Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy istnieje prawdziwa MIŁość, jak ją odróżnić od miraży?
Autor Wiadomość
Anonymous
Unregistered

 
Post: #1
Czy istnieje prawdziwa MIŁość, jak ją odróżnić od miraży?
Czy istnieje prawdziwa MIŁość, jak ją odróżnić od miraży...?
02-10-2004 14:39
Odpowiedz cytując ten post
Daidoss Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,079
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #2
 
Hmmm Miłość :?: [...]

Mysle, ze istnieje naprawde prawdziwa Milosc jesli jest oparta na panu Bogu.
03-10-2004 20:47
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rasta Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 443
Dołączył: Jun 2004
Reputacja: 0
Post: #3
 
Myśle, ze czlowiek nie bylby czlowiekiem bez milosci gdyby nie koachal i niebylby kochany.

Św. pawel chyba fajnie napisal czym jest milosc tylko nie pamietam gdzie Język
03-10-2004 21:04
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Robi Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 174
Dołączył: Jul 2004
Reputacja: 0
Post: #4
 
Daidoss napisał(a):Hmmm Miłość :?: [...]

Mysle, ze istnieje naprawde prawdziwa Milosc jesli jest oparta na panu Bogu.

co to znaczy "miłosc oparta na Bogu"? dlaczego uwazasz ze tylko taka jest prawdziwa?
03-10-2004 22:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Gregoriano Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,192
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #5
 
Może to pytanko do Daidoss'a ale wcisne swoje "pięć groszy"! :wink:

Prawdziwa miłość musi być oparta na twardym fundamencie. Jako wierzący "widzimy" go tylko i wyłącznie w Bogu. Sądzę, zę nawet nie podzielając tego poglądu trudno byłoby się zgodzić, iż my - ludzie jesteśmy wstanie osiągnąć pełnię miłości. Przecież prawdziwa miłość jest pełnią. Gdy spoglądamy na całe zło jakie dokonujemy, niszcząc swoje człowieczeństwo, zaczynamy szuakć jakiegoś rozwiązania...

:arrow: Odpowiedź jest bardzo prosta! Św. Jan w swoim liście napisał: "Bóg jest miłością"! :o Co to oznacza? Miłość należy do istoty Boga. Jest Nim samym. Dlatego nie przypadkowo Bóg objawił się jako Jedyny a zarazem w trzech Osobach. Nie ma miłości gdzie ktoś byłby sam :!: Dlatego wewnętrzne życie Trójcy Świętej jest nieustanną wymianą miłości Ojca, Syna i Ducha Świętego :o Jest to miłość Prawdziwa, bo pełna. Już większa nie może być. Właśnie ta Miłość staje sie dla nas wzorcem i wielką nadzieją. Jest to miłość, która dokonała samootwrcia na człowieka. Dała mu Siebie w swoim Synu. Człowiek więc został powołany to rzeczywistości, która przekracza jego najśmielsze oczekiwania i pragnienia :o Duży uśmiech W Syny Ojciec zaprosił nas do wewnętrznego życia Boga, abyśmy się stali uczestnikami Boskiej natury, jak napisał św. Piotr. /por. 2 P 1, 4nn/ :!: :!: :!:

W Bogu udzielamy pozytywnej odpowiedzi na tak zadane pytanie! Istniej prawdziwa miłość i jest to Miłość pisana przez duże M. Jest to Miłość, która najpierw kocha, daje Siebie czekając na odpowiedź człowieka, niechcąc naruszyć jego wolności! W ten sposób może dostrzeć podstawowe "elementy" tak pojmowanej Miłości. Daje Siebie i nie szuka swego /por. 1 Kor 13, 1nn/, nie wpycha się na siłę. Miłość zatem to przdewszystkim ofiara z siebie dla drugiej osoby, tu zawsze jest relacja "ty" i "ja". Kochać i być kochanym, gdzie kolejność nie jest przypadkowa.

Na podstawie takiej możemy budować czy bardziej rozwijać naszą miłość i dostrzeć wszelkie nie pełne projekty miłości. Zatem np.: małżeństwo to wzajemny dar małżonków dla siebie samych. On nie mówi: "jestem z nią, bo jest z nią mi fajnie, ale robie wszystko by jej było ze mną dobrze, by była szczęśliwa". Tak samo "ona" i wzajemna relacja staje się ofiara osoby dla osoby, a nie szukaniem własnej przyjemności. Tak samo w innych relacjach :!:

Na zakończenie napiszę za Janem Pawłem II, że człowiek nie może żyć bez miłości i bez Miłości. Do niej został wezwany i w Niej jego wielkość Duży uśmiech

Pustynia i ciemna noc jest ?ask?!!!

Pozdrawiam

Grzegorz
05-10-2004 09:21
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Daidoss Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,079
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #6
 
Napisz coś co miałem w zeszłym roku na katechezie w szkole :!:

:arrow: Miłość prawdziwa:
-chce dobra drugiego człowieka
-ogarnia całego człowieka a nie tylko jego ciało
-nie jest oparta na szantarzu czy zniewoleniu
-oparta na prawdzie bez nie domównień
-zwieksza wzajemna odpowiedzialniść
-skłania do poprawy
-nie rząda dowodu
-ukierunkowana na małżeństwie
-zbliża do Boga

:arrow: Miłość pozorna:
-oparta na egoiźmie
-dla seksu
-wynikająca z kródkiej znajomości
-obfitująca w liczne konflikty
-liczy na kożyści materialne
-powstała aby zrobic komuś na złość
-nie rodząca zmien na lepsze
-nieukierunkowana na małżęństwo
-oddala od Boga

Myślę, że teraz mozna porownac milosc czym tak naprade jest.
05-10-2004 17:12
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rasta Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 443
Dołączył: Jun 2004
Reputacja: 0
Post: #7
 
Chyba odpowiedz zostala dana.
Bo czy istanieje takowa milosc. Zostalo napisane, ze tak. Jak ja odroznic napisal nam Daidoss.
06-10-2004 06:49
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Lola Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 595
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #8
 
http://www.tygodnik.onet.pl/1192003,artykul.html

tu podaję link - bo się wiąże myślę z tematem

...Alles was zählt,
ist die Verbindung zu Dir
und es wäre mein Ende,
wenn ich diese Verbindung verlier...
06-10-2004 10:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #9
do Daidossa
W sumie konkretna odpowiedź!Nic dodać nic ująćUśmiech Może tak banalne, ale zwiększa świadomość...dziękiUśmiech

[ Dodano: Sro 06 Paź 2004 11:52 ]
Hmm...To jest to!Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź:)muszę to teraz przetrawić na spokojnie.....Uśmiech
06-10-2004 11:51
Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #10
 
Daidoss napisał(a):Napisz coś co miałem w zeszłym roku na katechezie w szkole :!:

:arrow: Miłość prawdziwa:
-chce dobra drugiego człowieka
-ogarnia całego człowieka a nie tylko jego ciało
-nie jest oparta na szantarzu czy zniewoleniu
-oparta na prawdzie bez nie domównień
-zwieksza wzajemna odpowiedzialniść
-skłania do poprawy
-nie rząda dowodu
-ukierunkowana na małżeństwie
-zbliża do Boga

:arrow: Miłość pozorna:
-oparta na egoiźmie
-dla seksu
-wynikająca z kródkiej znajomości
-obfitująca w liczne konflikty
-liczy na kożyści materialne
-powstała aby zrobic komuś na złość
-nie rodząca zmien na lepsze
-nieukierunkowana na małżęństwo
-oddala od Boga

Myślę, że teraz mozna porownac milosc czym tak naprade jest.
Wiesz co? Aż to sobie gdzieś przepiszę. Mądre rzeczy miałeś w szkole. Heh a jednak może być coś mądrego w szkole Duży uśmiech Dzięki.
A poza tym św Paweł opisał "ideał" miłości w 1 liście do Koryntian rozdz. 13 wers. 1-13. Czy o to Ci chodziło Rasta? To jest dla mnie dobra wskazówka jaka powinna być ta miłość. Lubię bardzo Hymn o MIłości św. Pawła.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
09-10-2004 20:41
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Daidoss Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,079
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #11
 
No to bylo w formie tabelki Oczko
No musze powiedziec, ze od kiedy w LO mamy religie z ksiedzem to ta lekcja jakos wyglada.
09-10-2004 20:49
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #12
 
W liceum też małam z księżmi całe cztery lata. I masz racje, że z nimi to jest inaczej, chociaż wiele zależy od samego księdza. Przez ostatnie 2 lata miałam z takim jednym księdzem ( bardzo miły i inteligentny człowiek) ale nie byłam zbyt zadowolona bo nie miał podejścia do młodzieży i nie umiał zainteresować.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
09-10-2004 20:55
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rasta Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 443
Dołączył: Jun 2004
Reputacja: 0
Post: #13
 
Wiem, ze to nie jest miejsce na to aby gadac o ksiezach na religi ale powie swoj 5 gr. U mnie w szkole wcale lekcja z ksiedzem fajnie nie wygladala :!:
Ksiadz byl nudny, upierdliwy, czepial sie wszystkiego.
Nie umial zainteresowac. Przez niego duzo osob zrezygnowalo z chodzenia na religie i nie wiem czy z kosciola ogolnie. Mowil, ze potrzebna jest selekcja Język

<>< <>< <>< <>< <>< <>< <>< <>< <><
09-10-2004 22:44
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Daisy Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,033
Dołączył: Nov 2004
Reputacja: 0
Post: #14
miłość?!
co ja bym dała aby nie móc miłować innych... ja nie umiem kochać wieć a mojego punktu widzenia NIE MA prawdziwej młośći prócz miłości Boga do nas ludzi!!!
02-11-2004 13:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #15
 
W pewnym sensie masz racje. Miłość doskonałą ma tylko Bóg. My możemy do niej tylko dążyć i ewentualnie próbować ją nasladować. Sama nie wiem czy człowiek jest zdolny przez swoja słabą naturę do tej prawdziwej miłości. W pewnej części pewnie tak...

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
02-11-2004 22:54
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów