Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bierzmowanie w wiezieniu - czy możliwe...
Autor Wiadomość
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #16
 
DARTH_HELMUTH napisał(a):"wypuścili go bo uwierzyli w bajeczkę o bogu i nawróceniu"...?
kwestia Boga zaczela się u niego przed wiezieniem. Z tego powodu że przeszłość sie odezwała, obecnie jest wiezieniu.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
16-10-2006 10:20
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #17
 
DARTH_HELMUTH napisał(a):A jesli nie jest szczere? To co wtedy? Kolejny bydlak na wolnośći grający na nosie wszystkim dookoła bo "wypuścili go bo uwierzyli w bajeczkę o bogu i nawróceniu"...?
Cześć Helmucie.
Nie zawsze bajeczka to bedzie. Znam ksiedza, który kapelanuje w dosc ciezkim wiezieniu. Zabiera ciezkie przypadki na pielgrzymki, reczy za wielu ktorzy ida na warunek, i okazuje sie ze bylo warto. Moze w necie cos znajdziesz o ojcu Kazimierzu Tyberskim, z Iławy.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
16-10-2006 16:04
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #18
 
http://www.seminarium.org.pl/news/news_2...index.html Tutaj mozna Ojca Kazka posłuchać

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
16-10-2006 16:06
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kalosz Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 182
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #19
 
DARTH_HELMUTH napisał(a):A jesli nie jest szczere? To co wtedy? Kolejny bydlak na wolnośći grający na nosie wszystkim dookoła bo "wypuścili go bo uwierzyli w bajeczkę o bogu i nawróceniu"...?
To już statystyka
16-10-2006 17:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #20
 
Cytat:
Cytat:DARTH_HELMUTH napisał/a:
A jesli nie jest szczere? To co wtedy? Kolejny bydlak na wolnośći grający na nosie wszystkim dookoła bo "wypuścili go bo uwierzyli w bajeczkę o bogu i nawróceniu"...?
Cytat: kalosz napisał/a
To już statystyka
Ale statystyki nie są w 100% pewne
Tworzone są również w celach propagany

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
16-10-2006 19:08
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #21
 
kalosz napisał(a):No chyba raczej niewielu
Kalosz, obracasz się w tym środowisku, że wiesz? Nie sądzę.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
16-10-2006 21:12
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #22
 
Ks.Marek napisał(a):
DARTH_HELMUTH napisał(a):A jesli nie jest szczere? To co wtedy? Kolejny bydlak na wolnośći grający na nosie wszystkim dookoła bo "wypuścili go bo uwierzyli w bajeczkę o bogu i nawróceniu"...?
Cześć Helmucie.
Nie zawsze bajeczka to bedzie. Znam ksiedza, który kapelanuje w dosc ciezkim wiezieniu. Zabiera ciezkie przypadki na pielgrzymki, reczy za wielu ktorzy ida na warunek, i okazuje sie ze bylo warto. Moze w necie cos znajdziesz o ojcu Kazimierzu Tyberskim, z Iławy.
Ja wiem, że źle oceniam tych ludzi.
Ale po prostu nie wierzę ludziom, nie ufam "na słowo", nic na to nie poradzę - stąd wynika ta moja krytyczna postawa do wszelkich tego typu zjawisk.

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
17-10-2006 08:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kalosz Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 182
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #23
 
Offca napisał(a):obracasz się w tym środowisku, że wiesz?
Nie nie obracam się i nie musze, podobnie jak
DARTH_HELMUTH napisał(a):Ale po prostu nie wierzę ludziom, nie ufam "na słowo", nic na to nie poradzę - stąd wynika ta moja krytyczna postawa do wszelkich tego typu zjawisk.
i biorąc pod uwagę że to więzienie, gdzie ktoś ma prespektywe np. 10 lat więzienia albo pięciu za cenę gadania o Bogu, to tylko głupi tego nie zrobi. Czysta logika i ludzki egozim
17-10-2006 09:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #24
 
Rozumiem brak zaufania. Ciężko zaufać wielokrotnemu mordercy, czy gwałcicielowi. Ja tylko zaznaczam, ze istnieją byli więźniowie, co się nawrócili i teraz ewangelizują innych osadzonych, oraz przestrzegają młodziez przed wstąpieniem na drogę przestępstwa. Istnieje coś takiego jak stowarzyszenie Bractwa Więziennego (http://www.bractwowiezienne.ruchy.opoka....index.php) i osoby z mojej wspólnoty do tego bractwa także należą. Nie opowiadam więc zmyślonych bajeczek, tylko to, co te osoby po każdym spotkaniu z osadzonymi przynoszą ze sobą. Nam chrześcijanom nie wolno się kategorycznie odwrócić nawet i od więźniów. Wielu z nich potrzebuje pomocy, wielu trafiło tam z powodu nieszczęśliwych wypadków (znam historię jednego mężczyzny, który w przeszłości był komandosem czy kimś w tym stylu. Trafił do więzienia własnie z powodu głupiego wypadku... A mianowicie szedł nocą do szpitala do swojej żony, która właśnie urodziła dziecko. Zaczepiło go kilku chłystków i chcieli od niego najpierw papierosy a później kasę. Facet nie miał kompletnie nic przy sobie, bo dopiero co skądś wrócił i leciał od razu do żony i do dziecka. Więc tamci wyciągnęli jakieś ostre narzędzia i zaczęli mu grozić. A komandos jak wiadomo, postawny i zna pewne sztuki walki. Ostrzegał tych gości, żeby go nie zaczepiali bo może im zrobić krzywdę. Nie posłuchali go i bójka tak się skończyła, że komandos pchnął jednego napastników z taką siłą, że tamten zginął na miejscu padając na chodnik. Facet się bronił, bo został napadnięty, grożono mu. I teraz siedzi za to w więzieniu! To nie absurd?).

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
17-10-2006 15:44
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kalosz Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 182
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #25
 
Offca napisał(a):To nie absurd?).
To akurat tak.
Offca napisał(a):Ciężko zaufać wielokrotnemu mordercy, czy gwałcicielowi
Po co im ufać, oni już pokazali na co ich stać. A jeśli już ufać to np. pedofilowi czy dzieciobójcy też byś zaufała ?
Offca napisał(a):istnieją byli więźniowie, co się nawrócili i teraz ewangelizują innych osadzonych, oraz przestrzegają młodziez przed wstąpieniem na drogę przestępstwa
Nie mówie, że nie tylko to, że raczej jest to nikły odsetek więzniów.
18-10-2006 08:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #26
 
kalosz napisał(a):
Cytat:Offca napisał/a:
Ciężko zaufać wielokrotnemu mordercy, czy gwałcicielowi
Po co im ufać, oni już pokazali na co ich stać. A jeśli już ufać to np. pedofilowi czy dzieciobójcy też byś zaufała ?

Znam osobe która dopuściła sie pedofilii.
Widać że po tych kilkunastu latach zmieniła się i normalnie funkcjonuje w społeczeństwie.
Czyn którego się dopuścił nie przekreślił go, zaufałam mu, wierząc że zmiana jest możliwa

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
18-10-2006 13:55
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kalosz Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 182
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #27
 
rachel napisał(a):Widać że po tych kilkunastu latach zmieniła się i normalnie funkcjonuje w społeczeństwie.
Obalając mity pedofile, mordercy i inni zazwyczaj normlanie funkcjonują w społeczeństwie - chodzą do pracy, na zakupy, oglądają telewizje, wychodzą z psem, chodzą do kościołów, mają rodziny. Czasami wykonują nawet powazany zawód - psycholog, księgowy. To o niczym nie świadczy. Tu chodzi o te kilka chiwl kiedy nie są właśnie jak normalne społeczęństwo - bo np. kręci ich seks z 11-letnią dziewczynką albo podnieca ich kiedy krew z tętnicy szyjnej ofiary skrapla ich ciało.
Przypomij sobie jak pokazują takich ludzi w telewizji, a dokładnie ich sąsiadów - zawsze mówią dobry człowiek, mówił dzieńdobry, muchy by nie skrzywdził. Żadko kiedy, naprawde żadko mówią, że to był zły człoiwek i to zazwyczaj wtedy kiedy chodzi o pobicie dziecka.
rachel napisał(a):Czyn którego się dopuścił nie przekreślił go
Zalezy jaki czyn. Pedofil, morderca, gwałciciel, rozbójnik (czyli ktoś kto okrada i bije równocześńie), chuligan, złodziej itd to czyny które przekreślają. Ale przy np. obrazie prezydenta, unikaniu podatków czy nie wiem może jeszcze coś w stylu kradzierz praw autorskich twórców do filmu czy muzyki to już sprawa dyskusyjna.
19-10-2006 08:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #28
 
Odnośnie normalności chodziło mi o odnalazienie sie w społeczeństwie, bo nie jest to takie proste.
Cytat:kalosz : Przypomij sobie jak pokazują takich ludzi w telewizji, a dokładnie ich sąsiadów - zawsze mówią dobry człowiek, mówił dzieńdobry, muchy by nie skrzywdził.

Zgadzam się że takie są wypowiedzi . Ale może te wypowiedzi są spowodowane lękiem na zasadzie : lepiej mówić dobrze lub nic??

Cytat:
Cytat:"kalosz"
Cytat:rachel
Czyn którego się dopuścił nie przekreślił go
Zalezy jaki czyn. Pedofil, morderca, gwałciciel, rozbójnik (czyli ktoś kto okrada i bije równocześńie), chuligan, złodziej itd to czyny które przekreślają.

stwierdzenie że jakiś czyn przkreśla człowieka zależy od postawy drugiego względm skazanego, czyli postawa czysto subiektywna. A może powstał jakiś kodeks stwierdzający że te przekreślają człowieka a te nie??

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
19-10-2006 08:48
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kalosz Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 182
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #29
 
rachel napisał(a):A może powstał jakiś kodeks stwierdzający że te przekreślają człowieka a te nie??
Teoretycznie tworząc Kodeks Karny i Kodeks Wykroczeń - wprowadza się czyny które są uznane za sprzeczne z życiem społecznym, społeczeństwem itd. i osoby je poełniające nie nadają się do zycia w społeczeństwie. Jednym z celów odbycia kary jest "resocjalizacja" przestępcy aby umożłiwić mu powrót do normalnego życia i społeczeństwa.
Twoja poropozycja jest już zawarta, ale w innej postacji - Prawo przewiduje karę dożywocia - uznaje, że w pewnych okolicznościach danej osoby nie da się już przywrócić na łono społeczeństwa np. - za kwalifikowaną formę zabójstwa, zamach na życie prezydenta.
Wprowadzono też dożywotni zakaz dla pedofilów - przy pracach zwązanych z dziecmi w szkołach, przedszkolach itp.(uznając że nie da się ich zresocjalizować)
19-10-2006 11:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
gonia4490 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 25
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #30
 
Co wy piszecie?! Czy ktoś z was tam był?! Ja miałam okazje z winy.... z przyczyn róznych i byłam narzedziem w rekach prokuratora do pewnego wymuszenia i wiele o ewangelizacji w wiezieniu mogę powiedzieć. Miałam wielkie szczęście bo trafiłam na wspaniałego kapelana to dzięki niemu zaczełam czytać i myśleć o bibli. To nie tak że przedtem nie byłam wierzącą osobą księża często bywali u mnie w domu do czasu mojego aresztowania teraz omijaja mnie szerokim łukiem ale to ich problem już nie mój.
W więzieniu inaczej płynie czas, inaczej się myśli inaczej żyje. Oczywiście że człowiek zrobi wiele aby z tamtąd wyjśc , jeśli jednak kapelan obserwuje i naprawdę ewangelizuje to wyczuje człowieka który robi to na pokaz, tych ludzi się wyczówa.
Mimo to kazdemu trzeba dać szansę nawrócenia i nie nam oceniać czy on na to zasłużył czy nie i w jakim celu to robi. My mósimy wierzyc i modlić się o tych ludzi a resztę zdziała duch św i różnych urzywa narzędzi i ludzi do głoszenia słowa bożego .
Co do wyjścia warunkowego to nikt w więzieniu nie patrzy czy ty przyjełeś bierzmowanie czy nie nikogo z komisji to nie obchodzi. I nie nazywaj ludzi bydlakami bo nikt ci nie dał prawa do osądzania ludzi których nie znasz i nie wież za co tam trafili.
31-10-2006 22:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów