Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak odczytywać Pismo święte?
Autor Wiadomość
Wolf Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 91
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #31
 
Cytat:Krzyśku, ale nigdzie w Biblii nie masz napisane, że owe symboliczne 6 dni to 6 x 24h Duży uśmiech

B. słuszna uwaga :-) Ponoc w Jurze doba trawała 18h
30-09-2006 20:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Wolf Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 91
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #32
 
Ks. Marku, czy mógłby ksiądz powiedzieć które z historii biblijnychh traktuje jako realne, takie które na pewno sie zdarzyły...?
01-10-2006 22:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
krzysiek_enoch Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 622
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #33
 
Wolf napisał(a):
Cytat:Krzyśku, ale nigdzie w Biblii nie masz napisane, że owe symboliczne 6 dni to 6 x 24h Duży uśmiech

B. słuszna uwaga :-) Ponoc w Jurze doba trawała 18h
A czy te 24 czy 18g. ma coś do rzeczy? Chodzi mi o to, że Biblia dosłownie mówi o wieczorach i porankach dni stwarzania sugerując, że były to normalne dni, normalne wieczory i normalne poranki.
Cytat:Rdz 1:5 Bw "I nazwał Bóg światłość dniem, a ciemność nazwał nocą. I nastał wieczór, i nastał poranek - dzień pierwszy."
Rdz 1:8 Bw "I nazwał Bóg sklepienie niebem. I nastał wieczór, i nastał poranek - dzień drugi."
Rdz 1:13 Bw "I nastał wieczór, i nastał poranek - dzień trzeci."
Rdz 1:19 Bw "I nastał wieczór, i nastał poranek - dzień czwarty."
Rdz 1:23 Bw "I nastał wieczór, i nastał poranek - dzień piąty."
Rdz 1:31 Bw "I spojrzał Bóg na wszystko, co uczynił, a było to bardzo dobre. I nastał wieczór, i nastał poranek - dzień szósty."
01-10-2006 22:35
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #34
 
krzysiek_enoch napisał(a):Chodzi mi o to, że Biblia dosłownie mówi o wieczorach i porankach dni stwarzania sugerując, że były to normalne dni, normalne wieczory i normalne poranki.
Ta jasne, a rekę też sobie ucinasz jeśli jest powodem grzechu? Oko sobie wyłupałeś kiedy stało się powodem Twojego grzechu? Widać na zdjęciu, że nie. I dlaczego skoro bierzesz wszystko z Biblii tak dosłownie?

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
01-10-2006 22:38
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
to Ja :) Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 515
Dołączył: Sep 2006
Reputacja: 0
Post: #35
 
Cytat:były to normalne dni, normalne wieczory i normalne poranki.
tzn jakie? ja nie mam w swoim Piśmie św. podane, że dzień trwał 12 godz. a noc 12 godz. ...
01-10-2006 22:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
krzysiek_enoch Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 622
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #36
 
Offca napisał(a):
krzysiek_enoch napisał(a):Chodzi mi o to, że Biblia dosłownie mówi o wieczorach i porankach dni stwarzania sugerując, że były to normalne dni, normalne wieczory i normalne poranki.
Ta jasne, a rekę też sobie ucinasz jeśli jest powodem grzechu? Oko sobie wyłupałeś kiedy stało się powodem Twojego grzechu? Widać na zdjęciu, że nie. I dlaczego skoro bierzesz wszystko z Biblii tak dosłownie?
Mam szklane Duży uśmiech
01-10-2006 22:44
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
krzysiek_enoch Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 622
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #37
 
to Ja :) napisał(a):
Cytat:były to normalne dni, normalne wieczory i normalne poranki.
tzn jakie? ja nie mam w swoim Piśmie św. podane, że dzień trwał 12 godz. a noc 12 godz. ...
Normalne. Żeby było fajniej to wiosną dzień trwa inna ilość godzin a zima inną. Duży uśmiech
01-10-2006 22:47
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #38
 
Cytat:Żeby było fajniej to wiosną dzień trwa inna ilość godzin a zima inną.
U Żydów dzień trwał zawsze tyle samo godzin.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
01-10-2006 22:48
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
krzysiek_enoch Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 622
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #39
 
Offca napisał(a):
Cytat:Żeby było fajniej to wiosną dzień trwa inna ilość godzin a zima inną.
U Żydów dzień trwał zawsze tyle samo godzin.
Skąd taka informacja?
01-10-2006 22:56
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #40
 
Z Pisma Świętego. Poczytaj wnikliwiej, a się dowiesz.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
01-10-2006 22:58
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #41
 
Offca napisał(a):
Cytat:Żeby było fajniej to wiosną dzień trwa inna ilość godzin a zima inną.
U Żydów dzień trwał zawsze tyle samo godzin.

Rozpoczynał się o świcie. Kiedy czytamy,
Jan 1,39 napisał(a):Odpowiedział im: Chodźcie, a zobaczycie. Poszli więc i zobaczyli, gdzie mieszka, i tego dnia pozostali u Niego. Było to około godziny dziesiątej.
to znaczy po naszemu około 16.00

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
01-10-2006 23:06
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów