Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Marek Grechuta
Autor Wiadomość
Myszkunia Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,371
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #1
Marek Grechuta
Jeśli miejsce po temu niepomyślne, przenieście.

Wczoraj zmarł Marek Grechuta.
Mówią,że wybitny człowiek i myślę, że takim był. Niepowtarzalny klimat utworów, które śpiewał...

Czy słuchaliście Jego utworów? Czy się podobały?
Jakie są wasze ulubione?
Moje to: Niepewność, Twoja postać, Będziesz moją panią, W dzikie wino zaplątani, Ważne są dni,których nie znamy,Nie dokazuj.

A może jakieś ciekawostki z jego życia?
10-10-2006 15:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
RySia :) Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 215
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #2
 
Myszkunia napisał(a):Wczoraj zmarł Marek Grechuta.
Dowiedziałam się wczoraj o tym bardzo późnym wieczorem z radia Smutny
Myszkunia napisał(a):Czy słuchaliście Jego utworów? Czy się podobały?
Słuchałam i nadal słucham Uśmiech bo są naprawdę OK Uśmiech A szczególnie mój tata jest tzn był wielkim fanem Marka Grechuty.
Myszkunia napisał(a):Jakie są wasze ulubione?
Najbardziej chyba "Wazne są dni, których jeszcze nie znamy..." Oczko
Myszkunia napisał(a):A może jakieś ciekawostki z jego życia?
Koncertował również w Rzeszowie...iiii byłam na Jego koncercie!!!!!! MI sie podobało a mojejmu tacie jeszcze bardziej Uśmiech

Niesamowity artysta... Oczko Jego twórczość mi osobiście się podobała...i nadal podoba...

CZerwone: stój!
Zielone: jed?!
Pomara?czowe: Ry?ka!!! Duży uśmiech

...id? ?ni? niemo?liwe, burzy? wszech?wiaty, rozdziera? rzeczywisto?ci w imi? Ojca i Syna... ju? dobrze. :*
10-10-2006 16:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #3
 
Słucham Grechuty, kiedy mam taki hmmm... melancholijny nastrój... Szkoda faceta. Mistrz poezji śpiewanej. Moje ulubione utwory to "Dni, których nie znamy", "Zegramistrz światła", "Ocalić od zapomnienia", "Niepewność". Oczywiście lubię dużo więcej, ale te mi przyszły jako pierwsze na myśl.
Często koncertował w Olsztynie w ramach Olsztyńskiego Lata Artystycznego. Jak widać, nie było mi dane wybrać się na jego występ :| A szkoda.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
10-10-2006 20:58
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
tendencja Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 467
Dołączył: Oct 2005
Reputacja: 0
Post: #4
 
hejUśmiech a na jaką chorobę On zmarł?

"Gdy cz?owiek wolny ponosi pora?k?, to nikogo za to nie wini" Josif Brodski
10-10-2006 21:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #5
 
Nie wiem na co, ale parę dni temu jego żona za niego jakąś nagrodę odbierała, więc to pewnie coś poważniejszego, skoro osobiście nie mógł się stawić.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
10-10-2006 21:35
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Myszkunia Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,371
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #6
 
przedwczoraj, gdy Kanty-Pawluśkiewicz ogłosił o Jego smierci, nie podal przyczyn zgonu. Może już coś powiedzieli, ale mnie to umknęło.Jakby ktoś coś wiedział...

A Offco, czy orientujesz się, jaką nagrodę odebrala żona? Bo juz raz za niego odbierała coś w wakacje i był wtedy koncert Jemu poświęcony.

[Obrazek: mysz4.gif]
11-10-2006 14:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Grajkoz Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 174
Dołączył: Jan 2006
Reputacja: 0
Post: #7
 
"Nie dokazuj" to mój ulubiony utwór Grechuty. Zgadzam się z tym, że jego piosenki mają niepowtarzalny melancholijny klimat...

Chc? tak jak ON miec tyle si?y by trwac i mówic NIE, gdy ca?y ?wiat krzyczy TAK...
11-10-2006 22:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #8
 
Osobiście bardzo lubię piosenke "Dni, których jeszcze nie znamy "

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
11-10-2006 23:17
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Grajkoz Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 174
Dołączył: Jan 2006
Reputacja: 0
Post: #9
 
Ta piosenka jest znana chyba całemu społeczeństwu Duży uśmiech za przekaz jaki ma, ale przede wszystkim przez to, że była ścieżką dzwiękową do filmu "Chłopaki nie płacza", gdzie była grana na saksofonie 8)

Chc? tak jak ON miec tyle si?y by trwac i mówic NIE, gdy ca?y ?wiat krzyczy TAK...
12-10-2006 06:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #10
 
Cytat:Ta piosenka jest znana chyba całemu społeczeństwu

napewno Uśmiech

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
12-10-2006 06:54
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #11
 
Ja, szczerze mówiąc, chronicznie nie znosiłem jego muzyki - ale to, że był wielkim artystą - jest bezdyskusyjne. Można rzec, że Grechuta stworzył niejako, kierunek w muzyce zwany "poezją śpiewaną". I chwała mu za to.
Zapalmy mu świeczkę, a wierzący niech się pomodlą za niego. [*]

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
12-10-2006 07:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Jólka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,182
Dołączył: Dec 2004
Reputacja: 0
Post: #12
 
jesli chodzi o Grechute, to pierwszy raz tak "swiadomie" (iedzac ze to on) sluchalam jego nagran na kasece pozyczonej od kolezanki. bylam wtedy gdzies w V albo VI klasie. po latach dorobilam sie wlasnej kasety, mam nagrania jakies takie najwieksze przeboje, a takze piosenki dla dzieci ktore spiewal wlasnie Grechuta.

Niebo gwia?dziste nade mn?, prawo moralne we mnie...

[Obrazek: puchatek2.gif][Obrazek: puchatek.gif] [you] dobrze ?e jeste? Przytulanie
04-02-2007 02:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
to Ja :) Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 515
Dołączył: Sep 2006
Reputacja: 0
Post: #13
 
DARTH_HELMUTH napisał(a):ale to, że był wielkim artystą - jest bezdyskusyjne
tia, na zasadzie "Słowacki wielkim poetą był" :krzywy:
04-02-2007 02:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Jólka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,182
Dołączył: Dec 2004
Reputacja: 0
Post: #14
 
o smierci Grechuty dowiedzialam sie bedac na zakupach, wlasnie w radio powiedzieli. jakos bylo to poza mna, nie do konca dotarlo to do mnie, podobnie jak to bylo w przypadku Niemena czy Kaaczmarskiego, z tym ze z dwoma ostatnimi mialam okazje sie spotkac, a od Niemena mam nawet autograf.

Niebo gwia?dziste nade mn?, prawo moralne we mnie...

[Obrazek: puchatek2.gif][Obrazek: puchatek.gif] [you] dobrze ?e jeste? Przytulanie
04-02-2007 02:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #15
 
Od Grechuty wolę Jacka Kaczmarskiego (też już niestety "nieodżałowanej pamięci").

Jego muzyka (Jacka znaczy) była bardziej wyrazista, a teksty nie dość, że perfekcyjnie ułożone, opowiadały o KONKRETNYCH i namacalnych rzeczach to jeszcze zrozumiałe praktycznie dla wszytskich. Nie było to jakieś nudne zawodzenie o bieszczadzkich szlakach, górach, "magistrach biedach", pewnych znanych "ktosiach" czy "pararampampararararampampararararampam". Kaczmarski odcinał się od całego tego nurtu "poezji spiewanej" i środowiska z tym związanego, był sobą.

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
07-02-2007 09:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów