Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Aniol Stroz czy istnieje?
Autor Wiadomość
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #91
 
spioh napisał(a):skąd taki pomysł? czy to się odnosi do wszelkich myśli? i
Scott ma rację, zły duch nie zna twoich myśli, natomiast może ci szeptać "do ucha" rózne różności, które odbierasz jako swoje myśli. Jeśli się modlisz i w jakiś sposób jest to widoczne- to zły nie ma do ciebie dostępu. Jesli np modlisz sie w myślach i nijak nie widać tej modlitwy- wtedy nie wiedząc co robisz, może zaatakować.

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
21-10-2010 12:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kredka198 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 435
Dołączył: Dec 2008
Reputacja: 0
Post: #92
 
sant, czyli Zły nie lubi jak nic nie mówimy ?

"uśmiechaj się także do Boga z miłością przyjmując Jego wole" - Św. Franciszek z Asyżu

"Just because a pregnancy may be unwanted doesn't mean that the baby is!"

"...I will walk on the water and You will catch my if I fall.."
21-10-2010 12:25
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Razen Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 435
Dołączył: May 2010
Reputacja: 0
Post: #93
 
sant napisał(a):Jeśli się modlisz i w jakiś sposób jest to widoczne- to zły nie ma do ciebie dostępu.
Czyli atak Złego jest zależny od zewnętrznego wyrazu modlitwy - faktycznie przebiegły ten Szatan Duży uśmiech

[Obrazek: much-ado-about-nothing.jpg]
21-10-2010 13:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #94
 
sant, ja nie pytam czy on ma rację czy nie ma, tylko pytam o źródło tej wiedzy. jeśli się z nim zgadzasz to podaj źródło twojej Uśmiech

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
21-10-2010 13:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #95
 
Człowieku (Razenie! Duży uśmiech) ja niczego nie stosuje, nie odprężam ciała ani nie zamykam oczy, ani nie próbuję sobie niczego wmówić. Krótko proszę Anioła Stróża i pomaga. Dzisiaj przez Was chyba zostałam zbudzona przed czasem. A niewyspana jestem okropnie. [-X

Spiohu:
Św. Jan Kasjan napisał: "Duchy nieczyste nie mogą znać naszych myśli. Mogą się tylko domyślać na podstawie widzialnych oznak lub badając nasze skłonności, nasze słowa albo rzeczy, ku którym zwraca sie nasza uwaga. Natomiast to, czego nie wyraziliśmy zewnętrznie, co pozostaje w głębi naszych dusz, jest dla nich zupełnie niedostępne. Nawet owe myśli, które one same nam podsuwają, nasze przyzwolenie na nie, reakcja, którą w nas wywołują, z powodu samej istoty naszej duszy nie mogą być im znane (...), poznają je jedynie poprzez nasze ruchy i zewnętrzne przejawy" ("Rozmowy z ojcami", VII)

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
21-10-2010 15:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #96
 
spioh napisał(a):Scott napisał/a:
Myśli człowieka zna tylko Bóg.

skąd taki pomysł? czy to się odnosi do wszelkich myśli? i jak się to ma do tego, że byty duchowe mogą ci w głowie podsuwać myśli (nie zawsze w łatwo odróżnialny sposób od twoich własnych - patrz pokusa)
Podsuwać mogą...I tyle.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
21-10-2010 16:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #97
 
Scott, przydatniejszym by było gdybyś odpowiedział na pierwsze pytanie Uśmiech reszta to poboczność

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
21-10-2010 16:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Razen Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 435
Dołączył: May 2010
Reputacja: 0
Post: #98
 
omyk napisał(a):Człowieku (Razenie! Duży uśmiech ) ja niczego nie stosuje, nie odprężam ciała ani nie zamykam oczy, ani nie próbuję sobie niczego wmówić.
Nie zawsze "zabawy z podświadomością" tak wyglądają - to tak jak z pamięcią - czasami mimowolnie zapamiętasz jakiś fakt i pamiętasz go latami mimo, że nie zwróciłaś na niego większej uwagi Oczko Wystarczy, że powiesz (ba! nawet pomyślisz!), że chcesz obudzić się o X godzinie i będziesz w to głęboko wierzyła (też niekoniecznie świadomie) i naprawdę Ci się to uda.
sant napisał(a):Jesli np modlisz sie w myślach i nijak nie widać tej modlitwy- wtedy nie wiedząc co robisz, może zaatakować.
I co wtedy?

[Obrazek: much-ado-about-nothing.jpg]
21-10-2010 16:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #99
 
Cytat:I co wtedy?
wtedy należy zadzwonić po ciebie, MSA czy innego uczynnego kolegę z forum. przyjedziecie i wyjaśnicie szatanowi, że nie istnieje więc nic nie może zrobić :hm:

Cytat:Wystarczy, że powiesz (ba! nawet pomyślisz!), że chcesz obudzić się o X godzinie i będziesz w to głęboko wierzyła (też niekoniecznie świadomie) i naprawdę Ci się to uda.
jakaś niekonsekwencja w tym stwierdzeniu. "naprawdę ci się to uda" brzmi jakby się odnosiło do czynności świadomej, zaplanowanej, a nie do nieplanowanej i nieświadomej.
czy podświadomość to odpowiedź na wszystko? bo w końcu kto to sprawdzi, skoro to jest nieświadome...

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
21-10-2010 16:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Razen Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 435
Dołączył: May 2010
Reputacja: 0
Post: #100
 
spioh napisał(a):wtedy należy zadzwonić po ciebie, MSA czy innego uczynnego kolegę z forum. przyjedziecie i wyjaśnicie szatanowi, że nie istnieje więc nic nie może zrobić :hm:
Twoja sygnatura napisał(a):Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine
spioh napisał(a):jakaś niekonsekwencja w tym stwierdzeniu. "naprawdę ci się to uda" brzmi jakby się odnosiło do czynności świadomej, zaplanowanej, a nie do nieplanowanej i nieświadomej.
Chęć obudzenia o X godzinie jest świadoma jednak sam wew. budzik ostatecznie zostanie nastawiony w podświadomości - o to chodzi.

[Obrazek: much-ado-about-nothing.jpg]
21-10-2010 17:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Nicol@ Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,143
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #101
 
A tzw. zegar biologiczny, który jest w psychice każdego człowieka?

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSXjHIPlX5f6E6wjNuyBma...natOJIeMF7]
21-10-2010 18:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #102
 
kredka198 napisał(a):sant, czyli Zły nie lubi jak nic nie mówimy ?
????
Cytat:sant, ja nie pytam czy on ma rację czy nie ma, tylko pytam o źródło tej wiedzy. jeśli się z nim zgadzasz to podaj źródło twojej Uśmiech
Spiohu - skąd ja mogę pamiętać o jakichś źródłach? - Po prostu jako chrześcijanin, albo raczej, jako ktoś kto usiłuje być chrześcijaninem, po prostu wiem. Moja wiedza jest być może sumą doświadczeń życia, wykładów które słuchałem, katechez, rekolekcji, przeczytanych książek, rozmów, które przeprowadziłem, homilii, modlitw i mnóstwa innych rzeczy. Również łączenia rożnych elementów do kupy. Naprawdę nie potrafię po każdym stwierdzeniu powołać się na źródło wiedzy, dla mnie oczywistej. Ja nawet nie pamiętam już książek, które czytałem np 30 lat temu, a pewne rzeczy z nich zostały.
Zobacz - Omyk ci odpowiedziała
omyk napisał(a):Św. Jan Kasjan napisał: "Duchy nieczyste nie mogą znać naszych myśli....
, ale teraz ja twoim przykładem mogę zadać pytanie: a skąd św Jan Kasjan to wiedział? :roll: :mrgreen:

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
21-10-2010 19:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Razen Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 435
Dołączył: May 2010
Reputacja: 0
Post: #103
 
Nicol@ napisał(a):A tzw. zegar biologiczny, który jest w psychice każdego człowieka?
Odmierza czas - ale to alfa budzik budzi Oczko

[Obrazek: much-ado-about-nothing.jpg]
21-10-2010 19:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #104
 
sant, już ją o to pytałam ;P

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
21-10-2010 20:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #105
 
Razen, zlituj się. Na wszystko mogę wymyślić alfa-budziki i beta-natchnienia, kiedy AS ratuje przed niebezpieczeństwem przez podsunięcie myśli, albo cokolwiek. Jak Spioh mówi - podświadomość jest doskonałym zamiennikiem tłumaczącym wszystko, co wiąże się z duchowością, a czego pewne grupy osób nie chcą zrozumieć. W pomoc AS nie uwierzysz, będziesz żądał miliona dowodów i przykładów, a ostatecznie i tak wszystko wytłumaczysz sobie podświadomością. W samą natomiast podświadomość i wszystkie wymyślone szmery bajery typu alfa-budzika (delta-cios w gamma-plecy ockhama) wierzysz bez najmniejszych wątpliwości i bez zająknięcia. Gratuluję bezstronnej postawy.

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
21-10-2010 21:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów