Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
co z duszami?
Autor Wiadomość
Hermon Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 40
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #1
co z duszami?
chce zapytac co sie dzieje z dusza czlowieka niewierzacego? Czy bedzie zbawiona czy jest skazana na wieczne cierpienie?

wielkie dzieki za odpowiedzi

,,(...) we? udzia? w trudach i przeciwno?ciach znoszonych dla Ewangelii wed?ug mocy Boga!"
2Tm 1;8
16-10-2006 16:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #2
Re: co z duszami?
Hermon napisał(a):chce zapytac co sie dzieje z dusza czlowieka niewierzacego? Czy bedzie zbawiona czy jest skazana na wieczne cierpienie?

wielkie dzieki za odpowiedzi
Myślę, że dobrą odpowiedzią na Twoje pytanie jest fragment Rz 2,9-16; przytaczam jedynie wersety 13 i 14:

Cytat:Nie ci bowiem, którzy przysłuchują się czytaniu Prawa, są sprawiedliwi wobec Boga, ale ci, którzy Prawo wypełniają, będą usprawiedliwieni. Bo gdy poganie, którzy Prawa nie mają, idąc za naturą, czynią to, co Prawo nakazuje, chociaż Prawa nie mają, sami dla siebie są Prawem.

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
16-10-2006 18:35
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Marcin75 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 25
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #3
 
A w którym momencie drogi przez życie wieczne?
Jeśli chodzi o obecnie niewierzących to przecież mogą uwierzyć...
A tym, którzy wiarę odrzucą... stanie się wg ich decyzji? Nie wiem, nie chcę przesądzać.
Pozdrawiam,

Marcin

In the end it will be OK.
If it's not OK
then it's not yet the end.
02-11-2006 19:36
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #4
 
Hermon napisał(a):chce zapytac co sie dzieje z dusza czlowieka niewierzacego? Czy bedzie zbawiona czy jest skazana na wieczne cierpienie?

wielkie dzieki za odpowiedzi
Prawo Naturalne obowiązuje wszystkich ludzi pod słońcem. I ci, którzy nie poznali Miłości Bożej o osobie Jezusa Chrystusa, z tegoż Prawa zdadzą zarząd

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
03-11-2006 00:04
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
mak Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 234
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #5
 
Mam wrażenie , że Pan Bóg walczy o każdą dusze i jest naprawdę miłosierny-ale kto świadomie odrzuca wiarę i wykreśla go ze swojego życia to już gorzej Dlatego tak bardzo ważne dla osób wierzących jest nie wybieranie innej drogi- w tym wypadku nawet nie liczmy na milosierdzie Boże Jeśli ktoś tak wiele dostaje (wiara jest naprawdę wspaniałym darem) to dużo od niego Bóg wymaga.
05-11-2006 00:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #6
 
mak napisał(a):Mam wrażenie , że Pan Bóg walczy o każdą dusze i jest naprawdę miłosierny
Nie pamiętam gdzie jest ten tekst czy w Psalmach, czy u Syracydesa, czy jeszcze gdzie indziej - ale tam wyraźnie jest napisane, że Bóg jest w stanie wytracić wszelkich wrogów, i każda przeszkodę na drodze człowieka, który chce zwrócić swą twarz ku Obliczu Stwórcy.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
05-11-2006 00:53
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
mak Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 234
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #7
 
nie wiem, gdzie to jest zapisane-ja to po prostu widzę na codzien. Nie jestem kapłanem, a ni siostrą a jednak... Czasami spotykam osoby , którym chyba mogę pomóc. Okazuje się ,że ktoś chociaż na trochę-parę miesięcy -to dla alkoholika naprawdę długi okres zapomina o butelce- komuś wstyd jest że nie dociera na mszę niedzielną Ateista drukuje tekst Bóg jest miłością naszego Papieżaenedykta Ktoś zaczyna opiekować się osobą starszą jacyć ś muzulmanie umieszczają swą banderole na forum ekumenicznym i nawet gdyby nie chcieli coś czytają o miłosierdziu i Jezusie..... i to się dzieje na moich oczach to co jam powiedzieć -Bójcie się Boga- Czy Bóg czeka na wszystkich i wszyskich kocha nie odrzucaj tej miłości!Nie wyrzekaj się swojego Ojca! Bo poza nim tylko śmierć , śmierć duszy...
Jestem niemożliwa , ale naprawdę nie przez pychę to mówie lub z jakiegoś innego glichego powodu tylko tak to jest.....
05-11-2006 01:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #8
 
mak napisał(a):Jestem niemożliwa , ale naprawdę nie przez pychę to mówie lub z jakiegoś innego glichego powodu tylko tak to jest
fayowa dziewucha jesteś, nota bene - cóż za zbieg okoliczności - warto w tym kontekście zajrzeć do dzisiejszych czytań z dnia

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
05-11-2006 11:22
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
mak Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 234
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #9
 
Nie muszę sięgać , bo już byłam dziś w Kościele na mszy. Cieszę się bardzo gdy to co myślę wplata się z ewangelią lub czytaniami. Przepraszam za literówki ,
Jako dziewczynka czuję się marnie -widziałać kiedyś 45 letnia dziewczynkę z 4 dzieci , mężem i tysiącem kłopotów na głowie ,lichym zdrowiem(a głowie maj i miłość do Boga)?Pośmiać się można- ale co tam...
05-11-2006 11:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #10
 
mak napisał(a):Nie muszę sięgać , bo już byłam dziś w Kościele na mszy. Cieszę się bardzo gdy to co myślę wplata się z ewangelią lub czytaniami. Przepraszam za literówki ,
Jako dziewczynka czuję się marnie -widziałać kiedyś 45 letnia dziewczynkę z 4 dzieci , mężem i tysiącem kłopotów na głowie ,lichym zdrowiem(a głowie maj i miłość do Boga)?Pośmiać się można- ale co tam...
Oto prawdziwa Izraelitka, w której nie ma podstępu Uśmiech

Pokoju i radości życzę na drodze do świętości w powszedniości żywota. :jupi:

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
05-11-2006 11:58
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #11
 
mak napisał(a):Jako dziewczynka czuję się marnie -widziałać kiedyś 45 letnia dziewczynkę z 4 dzieci , mężem i tysiącem kłopotów na głowie ,lichym zdrowiem(a głowie maj i miłość do Boga)?Pośmiać się można- ale co tam...
niech Cię nie myli kółeczko z krzyżykiem u dołu, gdyż ja - w przeciwieństwie do Ciebie - jestem 'Izraelitą, w którym czają się mroczne podstępy' Oczko

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
05-11-2006 12:30
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #12
 
M. Ink. * napisał(a):'Izraelitą, w którym czają się mroczne podstępy' Oczko
Czyli nie-prawdziwym Izraelitą, co nie?

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
05-11-2006 15:44
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #13
 
Ks.Marek napisał(a):Czyli nie-prawdziwym Izraelitą, co nie?
mrocznym Izraelitą :mrgreen:

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
05-11-2006 16:02
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #14
 
M. Ink. * napisał(a):
Ks.Marek napisał(a):Czyli nie-prawdziwym Izraelitą, co nie?
mrocznym Izraelitą :mrgreen:
Hermon napisał(a):chce zapytac co sie dzieje z dusza czlowieka niewierzacego? Czy bedzie zbawiona czy jest skazana na wieczne cierpienie?

To może wrócimy do punktu wyjścia?

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
05-11-2006 16:05
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #15
 
Ks.Marek napisał(a):o może wrócimy do punktu wyjścia?
ech... wracajcie :hm: czy jest sens zastanawiać się po trzykroć dlaczego 2 i 2 to 4?
:-k

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
05-11-2006 18:13
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów