia drugiemu człowiekowi lub uciekanie się do interwencji demonów. Jest również naganne noszenie amuletów. Spirytyzm często pociąga za sobą praktyki wróżbiarskie lub magiczne. Dlatego Kościół upomina wiernych, by wystrzegali się ich (por. KKK 2117).

Bioenergoterapeutyka to w wielu wypadkach grzech przeciw I przykazaniu Dekalogu. Grzech polegający na tym, że stworzenie zwraca się nie Ku Stwórcy, lecz ku stworzeniu właśnie.

PS -Bardzo pouczający artykuł Daidossie Uśmiech

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
24-10-2006 08:33
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ewa BW Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 9
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #28
 
Przecież jak zwracamy się do lekarza to zwracamy się do stworzenia...(może prosimy przy tym Boga o współpracę).
Podobnie jak się zwracamy do psychologa, bioenergoterapeuty to zwracamy się do stworzenia (też możemy, a nawet powinniśmy prosić Boga o współpracę).
25-10-2006 01:18
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #29
 
Podeprę się wikipedią, tak żeby wątpliwości nie było. Korzystałem z usług nie jednego nie 2 bioenergoterapeutów, okazało się to opłakane w skutkach, dlaczego? Wszyscy obiektywni naukowcy, którzy badają fenomen dochodzą do wniosku, że coś takiego jak bioenergia nie istnieje:

Cytat:Bioenergoterapii brak podstaw naukowych. Żadnemu bioenergoterapeucie nie udało się dotąd zdobyć nagrody miliona dolarów Randiego za zademonstrowanie zdolności parapsychicznych w kontrolowanym naukowo eksperymencie, co w opinii przeciwników dowodzi, iż bioenergoterapia jest nauką fałszywą.

Współczesnym bioenergoterapeutom nie stawia się żadnych, potwierdzanym rzetelnymi egzaminami wymagań co do znajomości elementarnych podstaw z zakresu nauki akademickiej: biologii, medycyny klasycznej, psychologii, a nawet z naturoterapii czy masażu.

Obecnie każdy sprzedający swą "bioenergię" posiada na ścianie rozliczne dyplomy i tytuły. Bioenergoterapeuci przyznają sobie takie tytuły jak "mistrz bioenergoterapii klasy międzynarodowej" czy "dyplomowany kosmolog".


http://pl.wikipedia.org/wiki/Bioenergoterapia

Bioenergoterapia zaliczana jest do nauk parapsychologicznych [to ma podłoże spirytystyczne! to nie jest żaden wymysł Kościoła, to jest obiektywna prawda].

U mnie cała przygoda z bioenergoterapią skonczyła się u księdza egzorcysty, wystąpiło zwyczajne zniewolenie, obsesje demoniczne, nic przyjemnego, odradzam wszystkim wizyty u takich ludzi.

Cytat:W parze z egzorcyzmem winno iść zerwanie z tym, co prowadziło do zniewolenia demonicznego, np. satanizmem, okultyzmem i jego różnymi formami, spirytyzmem, zabobonami, wróżbiarstwem, różnymi niekonwencjonalnymi metodami leczenia, które nie mają oparcia w nauce i odwołują się do nieznanych mocach i energiach (bioenergoterapia, metoda Silvy, różdżkarstwo, wahadlarstwo, a także według niektórych egzorcystów homeopatia) itd. Uwolnienie poprzez egzorcyzmy powinno łączyć się z nawróceniem, przyjęciem sakramentów i powrotem na drogę życia duchowego.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Egzorcyzm

Aha, z tego co się orientuję to na Akadamiach Medycznych takie coś otwarcie nazywa się szamanizmem.

ps. dobrze że jestem tutaj aninimowy.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
19-11-2006 09:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #30
 
Ewa BW napisał(a):Przecież jak zwracamy się do lekarza to zwracamy się do stworzenia...(może prosimy przy tym Boga o współpracę).
Podobnie jak się zwracamy do psychologa, bioenergoterapeuty to zwracamy się do stworzenia (też możemy, a nawet powinniśmy prosić Boga o współpracę).

Lekarz praktykujący medycyne to człowiek operujący skonkretyzowaną wiedzą, popartą doświadczeniem. Poza tym medycyna to zespół uporządkowanych czynności mających na celu przywrócić stan zdrowia pacjenta do normy.
Bioenergoterapia to nie wiedza systematyczna lecz czysty irracjonalizm. Nigdy nie wiadomo wprost, kto poza tym brakiem logiki się skrywa.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
19-11-2006 15:05
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów