Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
O wycinaniu drzew
Autor Wiadomość
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #46
 
Offca napisał(a):
DARTH_HELMUTH napisał(a):Tak, debile zamiast inwestować w kolej - poszerzają ulice.
Wiesz, więcej ludzi ma własne samochody niż prywatne pociągi Duży uśmiech
Oj nie chodzi mi o prywatne pociągi. Tylko o tanią, przyjazną dla pasażera, ogólnodostępną kolej o bardzo gęstej sieci połączeń - korzystając z niej nie będzie potrzeby jeżdżenia "blachosmrodami" i stania w coraz wiekszych korkach.

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
11-10-2006 13:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Myszkunia Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,371
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #47
 
Ech. Ale czy nie było innych powodów, chociażby estetycznych czy dla świeżego powietrza?
Czy drzewa przydrożne hamują "rozrzut" spalin z asfaltu na tereny okoliczne czy też nie mają z tym nic wspólnego?
Ciekawe, czemu architekci projektowali drogi z drzewami?

DARTH_HELMUTH napisał(a):Tak, debile zamiast inwestować w kolej - poszerzają ulice
Popatrzmy na artykuł na pierwszej stronie. Z niego wynika,że właśnie nie poszerzają dróg.To bardzo ważny fragment artykułu, na który nikt nie zwrócił dotychczas uwagi. Nie poszerzają, choć pod takim pretekstem wycięli te drzewa.

[Obrazek: mysz4.gif]
11-10-2006 14:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ela Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 705
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #48
 
Myszkunia napisał(a):Nie poszerzają
nie robia tego, bo nie maja funduszy, wszystkie pieniadze wydali na wycinke drzew.

DARTH_HELMUTH napisał(a):Oj nie chodzi mi o prywatne pociągi. Tylko o tanią, przyjazną dla pasażera, ogólnodostępną kolej o bardzo gęstej sieci połączeń - korzystając z niej nie będzie potrzeby jeżdżenia "blachosmrodami" i stania w coraz wiekszych korkach.

Och to piekna idea. Mamy nadzieje, ze kiedys ona znajdzie wykonawcow i to nie tylko w Polsce, ale i na kontynencie amerykanskim. 8)

Prosimy Ci?, Panie Bo?e, niech w niebie wspiera nas modlitwa twojej m?czennicy Pauliny, aby zawsze wspomaga?o nas or?downictwo tej, któr? na ziemi otaczamy wielk? czci?. Amen.
12-10-2006 04:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #49
 
Cytat:Oj nie chodzi mi o prywatne pociągi. Tylko o tanią, przyjazną dla pasażera, ogólnodostępną kolej o bardzo gęstej sieci połączeń - korzystając z niej nie będzie potrzeby jeżdżenia "blachosmrodami" i stania w coraz wiekszych korkach.
Wiesz Darth, powiem Ci, że u mnie w mieście coś podobnego wymyślili z autobusami. "Przesiądź się z samochodu do autobusu, nie zatruwaj nam życia i zdrowia" czy coś takiego. Akcja ta wywołała we mnie ironiczny śmiech. Przesiądź się do brudnych, śmierdzących i zapchanych autobusów (które będą wtedy jeszcze bardziej zapchane), którymi jazda kosztuje krocie (przynajmniej w Olsztynie, w którym bilety są najdroższe w całym kraju!), a spółka komunikacyjna wcale nie dba o pasażerów. Żenada po prostu. Idiotyzm. ](*,)
Jestem sceptycznie nastawiona na tego typu akcje. To utopia.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
12-10-2006 10:59
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #50
 
Offca napisał(a):
Cytat:Oj nie chodzi mi o prywatne pociągi. Tylko o tanią, przyjazną dla pasażera, ogólnodostępną kolej o bardzo gęstej sieci połączeń - korzystając z niej nie będzie potrzeby jeżdżenia "blachosmrodami" i stania w coraz wiekszych korkach.
Wiesz Darth, powiem Ci, że u mnie w mieście coś podobnego wymyślili z autobusami. "Przesiądź się z samochodu do autobusu, nie zatruwaj nam życia i zdrowia" czy coś takiego. Akcja ta wywołała we mnie ironiczny śmiech. Przesiądź się do brudnych, śmierdzących i zapchanych autobusów (które będą wtedy jeszcze bardziej zapchane), którymi jazda kosztuje krocie (przynajmniej w Olsztynie, w którym bilety są najdroższe w całym kraju!), a spółka komunikacyjna wcale nie dba o pasażerów. Żenada po prostu. Idiotyzm. ](*,)
Jestem sceptycznie nastawiona na tego typu akcje. To utopia.
Utopia, jeśli zajmuja się tym ludzie bez wyobraźni tak jak w Twoim mieście. Bo przed ogłoszeniem takiej akcji nalezałoby zmienić conieco w systemie komunikacyjnym miasta. Autobusy... fakt, są wolne, smrodzą, zapchane i nie wydają się idealnym środkiem komunikacji. Najlepsze w tym wypadku wydaja się tramwaje o WYDZIELONYM torowisku, metro, SKM i podobne środki transportu, które nie korzystają z dróg dla samochodów, są ekologiczne i "ergonomiczne", że tak powiem. W Polsce jak na razie to "bajka o stalowym jeżu" Smutny
Byłaś kiedyś w Pradze? Odwiedzałem to miasto kilka razy i uważam je za idealny przykład aglomeracji zdominowanej przez komunikację miejską. Za każdym razem zdumiewał mnie praktyczny brak korków na ulicach, nie zastawione "blachosmrodami" chodniki tak jak to u nas jest plagą, mnóstwo stref typu "deptak". itp. Wiąże się to z tym pewnie, że praktycznie wszędzie można dojechać tramwajem lub metrem, bilety są bardzo tanie a komunikacja działa w sposób maksymalnie przyjazny dla ludzi. Czegoś takiego u nas nie ma i dłuuugo nie będzie. Poza tym kolej - gęsta sieć kolei poczynając od dalekobieżnych - kończąc na "lokalkach" łączących kilka wioseczek. Pisałem wcześniej o kolei TANIEJ, PRZYJAZNEJ i MAKSYMALNIE DOSTĘPNEJ. Koleje czeskie, niemieckie, szwajcarskie -na tym powinni się wzorować moi chlebodawcy Oczko.

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
12-10-2006 13:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Baca350 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 37
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #51
drzewa
Miało być o drzewach!!
Hej!
12-10-2006 15:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Myszkunia Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,371
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #52
 
Ela napisał(a):Myszkunia napisał/a:
Nie poszerzają
nie robia tego, bo nie maja funduszy, wszystkie pieniadze wydali na wycinke drzew.
Cóż, takie coś też by o czymś świadczyło... Świadczyłoby źle o ludziach, którzy podjęli ta decyzję. Bo co, nie wiedzieli,że zabraknie pieniędzy?????
Ale jeśli wiedzieli, to po co wycinali?????
Po wyborach ktoś inny może zająć te miejsca w zarządzie miasta i niekoniecznie znajdzie pieniądze na to poszerzenie.I wtedy ogólny efekt jest następujący: brak drzew, pieniądze w kieszeniach tych, co te drzewa posprzedawali, a społeczeństwo nic z tago nie ma.
13-10-2006 12:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ela Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 705
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #53
 
Myszkunia napisał(a):Bo co, nie wiedzieli,że zabraknie pieniędzy?????
Ale jeśli wiedzieli, to po co wycinali?????

nawet jesli wiedzieli, ze budzet jest maly to wycieli drzewa aby bylo bezpieczniej na tej waskiej drodze.


Myszkunia napisał(a):Po wyborach ktoś inny może zająć te miejsca w zarządzie miasta i niekoniecznie znajdzie pieniądze na to poszerzenie.I wtedy ogólny efekt jest następujący: brak drzew, pieniądze w kieszeniach tych, co te drzewa posprzedawali, a społeczeństwo nic z tago nie ma.

a moze pienadze z wycinki drzewa beda przenaczone na modernizacje drog, badzmy optimistami.

Prosimy Ci?, Panie Bo?e, niech w niebie wspiera nas modlitwa twojej m?czennicy Pauliny, aby zawsze wspomaga?o nas or?downictwo tej, któr? na ziemi otaczamy wielk? czci?. Amen.
13-10-2006 21:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Baca350 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 37
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #54
 
czy leci z nami pilot??? Jest tu gdzie moderator, Master jaki, albo co?? Mnie drzewa interesują, a wu tu o drogach. Hej!
15-10-2006 16:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #55
 
Fakt że offtop leci ,a Ty baco zazwyczaj i tak jedynie dziwne komentarze niewiele wnoszące dodajesz, to co ci za róznica do czego :krzywy: :?:

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
15-10-2006 22:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Myszkunia Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,371
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #56
 
Ela napisał(a):Myszkunia napisał/a:
Bo co, nie wiedzieli,że zabraknie pieniędzy?????
Ale jeśli wiedzieli, to po co wycinali?????


nawet jesli wiedzieli, ze budzet jest maly to wycieli drzewa aby bylo bezpieczniej na tej waskiej drodze.

Nie zgadzam się z Twoim zdaniem, gdyby władze te miały na uwadze bezpieczeństwo, to by np odpowiednio oznaczyły te drogi za pieniądze, które wydali na wycinkę.( przypominam,że to był też reportaz i pokazano na ekranie te drogi, na których tak na marginesie , pozostawiono drzewa na zakrętach).
Chodziło tym władzom o coś innego, o kasę.


Annnika napisał(a):Fakt że offtop leci ,
bo nie podobało mi się, że tak szybko przeskoczono do ogólnych wywodów, zapominając o artykule.

Baca350 napisał(a):czy leci z nami pilot??? Jest tu gdzie moderator, Master jaki, albo co?? Mnie drzewa interesują, a wu tu o drogach. Hej!
Cały czas głównym tematem jest wycinanie drzew , szczególnie przy drogach.
Zwracam się z prośbą o napisanie czegoś o drzewach.

[Obrazek: mysz4.gif]
16-10-2006 13:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Baca350 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 37
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #57
offf
Annika, bez wycieczek osobistych między drzewami. Niedorobionych postów jest tu więcej, na tym forum, i jakos sie kręci. Ziejesz niechęcią. Nie po katolicku to. Grzeszysz!
Ponadto moderatorzy sąod tego, aby kręgosłup dyskusji prosto trzymać. Trzymajcie sie drzewka.
Ale mniało być o drzewkach. Mie ma co jojkać, jak trzeba ciąć to trza, a natchnionych obrońców natury--top ja bym zimną wodą, z sikawki strażackiej, traktował.
I tym to optymistycznym akcentem proponuję zakluczyć temat. Hej!

[ Komentarz dodany przez: Annnika: Pon 16 Paź, 2006 19:53 ]
Nie odróżniasz wycieczki osobistej od upomnenia obsługi forum.
Pozdr.

Despero ergo zum .
Wa?ne ?eby by?o weso?o.
Tylko spokój nas uratuje.
16-10-2006 19:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #58
 
Niech żyją warczące piły łańcuchowe i ich dzielna obsługa!!! Duży uśmiech

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
17-10-2006 08:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Myszkunia Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,371
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #59
 
Baca350 napisał(a):jak trzeba ciąć to trza,
w pełni się zgadzam, ale JAK NIE TRZEBA CIĄĆ, TO ŻADEN PRETEKST NIE POWINIEN BYĆ PODSTAWĄ DO CIĘCIA!!!


DARTH_HELMUTH napisał(a):Niech żyją warczące piły łańcuchowe i ich dzielna obsługa!!!
miało być o drzewach... :twisted:
18-10-2006 12:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ela Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 705
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #60
 
Myszkunia napisał(a):gdyby władze te miały na uwadze bezpieczeństwo, to by np odpowiednio oznaczyły te drogi za pieniądze, które wydali na wycinkę

moze te wladze nie sa takie bystre, albo nie wykonaly swgo zadania do konca jeszcze.
Fakt jest taki, drzewa przy waskich droga sa bardzo niebezpieczne dla nas uzytkownikow drog.

Prosimy Ci?, Panie Bo?e, niech w niebie wspiera nas modlitwa twojej m?czennicy Pauliny, aby zawsze wspomaga?o nas or?downictwo tej, któr? na ziemi otaczamy wielk? czci?. Amen.
22-10-2006 00:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów