Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
"Karol - papież, który pozostał człowiekiem"
Autor Wiadomość
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #16
 
Offca napisał(a):Poza tym niektóre publiczne wystąpienia papieża: sztuczne tło i w ogóle.
To sztuczne tło ZA BARDZO się rzucało we znaki, niestety. Nie mogli tego zrobić jakoś inaczej? Poza tym charakteryzacja Adamczyka jako wiekowego papieża - wyglądał jak za przeproszeniem, jakiś troll.
Co mnie zastanowiło w tym filmie - przebarwienie postaci. Postać "dobra" jest tam "super-hiper-dobra", taki chodzący ideał, sama poztywnośc. Postać "zła" - jest wcieleniem diabła, pali papierosy (obowiązkowo!) i nie ma żadnych dobrych cech. To chyba nie tak powinno być, nie lubie tego w flmach czy książkach.
Poza tym - aktor grający Jaruzelskiego. Totalne nieporozumienie, całkiem niepodobny do "oryginału", gdyby nie "okulary spawacza" - nie wiadomo by było kto to.

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
30-11-2006 13:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #17
 
DARTH_HELMUTH napisał(a):Postać "dobra" jest tam "super-hiper-dobra", taki chodzący ideał, sama poztywnośc. Postać "zła" - jest wcieleniem diabła, pali papierosy (obowiązkowo!) i nie ma żadnych dobrych cech. To chyba nie tak powinno być, nie lubie tego w flmach czy książkach.
Tak to czasem bywa w filamch o tematyce religijnej Oczko

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
30-11-2006 17:44
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Natalia Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 64
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 0
Post: #18
 
Osobiście to pod względem artystycznym film za bardzo do gustu mi nie przypadł... ale muszę powiedzieć, ze wzruszyłam się nieźle... razem z koleżanką zużyłyśmy całe opakowanie chusteczek :wink:

Bo?e, daj mi si??, aby mog?a zrobi? wszytsko, czego ode mnie ??dasz. A potem ??daj ode mnie czego chcesz...
30-11-2006 19:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kasieńka88 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 14
Dołączył: Dec 2006
Reputacja: 0
Post: #19
 
Obejrzałam obie części. Owszem, ciekawe i nawet wzruszające, aczkolwiek nie rozumiem, że tyle ludzi mówiło, że płakali na filmie, bo ze mną nie działo się nic specjalnego. To samo się tyczy Pasji. W sumie film to tylko film... :wink:
15-12-2006 14:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #20
 
Offca napisał(a):
DARTH_HELMUTH napisał(a):Postać "dobra" jest tam "super-hiper-dobra", taki chodzący ideał, sama poztywnośc. Postać "zła" - jest wcieleniem diabła, pali papierosy (obowiązkowo!) i nie ma żadnych dobrych cech. To chyba nie tak powinno być, nie lubie tego w flmach czy książkach.
Tak to czasem bywa w filamch o tematyce religijnej Oczko
Na szczęście tylko czasem. Pamiętacie film "Zabić księdza"? Tam było to inaczej, było ukazane, że przyszli zabójcy mieli rodziny, dzieci, że zmagali się z ciężkim brzemieniem, całe ich życie to był wybór między lojalnością wobec reżimu i czystą ludzką przyzwoitością. Podobnie główny bohater, ojciec Alek, którego grał Lambert. Często ma rozterki, wątpliwości... nawet niemal dochodzi do pocałunku z żoną swego przyjaciela...
Myślę, że gdyby Polacy nakręcili teraz film o Jerzym Popiełuszce - on sam byłby ukazany jako super-extra-pozytywna postać, bez żadnych wad, mówiący tylko uduchowionymi zdaniami i ubierający się na biało - a jego oprawcy mialiby niewątpliwie kły, pazury, noże u pasa, w wolnych chwilach strzelaliby do tłumu z okien a na obiad zjadaliby małe dzieci. Taka tendencja teraz...

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
04-01-2007 10:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #21
 
DARTH_HELMUTH napisał(a):Myślę, że gdyby Polacy nakręcili teraz film o Jerzym Popiełuszce - on sam byłby ukazany jako super-extra-pozytywna postać, bez żadnych wad, mówiący tylko uduchowionymi zdaniami i ubierający się na biało - a jego oprawcy mialiby niewątpliwie kły, pazury, noże u pasa, w wolnych chwilach strzelaliby do tłumu z okien a na obiad zjadaliby małe dzieci. Taka tendencja teraz...
E tam, zaraz tendencja. Zostawcie Kaśkę w spokoju, dziewczyna się musi sporo nagimnastykować w stolnicy Duży uśmiech
Co do księdza Jerzego - Helmucie, z cała pewnością by się tak nie dało zrobić.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
04-01-2007 11:08
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #22
 
DARTH_HELMUTH napisał(a):Pamiętacie film "Zabić księdza"?
Ja pamiętam, kilka razy go już oglądałam. Dobry film moim zdaniem, choć nie jestem pewna, czy nie ukazywał życia Popiełuszki zbyt powierzchownie. No ale to może tylko takie moje wrażenie.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
04-01-2007 12:39
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #23
 
Offca napisał(a):
DARTH_HELMUTH napisał(a):Pamiętacie film "Zabić księdza"?
Ja pamiętam, kilka razy go już oglądałam. Dobry film moim zdaniem, choć nie jestem pewna, czy nie ukazywał życia Popiełuszki zbyt powierzchownie. No ale to może tylko takie moje wrażenie.
Film nie był pomyślany jako stricte biograficzny, ale jako inspirowany wydarzeniami. Dosyć mocno inspirowany, ale jednak.

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
04-01-2007 13:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
gossia Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 984
Dołączył: Jun 2009
Reputacja: 0
Post: #24
RE: "Karol - papież, który pozostał człowiekiem"
1) A mi się podobały obie części. Uśmiech
2) Film wzruszający bo ukazujący miłość Bożą. Serce
3) Myślę że trudno by było zamieścić w filmie mądrość Jana Pawła II, to można znaleźć tylko w jego książkach Anioł

http://www.pro-life.pl/index.php?a=index

Bóg działa cuda Serce
04-02-2015 18:23
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
topieo Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 1
Dołączył: Apr 2015
Reputacja: 0
Post: #25
RE: "Karol - papież, który pozostał człowiekiem"
Jest za chwilę na TVP2 Uśmiech

www.sprzedazmieszkan.net
02-04-2015 20:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
tadeusz52 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 3
Dołączył: Oct 2015
Reputacja: 0
Post: #26
RE: "Karol - papież, który pozostał człowiekiem"
świetny film

okna plastikowe Warszawa
31-10-2015 10:40
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Hashar Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 2
Dołączył: Nov 2015
Reputacja: 0
Post: #27
RE: "Karol - papież, który pozostał człowiekiem"
Bardzo poruszający film, a teraz nowy film pt.: "Papież Białych Mórz" Bogusławy Stanowskiej-Cichoń. Będzie odtworzony na Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie.
_____________
http://gastrok.pl/
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-11-2015 12:44 przez Hashar.)
15-11-2015 12:43
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
dariaH Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 6
Dołączył: Nov 2015
Reputacja: 0
Post: #28
RE: "Karol - papież, który pozostał człowiekiem"
hej, a jak nazywał się ten film, w którym Adamczyk chciał sprzedać samochód JPII

Irka ma wiedzę o kasie
20-11-2015 15:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Hashar Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 2
Dołączył: Nov 2015
Reputacja: 0
Post: #29
RE: "Karol - papież, który pozostał człowiekiem"
Człowiek jak człowiek nie wiem czemu ludzie w nim widzą jakieś super moce strasznie głupie !
21-12-2015 13:29
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
gossia Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 984
Dołączył: Jun 2009
Reputacja: 0
Post: #30
RE: "Karol - papież, który pozostał człowiekiem"
Hashar Dzięki za info Uśmiech
A jeśli chodzi o super moce mówisz o JPII czy o Adamczyku?
Chociaż wątpię żeby ktoś widział którymś z nich super moce w Janie Pawle II widzę działanie Boga, wielką Miłość i piękną relację z Bogiem w końcu jest święty. A w Adamczyku widzę dziecko Boże i dobrego aktora Uśmiech

http://www.pro-life.pl/index.php?a=index

Bóg działa cuda Serce
27-12-2015 22:29
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów