Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Przyjaźń między kobietą a mężczyzną
Autor Wiadomość
Sivis Amariama Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 641
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #91
 
Daniela napisał(a):powinni, ale co niektórzy nie będą czekali sto lat na to, aby w związku zaistniala przyjaxń.
Mogą starać się o tę przyjaźń zawalczyć Uśmiech

S?awi? Ci?, ?e? mnie tak cudownie stworzy?;
godne podziwu s? Twoje dzie?a (Ps 139:14)

***
http://sivis.ddl2.pl

http://sivis.salon24.pl/
12-06-2008 00:25
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
mysia Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 155
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #92
 
"moga"a nawet nie tylko ale powinni!! zreszta bez przesady chyba nie każdy mąż jak ma przyjaciółkę to spedza z nia noc w namiocie.mi chodzi raczej o wspolne spotkania,rozmowy,kawe,to da sie zaakceptowac i powinno sie cieszyc,ze ktos np. mąż ma przyjaciół(oczywiscie jesli miedzy nimi wszystko jest ok).

[ Komentarz dodany przez: Rachel: Czw 12 Cze, 2008 09:36 ]
Mysia, sprawdzaj poprawność posta przed wysłaniem.

[ Dodano: Czw 12 Cze, 2008 14:51 ]
to co tu do mnie napisałaś zobaczyłam dopiero teraz,dlatego nie rozumiałam o co Ci chodzi,że tyle razy mnie niby napominałaś,ale już wiem

pi?kno jest wsz?dzie,wystarczy jedynie troch? uwagi,aby je dostrzec...postarajmy si? to robi?...
12-06-2008 08:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #93
 
Odnośnie tematu, to polecam książkę : Historie wielkich duchowych przyjaźni, autorstwa Marii Chiaia i Franco Incampo.
Są przedstawione przyjaźnie między kobietą a mężczyzną Uśmiech ciekawa książka.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
19-06-2008 21:00
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Daniela Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 258
Dołączył: Mar 2008
Reputacja: 0
Post: #94
 
Książka książką, a praktyka praktyką Uśmiech
19-06-2008 22:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #95
 
Daniela napisał(a):Książka książką, a praktyka praktyką
Tam są przedstawione konkretne postacie, co przedstawia ,że w praktyce jest to możliwe. Uśmiech :-

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
19-06-2008 22:30
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #96
 
A ja się zaczynam uczyć kochać wszystkie kobiety... Uśmiech

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
19-06-2008 22:41
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #97
 
Ks.Marek napisał(a):A ja się zaczynam uczyć kochać wszystkie kobiety...
=D> Aby Bóg błogosławił [-o< aby zrodziła się święta przyjaźń.
Jak mawia pewien zakonnik, jeżeli kobieta i mężczyzna chcą się przyjaźnić, jedno z nich musi być święte.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
19-06-2008 22:53
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #98
 
Oj tak: i czemu ja? :diabelek:

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
19-06-2008 23:05
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Daniela Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 258
Dołączył: Mar 2008
Reputacja: 0
Post: #99
 
Ks.Marek napisał(a):zaczynam uczyć kochać
można uczyć się kochać? dlaczego akurat kobiety?;p
20-06-2008 07:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #100
 
Ks.Marek napisał(a):A ja się zaczynam uczyć kochać wszystkie kobiety... Uśmiech
ja jestem rasistą, jeśli chodzi o kobiety, bo dzielę je na dwie grupy:

1. te, co do których

"im bliżej, tym lepiej"

2. ... oraz te, co do których

"im bliżej, tym gorzej"

i jedynie ma dopuszczalność odcieni relatywizuje ów rasizm :twisted:

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
20-06-2008 07:24
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #101
 
M. Ink. * napisał(a):1. te, co do których

"im bliżej, tym lepiej"

2. ... oraz te, co do których

"im bliżej, tym gorzej"

i jedynie ma dopuszczalność odcieni relatywizuje ów rasizm
Niestety, muszę ciebie poprzeć w tym. Dlatego należy się modlić, aby nie wpątać się w nieodpowiednie relacje damsko-męskie.

Ks.Marek napisał(a):Oj tak: i czemu ja?
bo innych widocznie już ta "choroba" dopadła :twisted:

Ale przyjaźń między kobietą i mężczyzną jest czymś pięknym. Tak się złożyło, pośród mych przyjaciół [tych najbliższych] to dwóch to mężczyźni. Wielu rzeczy się dowiedziałam o mężczyznach Duży uśmiech :diabelek: a do tego, fundamentem przyjaźni jest Chrystus. To nie są puste słowa ale realizm.

Daniela napisał(a):Ks.Marek napisał/a:
zaczynam uczyć kochać

można uczyć się kochać? dlaczego akurat kobiety?;p
Można, a temu, że to też ludzie i są wokół Oczko A tak jak mężczyźni uczą się kochać kobiety tak samo kobiety mężczyzn. Tylko tutaj chodzi raczej o spojrzenie w głąb Oczko

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
20-06-2008 11:03
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Marek MRB Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,498
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #102
 
Moim najbliższym przyjacielem jest kobieta i dlatego wiem że taka przyjaźń jest możliwa - acz nie wiem czy byłaby możliwa gdybym był o 20-30 lat młodszy... :oops:

pozdrawiam
Marek
20-06-2008 13:05
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Gosia Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 247
Dołączył: Apr 2008
Reputacja: 0
Post: #103
 
Ks.Marek napisał(a):A ja się zaczynam uczyć kochać wszystkie kobiety...
> w jaki sposób?

Bóg jest wielki - kocha? Go ma?o to nie kocha? Go wcale.
20-06-2008 13:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
mysia Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 155
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #104
 
Ks.Marek napisał(a):A ja się zaczynam uczyć kochać wszystkie kobiety...
..hmm...ja myślałam,że księża to kochają od razu wszystkich ludzi Uśmiech hi hi Uśmiech a myliłam się ?? a jak księża kochają kobiety a jak mężczyzn ?? na czym polega różnica??bo myślałam,że jak księża kochają człowieka to bez różnicy czy to kobieta czy nie...ale nie wie,może się myliłam.. proszę o odpowiedź :-k

pi?kno jest wsz?dzie,wystarczy jedynie troch? uwagi,aby je dostrzec...postarajmy si? to robi?...
20-06-2008 13:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sivis Amariama Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 641
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #105
 
Facetowi kobiety zawsze sprawiały wieksze problemy w miłości Język
Także tego trzeba się uczyć 8)

S?awi? Ci?, ?e? mnie tak cudownie stworzy?;
godne podziwu s? Twoje dzie?a (Ps 139:14)

***
http://sivis.ddl2.pl

http://sivis.salon24.pl/
20-06-2008 14:23
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów