Ankieta: Czy korzystałeś/-aś z usług energoterapeuty?...
yhym
niee
mam swoją czarodziejską moc Duży uśmiech
[Wyniki ankiety]
 
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bioenergoterapeuta
Autor Wiadomość
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #46
 
Nie znam Pani Ewy BW. Nie chcę nikomu czynić przykrości. Ale nie mogę też tego przemilczeć. Uważam, że jeśli lekarz zaczyna sie parać takimi wynalazkami jak dieta cud, bioenergoterapia etc, to chyba świadczy to o jednym: szuka innej drogi do wzbudzenia zainteresowania swą osobą. Ergo: przeżywa jakiś kryzys w realizacji swego powołania do służby potrzebującym, albo po prostu: kiepski z niego lekarz.
Szczerze mówiąc, zaczynam obawiać się młodego pokolenia medyków w Polsce (powtarzam - nie znam Pani Ewy NBW, więc proszę, by tego nie odbierała jako atak ad personam). Obawiam się, ponieważ: Studia medyczne są oblegane jak Wiedeń przez Turków, ale lekarze co i rusz protestują, że mało im państwo płaci. Jeśli mało mają kasy, to po co kształcą się na lekarzy?. Jeśli nikt nie potrafi sprostać ich wymaganiom finasowym, to po co kruszyć kopię o pieniądze? Lepiej wtedy startować na uczelnie medyczne w tych państwach, gdzie lekarze będą ukontentowani za swą pracę.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
02-12-2006 00:59
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ddv Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,873
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #47
 
Część najbardziej zawasowanego środowiska medycznego i naukowców przestrzega przed "terapią" ze strony "radiestetów i bioenergoterapeutów" - inna część - traktuje to jako przedmiot badań - jednak badań rokujące coraz mniesze szanse na powodzenie.
Przestrzega się nawet przed takimi spawami jak "hipnoza".
Zaś prof. Szydłowski i dr. Kiszkowski (wykładowców UAM w Poznaniu którzy prowadzili dość długotrwałe badania nad "radiestezją") ujmują całą rzecz zwiężle:
"I choćby przyszło 500 fizyków
I każdy zjadłby 500 pierników..."
Ale niech przyjdzie tysiac różdżkarzy
I niech się na czyn śmiały odważy!
Wtedy powstanie nowa fizyka
I radiestezji zginie krytyka
A wtedy świata wszystkie problemy
My wahadełkiem wnet rozstrzygniemy
Wnet szczęśliwości rozkwitnie era
Która różdżkarstwo tworzy i wspiera.
Gdy na katedrze różdżkarz nam stanie
To Schroedingera zniknie równanie!
A kiedy student nie ma w swej głowie
To wahadełko wnet mu podpowie!
Na taką przyszłość każdy z nas liczy
Lecz przeszkadzają wstrętni fizycy!

http://www.staff.amu.edu.pl/~pkisz/satyra.html

"Chrześcijaństwo w żaden sposób nie sprzeciwia się racjonalnemu myśleniu.
Wręcz przeciwnie - jest dużą pomocą w racjonalnym poznawaniu świata"


Sancte Michael Archangele,
defende nos in praelio,
(...)
02-12-2006 12:40
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ewa BW Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 9
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #48
 
Dieta cud - wynalazek? Od 5000 lat medycy poszukują związków ciała z dietą. Ja to kontynuuję.
Kryzys u lekarza? Od 18 lat jestem lekarzem i widzę, że tabletki, zastrzyki, rehabilitacja często nie potrafią wyleczyć. Są choroby uznawane w medycynie jako nieuleczalne. To znaczy by dalej szukać ... (chyba wszyscy jesteśmy wdzięczni za wynalazki: antybiotyki, chirurgia, inne med.). Zawsze należy zwracać się o pomoc do Boga (w języku psychologów: Wiekszej niż my Siły). Mam 44 lata.
Co do wynagrodzeń lekarzy - każdy chce być wynagradzany za swoją pracę. Faktem jest też wizerunek Polaka-malkontenta.
08-12-2006 17:12
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #49
 
Ewa BW napisał(a):Dieta cud - wynalazek? Od 5000 lat medycy poszukują związków ciała z dietą. Ja to kontynuuję.
co nie zmienia faktu że " Również w Polsce dieta "optymalna" została uznana przez wszystkie autorytety za wybitnie szkodliwą dla zdrowia (Stanowisko Komitetu Terapii Wydziału VI Nauk Medycznych Polskiej Akademii Nauk - tekst Medycyna po dyplomie 1999; 8(5), 22). "

Ewa BW napisał(a):To znaczy by dalej szukać ...

po pierwsze- nie szkodzić.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
08-12-2006 18:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #50
 
Ewa BW napisał(a):Zawsze należy zwracać się o pomoc do Boga (w języku psychologów: Wiekszej niż my Siły). Mam 44 lata.
Sorry szanowna Pani, ale mój Bóg to nie jakaś tam siła. To po prostu Człowiek przychodzący do ludzi

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
10-12-2006 00:08
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #51
 
Ks.Marek napisał(a):Szczerze mówiąc, zaczynam obawiać się młodego pokolenia medyków w Polsce

Ja z innego niż Ksiądz podał powodu.

W zeszłym tygodniu dostałam się po miesiącach oczekiwania w kolejce do ortopedy Pan specjalista polecił mi jogę +medytację wschodnią. Przestałąm się dziwić jak zauważyłam na drzwiach gabinetu jego kolegi - państwowa przychodnia na marginesie - że jest to "Dr nauk medycznych, dermatolog, specjalista reiki"

Ręce opadają.

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
10-12-2006 15:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ddv Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,873
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #52
 
Drogi Scott !
Ja osobiście sugerowałbym nie mieszać dwóch róznych spraw jakimi są "dieta Kwaśniewskiego" oraz sprawy "bioenergoterapii i radiestezji".
"Dieta Kwaśniewskiego - wbrew pozorom- posiada podstawy naukowe poparte badaniami na zwierzętach - jednak jej stosowanie spotyka się ze sporą niechęcią częsci (przynnajmniej) środowiska medycznego.
Tak naprawdę należałoby poczekać z jednoznaczymi wypowiedziami na temat tej diety do chwili przedstawienia konkretnych wyników badań na ludziach.
Założenia samej diety opierają się na zasadzie 'niemieszania paliw" jakimi są tłuszcze i węglowodany
Znam wypowiedź prog. Bergera i widzę w niej "troszkę" niejasności.
Zaś mieszanie jej z załozeniami szkodliwej i bardzo nienaukowej "diety Atkinsa" uważam za nieporozumienie.
Jednak "Dieta Kwaśniewskiego" to rozmowa na zupełnie inny temat.

"Bioenergoterapia i radiestezja" tymczasem to tematyka z dobrze sprawdzona i nie mająca NIC z naukowości - jest to zwykłe "wejście" w okultyzm.
Mieszanie "diety kwasniewskiego" i 'wegetarianizmu" uważam za kompletny absurd.
Dietę wegetariańską szalenie trudno zbilansować - jeżeli jeszcze do tego "dołożymy" zwiększoną dawke tłuszczy to obawiam się, że wyjdzie zwykła "mieszanka wybuchowa" która tylko zaszkodzi.
Osobiście - od takiej mieszanki bardziej polecałbym inną dietę (którą również opisał dr. Kwaśniewski w swojej pracy) - to znaczy "dietę japońską" ("normalna" ilośc białka pochodzenia mieszanego "roslinno - zwierzęcego" energia z weglowodanów plus minimalne, sladowe wręcz ilości tłuszczu.
Układ pokarmowy człowieka przystosowany jest bowiem do jedzenia każdego rodzaju pokarmu przy proporcji ok. 1 g białka/kg naleznej masy ciała na dzień + określona ilośc kalorii (różna dla kobiet i mężczyzn i zależna od rodzaju wykonywanej pracy) - lub wielokrotność tej proporcji (np. u ludzi cięzko pracyjących fizycznie).
Jednak - to znów rozmowa na nieco inny temat :?

"Chrześcijaństwo w żaden sposób nie sprzeciwia się racjonalnemu myśleniu.
Wręcz przeciwnie - jest dużą pomocą w racjonalnym poznawaniu świata"


Sancte Michael Archangele,
defende nos in praelio,
(...)
10-12-2006 20:49
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
mak Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 234
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #53
 
Dietę powinien ustalać specjalista, a nie moda lub trend. Specjalista powinien być zorientowany nie tylko co robicie, ale i jakie jest wasze zdrowie. Żywienie to bardzo rozległa wiedza- czasem ludzie nasłuchają się o cudownych dietach i stosują je sobie sami-wynik taki,że ktoś z chorym żołądkiem, czy wątrobą zajada pełnoziarniste pieczywo mające go uzdrowić- absurd. Ktoś kto ma obstrukcje je śliwki- co nie zawsze przynosi efekt, a zapomina o piciu zwykłej gotowanej wody itd Sami lekarze często gubią się i źle dopasowują diety. Robiliśmy kiedyś na zwierzętach doświadczenia i okazywało się że na przyswajanie składników pokarmowych ma wpływ bardzo wiele czynników- nawet sposób podawania paszy, temperament zwierzaka, jego aktualny stan powiedzmy że emocjonalny, pogoda temperatura otoczenia i pokarmu itd(oczywiście wymieniłam tylko te ciekawsze, a nie najważniejsze)Ogólnie ludzie w takich krajach jak Polska zajadają za dużo cukru i wszelakich konserwantów w wędlinach, szybkich daniach. Kiedyś kto chciał zjeść kiśielek na owocowy kompocik dokładał mąkę ziemniachaną teraz cudowny proszek z tysiącem E.... wrzuca do wody i ma. Dzieci nie jedzą kaszy mannej , czy płatków owsianych tylko corlfleksy kulki kaszki-producenci krzyczą że to zdrowe- na głód batonik , na zęby danonka. W każdym serze jest 2razy więcej wapna niż w mleku, ale nie każdy jest taki słodki. Cukier pochłania z żywności witaminy z grupy B, ale otym nik nie wspomni.
11-12-2006 10:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ddv Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,873
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #54
 
Oczywiście Maku Uśmiech
Takich "niuansów" można bywymieniac o wiele więcej. Uśmiech
Powiem teraz jeszcze o jednaej drażliwej sprawie:
Otóz - nasza współczesna medycyna jest w stanie wyleczyć praktycznie większość chorób - jezeli tylko zostaną odpowiednio wczesnie rozpoznane i podjęta jest własciwa terapia.
"Bioenergoterapia" tymczasem likwiduje objawy choroby - jednak nie samą chorobę - po czym praktycznie w żaden sposób nie leczona choroba rozwija się w ukryciu.
Badzo niepokoi mnie tymczasem postawa osób przeszkolonych medycznie które zachowują się tak, jakby o tym nie wiedziały.
Nie ukrywam że taka postawa niektórych osób rodzi posądzenia o "nierzetelność" bąź brak należytych kwalifikacji medycznych.
Rozumiem, że tak naprawdę raczej niewiele z takich osób kieruje się egoizmem czy niskimi pobudkami - o coś takiego raczej nie posądzałbym nikogo.
Wydaje mi się że po prostu nawet najlepsze i najbardziej inteligentne, oddane innym osoby dają się po prostu zwieść grze pozorów.
Pozornie "łatwej drogi" "na skróty" prowadzacej tak naprawdę w bardzo niebezpieczne rejony ludzkiej egzystencji ...

"Chrześcijaństwo w żaden sposób nie sprzeciwia się racjonalnemu myśleniu.
Wręcz przeciwnie - jest dużą pomocą w racjonalnym poznawaniu świata"


Sancte Michael Archangele,
defende nos in praelio,
(...)
15-12-2006 20:26
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #55
 
A kto z was pamieta wieczorne "spektakle" na TVP 2 chyba, kiedy to publiczność zdumiewał niejaki Anatolij Kaszpirowski? Jakiś czas temu widziałem informację, iż w samej tylko Polsce jest 30 potwierdzonych przypadków, iż "pacjenci" tego pana musieli korzystać z pomocy egzorcysty. Jednego z tych ludzi znam dość blisko.
Poza tym, kiedy Kaszpirowski był w Łodzi i pośród setek ludzi znalazła się też grupa modlitewna Odnowy w Duchu Świętym, modląca się w tym samym czasie.Pan Anatolij nagle przerwał seans, mówiąc, iż wyczuwa jakąś "obcą, złą aurę".
Kaszpirowski mówi, iż każdy ma w sobie ukrytą moc, mającą zdolność do uleczenia ze wszystkiego. Mówi, że jak sam ma jakieś dolegliwości, to oglada materiał video ze swoich seansów, a jak nie ma TV to swe zdjęcie do siebie przykłada, by się uleczyć swą mocą.
ddv napisał(a):Otóz - nasza współczesna medycyna jest w stanie wyleczyć praktycznie większość chorób - jezeli tylko zostaną odpowiednio wczesnie rozpoznane i podjęta jest własciwa terapia.
Co więcej, DDV - istnieje pośród lekarzy i farmaceutów dość mocna opinia, iż na wszystkie choroby pod słońcem istnieją naturalne lekarstwa. Jedne mogą pomóc od razu po ich przyjęciu w naturalnej postaci, inne trzeba syntezować. Cały problem polega jednak na tym, iż dopiero bardzo malutkimi krokami odkrywa się owe leki, które są zawarte w środowisku naturalnym. Bardzo wiele leków to syntezy chemiczne, sztucznie pozyskane.

[ Dodano: Pon 19 Mar, 2007 10:37 ]
Kaszpirowski nie pozwala się fotografować

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
19-03-2007 11:36
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
mak Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 234
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #56
 
Mojej córki chłopak ma ojca-bioenergoterapeutę -to mnie wręcz przeraża. Co rok jeźdi do Lichenia i dziękuje za ocalenia z jakiegoś wypadku samochodowego i nadal robi swoje. Do czego doszedł-rozbita rodzina, syn z problemami zdrowotnymi . Żadne argumenty nie docierają do młodych-koniecznie mam poznać szacownego tatusia-Najgorzej ,że jak dalej pójdzie będę musiała go poznać-już mnie pokrywa dreszczyk na samą myśl wspólnej rozmowy-ciotka ,którą odwiedził przy okazji pomocy synowi - określiła go krótko gbór i nie szanujący nikogo.Jak ktoś kto wpatrzony jest tylko w swoją osobę może kogokolwiek uleczać. W przychodni ,do której chodzę często spotykam ludzi przerażonych swoją chorobą, czasem ich problemy zdrowotne pochodzą z trudnej sytuacji rodzinnej. Staram się im pomóc poprzez swoją modlitwę i sama zachęcam do modlitwy -to Bóg pomaga- czasem coś widzę w nich niepokojącego ale oprócz ciepłej rozmowy i modlitwy nic nie czynię. Mam nadzieję , że nic złego nie robię?
19-03-2007 17:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #57
 
mak napisał(a):Mojej córki chłopak ma ojca-bioenergoterapeutę -to mnie wręcz przeraża.
No to ma pani o co zabiegać. Ale wpierw trzeba widzieć, potem wiedzieć a na końcu działać.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
19-03-2007 17:17
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #58
 
Nota bene o Kaszpirowskim powinno sie mówić w czasie przeszłym. Zmarł jakis czas temu na raka...

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
19-03-2007 17:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #59
 
Annnika napisał(a):Nota bene o Kaszpirowskim powinno sie mówić w czasie przeszłym. Zmarł jakis czas temu na raka...
:zmieszany: o, to nowość...

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
19-03-2007 18:06
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #60
 
Praktycznie "zjadl" go w oczach...

Dlatego ów pan zszedł z anteny. Polikwidowano nagle jego programy i wiele portali, czatów i stronek o nim.

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
19-03-2007 18:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów