Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
kto pójdzie do nieba...?
Autor Wiadomość
Wolf Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 91
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #1
kto pójdzie do nieba...?
Byłem dzisiaj na mszy, w pewnym dużym kościele w Krakowie.
Nie wiem dlaczego, ale w pewnym momencie zacząłem liczyć osoby przystępujące do komunii... naliczyłem 67 kobiet i 11 mężczyzn....

Czy w niebie statystyki płci będą podobne? Uśmiech Co o tym sądzicie?
09-10-2006 21:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #2
 
prawdę rzekłwszy statystyki takie nie za bardzo mnie interesują, ale bardziej interesuje mnie to jak ewentualnie mogłaby wyglądać Komunia [jedzenie Boga] w Niebie ... :-k

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
09-10-2006 21:51
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #3
 
Wolf napisał(a):Czy w niebie statystyki płci będą podobne? Uśmiech Co o tym sądzicie?

Ani żenić się nie będą, ani za mąz wychodzić.

Pamiętam, jak czytałem u Ojca Jozafata Nowaka OFMConv, że mówienie o płciowości w kontekście eschatologii to ukłon w stronę pogaństwa.
Nie możemy mieszac rzeczywistości ziemskich z tymi, jakie szykują się dla nas w wieczności.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
09-10-2006 22:04
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Wolf Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 91
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #4
 
Cytat:Ani żenić się nie będą, ani za mąz wychodzić.

Pamiętam, jak czytałem u Ojca Jozafata Nowaka OFMConv, że mówienie o płciowości w kontekście eschatologii to ukłon w stronę pogaństwa.
Nie możemy mieszac rzeczywistości ziemskich z tymi, jakie szykują się dla nas w wieczności.

A więc mówienie o płci zupełnie traci sens? Będziemy 'jak aniołowie', to jest bezpłciowi?
09-10-2006 22:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Wolf Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 91
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #5
 
Cytat:prawdę rzekłwszy statystyki takie nie za bardzo mnie interesują, ale bardziej interesuje mnie to jak ewentualnie mogłaby wyglądać Komunia [jedzenie Boga] w Niebie ... :-k
:-) Chodziło mi raczej o to, iż prawdopodobnie na tej mszy 6 razy więcej kobiet było w stanie łaski uświęcającej... A zatem, jeżeli nagle coś by się stało...
09-10-2006 22:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #6
 
Wolf napisał(a):
Cytat:prawdę rzekłwszy statystyki takie nie za bardzo mnie interesują, ale bardziej interesuje mnie to jak ewentualnie mogłaby wyglądać Komunia [jedzenie Boga] w Niebie ... :-k
:-) Chodziło mi raczej o to, iż prawdopodobnie na tej mszy 6 razy więcej kobiet było w stanie łaski uświęcającej... A zatem, jeżeli nagle coś by się stało...
no właśnie ... wtedy to będzie PRAWDZIWY RAJ Szczęśliwy

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
09-10-2006 22:32
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #7
 
Przy tym należy jeszcze pamiętać, że:
- "Nie każdy, który mówi Mi: "Panie, Panie", wejdzie do królestwa niebieskiego...."(Mt 7,21).
Czasem obecność na Mszy Św. i Komunia Św, to sprawa przyzwyczajenia, po wyjściu z kościoła nie przekłada się na życie, w którym winna obowiązywać "złota zasada postępowania" ukazana przez Chrystusa:
- "Wszystko więc, co chcecie byście chcieli, żeby wam ludzie czynili, i wy im czyńcie" (Mk 7,12)
10-10-2006 09:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Daisy Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,033
Dołączył: Nov 2004
Reputacja: 0
Post: #8
 
Cytat:- "Wszystko więc, co chcecie byście chcieli, żeby wam ludzie czynili, i wy im czyńcie" (Mk 7,12)
Kiedys mi moja Pani wychowawczyni z technikum powiedziała "tyle dobra ile dajez od siebie tyle samo tego dobra wróci do ciebie w innej postaci"
KTO PÓJDZIE DO NIEBA? :-k W/G mnie każdy kto zaufa Jezusowi :mrgreen: I nie wiem jak Wy, ale ja jestem na 100% przekonana, że pójde do nieba bo Jezus jest tak bardzo miłosierny, że sie ulituje nade mna grzesznikiem :wink:
10-10-2006 10:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
m... Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 57
Dołączył: Aug 2006
Reputacja: 0
Post: #9
 
A zanim mnie wpuszczą do nieba to będę musiała przejść 8 razy ostre pranie na 90 stopni,do tego trzy razy wirowanie i pewnie jeszcze jakieś 300 lat wywabiania plam.Zaczynam już teraz żeby potem mniej bolało :mrgreen:

" I nie ma niczego,co wspomina si? z ulg?.I niczego na co czeka si? z nadziej?"
10-10-2006 14:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Myszkunia Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,371
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #10
 
A ja jestem ciekawa, czy pójdą do nieba ci, którzy "stali się powodem grzechu" lub ci, którzy komuś zawinili i nigdy nie uzyskali przebaczenia tej osoby.

[Obrazek: mysz4.gif]
10-10-2006 15:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #11
 
A co z ateistami? Gdzie oni się, biedaczki, podzieją....?

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
11-10-2006 11:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #12
 
Wg pojdzie do nieba (lub jego odpowiednika) kazdy, kto jest, ogolnie mowiac, "dobrym czlowiekiem". Komunia, ateizm... to tylko nieistotne szczegoly.
11-10-2006 11:50
Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #13
 
kempes napisał(a):Komunia, ateizm... to tylko nieistotne szczegoly.
Komunia akurat jest tym ważnym "szczegółem", jeśli nie najważniejszym dla wierzącego. A co do reszty... Kto wie... Bardzo być może.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
11-10-2006 12:46
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #14
 
Offca napisał(a):
kempes napisał(a):Komunia, ateizm... to tylko nieistotne szczegoly.
Komunia akurat jest tym ważnym "szczegółem", jeśli nie najważniejszym dla wierzącego. A co do reszty... Kto wie... Bardzo być może.
No właśnie. Jak to jest? Wyobraźmy sobie dwie przykładowe osoby - ateistę i katolika.

1. Ateista jest dobrym, miłym, uczciwym i porządnym czowiekiem, jest skromny,nie wynosi się ponad innych, każdemu stara się pomóc i w ogóle chodzący ideał. Umiera bez sakramentów, spowiedzi itp.
2. Katolik (ten nasz wyobrażony - może to być np moja sąsiadka, która taka jest w istocie) natomiast to kombinator, gbur, kłamca, złodziej, świntuch itp, ale jest też "dewotem". Przed śmiercią spowiada się i przyjmuje wszystkie przewidziane sakramenty święte.

Który z nich będzie bardziej "miły bogu"?

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
11-10-2006 13:06
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #15
 
DARTH_HELMUTH napisał(a):Który z nich będzie bardziej "miły bogu"?
Hmmm, zaraz, jest jakaś taka przypowieć na ten temat (akurat nie dosłownie o ateiście i katoliku Oczko ), więc jak ją odszukam to zapodam. Myślę, że idealnie się tutaj wpasuje i będziesz miał odpowiedź Uśmiech

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
11-10-2006 13:23
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów