Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bierzmowanie w wiezieniu - czy możliwe...
Autor Wiadomość
gonia4490 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 25
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #31
 
A co do resocjalizacji to wielki mit. Co powiecie jak odziałowa krzyczy do 60 letniej kobiety ( NORMALNEJ , BEZ PATOLOGJI) szybciej szybciej a ta babciula mało nóg nie polamie nie wytrzymałam narażając się na konsekwencje nagadałam oddziałowej. Inny przypadek resocjalizacji- brak kodeksu karnego w całym areszcie a wychowawca nigdy nie ma czasu. Tam nikt nie mówi pan pani ,proszę ,dziękuje. Mogę zrozumieć osoby które trafiły tam z takiego a nie innego środowiska ale służba więzienna jest jeszcze bardziej zdemoralizowana od osadzonych i wiele mam tego przykładów
31-10-2006 22:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #32
 
gonia4490 napisał(a):I nie nazywaj ludzi bydlakami bo nikt ci nie dał prawa do osądzania ludzi których nie znasz
dokładnie :!:

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
31-10-2006 22:43
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #33
 
gonia4490 napisał(a):A co do resocjalizacji to wielki mit. Co powiecie jak odziałowa krzyczy do 60 letniej kobiety ( NORMALNEJ , BEZ PATOLOGJI) szybciej szybciej a ta babciula mało nóg nie polamie nie wytrzymałam narażając się na konsekwencje nagadałam oddziałowej. Inny przypadek resocjalizacji- brak kodeksu karnego w całym areszcie a wychowawca nigdy nie ma czasu. Tam nikt nie mówi pan pani ,proszę ,dziękuje. Mogę zrozumieć osoby które trafiły tam z takiego a nie innego środowiska ale służba więzienna jest jeszcze bardziej zdemoralizowana od osadzonych i wiele mam tego przykładów

A ja bym Szanownej Pani proponował czasem dla higieny psychicznej poszukać tu i ówdzie pozytywnych przykładów miłości bliźniego. Bo jak Szanowna Pani zacznie skupiać się jedynie na szarości życia, to jej życie wówczas może poszarzeć i zapomni ono o tym, że po burzy często pojawia się tęcza.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
01-11-2006 00:08
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
gonia4490 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 25
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #34
 
Proszę księdza , choć w tamtym miejscu byłam bliska załamaniu to dziś wiem ze modlitwa i tamtejsz kapelan pomogli mi przetrwać i nie przesiąknąć zlem tamtego miejsca. To właśnie tam nauczyłam sie szanować każdego człowieka i tego zlego i dobrego. Może ,mam nadzieję , że tam ktoś pamięta że można beziteresownie pomóc, mozna i tam być ciepłym, miłym, kulturalnym. I nie pisałam tego po to aby się wyżalić, ale po to aby uzmysłowić co niekturym że każdy człowiek jest godzien miłości Jezusa. On nie ma podziału na osoby , jezeli nasza wiara jest szczera to On dokona w nas zmian abyśmy szli dobrą drogą.
Dlatego bardzo mnie denerwuje osąd ludzi nad drugim człowiekiem na podstawie pomuwień ,plotek, wyglądu , czy miejsca w którym się dana osoba znajduje.
Od momentu mojego aresztowania mija rok nie rozpamiętuje tamtego miejsca z żalu ale po to aby przestrzec innych ze każdy może znaleść sie tam. Staram się pomagac ludziom nieśc im nadzieję , wiem że każdy z nich może być apostołem JEZUSA w miłośći bo taki przykazanie nam dał.
01-11-2006 08:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kalosz Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 182
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #35
 
gonia4490 napisał(a):Oczywiście że człowiek zrobi wiele aby z tamtąd wyjśc , jeśli jednak kapelan obserwuje i naprawdę ewangelizuje to wyczuje człowieka który robi to na pokaz, tych ludzi się wyczówa.
Jasne, oszustów, pedofilów i złych ludzi tez się "wyczuwa"
gonia4490 napisał(a):My mósimy wierzyc i modlić
I tylko tyle , nic więcej
gonia4490 napisał(a):każdy człowiek jest godzien miłości Jezusa.
Jezusa tak, ludzkiej nie
05-11-2006 16:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #36
 
kalosz napisał(a):Jezusa tak, ludzkiej nie
Jezus w taki sposób nie szufladkuje ludzi, jako chrześcijanie mamy robić podobnie (oczywiście chodzi o kontekst, czy zaufałabym komuś, kto był moredrcą, czy gwałcicielem, a teraz się nawrócił). Umarł za grzechy wszystkich ludzi, nawet tych morderców i gwałcicieli. Także i tacy mają dostęp do Boga, jeśli kategorycznie zerwą z przeszłością i się szczerze nawrócą.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
05-11-2006 19:13
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
gonia4490 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 25
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #37
 
kalosz napisał(a):Jasne, oszustów, pedofilów i złych ludzi tez się "wyczuwa
kalosz czy ty uwazasz że tylko tacy tam są to ci powiemze nie. Sa ludzie którzy z różnych przyczn nie wstawili sis jako świadkowie na sprawie i zostali zatrzymani do rozprawy, są ludzie pomawiani o czyn przestępczy nieraz z czystej złosliwosci , są tacy co pod kołami własnego auta znależli pijanego człowieka, sa kobiety które nie wytrzymały pijaństwa i maltretowania przez męża siebie i dzieci tam jest mnóstwo prawdziwych dramatów bo nikt nie chciał pomóc lub nie widział a może nie chciał widzieć . Pedofli jest niewielu. Ktoś mi kiedys powiedział że szpitala i aresztu nikt nie moze sie zapierać i teraz w to wierzę.
kalosz napisał(a):Jezusa tak, ludzkiej nie
to cuż z ciebie za wyznawca skoro nie przestrzegasz przykazań?
Właśnie takich katolików nalezy omijać
Dlaczego widzisz żdzbło w oku brata a beliki w swoim nie widzisz?
05-11-2006 19:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #38
 
gonia4490 napisał(a):Sa ludzie którzy z różnych przyczn nie wstawili sis jako świadkowie na sprawie i zostali zatrzymani do rozprawy, są ludzie pomawiani o czyn przestępczy nieraz z czystej złosliwosci , są tacy co pod kołami własnego auta znależli pijanego człowieka, sa kobiety które nie wytrzymały pijaństwa i maltretowania przez męża siebie i dzieci tam jest mnóstwo prawdziwych dramatów bo nikt nie chciał pomóc lub nie widział a może nie chciał widzieć . Pedofli jest niewielu.

Chodziłem 6 lat do aresztu śledczego w uczestnicząc w duszpasterstwie penitencjarnym.
Fakt, że to nie to samo co więzienie, ale...
I tu i tu siędza za niewinność... - ale to jest ich wersja :?

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
05-11-2006 22:53
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
gonia4490 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 25
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #39
 
Uogulnia ks. czy nie zdazaja sie przypadki uniewinnień? Pozatym nie powiedziałam ze siedza za niewinnośc ale nieraz zdarza się że cos sie stałoa nie do konca z naszej winy. Ale po ks. wypowiedziach dochodze do wniosku ze jest ks. alfa i omegą tylko pozazdrościć ? No i jak sie jest świetym to faktycznie o czym dyskutujemy, my tu na ziemi grzeszni i obrzydliwi nie mozemy nic powiedziec wobec świetości ks. Marka.
Ale mam takie przeczucie że ks. strasznie wagarował na wykładach z miłosierdzia a może ks. uzyskał zaliczenie za jajka i smietanę .
Do nie usłyszenia aż tak zatwardziałego i aroganckiego ks. to ja jeszcze nie spotkałam.
Bawcie sie dobrze w udawanie katolików
06-11-2006 22:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #40
 
gonia4490 napisał(a):na wykładach z miłosierdzia
Nie ma wykładów z miłosierdzia Duży uśmiech
gonia4490 napisał(a):a może ks. uzyskał zaliczenie za jajka i smietanę .
Proszę sobie wyobrazić, że się tu Pani wielce myli. Byłem dośc pilnym uczniem i zakuwałem nieziemsko teologię, szczególnie fundamentalną i dogmatyczną.
Również psychologię pastoralną - byłem najlepszy na roku Duży uśmiech
Szkoda, że kobieta z 35 letnim stażem życiowym jest tak niedojrzała religijnie. Polecam jakieś solidne rekolekcje: na początek Fundament Ćwiczeń Duchowych.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
06-11-2006 22:57
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kalosz Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 182
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #41
 
gonia4490 napisał(a):kalosz czy ty uwazasz że tylko tacy tam są to ci powiemze nie
Tylko nie, reszta w stylu niewinny naprwde to są raczej śladowe ilości.
gonia4490 napisał(a):to cuż z ciebie za wyznawca skoro nie przestrzegasz przykazań?
a co one mają tu do rzeczy ? Chcesz miłości do kogoś kto pobił nasmierć innego, albo zgewałcił kobiete czy dziecko ? Chcesz mojej litości dla kogoś kto okrada ludzi i zabiera im majątek ? Nie, sorry - takich ludzi nalezy eliminowac i to nadługo. Nie ,mogą zyć w społeczeństwie to niech żyją w klatkach jak zwierzęta w zoo
Offca napisał(a):Także i tacy mają dostęp do Boga, jeśli kategorycznie zerwą z przeszłością i się szczerze nawrócą.
Dlatego własnie Bóg niezależnie od religii jawi się jako ktoś doskonały , idelany i dobry - a ludzie nadal są ludzmi
Ks.Marek napisał(a):Byłem dośc pilnym uczniem i zakuwałem nieziemsko teologię, szczególnie fundamentalną i dogmatyczną.
a zwykłym ludzkim zachowaniu zajęć nie było ? Miłości do bliżniego a nic takiego - tylko sucha dogmatyka ?
07-11-2006 14:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów