Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Aniol Stroz czy istnieje?
Autor Wiadomość
Eldian Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 141
Dołączył: Jun 2009
Reputacja: 0
Post: #16
 
Ernestyn: a ile osób z tych, które miały wypadek pomodliło się do św. Krzysztofa zanim ruszyło w drogę?
Pan Bóg nic nie zrobi, ani aniołowie, ani święci jeżeli człowiek nie pozwoli im.

Wieje mi tu prowokacją jakąś.
26-08-2009 10:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
miXUE Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 109
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #17
 
Hmm, może to przypadek, może szczęście, ale praktycznie w życiu 3 razy byłem "3 ćwierci od śmierci". Za każdym razem miałem tylko malutką(teraz ledwie niezauważalną) bliznę na głowie. Za każdym razie było cm lub mniej od skroni. Co prawda nie wierzę w taką formę o jakiej pewnie Wy myślicie(Katolicy), ale wierzę, że coś nade mną czuwa.

Raz jak byłem mały i bałem się duchów. Miałem remont w pokoju. Spałem na wąskiej kanapie w innym pokoju. Gdybym spadł...ała. Więc postanowiłem sobie sprytnie(xD) położyć parę poduszek. Okej, wszystko załatwione. Nagle w nocy obudziłem się. A, że bałem się wtedy duchów, które chcą rozszarpać człowieka, wziąłem nogi zapas i...poślizgnąłem się na mojej poduszce(pod poduszkami nie było żadnej wykładziny, czy dywanu tylko parkiet)...pach i w doniczkę główką walnąłem Uśmiech

Drugi raz słabiutko pamiętam. Na placu zabaw...więcej Wam nie powiem, bo sam nie pamiętam(nie zemdlałem - po prostu dawno to się zdarzyło).

Trzeci raz...byłem w domku letniskowym moich opiekunów. Poszedłem z ojcem na taką zjeżdżalnie(hmm...jest lina, która łączy dwa punkty. Łapiesz się takiego haka na tej linie, podwijasz nogi i zjeżdżasz). Ojciec niestety ciut mocno ten hak mi podał i nie zdążyłem go złapać, ani się uchylić xD

Za każdym razem blizuitko skroni. Nie chcę tu nic podciągać pod jakieś niematerialne byty, ale hmm. Swoją drogą od razu przypomniał mi się kawał, który tu podaliście.

Cytat:(K)atolik próbuje wytłumaczyć (A)teiscie co to jest cud:
K - nooo na przykład jak jakiś człowiek spadnie z 50 m wieży i nic mu się nie stanie.
A - nooo... to jest przypadek.
K - ok a jak on wyjdzie na ta wieżę skoczy i dalej nic się nie stanie?
A - mmmm... to jest szczęście.
K - o rany a jak trzeci raz skoczy z tej wieży i nic??!
A - przyzwyczajenie.

Może Opatrzność nade mną czuwa Uśmiech Albo jeszcze nie wykonałem mojego przeznaczenia, żeby umierać ^^(w przeznaczenie nie wierzę, ale co ja wiem xD)

Ani razu nie zemdlałem, ani razu też nie miałem szyte.
26-08-2009 11:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
lidia Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 440
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #18
 
Trzeba pamiętać o tym, że Pan Bóg potrafi długo milczeć co można wywnioskować znając Biblię.
26-08-2009 12:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
gossia Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 984
Dołączył: Jun 2009
Reputacja: 0
Post: #19
 
chyba mylisz anioły, świętych, Boga itd. z niezmieżoną energią chroniącą nas przed keżdym kopniakiem...

http://www.pro-life.pl/index.php?a=index

Bóg działa cuda Serce
26-08-2009 12:17
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
lidia Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 440
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #20
 
Cokolwiek człowiek dostaje to dostaje od Boga, Bóg nawet Anioły przydziela do opieki Uśmiech nie wiedziałaś o tym ?
Bóg to nie energia.
26-08-2009 12:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
miXUE Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 109
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #21
 
gossia kopniakiem czy śmiercią? Uwierz mi gdybym za każdym razem tak rąbnął tylko, że w skroń to nie miałabyś do kogo pisac tego posta.

Napisałęm tylko te najbardziej dla mnie niebezpieczne przecież. Zresztą napisałęm, że mam do tego nieco inny stosunek niż Wy(w sensie, że ANioł Stróż ma wg. mnie nieco inne...hmm nie wiem jak to ując).

Możesz zrobić eksperyment. Wziąśc doniczkę(nie plastikową) i uderzyć w nią głowę z całej siły. Jak zobaczysz piekło to znaczy, że eksperyment się udał Uśmiech (no co? samobójstwo Uśmiech )

lidia ty masz inne poglądy nt. Boga, Anioła Stróża,ja mam inne. Ani ty, ani ja nie wiemy czy Bóg jest świadomością czy energią, więc to chyba nie na miejscu. Zresztą zacznie się offtop.

EDIT:
Gossia zresztą napisałem na początku, że może to byc szczęście, może przypadek. MOŻE.
26-08-2009 12:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
gossia Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 984
Dołączył: Jun 2009
Reputacja: 0
Post: #22
 
Dopiero teraz zauwarzyłam- nie przeczytałam 2. strony :?
przepraszam...

miXUE-wierze ci mam podobne doświadczenia...
piszesz że opatrzność czuwa nad tobą... mysle że warzne abyś był jej wdzięczny, ona to doceni niezależnie od tego kim jest Duży uśmiech
(wykluczam złego)
jeśli chodzi o piekło to nie dotarłam do tego etapu...

http://www.pro-life.pl/index.php?a=index

Bóg działa cuda Serce
26-08-2009 13:59
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Drizzt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,576
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #23
 
Ernestyn napisał(a):Żaden z nas, jeśli jest zdrowy psychicznie, nie słyszy takich
głosów i nie widuje dziwnych postaci w bieli

Pytanie jest proste: Czy większość nie widzi, bo są zdrowi psychicznie, czy też dlatego, że są duchowo zbyt mało rozwinięci?

Jakakolwiek byłaby odpowiedź, nie znajdziesz jej, nie udowodnisz i nie wykażesz. Bo obie sytuacje są równie prawdopodobne.

Jeśli się nie zgadzasz - obal to. Pokaż dowód, że to wszystko nieistnieje. Że nie ma innych wymiarów, innych energii, innych mocy, innych istot (dusze ludzi zmarłych, bogowie, aniołowie etc). Owszem, nie ma dowodów, że SĄ, ale i nie ma dowodów, że nie ma. Stąd jedynym wyznacznikiem dla każdego z nas może być tu wiara w coś bądź jej brak.

I nie mówie tego z pozycji jakiegoś katolika-fanatyka (małe ale - oczywiście nie twierdzę, że wszyscy katolicy są fanatykami, bez obaw Uśmiech ), a czysto merytorycznie, bazując na prostej logice.
26-08-2009 14:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
gossia Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 984
Dołączył: Jun 2009
Reputacja: 0
Post: #24
 
Będzie nie pokoleji no ale cóż...

Ernestyn-Nie wiem czy zdajesz sobie z tego sprawe ale Bozia to Bóg (czytaj Trójca Święta).

Ernestyn napisał(a):ludzie umarli nie ukazują się żywym
i bardzo dobrze :!:

Ernestyn napisał(a):Kiedyś był diabeł rogaty, owłosiony z kopytami w czarnym bmw, jeszcze wcześniej czarna wołga, a dużo wcześniej Żydzi porywający chrześcijańskie dzieci na macę.

najpierw był diabeł, a kto wierzył w czarną wołge ten wierzył :roll:
na temat antysemityzmu- lepiej zamilkne :/

Ernestyn napisał(a):Jedynym lekarstwem na zwidy jest szerzenie racjonalnej kultury umysłowej, podejrzliwie traktującej wszystkie cudowności

koścuł również tak do nich podchodzi :jupi:

a poruszony temat nie nazwałabym "cudownością" raczej przejawem codzienności pobudzającym do myślenia Duży uśmiech

http://www.pro-life.pl/index.php?a=index

Bóg działa cuda Serce
26-08-2009 14:49
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Perełka Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 10
Dołączył: Sep 2009
Reputacja: 0
Post: #25
 
Uważam, że Aniołowie Stróżowie istnieją, a wszystkim tym, którzy mają jakieś w związku z tym wątpliwości polecam krótki akt strzelisty do niego Uśmiech
13-10-2009 13:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Wojtek37 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 1,321
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #26
 
Aniołowie to fakt, dla chrześcijanina..... reszta .... no cóż....!?.

"Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy".
Św. Jan Kasjan
13-10-2009 19:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nefesh Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 159
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #27
 
W Judaizmie i Islamie równierz się pojawiają Aniołowie.

Witaj [you] - długich dni i przyjemnych nocy.
13-10-2009 20:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #28
 
nie dziwi to, skoro chrześcijanie opierają się o ST gdzie już mowa o aniołach. podobnież i Islam nieco z Pisma skubnął...

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
13-10-2009 20:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
traszka Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 25
Dołączył: Jan 2010
Reputacja: 0
Post: #29
 
Mam nadzieję, że ja też mam takiego Stróża.
15-01-2010 14:12
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
gossia Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 984
Dołączył: Jun 2009
Reputacja: 0
Post: #30
 
każdy ma Duży uśmiech

http://www.pro-life.pl/index.php?a=index

Bóg działa cuda Serce
15-01-2010 16:56
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów