Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy istnieje prawdziwa MIŁość, jak ją odróżnić od miraży?
Autor Wiadomość
Oskar Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 61
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #31
 
A ja chcę wierzyć, że istnieje taka prawdziwa miłość, taka o której możemy przeczytać w Hymnie o miłości, czy Pieśni nad Pieśniami. Pewnie większość pomyślała teraz, że jestem mega naiwna, ale tak nie jest. Wiem, że w życiu nie zawsze jest różowo, ale prawdziwa miłość przecież wszystko zwycięży Duży uśmiech Trzeba tylko poczekać na tą włściwą osobę, z którą będzie się chciało przejść przez życie. Dlatego tak ważne między innymi jest zachowanie tak niepopularnej dzisiaj czystości przedmałżeńskiej. Ta sfera naszego życia jest bardzo delikatna i bardzo łatwo ją zranić, wypaczyć (o czym się już niestety niektórzy przkonali na własnej skórze).
Przyjaźń miedzy chłopakiem a dziewczyną :wink: Tu już nie jestem pewna. Na pewno można mieć dobrego kumpla, ale obawiam się ze bardzo bliska poufałość, serdeczność może zacząć w końcu poruszać struny serca u którejś z tych osób i prędzej czy później ta znajomość może wejść na inne tory. Ale czy to źle? Chyba niekoniecznie Uśmiech

Wiem komu zaufa?am.
07-02-2005 18:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #32
 
Myślę, że spokojnie może istnieć przyjaźń między chłopakiem i dziewczyną. Mimo to, uważam, że jest między tą przyjaźnią, a przerodzeniem się tej przyjaźni w miłość, dosyć cienka granica. Niektórzy ją przekraczają, a niektórzy nie. Myślę jednak, że przyjaźń jest jak najbardziej możliwa.

[ Dodano: Pon 07 Lut, 2005 ]
A że istanieje prawdziwa miłośc, taką jaką opisał św. Paweł w Hymnie, nie mam co do tego żadnych wątpliwości. Musi istnieć, bo istnieje Bóg - sama Miłość Uśmiech Tylko trzeba ją umiejętnie odnaleźć i myślę, prosić o nią. To bardzo ważne. Sami jej w sobie bez boskiej pomocy nie wytworzymy. Trzeba się na nią otworzyć i przyjąć. A na to trzeba duuużo czasu i cierpliwości. Nic od razu Oczko Trzeba dojrzeć... Jak do wszystkiego zresztą Oczko

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
07-02-2005 18:07
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Daisy Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,033
Dołączył: Nov 2004
Reputacja: 0
Post: #33
 
... a ja sądze, że nie jest możliwa PRAWDZIWA przyjaźń między chłopakiem a dziewczyną!! WIEM z własnego doświadczenia Smutny miałam przyjaciela który był dla mnie jak brat!! I niestety najpierw z jego strony "zaiskrzyło" a potem z mojej... dlatego takie jest moje zdanie na ten temat... nie ma PRZAWDZIWEJ przyjaźni miedzy chłopakiem a dziewczyną..., bo predzej czy później jedna ze stron poczuje coś więcej....... :wink:
08-02-2005 19:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Jólka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,182
Dołączył: Dec 2004
Reputacja: 0
Post: #34
 
no tak... takie zakochanie w przyjacielu moze sie zakonczyc dosc tragicznie, bo mozemy stracic przyjaciele... albo cierpiec z powodu braku wzajemnosci... a jak uczucie pojawi sie z obu stron a potem okaze sie, ze to bycie razem nie wydzlo to jednoczesnie tracimy partnera i przyjaciela Smutny

Niebo gwia?dziste nade mn?, prawo moralne we mnie...

[Obrazek: puchatek2.gif][Obrazek: puchatek.gif] [you] dobrze ?e jeste? Przytulanie
08-02-2005 21:06
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Daisy Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,033
Dołączył: Nov 2004
Reputacja: 0
Post: #35
 
Julia!!! Gorsze od braku wzajemności jest napewno niezgranie czasowe (jak było w naszym przypadku) jak sie z jego strony ustało to z mojej zaczeło...... i sie nie zgraliśmy.... ALE nie ma co żałowiać taka była wola nieba :wink: to był znaka----> niezgranie czasowe<----- Uśmiech
08-02-2005 22:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Lola Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 595
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #36
 
...a mi ktoś wczoraj powiedział, że istnieje taka przyjaźń - jeśli jest oparta na Bogu....

...Alles was zählt,
ist die Verbindung zu Dir
und es wäre mein Ende,
wenn ich diese Verbindung verlier...
09-02-2005 12:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #37
 
Ja tam wierzę, że może być przyjaźń między chłopakiem i dziewczyną. I chyba nie widzę w tym nic dziwnego. Tylko mówię, jest cienka granica... Niektórzy ją przekraczają, drugim się "udaje" i nie przekraczają.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
09-02-2005 18:34
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Futrzak Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 562
Dołączył: Oct 2004
Reputacja: 0
Post: #38
 
PRAWDZIWA przyjaźń między chłopakiem a dziewczyną? Jak najbardziej!!!! Jeżeli jest oparta na miłości. Dziwne? Nie! Moim zdaniem bez miłości nie ma przyjaźni. Ale miłość nie zawsze jest ta sama. Każdą osobę można kochać w inny sposób, a nadal będzie to prawdziwa miłość! Jeżeli kochasz Boga, to kochasz także bliźnich (a przynajmniej powinieneś). I proszę już (Daisy i Gepardzik) nie twierdzić, że takiej przyjaźni być nie może, bo ją po prostu trzeba zauważyć, a potem pielęgnować.

If Jah is for me, tell me whom I gon' fear? No i won't fear!
10-02-2005 11:27
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
marysia Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 41
Dołączył: Feb 2005
Reputacja: 0
Post: #39
 
byc moze zle rozumiem, ale piszecie wg mnie o milosci jak o uczuciu kotoro jest sobie ot tak..i juz...to tak jakby ktos pstryknal palcami...a milosc to ciezzka praca...rezygnacja z siebie, poswiecenie i kompromis...itd itd...podobnie jest w przyjazni...nawet bardzo podobnie...msyle ze przyjazn miedzy mezczyzna a kobieta jest mozliwa, ale tylko miedzy bardzo odpwoeidzialnymi i dojrzalymi ludzmi...granica jest plynna...i bardzo cienka...
11-02-2005 02:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #40
 
Gepradzik, dlatego, jak powiedziała marysia, potrzeba do tego dojrzałości! Psychicznej, emocjonalnej... To bardzo ważne. Granicę tą bardzo łatwo przekroczyć, czasem nawet niezauważalnie. Dlatego ta dojrzalosc tak jest potrzebna.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
11-02-2005 13:33
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rasta Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 443
Dołączył: Jun 2004
Reputacja: 0
Post: #41
 
Myślę, ze jak piszemy tu o przyjazni miedzy chlopakiem a dziewczyna to czesc z nas ma zaraz co do tej przyjazni podtekst seksu. tak mi sie wydaje czytajac te posty. :|

<>< <>< <>< <>< <>< <>< <>< <>< <><
12-02-2005 00:58
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #42
 
Gepardzik, nie wiem jak Ty, ale ja między przyjaźnią kobiety i kobiety, a przyjaźnią kobiety i mężczyzny widzę naprawdę znaczną różnicę. Dla mnie to jest jasne, że oba te rodzaje przyjaźni są od siebie różne i zawsze takie będą. Logiczne jest chyba, że przyjaźń między kobietami jest bardziej zażyła. Polega zupełnie na czymś innym niż przyjaźń z mężczyzną chociażby dlatego, że kobiety i mężczyźni bardzo różnią się od siebie, zwłaszcza pod względem psychicznym i emocjonalnym. Pod tym względem, można śmiało chyba powiedzieć, że istnieje duża przepaść między kobietami i mężczyznami. I nie trzeba być psychologiem, żeby to zauważyć.
Dla mnie jest oczywiste, że kiedy kobieta ma problem, nie zaprosi swojego przyjaciela- mężczyzny na noc (zwłaszcza jeśli ma męża, lub powiedzmy jest "przyzwoita") i na odwrót! Ale czy od razu na tym ma wg Ciebie polegać przyjaźń między kobietą i mężczyzną??? No chyba żartujesz. Zastanawia mnie dlaczego właśnie przykład z nocowaniem podałeś :roll: ... Od zapraszania na noc ma swoje przyjaciółki!
Przyjaźń z mężczyzną na pewno różni się od przyjaźni kobiety z kobietą, dlatego nie podawaj tu takich przykładów, bo chyba raczej nie pasują... Dla mnie przyjaźń kobiety i mężczyzny opiera się na takim "kumplowaniu się". Wypad na kawę, na piwo, szczera rozmowa, niesienie wzajemnej pomocy, kiedy druga osoba ma problem, szacunek... Wszystko w granicach rozsądku. Nie mam wątpliwości, że da się to zrobić, ale potrzeba pewnego dystansu. Takie jest moje zdanie.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
12-02-2005 12:18
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Futrzak Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 562
Dołączył: Oct 2004
Reputacja: 0
Post: #43
 
Gepardziku, ja Offcę zrozumiałem zupełnie inaczej. Przyjaźń między kobietą i mężczyzną może być jak najbardziej prawdziwa, choć nie będzie taka sama jak między dwiema kobietami! To chyba oczywiste! To tak samo jak miłość męża do żony będzie inna od jego miłości do matki, ale też będzie prawdziwa.

A te przykłady z nocowaniem są jak najbardziej nie na miejscu. Jakby od takich przypadków zależała przyjaźń, to można dojść do tragicznych wniosków.

If Jah is for me, tell me whom I gon' fear? No i won't fear!
12-02-2005 13:09
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
katharsis Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 40
Dołączył: Jan 2005
Reputacja: 0
Post: #44
 
Moich zdaniem od przyjaźni wszystko się zaczyna, lubimy kogoś np; chłopaka :wink: ...z dnia na dzień coraz bardziej chcemy przebywać w jego towarzystwie, mamy wspólne tematy i jesteśmy w stanie zrobić dla niego bardzo dużo...chcemy mu pomagać, pocieszać jesteśmy przy nim myślami...przejmujemy się jego problemami i cieszymy się sukcesami...
Tutaj zaczyna się problem...chociaż NIE -- powinnam napisać, że MOŻE zacząć się problem, jeśli nasze uczucia różnią się. Ale z drugiej strony jesli nasza przyjaźć wypływa w takim samym stopniu ode mnie i od niego to jest to początek wspaniałego związku. Przecież przyjaźń powinna być nieodłącznym elementem udanego i szczęśliwego związku...Moim zdaniem kiedy jest prawdziwa przyjaźń zaczyna się rozwijać prawdziwa miłość Uśmiech (oczywiście mówię tutaj o prawdziwej czyli obustronnej przyjaźni) Dla mnie - móc powiedzieć, że mój chłopak jest moim przyjacielem jest czymś cudownym Uśmiech

Natomiast jeśli chemy mieć chłopaka i przyjaciela w dwóch osobach to jest to na pewno niemożliwe wiem z własnego doświadczenia...zresztą z tego co piszecie też to wiecie Uśmiech

Gepardzik - wyjscie mojego chłopaka z przyjaciółką na piwo?? ABSOLUTNIE :!: [-X
Moje wyjście z przyjacielem na piwo, kiedy mam chłopaka ?? Hmm czyli wyjście z moim SZCZĘŚCIEM na piwo =D> Duży uśmiech

Czy istnieje prawdziwa przyjaźń między kobietą a mężczyzną :?: "TAK" tylko jeśli są parą. :aniol: :aniol: :aniol:

To co robi?...chc? robi? z mi?o?ci, dla mi?o?ci i w mi?o?ci...
12-02-2005 13:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Futrzak Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 562
Dołączył: Oct 2004
Reputacja: 0
Post: #45
 
katharsis napisał(a):Czy istnieje prawdziwa przyjaźń między kobietą a mężczyzną "TAK" tylko jeśli są parą.

Absolutnie się z Tobą nie zgadzam! Z własnego doświadczenia. Bez szczegółów. I podam jeszcze inny przykład:

Czy ksiądz lub zakonnik nie może mieć prawdziwego przyjaciela płci żeńskiej?

If Jah is for me, tell me whom I gon' fear? No i won't fear!
12-02-2005 13:41
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów