Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
O wycinaniu drzew
Autor Wiadomość
to Ja :) Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 515
Dołączył: Sep 2006
Reputacja: 0
Post: #31
 
kempes napisał:
Cytat:Jasne. Prowadzilas kiedykolwiek w swoim zyciu samochod? Szczerze watpie, bo tylko czlowiek nie znajacy praktyki moze uwazac, ze wszystko w trakcie jazdy mozna perfekcyjnie planowac i kontrolowac.
Plama oleju od drzewa rozni sie tym, ze drzewo jest przy drodze z woli czlowieka, a plama - nie. Wiec jezeli mamy mozliwosc zwiekszyc bezpieczenstwo, to powinnismy z niego korzystac i nie dokladac sobie elementow potencjalnie niebezpiecznych.
ale o co mnie atakujesz? bo jak na razie to co piszesz wygląda na bełkot nie mający związku z tym co napisałam.....
04-10-2006 10:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
to Ja :) Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 515
Dołączył: Sep 2006
Reputacja: 0
Post: #32
 
żeby było jaśniej; ty pisałeś o "debilu wyprzedającycm na trzeciego" a ja o plamie oleju więc masz problem ze zrozumieniem tego co czytasz
04-10-2006 10:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
to Ja :) Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 515
Dołączył: Sep 2006
Reputacja: 0
Post: #33
 
Cytat:drzewo przy drodze, w ktore mozna uderzyc
niekoniecznie można uderzyć w dzewo kiedy ktoś na trzeciego wyprzedza więc rowniez nie stawiaj przy tzm znaku rowności
04-10-2006 11:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #34
 
Cytat:a ja o plamie oleju więc masz problem ze zrozumieniem tego co czytasz
Masz racje. Przepraszam najmocniej Uśmiech
04-10-2006 11:32
Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #35
 
Ela napisał(a):Po prostu wyladujesz na drzewie. :!:
Wylądowanie w rowie może mieć identyczny efekt.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
04-10-2006 15:46
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
to Ja :) Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 515
Dołączył: Sep 2006
Reputacja: 0
Post: #36
 
kempes napisał:
Cytat:Masz racje. Przepraszam najmocniej Uśmiech
przeprosiny przyjęte Uśmiech
04-10-2006 22:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Baca350 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 37
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #37
drzewa
Wróćmy do tematu. Jestem byłym mordercą drzew. Zawsze gdy trzeba było wyciąć zdrowe drzewo było mi go żal. Jak było stare, chore-to nie miałem żalu. A były to wycinki w terenie zabudowanym.
Wszyscy ekologiczni niechaj wezmą sobie na uspokojenie, bo problem jest marginalny; więcej powierzchni asymilacyjnej ginie pod kosiarkami do trawy niż od piły.
A drzewo rosnące nie tam gdzie trzeba to chwast, i czesto zagrożenie. Trzeba ciąć.
A na prace pielęgnacyjne kassy nie ma(chodzi o usuwanie posuszu, b. grożnego dla przechodniów) taniej jest wyciąć, i tu psies pogrzebany.
A stare drzewa w mieście to zagrożenie.
A drzewa przy drogach powinne być małe z natury, aby samochody mogły je w razie czego złamać (15-18 cm pnia). Duże drzewa sadzono ze względów militarnych(samoloty) .
Po mojemu przy nowych drogach drzew być nie powinno.
Topole w mieście niszczą instalacje podziemne, mają wyrok śmierci z urzędu, wycina sie je bez ceregieli. Inne drzewa- zezwolenia są b. kosztowne, chyba że są względy bezpieczeństwa.
Ekologicznym proponuję szklankę zimnej wody. Hej!
05-10-2006 12:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ela Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 705
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #38
 
Offca napisał(a):
Ela napisał(a):Po prostu wyladujesz na drzewie. :!:
Wylądowanie w rowie może mieć identyczny efekt.

moze, ale nie musi i to jest ta roznica. Poogladaj sobie relacje z wypadkow, to zobaczysz jak wygladaja samochody, ktore zatrzymaly sie na drzewie, a jak w rowie.
06-10-2006 11:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #39
Re: drzewa
Baca350 napisał(a):Wróćmy do tematu. Jestem byłym mordercą drzew. Zawsze gdy trzeba było wyciąć zdrowe drzewo było mi go żal. Jak było stare, chore-to nie miałem żalu. A były to wycinki w terenie zabudowanym.
Ja też mordowałem drzewa - przez całą zimę 2005 z ekipą z mojego zakładu robiliśmy wycinkę drzew i krzaczorów wzdłuż szlaku Motycz - Nałęczów. Pięknie było, do dziś wspominam te dzikie warkoty pił spalinowych i zapach trocin, który przenikał wszytsko dookoła... Uśmiech

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
06-10-2006 12:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Baca350 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 37
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #40
sad
Sadysta!!
hej!
08-10-2006 19:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Myszkunia Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,371
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #41
 
W jakim celu kiedyś sadzono drzewa przy drogach? Niech ktoś mądry wyjaśni.

[Obrazek: mysz4.gif]
10-10-2006 15:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Baca350 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 37
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #42
po co?
Patrz wyżej + cień dlapodróżnych i owoce. A gdzie reszta nawiedznych ekologów???????
Temat ważny, awy śpicie!!! Hej!
PS. co nie znaczy, że taki mondry strasznie jezdem.
11-10-2006 02:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #43
 
Myszkunia napisał(a):W jakim celu kiedyś sadzono drzewa przy drogach? Niech ktoś mądry wyjaśni.
Insza inszość, że sadzono je wówczas, kiedy nie było tylu samochodów i piratów drogowych i podejrzewam, że nie przewidywano, że tak szybko się to zmieni.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
11-10-2006 12:54
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #44
 
Offca napisał(a):
Myszkunia napisał(a):W jakim celu kiedyś sadzono drzewa przy drogach? Niech ktoś mądry wyjaśni.
Insza inszość, że sadzono je wówczas, kiedy nie było tylu samochodów i piratów drogowych i podejrzewam, że nie przewidywano, że tak szybko się to zmieni.
Tak, debile zamiast inwestować w kolej - poszerzają ulice. Niedługo na świecie będą tylko ulice i parkingi z domami stojącymi gdzieniegdzie.

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
11-10-2006 13:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #45
 
DARTH_HELMUTH napisał(a):Tak, debile zamiast inwestować w kolej - poszerzają ulice.
Wiesz, więcej ludzi ma własne samochody niż prywatne pociągi Duży uśmiech

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
11-10-2006 13:19
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów