Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Przyjaźń między kobietą a mężczyzną
Autor Wiadomość
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #1
Przyjaźń między kobietą a mężczyzną
Nie wiem, czy juz kiedyś na tym forum zamieszczano ten tekst. Jeśłi mam spóźniony zapłon, to proszę o usunięcie tego wątku


Istnieje wrażenie, że przyjaźń między mężczyzną a kobietą uważam za niemożliwą i wręcz szkodliwą. Tymczasem istnieją kobiety, które przyjaźnią się z mężczyznami, i mężczyzn, których łączy przyjaźń z kobietami. I relacje te nie wyglądają na takie, które nagle zamienią się w romans. Co je odróżnia? Oto kilka takich cech. To nie jest przyjaźń, jeśli:

- uczucie spadło na ciebie nagle - przyjaźń potrzebuje czasu, żeby powstać, ona rośnie, dojrzewa;

- czujesz się cały czas odświętnie - przyjaźń to relacja powszednia;

- masz poczucie, że się spalasz, przeżywasz burze, jesteś na huśtawce - przyjaźń to uczucie względnie spokojne i stabilne;

- widzieliście się niedawno, a potrzeba zobaczenia tej osoby zaczyna dominować nad innymi sprawami - przyjaźń nie jest tak nagląca i jeśli nic szczególnego się nie dzieje, potrafi czekać na spotkanie;

- masz poczucie, że niesie cię jak na skrzydłach - przyjaźń chodzi po ziemi;

- masz nieodpartą chęć, żeby wziąć go/ją za rękę, pogłaskać po włosach, znaleźć się w jego/jej ramionach - w przyjaźni kontakt fizyczny zdarza się tylko przy pewnych okazjach (np. o przyjaciela można oprzeć się podczas podróży, uściskać, kiedy stało się coś ważnego);

- pragniesz wyłączności - przyjaźń akceptuje, że w życiu przyjaciela inne osoby też są ważne, może i ważniejsze.

Kto zatem ma szanse na przyjaźń z osobą przeciwnej płci bez obawy o romans? Przede wszystkim osoba, która nie przeżywa głodu emocjonalnego, czuje się kochana i dowartościowana. Ale też ktoś, kto wie, gdzie przebiega granica przyjaźni, i podejmuje świadomą decyzję, że jej nie naruszy.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
29-09-2006 22:57
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
krzysiek_enoch Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 622
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #2
 
Nie wierzę w przyjaźń pomiędzy mężczyznami a kobietami. Istnieje między nami takie swoiste przyciąganie, które to skutecznie uniemożliwia.
Czasami niektórzy mówią o przyjaźni, bo nie mogą mówić o miłości. Cóż po prostu w to nie wierzę.
29-09-2006 23:42
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #3
 
krzysiek_enoch napisał(a):Cóż po prostu w to nie wierzę.

I wolno Tobie. [-o<

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
29-09-2006 23:49
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ela Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 705
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #4
 
Ja wiem, ze takie przyjaznie sa i istneja. Jest ich co prada malo, ale sa i musze powiedziec, ze sa one bardzo stale i dlugotrwale. 8)

Prosimy Ci?, Panie Bo?e, niech w niebie wspiera nas modlitwa twojej m?czennicy Pauliny, aby zawsze wspomaga?o nas or?downictwo tej, któr? na ziemi otaczamy wielk? czci?. Amen.
30-09-2006 02:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #5
 
przyjaźnie się z mężczyzną . Ta przyjaźć budowana jest na Chrystusie, to On jest najważniejszy.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
30-09-2006 09:13
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Harpoon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,850
Dołączył: Jan 2005
Reputacja: 0
Post: #6
 
Nie rozumiem jak można nie wierzyć w przyjaźń między mężczyzna a kobietą.
Owszem, często przeradza się w to coś więcej, ale nie powinniśmy uogólniać.
Sama mam przyjaciela już od dawna i sądzę, że spełniamy wszystkie warunki, które ksiądz zamieścił w pierwszym poście.
Uważam, że taka przyjaźń jest czymś wspaniałym !

Only scars can remind us that the Past was real..

[Obrazek: 7c8eb72c67.png]
30-09-2006 10:38
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #7
 
Harpoon napisał(a):Uważam, że taka przyjaźń jest czymś wspaniałym !

bardzo wspaniałym Uśmiech

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
30-09-2006 11:06
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Wojtek37 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 1,321
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #8
 
Myślę, że takim niedoścignionym przykladem miłości-przyjaźni, jest św. Franciszek z Asyżu i św. Klara. Pewnie dobrze znacie tę historię. Ale czy jest to możliwe w świecie ?...... No ja jeszcze czegoś takiego nie widziałem, ale dla Boga nie ma rzeczy niemożliwych. :shock: Duży uśmiech

"Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy".
Św. Jan Kasjan
30-09-2006 11:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
m... Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 57
Dołączył: Aug 2006
Reputacja: 0
Post: #9
 
Przyjażń między kobiętą a mężczyzną :roll: :roll: :roll:To chyba nie jest możliwe. Nie doświadczyłam jeszcze takiej relacji.

" I nie ma niczego,co wspomina si? z ulg?.I niczego na co czeka si? z nadziej?"
30-09-2006 15:06
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #10
 
Ks.Marek napisał(a):Kto zatem ma szanse na przyjaźń z osobą przeciwnej płci bez obawy o romans? Przede wszystkim osoba, która nie przeżywa głodu emocjonalnego, czuje się kochana i dowartościowana.
Ważna uwaga. Dzięki.

Mam kumpelę, która ma przyjaciela płci męskiej. I są na takiej stopie przyjacielkiej, że czego by razem nie robili (niech Was tylko wyobraźnie nie zwiedzie Oczko ) ich przyjaźń pozostaje dalej przyjaźnią. A przyjaźnią się już bardzo długo.


krzysiek_enoch masz fajną córę :-)

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
30-09-2006 19:52
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #11
 
A ja wierzę w taką przyjaźń. Gdyby ona nie istniała mogłoby się okazać że grozi mi bycie zakochaną w kilku fajnych facetach JEDNOCZEŚNIE. W tym dwóch księżach :lol2:

A na poważnie,o ile ktoś ma dobrze w głowie poukładane i wie czego oczekuje po danej relacji to nie widzę problemu Uśmiech ów porządek emocjonalny o którym wspomina x. Marek odgrywa w tym niebagatelną rolę Uśmiech

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
30-09-2006 20:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Daisy Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,033
Dołączył: Nov 2004
Reputacja: 0
Post: #12
 
NIE MA TEKIEGO CZEGOŚ, NIE BYŁO I NIE BĘDZIE!!!
01-10-2006 14:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Lola Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 595
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #13
 
tekst który zamieścił ks. Marek bardzo pomocny jest w określeniu relacji Oczko i pokazuje że o taką zdrową przyjaźń damsko-męską trudno, ale uważam że jest możliwe, może czasem nie od razu, bo jeśli któraś ze stron jest zafascynowana tą drugą osobą, ale ta druga nie odwzajemnia tych uczuć, to wkońcu emocje mogą opaść i ta relacja przerodzi się w przyjaźń, kiedy przestanie się oczekiwać czegoś więcej

...Alles was zählt,
ist die Verbindung zu Dir
und es wäre mein Ende,
wenn ich diese Verbindung verlier...
01-10-2006 14:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #14
 
Daisy napisał(a):NIE MA TEKIEGO CZEGOŚ, NIE BYŁO I NIE BĘDZIE!!!
Przykłady z życia pokazują, że jest. Jeśli Ty w to nie wierzysz z jakiegos powodu, nie znaczy, że to nie istnieje.

Lola napisał(a):czasem nie od razu, bo jeśli któraś ze stron jest zafascynowana tą drugą osobą, ale ta druga nie odwzajemnia tych uczuć, to wkońcu emocje mogą opaść i ta relacja przerodzi się w przyjaźń, kiedy przestanie się oczekiwać czegoś więcej
Powinnaś to powiedzieć mojemu koledze Oczko

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
01-10-2006 14:36
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Daisy Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,033
Dołączył: Nov 2004
Reputacja: 0
Post: #15
 
Offca napisał(a):Jeśli Ty w to nie wierzysz
wierze że przyjaźń jest ale do pewnego czasu... a dokładnie dopuki jedna strona sie nie zakocha :!:
Offca napisał(a):z jakiegos powodu,
powodów jest wiele... i przykładów z zycia tez by sie pare znalazo :wink:
Offca napisał(a):że to nie istnieje.
ja bym tego nie zazwała przyjaźnią ale powiedziała, że mam badzo dobrego kolege!! :mrgreen:
01-10-2006 14:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów