Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wspólnota a ludzie (przeniesiony ze starego forum)
Autor Wiadomość
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #61
 
Hehe, dobre. Mojej koleżance ktoś zasugerował, żeby przestała chodzić na spotkania. Przestała i czuła się gorzej. Nie tylko opętanych się odsuwa. Faktem jest, że miewa urojenia na spotkaniach, ale mało osób o tym wie. Z kolei ja powiedziałam o tym koleżance, która stwierdziła dla odmiany, że absolutnie ma ze spotkań nie rezygnować. Każdy mówi co innego, zamiast się wcześniej dogadać, a później nieporozumienia wychodzą.
31-12-2008 20:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #62
 
aga, lidera lub liderki spytać Uśmiech

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
31-12-2008 22:00
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #63
 
Aga, ale ty zakładasz. "Pewnie by było". Przecież to niesprawiedliwe, dramatyzujesz, nie wiedząc, jak jest.
Może myślisz, że tyyyle już w tym siedzisz, że wiesz, jaka będzie reakcja, ale przecież nie znasz przyszłości, prawda? Może po prostu pogadaj z kimś, zamiast zakładać najgorszy scenariusz?

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
31-12-2008 22:06
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #64
 
Wiecie, na zabawie sylwestrowej byliśmy razem. Fajnie było. Widać jak grupa jednoczy się w miłości wtedy, kiedy wspólnie się bawi i to było fajne Uśmiech
01-01-2009 04:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #65
 
Ważniejsze jest aby wspólnota jednoczyła się na modlitwie, podczasz szarych spotkań Oczko a nie tylko na zabawie.
Ale ciesze się, że dostrzegasz te dobre strony i się nimi dzielisz :* Przytulanie

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
01-01-2009 10:18
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #66
 
Chodziło mi bardziej o to, że potrafi jednoczyć się nie tylko na modlitwie, ale też we wspólnej zabawie.
No i dałam szansę, żeby trochę agę poznali Uśmiech Mogę powiedzieć, że tej nocy doświadczyłam wiele dobra od moich Sióstr i Braci hihi Uśmiech
Eeee, macie rację, trza wyjść do ludzi...
01-01-2009 13:06
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #67
 
I fajnie - ja też wspólnotowo się dobrze bawiłam Uśmiech

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
01-01-2009 16:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #68
 
We wspólnocie człowiek uczy się miłości i akceptacji innych. Niezmiennie twierdzę, że lepiej być we wspólnocie niż bez niej.
01-01-2009 21:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #69
 
aga napisał(a):We wspólnocie człowiek uczy się miłości i akceptacji innych. Niezmiennie twierdzę, że lepiej być we wspólnocie niż bez niej.

Całkowicie zgadzam się z tym stwierdzeniem. Czy będzie to Odnowa, czy inna wspólnota to napewno wspólnota pomaga człowiekowi. Kto tego nie doświadczył to warto spróbować, a kto doświadczył to wie, że wspólnota jest ogromna pomocą dla człowieka.

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
04-01-2009 19:06
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #70
 
Wspólnota mobilizuje do osobistej wewnętrznej przemiany.
04-01-2009 23:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #71
 
Można powiedzieć, że wspólnota to jak rodzina, im dłużej się w niej przebywa tym bracia poznają siebie na tyle dobrze, aby czuć sie pewnie i mówić o różnych swoich problemach o których często nawet w rodzinie nie chcą mówić. Bóg otwiera serca, kruszy serca zatwardziałe.

Ja jestem już we wspólnocie prawie 8 lat i jestem naprawdę zadowolony, że Bóg mnie do wspólnoty powołał, że przez wspólnotę odmienia moje życie, że ukazuje mi prawdziwe wartości w życiu człowieka.
Bardzo trudno uczyć się wartości chrześcijańskich bez wspólnoty.

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
05-01-2009 19:31
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
remiCCN Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 11
Dołączył: Oct 2008
Reputacja: 0
Post: #72
 
Wiem że moja Wspólnota jest specyficzna. Jesteśmy rozrzuceni po całym świecie. Z częścią widujemy się raz na rok z niektórymi nie zobaczymy się nigdy.

Jednak nad Wspólnotą się "pracuje" my to robimy na poziomie krajowym. Mogę podać kilka naszych patentów które można wykorzystać może zamiast któregoś ze spotkań Wspólnoty:
- "Czas Wspólnotowy" Zaczynamy od wzywania Ducha Świętego a potem każdy może się wypowiedzieć co przeżywa, jakie problemy we Wspólnocie czy Wspólnota przeżywa.
- "Czas Pojednania" Prosta adoracja krzyża podczas którego można podejść do konkretnej osoby z prośbą o przebaczenie czy naprawę relacji bądź po to aby komuś podziękować za jego twórczą obecność we Wspólnocie.
- "Święto" to co pojawiało się już na forum wspólne jedzenie, tańczenie i zabawa. Warto dorzucić kilka zabaw które "wymieszają towarzystwo"

Pozdrawiam serdecznie.
Jak mówił kiedyś mój lider odnowy we Wspólnocie się nie jest. Wspólnotę się współtworzyUśmiech
09-09-2009 17:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów