Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Autor Wiadomość
krzysiek_enoch Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 622
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #76
 
Łukasz napisał(a):Przedstawiam te skany
Autor "jedzie równo" po wszystkich nie-katolikach. Dużo epitetów, mało cytatów - typowe dla apologetyki Smutny
Szacunek wobec ludzi, którzy uwikłani są w tę religię wymagałby aby pokazać klasę i podejść do sprawy obiektywniej i rzetelniej. Nasz kolega Marcin75 po przeczytaniu tego tekstu zapewne będzie zniesmaczony i nie będę się temu dziwił. Jakie będzie miał zdanie o chrześcijanach?
16-10-2006 17:07
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
kalosz Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 182
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #77
 
DARTH_HELMUTH napisał(a):Płyta z dobrego stopu, grubości do 4 mm, nie wiem jaki mógłby być to rozmiar - ale spekuluję co najmniej A3 - ważyłaby dosyć dużo, nie wiem czy dałoby się ja ot-tak wziąć w ręce, w dodatku nie kalecząc ich sobie ostrymi krawędziami.
Kiedyś ludzie to byli twarde, nie to co teraz wymoczki
16-10-2006 17:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #78
 
Extra Ecclesiam nulla salus
Poza Kościołem nie ma zbawienia. Katolickim oczywiście.
Nie pozostawia żadnym wątpliwości w tej materii Deklaracja DOMINUS IESUS
Cytat:Kościół bowiem, powodowany miłością i poszanowaniem wolności, musi troszczyć się przede wszystkim o przepowiadanie wszystkim ludziom prawdy, objawionej w sposób definitywny przez Pana, oraz o głoszenie konieczności nawrócenia się do Jezusa Chrystusa i zjednoczenia się z Kościołem przez chrzest i inne sakramenty, co jest warunkiem pełnego uczestnictwa w komunii z Bogiem Ojcem, Synem i Duchem Świętym. Zresztą przekonanie o powszechności woli zbawczej Boga nie umniejsza, lecz wzmaga powinność i konieczność przepowiadania zbawienia i nawrócenia do Pana Jezusa Chrystusa.
http://www.opoka.org.pl/biblioteka/W/WR/...iesus.html
Tylko w Kościele Katolickim obecny jest sakrament przebaczenia jako właśnie widoczny znak niewidzialnej łaski. Pozostałe Kościoły powiedzmy, na zasadzie Księzyca, odbijają owe światło Prawdziwe. Ostatnie zdanie zacytowanego fragmentu odnosi się niewątpliwie do Kościołów siostrzanych.
Piszę ten post jako zakończenie tego topica. Nie widze więcej konstruktywnych wniosków. Zatem myślę, iż nikt sie nie pogniewa, że zamknę wątek.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
16-10-2006 22:42
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
2 gości

Wróć do góryWróć do forów