Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Przyjaźń między kobietą a mężczyzną
Autor Wiadomość
Harpoon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,850
Dołączył: Jan 2005
Reputacja: 0
Post: #16
 
Cytat:NIE MA TEKIEGO CZEGOŚ, NIE BYŁO I NIE BĘDZIE!!!
na twoim miejscu przeczytałabym poprzednią wypowiedź Annniki.

Only scars can remind us that the Past was real..

[Obrazek: 7c8eb72c67.png]
01-10-2006 17:57
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Zban Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 32
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #17
 
Jako kawaler nie mogę wierzyć w taką przyjaźń. To fikcja, a wiara w nią czasem ma tragiczne skutki (pomijając oczywiście małżeństwo z Bożej łaski).

Znów
Znów wracam po nocy
Znów wyje?d?am skoro ?wit
Nikt mnie nie widzia? tylko Ty
Nikt mnie nie kocha? tak, jak Ty

ftp://media.kdm.pl/filmy/Armia(zjawy_i_ludzie)01.avi

http://www.youtube.com/watch?v=vo8mfj4uDp8
24-01-2007 20:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #18
 
Zban napisał(a):Jako kawaler nie mogę wierzyć w taką przyjaźń.

Ooo, a dlaczego? Ja mam wśród płci przeciwnej przyjaciół (nie mówię o znajomych). Może jest ich niewielu, ale jednak są Uśmiech
Chyba, że każdy z nas jakoś inaczej pojmuje pojęcie przyjaźni :-k

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
24-01-2007 21:05
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Zban Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 32
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #19
 
Offca napisał(a):Chyba, że każdy z nas jakoś inaczej pojmuje pojęcie przyjaźni :-k
Może?... Eeeech... :|

Znów
Znów wracam po nocy
Znów wyje?d?am skoro ?wit
Nikt mnie nie widzia? tylko Ty
Nikt mnie nie kocha? tak, jak Ty

ftp://media.kdm.pl/filmy/Armia(zjawy_i_ludzie)01.avi

http://www.youtube.com/watch?v=vo8mfj4uDp8
24-01-2007 21:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #20
 
Zban napisał(a):Jako kawaler nie mogę wierzyć w taką przyjaźń. To fikcja, a wiara w nią czasem ma tragiczne skutki (pomijając oczywiście małżeństwo z Bożej łaski).
Popieram w 100%.
Jeśli Twoja dziewczyna/narzeczona/żona mówi do Ciebie "to tylko przyjaciel" o jakimś facecie - strzeż się i wzmóż swoją czujność dwukrotnie... Bo nic dobrego z tego wyjść nie może.

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
29-01-2007 14:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Harpoon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,850
Dołączył: Jan 2005
Reputacja: 0
Post: #21
 
Cytat:Jeśli Twoja dziewczyna/narzeczona/żona mówi do Ciebie "to tylko przyjaciel" o jakimś facecie - strzeż się i wzmóż swoją czujność dwukrotnie... Bo nic dobrego z tego wyjść nie może.

Szlag mnie trafia jak czytam takie słowa. Piękne uogólnienie. Więc to by musiało znaczyć, że mój chłopak powinien strzec się przede mną i moim przyjacielem, tak?!
Nienawidzę jak ktoś wrzuca wszystkich do jednego worka.

Only scars can remind us that the Past was real..

[Obrazek: 7c8eb72c67.png]
29-01-2007 17:59
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Marciniak Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 16
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #22
 
przyjażń... nie mylic z afektyzmem. według mnie nie może jej isniteć między kobietą a mężczyzną. choć są i wyjątki od reguły...

God bless underground!!
29-01-2007 18:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Jólka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,182
Dołączył: Dec 2004
Reputacja: 0
Post: #23
 
przyjazn miedzy kobieta a mezczyzna? trudna ale nie niemozliwa. chociaz musze powiedziec ze jesli chodzi o mnie to... jakos mi sie to udalo pokoi co z moim bylym facetem (on ma juz zone)

Niebo gwia?dziste nade mn?, prawo moralne we mnie...

[Obrazek: puchatek2.gif][Obrazek: puchatek.gif] [you] dobrze ?e jeste? Przytulanie
01-02-2007 21:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Daisy Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,033
Dołączył: Nov 2004
Reputacja: 0
Post: #24
 
[ Dodano: Wto 06 Lut, 2007 19:16 ]
Cytat:Jeśli Twoja dziewczyna/narzeczona/żona mówi do Ciebie "to tylko przyjaciel" o jakimś facecie - strzeż się i wzmóż swoją czujność dwukrotnie... Bo nic dobrego z tego wyjść nie może.

ja bym nie chciała żeby mój facet miał jakies przyjaciółeczki bo nie wiadomo co i komu kiedy i gdzie odbije... ja wam powiem, że u mnie było full sytuacji co to moja przyjaciólka sie za plecami spotkala z moim ex.. :hahaha: tak teraz sie z tego śmieje ale jak sie dowiedzialam to... Wrrrrrrrr... i ne na niego ale na nia... a u mnie przyjaźń z facetam jak narazie sie sprawdza.. zobaczymy na jak długo ale sie sprawdza...
06-02-2007 20:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #25
 
Daisy napisał(a):[ Dodano: Wto 06 Lut, 2007 19:16 ]
Cytat:Jeśli Twoja dziewczyna/narzeczona/żona mówi do Ciebie "to tylko przyjaciel" o jakimś facecie - strzeż się i wzmóż swoją czujność dwukrotnie... Bo nic dobrego z tego wyjść nie może.

ja bym nie chciała żeby mój facet miał jakies przyjaciółeczki bo nie wiadomo co i komu kiedy i gdzie odbije...
Tak, masz rację w drugą strone też ta zasada działa. Wystarczy, że "przyjaciółeczka" Twego faceta zechce mu się wypłakać na ramieniu i juz nie wiadomo jak się sytuacja dalej rozwinie... Między kobietą i mężczyzną, będących "w przyjaźni" jest jednak jakiś zakamuflowany erotyzm i trzeba bardzo uważać.

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
07-02-2007 09:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Adam Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 211
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #26
 
Ta sprawa jest trudna, gdyż najpierw trzebaby dokładnie określić co się uważa za przyjaźń a co za miłość ( w znaczeniu eros ). Jeszcze oczywiście trzeba rozróżnić przyjaźń od dobrego koleżeństwa.
Bo myślę, że często miesza się te trzy pojęcia, albo rozgranicza je w sposób dość uproszczony i prymitywny. Znam niemało osób, które moim zdaniem nadużywają słowa przyjaźń, określając tak niemal każdego, kogo choć trochę bardziej lubią. A chyba nie na tym to polega. Określić zaś kogoś mianem po prostu dobrego kolegi/dobrej koleżanki jakoś nie wydaje mi się wielką ujmą. Z drugiej strony, czasem rozdziela się przyjaźń od miłości, gdy miłość rozumie się jako uczucie uzupełnione pożądaniem seksualnym. A to też chyba nie do końca tak. W tym drugim ujęciu przyjaciółka to kobieta, w której jest się zakochany, ale nie uprawia się ( i nie zamierza ) uprawiać seksu. Ale to chyba też nei do końca tak.

Z drugiej jednak strony, gdyby założyć, że nawet przy wzięciu pod uwagę powyższych refleksji przyjaźń pomiędzy kobietą i mężczyzną jest możliwa...

Moim zdaniem należałoby się zastanowić nad powyższymi przykładami.

-Koleżanka ( kolega ) z piaskowinicy. Osoba płci przeciwnej, z którą jednak znamy się tak długo i ta znajomość ewoluowała przze tyle lat, że po prostu... podświadomie mamy juz zakodowane w umyśle, że z tym kimś nie możemy się związać. Wynika to po prostu z bardzo silnej blokady w podświadomości.
Podobna sytuacja może mieć miejsce między bratem i siostrą. Cóż, ja jestem jedynak, ale jeśli ktoś ma rodzeństwo przeciwnej płci, niech spróbuje napisać, jak sobie z tym radzi.

- pytanie, skąd się w ogóle to bierze, że do pewnych osób płci przeciwnej coś nas ciągnie, a do innych nie. Czytałem kiedyś, że szukając partnera człowiek próbuje w jakiś sposób odbudować rodzinny dom. Czyli szuka osoby podobnej do ojca czy matki. I do osób, które wykazują jakieś podobieństwa coś tak zazwyczaj iskrzy. A do innych nie. Nie wiem czy to prawda, ale to by wyjaśniało, że taka przyjaźń nie tylko jest możliwa. Ale czasem nawet gdyby się chciało to więcej nie można.

No a w ostateczności. jeśli ktoś ma takie doświadczenia ... to niech pisze. Dowody....

Tylko, trzeba brać pod uwagę w miarę ścisłe rozgraniczenie tych pojęć. Miłość, przyjaźń , koleżeństwo. I nie robić zbytnich uproszczeń.

To mówi Pan Wszechmogący. Nie mam upodobania w śmierci bezbożnego, lecz aby sie nawrócił i żył (Ez 33,11).
07-02-2007 16:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Daisy Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,033
Dołączył: Nov 2004
Reputacja: 0
Post: #27
 
Adam napisał(a):Wynika to po prostu z bardzo silnej blokady w podświadomości.
że niby dlaczego? Nie rozumiem tego typu podejścia... :-k
Adam napisał(a):Czyli szuka osoby podobnej do ojca czy matki.
też to slyszałam ale nie kieruje sie tym przy wyborze męza...
Adam napisał(a):Miłość, przyjaźń , koleżeństwo.
koleżenstwo i przyjażn cięka ma granice podobnie jak przyjaźn i miłość... wiec to wszystko zalezy od indywidualnego podejścia... tak mi sie zdaje :-k
07-02-2007 18:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Efka Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 13
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #28
 
Jestem przekonana, że istniej przyjaźń miedzy kobietą, a mezczycna Uśmiech jestem tego przykładem.. wielu moich znajomych twierdzi, ze jest nie mozliwe i tak czy tak, predzej czy pozniej zostaneimy para... ale ja wiem , że tak nie bedzie... zalezy mi na nim jak na przyjacielu, ale wiem też, że nie chce zeby łaczyło nas cos wiecej...
jesli ktos w to nie wierzy to lbo musi mieć jakieś zranienia, albo sama nie wiem co.. bo niby dlaczego nie wierzy?

Flp 4, 13 Uśmiech
08-02-2007 00:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #29
 
Eee, a mi się wydaje, że zależy jak kto pojmuje pojęcie przyjaźni. Wiadomo, że przyjaźń między kobietą, a mężczyzną będzie trochę inaczej wyglądała, niż przyjaźń między dwiema kobietami czy dwoma facetami. I te różnice trzeba uwzględnić. Nie można wymagać od faceta, żeby w przyjaźni zachowywał się jak moja najlepsza przyjaciółka i na odwrót. Dlatego też uważam, że taka przyjaźń jest możliwa, ALE niepostrzeżenie może się czasem zamienić w coś głębszego.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
08-02-2007 12:11
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #30
 
Ja sądzę, że przyjaźń między kobietą a mężczyzną jest możliwa i uważam, że najlepszym przyjacielem kobiety jest mężczyzna. Ale może pojawić się coś głębszego niż przyjaźń i wtedy może to oznaczać konieć przyjaźni - zależy od stopnia zaangażowania. W każdym razie wtedy powrót do przyjaźni jest niemożliwy, albo trudny, bo to już nie będzie to co na początku.
10-02-2007 14:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów