Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Aniol Stroz czy istnieje?
Autor Wiadomość
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #151
 
Chłopie ogarniasz fakt że to forum ewangelizacyjne. Po co tu jesteś?

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
27-10-2010 19:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #152
 
Scott, do którego chłopa przemówiłeś? bo nie wiem czy mój wątek z MSA urywasz czy co innego?

[ Dodano: Sro 27 Paź, 2010 22:03 ]
MSA, taki średni przykład z mężem i żoną bo to dwie odrębne osoby. czyli co? moja świadomość i MTJ są też dwiema osobami we mnie? każda ma swoje odrębne "ja", dwie wole, dwa poznania, dwa cele działania itd.?

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
27-10-2010 22:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #153
 
Do tego co MSA napisał post przed moim, opisy takich rzeczy to praktycznie jak podrecznik.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
27-10-2010 22:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #154
 
podręcznik czego? jak lepić kule torfowe 3 km wgłąb globu? :-({|=

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
27-10-2010 22:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #155
 
Fotka nie tyle miała ukazywać anioła, któremu ktoś pstryknął fotkę, tylko zwykła fotka zrobiona w czasie modlitwy po wywołaniu miała mieć taką "niespodziankę", co odczytano jako symbol Bożej obecności.
Czy jest prawdziwa - mniejsza o to, przecież i tak jesteśmy świadomi Bożej obecności w naszym życiu, a w szczególny sposób kiedy modlimy się razem.

Cytat:Aniołowie są wśród nas, co wy na to?
Cieszę się :hm:

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
10-01-2011 19:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #156
 
ja też. AS rządzi Uśmiech

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
11-01-2011 12:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
merkaba Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 205
Dołączył: Sep 2010
Reputacja: 0
Post: #157
 
ja teraz czytam AKITA łzy i posłanie Maryi ma imprimatur biskupa Niigaty a napisana przez teiiji Yasuda
Cataliny Rivas widziała anioły podczas mszy i siostra Agnieszka też widziała
jak post nie w temacie to przenieście

Tak opowiada o przeżyciach podczas Mszy św.:
Było to podczas konsekracji na Mszy św. rozpoczynającej się o 6.30. Nagle rozbłysło olśniewające światło, takie samo jakie widziałam przez trzy dni od 12 lipca Czułam, że ten zadziwiający przepych spowodowany jest obecnością naszego Pana, Jezusa Chrystusa, w Najświętszym Sakramencie. Głęboko przejęta mogłam tylko powtarzać: ((Pan Moj i Bóg Moj W tej samej chwili przed lśniącą Hostią pojawiły się sylwetki aniołów. Klęczeli półkolem wokół ołtarza, zwróceni do nas tyłem. Było ich ośmiu. oczywiście, nie były to istoty ludzkie i kiedy mówię, że klęczeli, to nie znaczy, że widziałam ich nogi lub że mogę powiedzieć; jak rzeczywiście wyglądali Trudno jest opisać ich ubiór. Można tylko powiedzieć, że byli spowici w świetlistą biel. Podobni do istot ludzkich, ale wyglądem nie przypominali ani dzieci, ani dorosłych. Nie można było określić ich wieku. Nie było to złudzenie wzrokowe, naprawdę tam się znajdowali. Nie mieli skrzydeł, ale ich sylwetki otaczała jakaś tajemnicza światłość; wyraźnie odróżniając ich od ludzi.
Zdumiona; nie wierząc własnym oczom, otwierałam je i zamykałam, przecierałam, ale nic się nie zmieniało: ośmiu aniołów w modlitewnej pozie adorowało Najświętszy Sakrament. Ten tak dziwny widok sprawił, że byłam albo za bardzo wzruszona, albo za bardzo podekscytowana olśniewającym światłem. Nie myślałam o niczym innym i zapomniałam odpowiadać na modlitwy. Kaplica była mała, a ja znajdowałam się w pierwszym rzędzie, nieco na lewo od ołtarza, w związku z tym całkowicie pochłaniała mnie świetlista scena, rozgrywająca się na moich oczach Moje postawy nie były niezgodne z postawami innych, którzy wstawali i klękali, jednak po prostu nie mogłam myśleć o niczym innym.
W chwili Komunii św. Mój anioł stróż podszedł i zaprosił mnie, abym podeszła do ołtarza. Wówczas wyraźnie mogłam rozróżnić anioła stróża każdej z członkiń wspólnoty. Aniołowie znajdowali się po ich lewej stronie i byli nieco niżsi od nich. Naprawdę odnosiło się wrażenie, że aniołowie ci podobnie jak mój prowadzą każdą podopieczną i czuwają nad nią. Dzięki tej scenie lepiej niż w wyniku jakichś teologicznych, nawet najbardziej dokładnych wywodów zrozumiałam, jak ważna jest rola anioła stróża Po obiedzie zdałam biskupowi dokładną relację z mojego widzenia. W owej chwili naprawdę było ośmiu aniołów, a nas było siedem, osiem — łącznie z biskupem. Czyż nie wybrały one dnia Świętych Aniołów Stróżów, by dać nam przykład adoracji i ujawnić gotowość prowadzenia nas do Boga?))

mój chomik
11-01-2011 20:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Wojtek37 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 1,321
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #158
 
Merkaba -a może tak, coś od siebie byś napisał..?

"Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy".
Św. Jan Kasjan
11-01-2011 23:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
merkaba Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 205
Dołączył: Sep 2010
Reputacja: 0
Post: #159
 
tylko po co jak w książce lepiej pisze i bez blendów

mój chomik
12-01-2011 10:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #160
 
merkaba napisał(a):tylko po co jak w książce lepiej pisze i bez blendów
Książki też piszą ludzie. Są to ich wypowiedzi. Mniej lub bardziej udane, mniej lub bardziej wiarygodne. Wklejając fragment jakiejś książki podajesz co mysli jej autor a nie ty.
Na forum bardziej interesuje nas twoje zdanie, opinia a nie tych, co być może nawet nie wiedzą o jego istnieniu.
Trudno np polemizować z nieobecnymi. Na tym forum pisze Merkaba a nie jakis autor przytaczanej przez ciebie książki. On jest nieobecny. Książke możemy sobie poczytac w realu - Do tego forum jest niepotrzebne. Tu jesteśmy nastawieni na człowieka, a nie zadrukowane kartki.
Co do błędów to jest w wordzie taka opcja jak słowniki itd. Możesz pisać w Wordzie i wklejać tutaj.

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
12-01-2011 11:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
gossia Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 984
Dołączył: Jun 2009
Reputacja: 0
Post: #161
 
merkaba, widzę że masz Mozilla przecież ona pokazuje błędy

http://www.pro-life.pl/index.php?a=index

Bóg działa cuda Serce
12-01-2011 16:00
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
merkaba Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 205
Dołączył: Sep 2010
Reputacja: 0
Post: #162
 
tylko ze ta książka ma imprimatur , a moje zdania nie maja

mój chomik
13-01-2011 00:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #163
 
Do wyrażenia opini imprimatur nie jest potrzebny. A i imprimatur tez różnie jest wydawany.

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
13-01-2011 09:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów