Ankieta: Czy według Ciebie Łk 1:28 powinien zawierać zwrot "Pełna łaski" czy też "Łaską obdarzona" ?
"Pełna łaski"
"Łaską obdarzona"
inaczej
[Wyniki ankiety]
 
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Maria - "Pełna łaski" czy "Łaską obdarzona
Autor Wiadomość
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #31
 
Widzę, że się tu robi niemały zakwas, dlatego apeluję o pohamowanie emocji i baczenie na słowa :!:
Cała ta dyskusja jest wg mnie szukaniem dziury w całym: "łaski pełna" czy "obdarzona łaską" to dla mnie jedno i to samo znaczenie, ale napisane w innej formie i spieranie się o takie błachostki, a co za tym idzie, wzajemne atakowanie drugiej strony, jest niedorzeczne i niegodne chrześcijanina :!: :evil:

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
02-10-2006 22:22
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
krzysiek_enoch Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 622
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #32
 
Wiecie, co? Kiedy czytam o Marii obdarzonej tak wielką łaską przez Boga, że stała się matką samego Mesjasza, samego Syna Bożego ogarnia mnie niesamowite poruszenie. Bóg w swojej przeogromnej miłości tak bardzo ukochał swoje dzieci, że posłał na świat swojego syna. Tenże syn narodził się pośród nas i jako jeden z nas - człowiek Jezus z Nazaretu. Miał zwyczajną Matkę i zwyczajnego Ojca (choc jak mówi Słowo począł się z Ducha Świętego), urodził się w ubóstwie, pośród zwierząt w chlewie. Można powiedzieć, że jest nam tak bardzo bliski! Nie jest jak pyszny władca wychowany w luksusie - choć wcześniej otoczony był chwałą w niebie - ale wywodzi się spośród nas. Od małego musiał pracować, choć mogliby nosić go aniołowie. Wychowywał się w jaiejś zapadłej dziurze chciałoby się rzec. Tak, że gdy później nauczał, nie chciano go słuchać.
Wszechmocny Stwórca tak bardzo nas ukochał, że posłał do nas swego syna i skazał tego syna na śmierć za grzechy dzieci Bozych. Ani jego matka nie była kimś znamienitym ani jego ziemski ojciec nie pełnił ważnych stanowisk a mimo to Bóg tę własnie Marię i tego Józefa wybrał do tego dzieła, które zamierzył. Nie rozumiem Tego Wielkiego i Potężnego Boga dlaczego to uczynił ale dziękuję mu za tę łaskę, bo jest moja jedyna nadzieją w tym umarłym świecie.

Gdy myslę o tym i widzę, że ktoś próbuje obok Wszechmocnego Boga, który wydał na smierć swojego ukochanego Syna, stawiac inne postaci: Marię, Józefa, budzi się mój sprzeciw! Czy wolno? I w imię czego wolno? W imię emancypacji kobiet? W imię szacunku dla pism tego lub owego teologa? W imię tego, że tak wierzył mój tata lub moja mama? W imię tego, że mamy wiele uczelni i wielu mądrych i wykształconych ludzi? W imię czego wolno? Czy sądzisz, że gdyby Bóg chciał aby czczono Marię to nie powiedziałby o tym w Biblii? Czy koniecznie musimy naprawiac ten "przykry błąd" Pana Boga?

Drogi Leszku, Droga to Ja:-) i Offco zastanówcie się Czy wolno? I w imię czego wolno?
02-10-2006 22:35
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #33
 
krzysiek_enoch napisał(a):Czy sądzisz, że gdyby Bóg chciał aby czczono Marię to nie powiedziałby o tym w Biblii?
W objawianie się Marii ludziom oczywiście nie wierzysz...

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
02-10-2006 22:42
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
krzysiek_enoch Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 622
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #34
 
Offca napisał(a):
krzysiek_enoch napisał(a):Czy sądzisz, że gdyby Bóg chciał aby czczono Marię to nie powiedziałby o tym w Biblii?
W objawianie się Marii ludziom oczywiście nie wierzysz...
Oczywiście, że nie. Ani Marii, ani Józefa, ani apostoła Pawła, Jana, Jakuba, Mojżesza, Abrahama lub Adama. Wierzę, że ten lub inny człowiek mógł mieć wizje ale na pewno nie pochodzą one od Boga.
02-10-2006 22:45
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
krzysiek_enoch Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 622
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #35
 
Czyli rozumiem, że w imię tychże wizji wolno?
02-10-2006 22:46
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
to Ja :) Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 515
Dołączył: Sep 2006
Reputacja: 0
Post: #36
 
I:chodziło mi o łaske wiary, uważasz, że taka łaska jest zła?
II:ja mam tak "(27) pragnął stawić przed sobą ów Kościół w całym jego pięknie, bez żadnej skazy lub rysy albo jakiegoś braku, ale w świętości i nieskazitelności" :mrgreen:
02-10-2006 22:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
krzysiek_enoch Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 622
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #37
 
to Ja :) napisał(a):I:chodziło mi o łaske wiary, uważasz, że taka łaska jest zła?
Łaska wiary jest CUDOWNA :jupi:
02-10-2006 22:49
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #38
 
Cytat:Oczywiście, że nie. Ani Marii, ani Józefa, ani apostoła Pawła, Jana, Jakuba, Mojżesza, Abrahama lub Adama. Wierzę, że ten lub inny człowiek mógł mieć wizje ale na pewno nie pochodzą one od Boga.
Mhm, czyli jak apostołowie widzieli Jezusa z Eliaszem i bodajże Mojżeszem, to też mieli haluny i też widzieli wizje szatańskie?

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
02-10-2006 22:50
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
to Ja :) Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 515
Dołączył: Sep 2006
Reputacja: 0
Post: #39
 
Cytat:Wierzę, że ten lub inny człowiek mógł mieć wizje ale na pewno nie pochodzą one od Boga.
czyli matka Jezusa była opętana przez demona/szatana/diabła tak?i nie mogła być pobożną Żydówką ponieważ modliła się i widziała anioła.... :| bez komentarza
02-10-2006 22:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
krzysiek_enoch Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 622
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #40
 
Offca napisał(a):
Cytat:Oczywiście, że nie. Ani Marii, ani Józefa, ani apostoła Pawła, Jana, Jakuba, Mojżesza, Abrahama lub Adama. Wierzę, że ten lub inny człowiek mógł mieć wizje ale na pewno nie pochodzą one od Boga.
Mhm, czyli jak apostołowie widzieli Jezusa z Eliaszem i bodajże Mojżeszem, to też mieli haluny i też widzieli wizje szatańskie?
Nie - ponieważ "obok" Jezusa działo się wiele cudów i znaków, uleczenia, wskrzeszenia, nakarmienie tysięcy, chodzenie po wodzie, zmartwychwstanie a ta wizja miała swój głęboki sens w całym kontekście. Dodatkowo Bóg poświadczył to w swoijej Biblii swoim autorytetem.
02-10-2006 22:53
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #41
 
Ej, to sobie wyobraź jakie haluny miał dopiero św. Jan!!! W końcu czego on nie widział! Anioły, smoki, Boga, Niewiastę Obleczoną w słońce... Ta cała Apokalipsa to chyba po niezłym narkotyzowaniu się była, co??? #-o

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
02-10-2006 22:55
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #42
 
krzysiek_enoch napisał(a):ponieważ "obok" Jezusa działo się wiele cudów i znaków, uleczenia, wskrzeszenia, nakarmienie tysięcy, chodzenie po wodzie, zmartwychwstanie
No tak, teraz się już nie dzieje Oczko

krzysiek_enoch napisał(a):a ta wizja miała swój głęboki sens w całym kontekście.
Słucham...

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
02-10-2006 22:56
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
krzysiek_enoch Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 622
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #43
 
to Ja :) napisał(a):
Cytat:Wierzę, że ten lub inny człowiek mógł mieć wizje ale na pewno nie pochodzą one od Boga.
czyli matka Jezusa była opętana przez demona/szatana/diabła tak?i nie mogła być pobożną Żydówką ponieważ modliła się i widziała anioła.... :| bez komentarza
Hej - lekko się zagalopowałem chyba Uśmiech Anioły widziało wiele osób, niektórzy nawet z nimi rozmawiali ;-) Ale chodzi mi o wizje ludzi, którzy nie żyją i pojawiają się to tu to tam i nakazują robic rzeczy, które sprzeczne są z Biblią - Słowem Bozym. A jak mówi Słowo:
Ga 1:8 Bw
Cytat:"Ale choćbyśmy nawet my albo anioł z nieba zwiastował wam ewangelię odmienną od tej, którą myśmy wam zwiastowali, niech będzie przeklęty!"
02-10-2006 22:58
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #44
 
Cytat:A jak mówi Słowo:
Ga 1:8 Bw
Cytat:
"Ale choćbyśmy nawet my albo anioł z nieba zwiastował wam ewangelię odmienną od tej, którą myśmy wam zwiastowali, niech będzie przeklęty!"
Podaj przykłady gdzie, kto i kiedy zwiastował inną ewangelię niż głoszoną przez Apostołów.

A tak BTW. Kim jest dla was ów brzemienna Niewiasta Obleczona w słońce, co walczy ze smokiem i zbiega na pustynie by porodzić Syna? A może ten kawałek wykroiliście? Oczko

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
02-10-2006 23:01
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
to Ja :) Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 515
Dołączył: Sep 2006
Reputacja: 0
Post: #45
 
Cytat:Ale chodzi mi o wizje ludzi, którzy nie żyją i pojawiają się to tu to tam i nakazują robic rzeczy, które sprzeczne są z Biblią - Słowem Bozym.
a jaki ma to związek z Maryją? czy robiła jakieś rzeczy szprzeczne ze Słowem Bożym?
02-10-2006 23:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów