Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Przyjaźń między kobietą a mężczyzną
Autor Wiadomość
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #121
 
Książkę, którą podałam wcześniej , zostały przedstawione przykłady nażyczonych , małżonków, którzy najpierw byli dla siebie przyjaciółmi a po zdecydowaniu się na ślub, przyjaźń nie znikła.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
22-06-2008 14:43
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
margerytka Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 15
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #122
 
nasze czasy nie sprzyjaja przyjazniom mesko - damskim, ani tym bardziej milosci braterskiej pomiedzy kobieta i mezczyzna;

glownie dlatego, ze po rewolucji lat 1960-tych milosc jednoznacznie kojarzona z jej konsumpcja, pozyciem seksulanym , napieciem erotycznym;
jednym slowem nastapila w ostatnich 50-latach ostra redukcja pojecia milosci,a my sie boimi o niej moiwc, pisac i uciekamy w dywagacje o przyjazni...

kupuje duzo ksiazek (gorzej z czytaniem, nie mniej - orientuje sie na biezaco w propozycji rynku ksiegarskiego) i mialam w reku ksiazke wczesniej tutaj polecana - nie jest to najlepsza propozycia poruszjaca kwestie "przyjazni swietych";
co gorsza uwazam ze ludzie w Kosciele dzisiaj sa mniej dojrzali do rozmow na ten temat niz w zeszlych wiekach;
maly dowod, jeden z argumentow jaki posiadam:
- moja bliska znajoma, wlasciwie edukowana, publikujaca w tzw. powaznych czasopisamach (tj. "przeglad powszechny" ect) na zlecenie "pastores" miala napisac artykul wlasnie o "przyjazni swietych". Po pewnym zastanowieniu postanowila malo co pisac od siebie, a poniewaz na prawde na prawde zna sie doskonale historie ss.Wizytek, zebrala bez zadnego odautorskiego komentarza korespondencje pomiedzy sw.Franciszkiem Salezym a sw.Joanna de Chantal... i wyslala do redakcji. Opowiadajac mi o tym smiala sie ze jest pewna iz jej tego nie opublikuja...("czyste" nie poddane zadnej odredakcyjnej obrobce teksy ludzi wyniesionych przez Kosciol na oltarze)... i mala racje Uśmiech. Po dluzszym czasie dostala odpowiedz, zawierajaca duzo ogolnych wymowek oraz sugestie dokonania korekty bo tresc listow jest malo jednoznaczna... Duży uśmiech . Znajoma powiedziala mi ze nie bedzie poprawiac swietych... i nie zgodzila sie na przeredagowanie swego artykulu.

z ksiazek dosc sensownych opisujacych "przyjaznie swietych" polecam ksiazke wydane kilka lat temu o przyjazni pomiedzy sw. Teresa z Avila i o.Gracjanem.


pozdrawiam
m
22-06-2008 15:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sivis Amariama Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 641
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #123
 
zbylut, bo moje serce jest już zarezerwowane 8)

S?awi? Ci?, ?e? mnie tak cudownie stworzy?;
godne podziwu s? Twoje dzie?a (Ps 139:14)

***
http://sivis.ddl2.pl

http://sivis.salon24.pl/
22-06-2008 16:53
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
mysia Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 155
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #124
 
wow jakie określenie
Sivis Amariama napisał(a):bo mje serce jest już zarezerwowane
xD

pi?kno jest wsz?dzie,wystarczy jedynie troch? uwagi,aby je dostrzec...postarajmy si? to robi?...
11-07-2008 16:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
duszyczka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,016
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #125
 
Przyjaźń między kobietą a mężczyzną jest wielka i wierzę w nią Oczko

„Mówisz, że ja ci pomogłem. Była to moja przyjemność, tańczyłem mój taniec. Pomogło ci to, no to cudownie. Przyjmij moje gratulacje. Niczego mi nie zawdzięczasz”.Anthony de Mello
http://www.dkms.pl
http://www.krewniacy.pl
01-08-2008 20:52
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Jockey Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 80
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #126
 
duszyczka napisał(a):Przyjaźń między kobietą a mężczyzną jest wielka i wierzę w nią
a ja nie wierzę... bo prędzej czy później z któreś ze stron zamienia się to w coś więcej niz przyjaźń...

Któż jak Bóg
02-08-2008 10:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
mysia Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 155
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #127
 
to wcale nie jest regułą

pi?kno jest wsz?dzie,wystarczy jedynie troch? uwagi,aby je dostrzec...postarajmy si? to robi?...
02-08-2008 10:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Jockey Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 80
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #128
 
ja nie napisałem że jest
ale takie mam doświadczenie w moim życiu... a że nie mam już nastu lat.. i że do tzw. mlodzieży juz nie należę... to wlaśnie tak uważam, i dlatego proponuję daleko posuniętą ostrożność w przyjaźniach damsko - męskich, a już stanowczo odradzam przyjaźnie z osobami ktore są w związkach małżeńskich (widzialem już rozpadające się przez takie przyjaźnie małżeństwa... )

Któż jak Bóg
02-08-2008 10:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #129
 
Jockey napisał(a):a już stanowczo odradzam przyjaźnie z osobami ktore są w związkach małżeńskich (widzialem już rozpadające się przez takie przyjaźnie małżeństwa... )

Kwestia często hierarchii wartości i intencji... widziałam małżeństwa, które dzięki wsparciu przyjaciół, głównie w tego typu układach, scalały się jeszcze bardziej Uśmiech

Natomiast masz rację, że w tego typu łańcuszkach zależności wystarczy jedno ogniwo, które nie ma we krwi nienaruszalności związku... i mogą być kłopoty.

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
02-08-2008 14:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów