Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Macieja Giertycha krucjata z nauką.
Autor Wiadomość
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #1
Macieja Giertycha krucjata z nauką.
Przyznam się, że opadły mi ręce i wszystko...

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
13-10-2006 08:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Cichociemny Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 521
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #2
 
Hmm ... Niewiem co cię tak zaskakuje Helmucie , Pan Maciej od dawna jest znany w kręgach Kreacjonistów . Może najwyższy czas aby zacząć powżnie mówić o alternatywnej teorii powstania życia , ponieważ teoria ewolucji naprawdę jet bardzo słabo udokumentowana pod względem naukowym , a większość naukowców przyjmuje ją tylko dlatego bo brzmi bardziej naukowo i współcześnie , a tak naprawdę w większośći składa się z domysłów i hipotez taki jeden dobrze brzmiący domysł . Wielu naukowców poszukuje alternatywnych odpowiedzi i nie boi się zadawać kłopotliwych pytań .
Ale o tym już chyba tutaj pisaliśmy

2 Tym. 4:18
Wyrwie mnie Pan ze wszystkiego z?ego i zachowa dla Królestwa swego niebieskiego; jemu niech b?dzie chwa?a na wieki wieków. Amen.
[Obrazek: radio_chn.gif]
13-10-2006 09:21
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
m-s47 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 33
Dołączył: Aug 2006
Reputacja: 0
Post: #3
 
Niedaleko pada jabłko od jabłoni, Jaki ojciec taki syn, Głupata rodzi głupote.

Niec wiecej nie dodam oprócz tych powiedzonek
13-10-2006 09:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #4
 
Cichociemny napisał(a):Hmm ... Niewiem co cię tak zaskakuje Helmucie , Pan Maciej od dawna jest znany w kręgach Kreacjonistów . Może najwyższy czas aby zacząć powżnie mówić o alternatywnej teorii powstania życia , ponieważ teoria ewolucji naprawdę jet bardzo słabo udokumentowana pod względem naukowym , a większość naukowców przyjmuje ją tylko dlatego bo brzmi bardziej naukowo i współcześnie ,
Z jaką "mocą" zatem jest udokumentowana "teoria kreacji", może od tego zacznijmy...?

I teoria ewolucji wcale nie jest powszechnie przyjęta tylko dlatego, że "brzmi naukowo i współcześnie". A czy Ty wieszysz bez zastrzeżeń, w 100% w opis stworzenia świata w księdze rodzaju? Nie widzisz tam ewidentnych nieścisłości?

Cytat:a tak naprawdę w większośći składa się z domysłów i hipotez taki jeden dobrze brzmiący domysł . Wielu naukowców poszukuje alternatywnych odpowiedzi i nie boi się zadawać kłopotliwych pytań .
O wiele więcej "kłopotliwych pytań" można byłoby zadać jakiemuś kreacjoniście...

A naukowcy cały czas poszukują odpowiedzi i ciagle są wprowadzane jakieś poprawki do teorii ewolucji. Nie sztuką jest powiedzieć "wszechświat stworzył bóg w 6 dni a reszta to bzdury" i osiąść na laurach.

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
13-10-2006 09:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Cichociemny Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 521
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #5
 
DARTH_HELMUTH napisał(a):Ale naukowcy cały czas poszukują odpowiedzi i ciagle są wprowadzane jakieś poprawki do teorii ewolucji. Nie sztuką jest powiedzieć "wszechświat stworzył bóg w 6 dni a reszta to bzdury" i osiąść na laurach.

Tak właśnie brzmi głos człowieka który nigdy nie czytał kreacjonistów (bądź niewiele) . D_H wiele kreacjinistów jest właśnie zupełnie nie związana z kręgiem biblistów itp itd - słyszałeś może o teori która mówi że swiat powstał wg konkretnego planu i im więcej właśnie ci ewolucjoniści zadają pytań i odkrywają nowe rzeczy - coraz bardziej w nich widać jak życie rozwijało się wg określonego planu a tym procesie nie ma haosu czy też przypadku.
Ewolucjoniści tak bardzo się zapętlili w swoich domysłach ,że coraz częściej słyszymy teorię zę tak naprawdę może życie przywędrowało do nas z Marsa - ciekawe jest to że bardziej uwiężą w taką możliwośc niż przyznają się do tego że nie mają zupełnie pomysłu jak np powstała informacj potrzebna białkom do replikacji takie rzeczy nie mogły powstać w wyniku ewolucji bo to się tyczy związków nieożywionych a wśród takich nie działa coś takiego jak dobór naturalny . więc zostaje przypadek , ale nawet ci naukowcy stwierdzają że prawdopodobieństwo tego jest równe zeru . Więc dla twojej informacji kreacjoniści to nie fanatyczni czytelnicy bibli ,ale wielu naukwców zupełnie z chrześcijaństwem nie związani , a to o czym tu piszesz to kolejny serotyp ewolucjonistów .....

2 Tym. 4:18
Wyrwie mnie Pan ze wszystkiego z?ego i zachowa dla Królestwa swego niebieskiego; jemu niech b?dzie chwa?a na wieki wieków. Amen.
[Obrazek: radio_chn.gif]
13-10-2006 09:44
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #6
 
Cichociemny napisał(a):
DARTH_HELMUTH napisał(a):Ale naukowcy cały czas poszukują odpowiedzi i ciagle są wprowadzane jakieś poprawki do teorii ewolucji. Nie sztuką jest powiedzieć "wszechświat stworzył bóg w 6 dni a reszta to bzdury" i osiąść na laurach.

Tak właśnie brzmi głos człowieka który nigdy nie czytał kreacjonistów (bądź niewiele)
Faktycznie, kreacjonizm kojarzy mi się z "kreacją" czyli "stworzeniem" a stąd już tylko mału krok do biblii. A kreacjonistów nie czytałem.
Cichociemny napisał(a):D_H wiele kreacjinistów jest właśnie zupełnie nie związana z kręgiem biblistów itp itd - słyszałeś może o teori która mówi że swiat powstał wg konkretnego planu i im więcej właśnie ci ewolucjoniści zadają pytań i odkrywają nowe rzeczy - coraz bardziej w nich widać jak życie rozwijało się wg określonego planu a tym procesie nie ma haosu czy też przypadku.
CZYJEGO planu? Słyszałem o Inteligentnym Projekcie, ale.... nie trafia to do mnie.

Cichociemny napisał(a):Ewolucjoniści tak bardzo się zapętlili w swoich domysłach ,że coraz częściej słyszymy teorię zę tak naprawdę może życie przywędrowało do nas z Marsa
To akurat bzdura. Podobnie jak "nauki" pana Dainkena.
Ale ogólnie to bardzo ciekawe co napisałeś, jestem zainteresowany. Mógłbyś "zarzucić" kilka linków?

Z tym, że w "wydaniu" pana Giertycha Macieja "kreacjonizm" będzie równoznaczny z powtarzaniem słowo w słowo księgi rodzaju.

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
13-10-2006 09:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Cichociemny Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 521
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #7
 
DARTH_HELMUTH napisał(a):Z tym, że w "wydaniu" pana Giertycha Macieja "kreacjonizm" będzie równoznaczny z powtarzaniem słowo w słowo księgi rodzaju.

I tutaj się z tobą zgodzę - jestem zwolennikiem kreacjonizum ,ale tego wynikającego z badań naukowych i take mogą być dla mnie jedynie argumentem . Bibli w tym wypadku nie jest dowodem ( bo naukowcy taki dowód odrzucą) choć dla mnie jest jedynie pewnym potwierdzeniem założeń stawianych przez naukowców.

A co do linków poszperam w mojej pamięci i coś zarzucę a na początek zastanawiający artykuł na temat : KAMBRYJSKA EKSPLOZJA - tutaj możesz się przekonać że kraecjoniści mogą też pisać nie opierając się na księdze rodzaju

Atutaj jeszcze jeden jakże ciekawy artykuł http://creationism.org.pl/artykuly/TJarosz


i to narazie natyle.............

2 Tym. 4:18
Wyrwie mnie Pan ze wszystkiego z?ego i zachowa dla Królestwa swego niebieskiego; jemu niech b?dzie chwa?a na wieki wieków. Amen.
[Obrazek: radio_chn.gif]
13-10-2006 10:26
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #8
 
Świetnie. Dziękuję za namiary. Człowiek całe życie się uczy Oczko

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
13-10-2006 10:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #9
 
wypowiedź A.:

DARTH_HELMUTH napisał(a):
Cichociemny napisał(a):Hmm ... Niewiem co cię tak zaskakuje Helmucie , Pan Maciej od dawna jest znany w kręgach Kreacjonistów . Może najwyższy czas aby zacząć powżnie mówić o alternatywnej teorii powstania życia , ponieważ teoria ewolucji naprawdę jet bardzo słabo udokumentowana pod względem naukowym , a większość naukowców przyjmuje ją tylko dlatego bo brzmi bardziej naukowo i współcześnie ,
Z jaką "mocą" zatem jest udokumentowana "teoria kreacji", może od tego zacznijmy...?
I teoria ewolucji wcale nie jest powszechnie przyjęta tylko dlatego, że "brzmi naukowo i współcześnie". A czy Ty wieszysz bez zastrzeżeń, w 100% w opis stworzenia świata w księdze rodzaju? Nie widzisz tam ewidentnych nieścisłości?
... i wypowiedź B.:

Cichociemny napisał(a):na początek zastanawiający artykuł na temat : KAMBRYJSKA EKSPLOZJA - tutaj możesz się przekonać że kraecjoniści mogą też pisać nie opierając się na księdze rodzaju
Atutaj jeszcze jeden jakże ciekawy artykuł http://creationism.org.pl/artykuly/TJarosz
i to narazie natyle.............
z tych dwóch - póki co - bardziej przekonującą w sporze [ewolucjonizm vs. kreacjonizm] jest wypowiedź B.

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
13-10-2006 22:46
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #10
 
Sorry, chłopaki - ale uczciwość tego wymaga Duży uśmiech Taką z waszych polemik i dywagacji bekę kręcę, ze o mało co nie połamałem krzesła Język

Kurtka na wacie, ale wy macie pomysłyDuży uśmiech
Ja się tu zamartwiam, jak się zbawić (a propos wypowiedzi chrześcijan), jak przeżyć życie przechodząc dobrze przez (jeśłi idzie o ateistopodobnych), a wy chłopaki się taki bzdetami zajmujecie. Winszuję wam odwagi. Ja jej tyle nie mam. Może mi pokażecie właściwą drogę?

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
13-10-2006 23:00
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #11
 
A gdzieś mi się o oczy obiło, że Pan Giertych szykuje także krucjatę na Radio Maryja!

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
13-10-2006 23:02
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #12
 
Ks.Marek napisał(a):Sorry, chłopaki - ale uczciwość tego wymaga Duży uśmiech Taką z waszych polemik i dywagacji bekę kręcę, ze o mało co nie połamałem krzesła Język

Kurtka na wacie, ale wy macie pomysłyDuży uśmiech
Ja się tu zamartwiam, jak się zbawić (a propos wypowiedzi chrześcijan), jak przeżyć życie przechodząc dobrze przez (jeśłi idzie o ateistopodobnych), a wy chłopaki się taki bzdetami zajmujecie. Winszuję wam odwagi. Ja jej tyle nie mam. Może mi pokażecie właściwą drogę?
i tak oto cała teodycea bierze w łeb ... a to by się nam Akwinata zmartwił ;(

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
13-10-2006 23:28
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Cichociemny Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 521
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #13
 
Ks.Marek napisał(a):Może mi pokażecie właściwą drogę?

Byle krętą i wąską.......... :-s

2 Tym. 4:18
Wyrwie mnie Pan ze wszystkiego z?ego i zachowa dla Królestwa swego niebieskiego; jemu niech b?dzie chwa?a na wieki wieków. Amen.
[Obrazek: radio_chn.gif]
14-10-2006 14:51
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
rafalafar Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 111
Dołączył: Aug 2006
Reputacja: 0
Post: #14
 
Polecam stronę Polskiego Towarzystwa Kreacjonistycznego http://creationism.org.pl/

Inicjatywa prof. Giertycha jak najbardziej słuszna. Ewolucjoniści narzucili dzisiejszemu światu jedynie słuszną ich zdaniem hipotezę na temat pochodzenia człowieka. Przeciętny zjadacz chleba ma taki obraz, że nauka udowodniła to, że Boga nie ma, a człowiek to wynik przypadkowych mutacji spowodowanych przez fenomen natury.

Ewolucja w wydaniu darwinowskim już dawno została przez naukowców obalona, a tymczasem w podręcznikach biologii nadal widnieją rysuneczki z kolejnymi etapami ewolucji (od organizmu jednokom przez małpę aż do człowieka).

Oczywiście nie ma sprzeczności między teorią ewolucji a nauką KK o ilę ta pierwsza nie wkracza w przyczynowość, ale nie ma żadnych pewnych i niepodważalnych argumentych za tą hipotezą, są natomiast bardzo poważne argumenty przeciw!

Osobiście jestem zwolennikiem kreacjonizmu, ale nie koniecznie fundemantelnego (literalne odczywywanie biblii). Uważam, że Bóg nie tylko istnieje, ale również nie zostawił po stworzeniu świata samego sobie, ale ingeruje w jego byt w każdym momencie!

Pamiętać należy, że każda ze znanych obecnie hipotez jest i tak tylko hipotezą i dyskusja między zwolennikami poszczególnych wariantów powinna się toczyć na równych zasadach. O tym, że tak nie jest można się przekonać przeglądając artykuły, podręczniki czy oglądając tv.
14-10-2006 20:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Daisy Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,033
Dołączył: Nov 2004
Reputacja: 0
Post: #15
 
Rafał Gudzowski napisał(a):prof. Giertycha
jak cudownie to brzmi!!
15-10-2006 00:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów