Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
O wycinaniu drzew
Autor Wiadomość
Myszkunia Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,371
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #61
 
A ja wczoraj miałam okazje jechać drogą E7 i za Nidzicą zauważyłam coś, co mi przypadło do gustu: szeroka trasa, potem pobocze a dalej! Drzewka młode posadzone!Coś ślicznego!
Jeśli władze w ten sposób zamierzają uczynić drogi bezpieczniejszymi to jestem za.
Bo np. w razie wypadku nikt nie zarzuci,że to przez drzewo nastąpiła kraksa.

[Obrazek: mysz4.gif]
22-10-2006 15:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ela Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 705
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #62
 
to ma sens - bo jest pobocze, jest szeroko i w takim wypadku sadzenie drzewek dalej od szosy to dobra idea.
22-10-2006 16:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Myszkunia Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,371
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #63
 
Jeszcze przyszło mi do głowy,że najlogiczniejszym sposobem zalesiania poboczy byłoby najpierw posadzenie drzewka młodego w odpowiednim miejscu na poboczu, a dopiero potem wycinanie tych drzew, które rosły dłużej na takim miejscu.

[ Dodano: Wto 09 Sty, 2007 13:34 ]
Kilka spraw, które mnie poruszyło:
1.Na Animal Planet mówiono o misiach panda. Ten gatunek traci swoje środowisko naturalne, ponieważ ludzie wycinają drzewa.
2. Nieliczenie się ze środowiskiem naturalnym ( w czym ogromną rolę odgrywa wycinka drzew) spowodowało, że zmienia sie klimat. Nie mamy śniegu, a to przecież styczen.
Naukowcy przewidują,że do 2040 r. na Arktyce stopnieją lody.
3. W mojej miejscowości kawałek lasu wycięto,żeby jakiś lokalny bogacz zdudował sobie dom. Ostatnio podczas spaceru zauważyłam inny kawałek lasu - przy drodze rośnie sobie, a w głebi - wycięty. Pewnie inny czlowiek sobie coś tam zbuduje...
A że zwierzęta nie maja gdzie się podziać przez to wycinanie, to nie obchodzi tych, co szastają pieniędzmi podatników.

[Obrazek: mysz4.gif]
24-10-2006 13:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów