Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Chodź i co dalej?
Autor Wiadomość
Hermon Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 40
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #1
Chodź i co dalej?
24 sierpnia uczestniczylam we Mszy św., lektor czytał Ewangelię i zostalo we mnie to jedno slowo ,,chodź". Nie wiem dokladnie dlaczego akurat to ,,chodź" nie daje mi spokoju? Przypuszsczam, ale chce to od kogos uslyszec.

,,(...) we? udzia? w trudach i przeciwno?ciach znoszonych dla Ewangelii wed?ug mocy Boga!"
2Tm 1;8
02-10-2006 16:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
krzysiek_enoch Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 622
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #2
Re: Chodź i co dalej?
Hermon napisał(a):24 sierpnia uczestniczylam we Mszy św., lektor czytał Ewangelię i zostalo we mnie to jedno slowo ,,chodź". Nie wiem dokladnie dlaczego akurat to ,,chodź" nie daje mi spokoju? Przypuszsczam, ale chce to od kogos uslyszec.
Mt 9:9 Bw
Cytat:"I odchodząc stamtąd, ujrzał Jezus człowieka, siedzącego przy cle, imieniem Mateusz, i rzekł do niego: Pójdź za mną. A on wstał i poszedł za nim."
Ale pamiętaj:
Mt 7:21 Bw
Cytat:"Nie każdy, kto do mnie mówi: Panie, Panie, wejdzie do Królestwa Niebios; lecz tylko ten, kto pełni wolę Ojca mojego, który jest w niebie."
02-10-2006 16:53
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Hermon Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 40
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #3
Re: Chodź i co dalej?
Dzieki, moze masz racje

,,(...) we? udzia? w trudach i przeciwno?ciach znoszonych dla Ewangelii wed?ug mocy Boga!"
2Tm 1;8
02-10-2006 17:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #4
 
Zdarzyło mi się juz kiedyś, że jedno słowo kołowało w głowie... dokończenie pojawiło się w innej sytuacji miesiąc poźniej Uśmiech daj Bogu i sobie czas Uśmiech

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
02-10-2006 17:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Hermon Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 40
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #5
ten czas
to prawda, potrzebuje jeszcze troche czasu

,,(...) we? udzia? w trudach i przeciwno?ciach znoszonych dla Ewangelii wed?ug mocy Boga!"
2Tm 1;8
02-10-2006 17:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #6
 
Mnie za każdym razem przy czytaniu tego fragmentu Ewangelii, polecenie "Pójdź za mną" oraz natychmiastowa reakcja celnika "wstał i poszedł" długo pozostają w pamięci i refleksji. To jeden z fragmentów, które mocniej do mnie przemawiają.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
02-10-2006 22:30
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #7
 
Offca napisał(a):Mnie za każdym razem przy czytaniu tego fragmentu Ewangelii, polecenie "Pójdź za mną" oraz natychmiastowa reakcja celnika "wstał i poszedł" długo pozostają w pamięci i refleksji. To jeden z fragmentów, które mocniej do mnie przemawiają.

Teraz jest czas działania. Nie ma chwili do stracenia. Dziś Pan Jezus pewnie do nie jednego i nie jednej powiedziałby: Maszeruj, albo giń!

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
02-11-2006 10:10
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #8
 
Gorzej, jak ktoś ma siłę jedynie zginąć.

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
02-11-2006 13:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #9
 
Cytat:Gorzej, jak ktoś ma siłę jedynie zginąć.
Ale życie nieraz uczy nas, że nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogło już być gorzej

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
02-11-2006 16:04
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #10
 
Ks.Marek napisał(a):Teraz jest czas działania. Nie ma chwili do stracenia.
Tia. Jeśli nie teraz, to kiedy? Jeśli nie ja, to kto? :mrgreen:

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
02-11-2006 16:22
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Hermon Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 40
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #11
...
Wez pod uwage to, ze moga istniec pewne przeszkody uniemozliwiajace dzialanie

,,(...) we? udzia? w trudach i przeciwno?ciach znoszonych dla Ewangelii wed?ug mocy Boga!"
2Tm 1;8
03-11-2006 15:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #12
 
Cytat:,,(...) weź udział w trudach i przeciwnościach znoszonych dla Ewangelii według mocy Boga!"
2Tm 1;8

Słowa zachęty, oraz postawa Autora - nie ma wątpliwości, iż się da: Allejuja i do przodu :aniol:

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
03-11-2006 20:49
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Hermon Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 40
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #13
 
Czym sie rozni powołanie od wybrania? Mozna byc powołanym a nie wybranym?

,,(...) we? udzia? w trudach i przeciwno?ciach znoszonych dla Ewangelii wed?ug mocy Boga!"
2Tm 1;8
18-11-2006 12:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #14
 
EWANGELISTA MATEUSZ napisał
  • 22,1 A Jezus znowu w przypowieściach mówił do nich:
  • 22,2 Królestwo niebieskie podobne jest do króla, który wyprawił ucztę weselną swemu synowi.
  • 22,3 Posłał więc swoje sługi, żeby zaproszonych zwołali na ucztę, lecz ci nie chcieli przyjść.
  • 22,4 Posłał jeszcze raz inne sługi z poleceniem: Powiedzcie zaproszonym: Oto przygotowałem moją ucztę: woły i tuczne zwierzęta pobite i wszystko jest gotowe. Przyjdźcie na ucztę!
  • 22,5 Lecz oni zlekceważyli to i poszli: jeden na swoje pole, drugi do swego kupiectwa,
  • 22,6 a inni pochwycili jego sługi i znieważywszy [ich], pozabijali.
  • 22,7 Na to król uniósł się gniewem. Posłał swe wojska i kazał wytracić owych zabójców, a miasto ich spalić.
  • 22,8 Wtedy rzekł swoim sługom: Uczta wprawdzie jest gotowa, lecz zaproszeni nie byli jej godni.
  • 22,9 Idźcie więc na rozstajne drogi i zaproście na ucztę wszystkich, których spotkacie.
  • 22,10 Słudzy ci wyszli na drogi i sprowadzili wszystkich, których napotkali: złych i dobrych. I sala zapełniła się biesiadnikami.
  • 22,11 Wszedł król, żeby się przypatrzyć biesiadnikom, i zauważył tam człowieka, nie ubranego w strój weselny.
  • 22,12 Rzekł do niego: Przyjacielu, jakże tu wszedłeś nie mając stroju weselnego? Lecz on oniemiał.
  • 22,13 Wtedy król rzekł sługom: Zwiążcie mu ręce i nogi i wyrzućcie go na zewnątrz, w ciemności! Tam będzie płacz i zgrzytanie zębów.
  • 22,14 Bo wielu jest powołanych, lecz mało wybranych.
  • 22,15 Wtedy faryzeusze odeszli i naradzali się, jak by podchwycić Go w mowie.
Wszyscy w Chrystusie powołani jesteśmy do Nieba. Wybraństwo zaś dotyczy tych, którzy na powołanie odpowiadają, chcąc współpracować z łaską Pana.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
19-11-2006 00:51
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Hermon Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 40
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #15
 
Ks.Marek napisał(a):EWANGELISTA MATEUSZ napisał
  • 22,1 A Jezus znowu w przypowieściach mówił do nich:
  • 22,2 Królestwo niebieskie podobne jest do króla, który wyprawił ucztę weselną swemu synowi.
  • 22,3 Posłał więc swoje sługi, żeby zaproszonych zwołali na ucztę, lecz ci nie chcieli przyjść.
  • 22,4 Posłał jeszcze raz inne sługi z poleceniem: Powiedzcie zaproszonym: Oto przygotowałem moją ucztę: woły i tuczne zwierzęta pobite i wszystko jest gotowe. Przyjdźcie na ucztę!
  • 22,5 Lecz oni zlekceważyli to i poszli: jeden na swoje pole, drugi do swego kupiectwa,
  • 22,6 a inni pochwycili jego sługi i znieważywszy [ich], pozabijali.
  • 22,7 Na to król uniósł się gniewem. Posłał swe wojska i kazał wytracić owych zabójców, a miasto ich spalić.
  • 22,8 Wtedy rzekł swoim sługom: Uczta wprawdzie jest gotowa, lecz zaproszeni nie byli jej godni.
  • 22,9 Idźcie więc na rozstajne drogi i zaproście na ucztę wszystkich, których spotkacie.
  • 22,10 Słudzy ci wyszli na drogi i sprowadzili wszystkich, których napotkali: złych i dobrych. I sala zapełniła się biesiadnikami.
  • 22,11 Wszedł król, żeby się przypatrzyć biesiadnikom, i zauważył tam człowieka, nie ubranego w strój weselny.
  • 22,12 Rzekł do niego: Przyjacielu, jakże tu wszedłeś nie mając stroju weselnego? Lecz on oniemiał.
  • 22,13 Wtedy król rzekł sługom: Zwiążcie mu ręce i nogi i wyrzućcie go na zewnątrz, w ciemności! Tam będzie płacz i zgrzytanie zębów.
  • 22,14 Bo wielu jest powołanych, lecz mało wybranych.
  • 22,15 Wtedy faryzeusze odeszli i naradzali się, jak by podchwycić Go w mowie.
Wszyscy w Chrystusie powołani jesteśmy do Nieba. Wybraństwo zaś dotyczy tych, którzy na powołanie odpowiadają, chcąc współpracować z łaską Pana.

zeby sie zaangazowac to trzeba byc dojrzalym, nie zapominaj o tym, a niektorzy chca byc małymi dziecmi

,,(...) we? udzia? w trudach i przeciwno?ciach znoszonych dla Ewangelii wed?ug mocy Boga!"
2Tm 1;8
21-11-2006 18:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów