Ankieta: Czy korzystałeś/-aś z usług energoterapeuty?...
yhym
niee
mam swoją czarodziejską moc Duży uśmiech
[Wyniki ankiety]
 
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bioenergoterapeuta
Autor Wiadomość
Ewa BW Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 9
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #31
 
Dla Was jest to proste.
Wszystko co niezbadane jest przedmiotem, którym nie warto się zajmować.
Jestem lekarką, 18 lat pracy w zawodzie, dwie specjalizacje i... widzę aurę.
Lepiej nie mówić o tym?
Nam lekarzom odbiera się prawa wykonywania zawodu za sam fakt.
Pod pretekstem "bałaganu w dokumentacji". Powód się zawsze znajdzie.
Od kogo się uczyć? Z kim podyskutować? Nie każdy bioenergoterapeuta widzi aurę.
(Myślałam, że każdy).
20-11-2006 16:18
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #32
 
Ewa BW napisał(a):Nie każdy bioenergoterapeuta widzi aurę.
Czekamy na poszerzenie tego wyznania. Może Pani zdefiniuje ową aure, bioenergoterapeutykę i inne sprawy związane z przedmiotem? A może my wierzący jesteśmy w błędzie, a Pani ma rację? Prosze przedstawić swa argumentację.
Ja osobiście uważam, że lekarz medycyny zajmujący sie Bioenergoterapią to ktoś, kto nie wykorzystał daru od Pana Boga, i opuścił się w wykonywanej misji. A BIO EN.Ter. próbuje łatać pustke, jaka w nim powstała. To moja teza, osobista, nie mająca na celu atakowac nikogo

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
20-11-2006 17:55
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
mak Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 234
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #33
 
Jeszcze nie widziałam kogoś kto został uleczony przez bioenergioterapię. Myślę, że wiele osób wrażliwych może zobaczyć coś więcej niż inni, ale wówczas lepiej się zdać na Boga i poprosić go o pomoc przez modlitwę lub siły, aby pomóc danej osobie w oparciu o wiedzę i rzetelnym zajęciem się chorym.Szczególnie wrażliwi ludzi widżą czasami coś co można odczytywać jako wołanie o pomoc - dobrze gdy pada to na lekarza ta wrażliwość pomoże uchronić go przed fatalnymi pomyłkami lub lekceważeniem pewnych symptomów choroby- Tacy lekarze poprostu szybciej potrafią pomóc. O tym słyszałam ale to nie ma nic wspólnego z rękami które leczą. To Bóg pomaga - nawet święci bez pomocy Boga są bezradni.
Ludzie od pokoleń próbują walczyć z chorobami i śmiercią-włożenie kogoś do pieca-l(lektury szkolne) lub tańce rytualne i wyrzucanie choroby wywołują uśmiech, ale wystarczy powiedzieć ,że ktoś jest z Nepalu, Chin i pomaga a od razu ustawia się grupka chętnych wypróbowania nowych metod uleczania- Czy to wypływa z rozczarowania do współczesnej medycyny , czy bezduszność l nie których lekarzy którzy traktują chorych jak kolejne przypadki ? można się zastanawiać Oszuści bazują na tym. Nawet co niektórzy wręcz sobie sami tak potrafią wmówić, jakieś historie , że w to wierzą, ale naprawdę jeśli chcesz komuś pomóc to trzeba udołać się do Boga -pomodlić się w intencji chorej osoby i rzetelnie leczyć w oparciu o wiedzę i lekarzyTo Bóg pomaga. My jesteśmy tylko narzędziami w jego rękach. Jezus wędrując i nauczając uzdrawiał wielu, ale nie wszyskich-myślę,że więcej było chorych, niewidomych lub sparaliżowanych -pomagał tylko tym, którym mógł pomóc- czy więc ktoś może stawiać się ponad Nim i twierdzić, że pomoże wszyskim- wyleczy Babcię z Zylaków, szwagra z kamicy , a sąsiadce pomoże na dysk? To przecież nie do zaakceptowania
20-11-2006 20:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #34
 
mak napisał(a):Jeszcze nie widziałam kogoś kto został uleczony przez bioenergioterapię.

Ja niestety tak. Niestety - bo uzdrowienie było jedynie czasowe i pozorne. konsekwencje niewspółmiernie wielkie. Najgorsze - duchowe. Skończyo się śmiercią.

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
20-11-2006 20:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
mak Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 234
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #35
 
Właśnie potwierdziłaś to ,że nikogo bioenergoterapełta nie uleczył. Uleczenia - cuda są trwałe- nawet komisje badające te przypadki oceniają cuda po pewnym czasie. Bywa tak,ze ktoś poczuł się lepiej- mineły pewne objawy, ale proces trwa nadal i po cichu zabija pacjenta uznanego wcześniej za wyleczonego przez uzdrowiciela.Czasem ,aby znikły jedne objawy organizm wyczerpany czerpie pewny potencjał sił i oprócz pierwotnej choroby pojawiają się inne choróbska- lepiej nie zaczynać kontaktów z uzdrawiaczami.Jak napisałam ludzie czasem potrafią zobaczyć jakby cień choroby na innym, ale wówczas lepiej polecić daną osobę Bogu i dobrym lekarzom. Jeśli jest to sam lekarz tym łatwiej podejmie leczenie. Rece, które leczą potrafią mocno zaszkodzić.
21-11-2006 18:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ewa BW Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 9
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #36
 
Bóg leczy - zgadza się.
Opis tego co widzę: chcę wymienić informację, uczyć się.
Informacja ma być powtarzalna i spójna.
26-11-2006 14:20
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #37
 
Ewa BW, przejrzałem sobie Pani stronkę. Widze że promuje Pani dietę Kwaśniewskiego i te sprawy. Tak chce Pani pomagać 2 człowiekowi?

Cytat:Dieta nieżyjącego już Atkinsa została poddana miażdżącej krytyce w krajach anglosaskich. Również w Polsce dieta "optymalna" została uznana przez wszystkie autorytety za wybitnie szkodliwą dla zdrowia (Stanowisko Komitetu Terapii Wydziału VI Nauk Medycznych Polskiej Akademii Nauk - tekst Medycyna po dyplomie 1999; 8(5), 22).

Medycyna naukowa zawsze poszukuje nowych rozwiązań i sprawdza wszelkie poszlaki w celu zapewnienia jak najlepszej opieki zdrowotnej. Nowoczesna medycyna oparta jest na dowodach, a nie domysłach i pobożnych życzeniach. Dowodów dostarczają duże, wieloletnie obserwacje i badania, które muszą być prawidłowo przeprowadzone, a następnie powtarzane i, rzecz jasna, niezależne od wpływów przemysłu medycznego. Jak dotąd nie ma wyników rozległych badań nad dietami wysokotłuszczowymi. Na podstawie posiadanej już wiedzy i prowadzonych doświadczeń możemy stwierdzić, że jest ona wysoce szkodliwa i nieetyczne jest jej zalecenie. Niemniej, z powodu wzrastającej popularności tej diety, trwa obserwacja i niewielkie badania, aby ocenić długoterminowy wpływ takiej diety na organizm człowieka.

http://www.epacjent.pl/artykul.php?idart...zial=Dieta


mak napisał(a):Jeszcze nie widziałam kogoś kto został uleczony przez bioenergioterapię.
ja zostałem uleczony przez takiego szamana, wynikły z tego opłakane konsekwencje fizyczne, psychiczne..Nie chce więcej pisać o tym, było mineło,Bóg wyciąga i z takich rzeczy.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
26-11-2006 22:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ddv Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,873
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #38
 
Ewa BW napisał(a):Jestem lekarką, 18 lat pracy w zawodzie, dwie specjalizacje i... widzę aurę.
Hmmmm...
Nie chcę być zlośliwym ale najwyraźniej widzisz ...coś, czego nie "widzi" żadna aparatura medyczna ...
18 lat pracy w zawodzie powinny dać Ci taką wiedzę :roll:
No cóz - chyba, że masz w oczach ... aparaturię do zdjęć kirianowskich.
Ale - z tego co sobie przypominam nawet te nie potrafią "wykryć" "zaburzeń w aurze".. :?
Scott napisał(a):ja zostałem uleczony przez takiego szamana, wynikły z tego opłakane konsekwencje fizyczne, psychiczne..Nie chce więcej pisać o tym, było mineło,Bóg wyciąga i z takich rzeczy.
Ja zaś zajmowałem się niedyś tymi sprawami.
I chcialbym serdecznie przeprosić wszystkich tych, których "raczyłem" tego typu "zabiegami".
Na swoje usprawiedliwienie mam tylko tyle, że to moje zajęcie było spowodowane autentyczną altruistyczną chęcią pomagania innym bez podparcia niezbędną wiedzą.
O "dobrodziejstwach" tego typu "terapii" sam przekonałem się na własnej skórze Smutny

"Chrześcijaństwo w żaden sposób nie sprzeciwia się racjonalnemu myśleniu.
Wręcz przeciwnie - jest dużą pomocą w racjonalnym poznawaniu świata"


Sancte Michael Archangele,
defende nos in praelio,
(...)
26-11-2006 22:32
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ewa BW Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 9
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #39
 
Jesteś złośliwy.
Moja babcia jak zobaczyła TV, sporo lat temu, wybiegła z pokoju krzycząc ...DIABEŁ.
Skądinąd ...miala rację.
27-11-2006 00:25
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #40
 
Ewa BW napisał(a):Jesteś złośliwy.
Moja babcia jak zobaczyła TV, sporo lat temu, wybiegła z pokoju krzycząc ...DIABEŁ.
Skądinąd ...miala rację.
...ano właśnie...

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
27-11-2006 00:44
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
mak Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 234
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #41
 
Człowiek ciągle próbuje przeciwstawiać się swej cielesnej i ułomnej przez to postaci- o ile łatwiejsze byłoby życie duszy, gdyby nie te cielsko- tyle pokus: a to czystość, a to strach przed chorobą, a to folgowaniu sobie w jedzeniu , a nawet piciu,...
27-11-2006 09:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ddv Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,873
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #42
 
Ewa BW napisał(a):Jesteś złośliwy.
Zwykła szczerość
Tak, Ewo wygląda prawda - "bioenergoterapia" (podobnie jak i "radiestezja") nie ma żadnego uzasadnienia naukowego.
A jeżeli wypisujesz takie rzeczy jak to, co skomentowałem to :
1. Albo nie masz zielonego pojęcia o temmatyce
2. Albo próbujesz propagować coś, co jest bardzo szkodliwe dla człowieka
A nie ukrywam, że jestem "cięty" na takie sprawy gdyż sam się tym świństwem niegdyś parałem i dobrze wiem, do czego paranie się tymi sprawami prowadzi Smutny

"Chrześcijaństwo w żaden sposób nie sprzeciwia się racjonalnemu myśleniu.
Wręcz przeciwnie - jest dużą pomocą w racjonalnym poznawaniu świata"


Sancte Michael Archangele,
defende nos in praelio,
(...)
27-11-2006 18:58
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Vader Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 2
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 0
Post: #43
 
Witam, jestem tu nowy Uśmiech
Korzystałem kiedyś z "pomocy" bioenergoterapeuty, i jak większość osób doznałem rozczarowania. Nie zyskałem nic, a straciłem pieniądze, i dobry humor, przez co byłem niedobry dla otoczenia... Smutny
Myślę że energoterapeuci, to zwykli oszuści, lub ludzie zajmujący się okultyzmem...

Lepiej pokładać nadzieję w Bogu, on zawsze pomoże w sposób w jaki uzna to za stosowny Uśmiech

[ Komentarz dodany przez: Offca: Wto 28 Lis, 2006 22:19 ]
Hej Uśmiech
28-11-2006 22:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #44
 
Ciesz się, że skończyło się tylko na utracie pieniędzy i trafiłeś na oszusta a nie okultystę. Straciłbyś o wiele więcej niż dobry humor. Mnie kosztował kontakt z bioenergoteriapią 1,5 roku rehebilitacji, ból i potem jeszcze "terapia" duchowa. NIE mylić z psychologiczną.

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
28-11-2006 22:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #45
 
ddv napisał(a):Ewa BW napisał/a:
Jestem lekarką, 18 lat pracy w zawodzie, dwie specjalizacje i... widzę aurę.


Cytat: Umiejętność postrzegania i "czytania" aury jest uważana za zdolność paranormalną.


http://pl.wikipedia.org/wiki/Aura

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
01-12-2006 21:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów