Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
antyklerykalizm???
Autor Wiadomość
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #16
 
DARTH_HELMUTH napisał(a):Czymże tak naprawdę jest antyklerykalizm?
Może zacznijmy od tego zamiast się obszczekiwać nawzajem...?
zawsze to lepiej żebymy sie nawzajem, niż ma nas obszczekiwać jaki ateista...

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
17-10-2006 08:25
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #17
 
M. Ink. * napisał(a):
DARTH_HELMUTH napisał(a):Czymże tak naprawdę jest antyklerykalizm?
Może zacznijmy od tego zamiast się obszczekiwać nawzajem...?
zawsze to lepiej żebymy sie nawzajem, niż ma nas obszczekiwać jaki ateista...
...i w dodatku atysemita. Lepiej...:/

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
17-10-2006 08:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #18
 
M. Ink. * napisał(a):zawsze to lepiej żebymy sie nawzajem, niż ma nas obszczekiwać jaki ateista...
To chyba nie tyczyło się Helmutha??? :zmieszany:

Ink, ja też nie popieram grzeszków morlanych duchowieństwa, ale jeśli nie zaczniemy faktycznie się za tych zbłądzonych modlić, to nic się nie zmieni. Nie zmieni ich wytykanie ich błędów. Tu może pomóc tylko modlitwa. Szczera i żarliwa.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
17-10-2006 15:19
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #19
 
Troche Off-top, ale niech tam:

Wolę popisać i tym bardziej pogadać z "rasowym" ateistą, aniżeli słuchać popiskiwania frustratów, którzy żyją utartymi stereotypami, którzy upatrują w duchowieństwu 'Sztywniaków". Inky - w ten sposób lud tworzy sobie kapłanów-faryzeuszy, kreując ich na święte krowy. Tu również i twoja zasługa.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
17-10-2006 17:38
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Lola Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 595
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #20
 
tak, najlepiej zamknąć się.... i modlić w swojej "izdebce"... o to żeby nas nie otaczały święte krowy tylko święci kapłani... :/

...Alles was zählt,
ist die Verbindung zu Dir
und es wäre mein Ende,
wenn ich diese Verbindung verlier...
17-10-2006 22:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #21
 
Tak przy okazji tego tematu, chciałabym przypomnieć słowa BXVI ze spotkania z kapłanami:
„Nie wymaga się od księdza, by był ekspertem w sprawach ekonomii, budownictwa czy polityki. Oczekuje się od niego, by był ekspertem w dziedzinie życia duchowego.”

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
17-10-2006 22:55
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #22
 
Powiedział też Benedykt 16 takie słowa:
Cytat: Trwajcie mocni w wierze! Również wam powierzam to motto mojej pielgrzymki. Bądźcie autentyczni w waszym życiu i posłudze. Wpatrzeni w Chrystusa, żyjcie życiem skromnym, solidarni z wiernymi, do których jesteście posłani. Służcie wszystkim, czekajcie na nich w parafiach i w konfesjonałach, towarzyszcie nowym ruchom i wspólnotom, wspierajcie rodziny, nie traćcie więzi z młodzieżą, pamiętajcie o ubogich i opuszczonych. Gdy będziecie żyli wiarą, Duch Święty wam podpowie, co macie mówić, jak macie służyć.

Taki etos kapłaństwa dziś ma rację bytu. A nie bycie księżycem, jakby to pewni podpalacze chcieli... :mrgreen:

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
17-10-2006 23:03
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #23
 
Ale jak to bywa, papież wyjechał i się niektórym kapłanom już zapomniało o czym prawił :roll:

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
17-10-2006 23:07
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #24
 
Ks.Marek napisał(a):Wolę popisać i tym bardziej pogadać z "rasowym" ateistą, aniżeli słuchać popiskiwania frustratów, którzy żyją utartymi stereotypami, którzy upatrują w duchowieństwu 'Sztywniaków". Inky - w ten sposób lud tworzy sobie kapłanów-faryzeuszy, kreując ich na święte krowy. Tu również i twoja zasługa.
jak to ktoś w tym temacie powiedział [i obaj doskonale wiemy kto]: "Twoja mowa Cię zdradza" :lol2:

ale nuże!!
pluj na mnie i lżyj mnie tak jak dotąd, księże Marku, bo tak właśnie "dopełnisz miary Twych przodków" [Mt 23,31-32] ja jednak - wzorem mego Pana - przebaczam Ci, "bo nie wiesz co czynisz" [zob. Mt 27,39, oraz Łk 23,34]

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
18-10-2006 06:32
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #25
 
Offca napisał(a):
M. Ink. * napisał(a):zawsze to lepiej żebymy sie nawzajem, niż ma nas obszczekiwać jaki ateista...
To chyba nie tyczyło się Helmutha??? :zmieszany:
to oczywiście było uogólnienie; ale na pewno też riposta na zaczepkie...

Offca napisał(a):Ink, ja też nie popieram grzeszków morlanych duchowieństwa, ale jeśli nie zaczniemy faktycznie się za tych zbłądzonych modlić, to nic się nie zmieni
dlaczego sugerujesz, że nie modlę się za grzesznych księży? :-k

Offca napisał(a):Nie zmieni ich wytykanie ich błędów
czyżbyś zachęcała mnie do przemilczenia ich grzechów? :zmieszany:
zatem mała powtórka z katechizmu:

Cytat:grzechy cudze
1. Namawiać do grzechu
2. Grzech nakazywać
3. Na grzech drugich zezwalać
4. Innych do grzechu pobudzać
5. Na grzech drugich milczeć
6. Grzech drugich pochwalać
7. Grzechu nie karać
8. Do grzechu pomagać
9. Grzechu innych bronić
nie uważasz, że namawiając mnie do przemilczenia zła, popełniasz wykroczenie moralne? :-k

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
18-10-2006 06:40
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #26
 
M. Ink. * napisał(a):
Offca napisał(a):
M. Ink. * napisał(a):zawsze to lepiej żebymy sie nawzajem, niż ma nas obszczekiwać jaki ateista...
To chyba nie tyczyło się Helmutha??? :zmieszany:
to oczywiście było uogólnienie; ale na pewno też riposta na zaczepkie...
??????????? jaką zaczepkę????????

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
18-10-2006 06:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #27
 
DARTH_HELMUTH napisał(a):??????????? jaką zaczepkę????????
udajesz naiwnego? :hm: nie wiesz jaką zaczepkę :?: cytuję:

DARTH_HELMUTH napisał(a):Może zacznijmy od tego zamiast się obszczekiwać nawzajem...?

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
18-10-2006 06:54
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #28
 
M. Ink. * napisał(a):
DARTH_HELMUTH napisał(a):??????????? jaką zaczepkę????????
udajesz naiwnego? :hm: nie wiesz jaką zaczepkę :?: cytuję:

DARTH_HELMUTH napisał(a):Może zacznijmy od tego zamiast się obszczekiwać nawzajem...?
Nie chodziło mi o to by kogokolwiek obrażać, zrozumiałes mnie opacznie... cholera..... (wzdech)

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
18-10-2006 07:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #29
 
DARTH_HELMUTH napisał(a):Nie chodziło mi o to by kogokolwiek obrażać, zrozumiałes mnie opacznie... cholera..... (wzdech)
mi też nie chodziło o to, żeby Cię obrazić, ale o to by adekwatnie zripostować Oczko

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
18-10-2006 07:16
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #30
 
M. Ink. * napisał(a):
DARTH_HELMUTH napisał(a):Nie chodziło mi o to by kogokolwiek obrażać, zrozumiałes mnie opacznie... cholera..... (wzdech)
mi też nie chodziło o to, żeby Cię obrazić, ale o to by adekwatnie zripostować Oczko
Ech, no dobra.
Opuśćmy na to zasłonę zapomnienia.

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
18-10-2006 08:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów