Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Katolicka nauka n/t homoseksualizmu
Autor Wiadomość
kalosz Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 182
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #166
 
Offca napisał(a):To wtedy kazirodztwo
A czy w takim przypadku ziory te nie zachodzą na siebie ?
Offca napisał(a):Prawie jak miłość.
Dlaczego prawie? Mozna szczerze kochać i rozbić zło, czyż nie ?
Offca napisał(a):Bóg istniał i będzie istaniał na zawsze.
No dobrze, to nie będzie miał swojego przedstawicielstwa na ziemi.
Offca napisał(a):Poproszę o jakieś przykłady jeśli łaska
proszę http://pl.wikipedia.org/wiki/Poczet_papie%C5%BCy

mak napisał(a):Czy ktoś kolegę aż tak skrzywdził , że wszędzie widzi podtekst seksualnych związków
Nie
mak napisał(a):kolega płonie żądzą do wszystkiego i wszystkich?
I jeszcze raz nie
mak napisał(a):Takie nastawienie i podejrzliwość i nie rozróżnianie miłości kwalfikuje kolegę do zastanowienia się nad sobą
Kolega rozróznia, na potrzeby dyskusji wchodzę w głępsze szczegóły które normalnie nie byłyby poruszane, ale czasami trzeba
mak napisał(a):Czy kolega nie kochał swego ojca jako ojca , matki jako matki?
Jest wręcz przeciwnie i dzieje sie to do dziś.
ddv napisał(a):Coś mi się wydaje, że kreci ci się prawo do obrony koniecznej z zabójstwem
No ćóż patrząc na obowiązujący 'Kodeks Karny, działalność sądów i krzywdy wyrządzone przez ludzi niedostosowanych społecznie - czyli przestepców, to tak powinno być. Np wczoraj wracam autobusem do domu, wchodzi chłopak twarzy prawie nie ma, dzwoni jego komórka i mówi że go napadło czterech smieci, zabrali kase, telefon im jakoś wyrwał, dostał łomot, dzwoniła jego matka - siedział i płakał do telfonu, stwierdził, ze nie ma kasy na zycie nie ma już nic i ma wszystkiego dość. Wtedy tak, jestem za tym żeby takiego śmiecia można było zabić na miejscu.
19-12-2006 13:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #167
 
Cytat:A czy w takim przypadku ziory te nie zachodzą na siebie ?
Nie rozumiem pytania.

kalosz napisał(a):Mozna szczerze kochać i rozbić zło, czyż nie ?
Szczerą miłością rozbić zło? To i owszem. Ale robić zło absolutnie nie. Bo miłość i zło się wykluczają.

kalosz napisał(a):No dobrze, to nie będzie miał swojego przedstawicielstwa na ziemi.
O to się nie musisz martwić. Ktoś się zawsze znajdzie. I to nie jeden.

kalosz napisał(a):proszę http://pl.wikipedia.org/wiki/Poczet_papie%C5%BCy
A to mi na co? Miałeś wymienić konkretne zachowania papieży, a nie ich listę! Czynisz zarzut, udowodnij go. To leży w Twojej sprawie, nie w mojej.

Cytat:jestem za tym żeby takiego śmiecia można było zabić na miejscu.
Chyba się naoglądałeś za dużo filmów s-f.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
19-12-2006 16:14
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kalosz Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 182
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #168
 
Offca napisał(a):A czy w takim przypadku ziory te nie zachodzą na siebie ?

Nie rozumiem pytania.
Sorrki zjadło literke -zbiory - chodzi o to, że jak np. matka z córką czy ojciec z synem uprawiają seks to czy nie jest to równoczesnie kazirodztwo i homoseksualizm ?
Offca napisał(a):Bo miłość i zło się wykluczają.
Oj chyba nie.
Offca napisał(a):O to się nie musisz martwić. Ktoś się zawsze znajdzie. I to nie jeden.
Ja sie nie martwie. No więc kiedyś się może nie znajdzie - jak coś ma początek to ma i koniec.
Offca napisał(a):Chyba się naoglądałeś za dużo filmów s-f.
Nie poprostu nie lubie złodzieji, bandytów i tego im podobnego śmiecia.
Offca napisał(a):A to mi na co? Miałeś wymienić konkretne zachowania papieży, a nie ich listę! Czynisz zarzut, udowodnij go.
A więc proszę;

Np.
Urban VI, (łac. Papa Urbanus Sextus, Episcopus Romanus Bartolomeo Prignano) (urodzony ok. roku 1318 w Neapolu - zmarł 15 października 1389 w Rzymie) - papież w okresie 8 kwietnia 1378 - 15 października 1389.
Bartolomeo Prignano w chwili wyboru na papieża, był arcybiskupem Bari.
Wyniosły i okrutny, próbował rządzić kurią na wzór monarchy orientalnego; ofiarą jego podejrzliwości padło m.in. kilku kardynałów, straconych z rozkazu papieża.

Papież Sykstus IV (Francesco della Rovere) (ur. 21 lipca 1414 koło Abisola - zm. 12 sierpnia 1484) - papież (od 1471 r.), wcześniej generał zakonu franciszkanów.
Jako papież na szeroką skalę uprawiał nepotyzm, odrzucał propozycje reform (m.in. Jeana de Rely ze Stanów Generalnych w Tours, czy arcybiskupa Zamometica), brał udział w walkach rodów włoskich (m.in. Pazzi i de Medici).

Papież Grzegorz XIII (Ugo Boncompagni) (ur. 7 stycznia 1502 w Bolonii - zm. 10 kwietnia 1585 w Rzymie) - papież w okresie 14 maja 1572 - 10 kwietnia 1585 r.
Jednocześnie wzorem innych władców swej epoki uważał, że innowierców trzeba zwalczać mieczem i ogniem. Pochwalił więc w 1572 r. paryską rzeź 10 tysięcy hugenotów, zwaną nocą św. Bartłomieja.

Sykstus (Xustus) V, Felice Peretti (Felice Montalto, Felice Peretti di Montalti) (ur. 13 grudnia 1521 w Grottamare koło Montalto - zm. 27 sierpnia 1590 w Kwirynale) - papież od roku 1585.
Bezwzględnie rozprawił się z przestępczością - skazał tysiące bandytów, a także mnichów i ich kochanki, na publiczne stracenie, z powodu czego nazwany został "żelaznym papieżem".
20-12-2006 13:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #169
 
kalosz napisał(a):matka z córką czy ojciec z synem uprawiają seks to czy nie jest to równoczesnie kazirodztwo i homoseksualizm ?
Jeśli matka/ojciec mają orientację heteroseksualną (jeśli są małżeństwem i mają dzieci, mało prawdopodobne jest to, że są homoseksualistami), a wykorzystują swoje dzieci, mają zapędy pedofilskie i kazirodcze, a nie homoseksualne.

kalosz napisał(a):Oj chyba nie.
Skoro tak twierdzisz, najwidoczniej ktoś Cię musiał kiedyś mocno skrzywdzić. I przykro mi, że zrobił to wówczas, pod pretekstem miłości, choć tak naprawdę nie była to żadna miłość.

Cytat:Nie poprostu nie lubie złodzieji, bandytów i tego im podobnego śmiecia.
Miej pretensje do naszego prawa, że bagatelizuje sobie takich przestępców i zamaist im wlepić surową karę od razu kilkunastu lat więzienia, oni najczęściej po kilku miesiącach za dobre sprawowanie wychodzą. Jeśli takiego zabijesz, żadna to będzie dla niego kara. Kara ma na celu poprawienia zachowanai winowajcy, zatem musi być adekwatna do czynu. Jestem osobiście za zaostrzeniem prawa karnego i nie chodzi mi tutaj wcale o wprowadzenia kary śmierci.

kalosz napisał(a):A więc proszę;
Wszędzie znajdą się tzw czarne owce, które splamią czyjeś dobre imię, w tym wypadku Kościoła. To przykre. Jeśli ci ludzie pochwalali mordy, nie są dla mnie żadnymi autorytetami i na moje oko w ogóle nie powinni być duchownymi. Tyle.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
20-12-2006 13:50
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kalosz Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 182
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #170
 
Offca napisał(a):Jeśli matka/ojciec mają orientację heteroseksualną (jeśli są małżeństwem i mają dzieci, mało prawdopodobne jest to, że są homoseksualistami),
Zapędy homo moga powstać w pózniejszym okresie, już po zawarciu małżeństwa. Czasami zdarzają się chyba przypadki gdzie małżeństwa się rozpadają bo jedno z małżonków jest odmiennej orientaci. Zresztą człowiek może ukrywać swoje "upodobania".
Offca napisał(a):Skoro tak twierdzisz, najwidoczniej ktoś Cię musiał kiedyś mocno skrzywdzić
Nikt mnie nie skrzywdził. Ludzie z miłosci mogą robic krzywdę - np. gdy rodzic tak troszczy się o córke, że nie pozwala jej nanic czały czas kontroluje, ogranicza swobode itd az do wyczerpania psychicznego dziecka.
Offca napisał(a):takiego zabijesz, żadna to będzie dla niego kara. Kara ma na celu poprawienia zachowanai winowajcy, zatem musi być adekwatna do czynu.
Kara ma przedewszystkim odstraszyć od popełniania przestępstwa, nauczyć danego sprawce że to złe i dopiero na końcu zresocjalizować. I nie ma być adekwatna do czynu, tylko do sprawcy i społeczeńśtwa.
Offca napisał(a):Jestem osobiście za zaostrzeniem prawa karnego i nie chodzi mi tutaj wcale o wprowadzenia kary śmierci.
Bez tego zaostrzenia nic nie dadzą. Już teraz jest to wystarczającą surowy kodeks.
Offca napisał(a):nie są dla mnie żadnymi autorytetami i na moje oko w ogóle nie powinni być duchownymi
Ale byli i to chyba na najwyższym stanowisku kościelnym - jesli ich nie uznajesz, to nie uznajesz tez wszystkich innych.
21-12-2006 13:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #171
 
Offca napisał(a):Jeśli matka/ojciec mają orientację heteroseksualną (jeśli są małżeństwem i mają dzieci, mało prawdopodobne jest to, że są homoseksualistami), a wykorzystują swoje dzieci, mają zapędy pedofilskie i kazirodcze, a nie homoseksualne.
Nie sposob tutaj przyznac racji kaloszowi, ze jednak te zbiory na siebie zachodza (homoseksualizm i pedofilia). Upodobanie do wieku i plci to wg mnie dwie odrebne rzeczy.

Offca napisał(a):Kara ma na celu poprawienia zachowanai winowajcy, zatem musi być adekwatna do czynu.
Kara ma dwa wymiary: resocjalizacyjny i prewencyjny. Chyba nauczyli Cie o tym na studiach?
21-12-2006 13:47
Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #172
 
kalosz napisał(a):Ludzie z miłosci mogą robic krzywdę - np. gdy rodzic tak troszczy się o córke, że nie pozwala jej nanic czały czas kontroluje, ogranicza swobode itd az do wyczerpania psychicznego dziecka.
To się nazywa toksyczne = niezdrowe, a więc niewłaściwe rodzicielstwo. Polecam lekturę "Toksyczni rodzice".

Cytat:jesli ich nie uznajesz, to nie uznajesz tez wszystkich innych.
Ty i ta Twoja filozofia życiowa... Oczywiście wiesz lepiej ode mnie co uznaję, a co nie i w jakim stopniu :krzywy:

kempes napisał(a):Nie sposob tutaj przyznac racji kaloszowi,
Przykro mi, ale nie gadzam się z tym.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
21-12-2006 20:26
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kalosz Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 182
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #173
 
Offca napisał(a):To się nazywa toksyczne = niezdrowe, a więc niewłaściwe rodzicielstwo.
Nieprzecze i się zgadzam ale to nie znaczy że te osoby robią krzywdę z miłości.
Offca napisał(a):Oczywiście wiesz lepiej ode mnie co uznaję, a co nie i w jakim stopniu
Nie to logiczna konsekwencja. Albo akceptujesz doktrynę i najwyższych przedstawicieli albo nie - chyba tego księża ucza - wszystkie dogmaty, wszystkie przykazania, wszystkie nauki - bez wybierania sobie to uznaje a to nie.
kempes napisał(a):ze jednak te zbiory na siebie zachodza (homoseksualizm i pedofilia). Upodobanie do wieku i plci to wg mnie dwie odrebne rzeczy.
Niby tak, ale gdy ojciec molestuje córkę to napewno pedofilia ale jeśli robi to z synem to już to może być przejaw homoseksualizmu u ojca.
22-12-2006 12:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #174
 
kalosz napisał(a):Nie to logiczna konsekwencja. Albo akceptujesz doktrynę i najwyższych przedstawicieli albo nie - chyba tego księża ucza - wszystkie dogmaty, wszystkie przykazania, wszystkie nauki - bez wybierania sobie to uznaje a to nie.
Akceptuję to co mówią przykazania, a przykazania mówią: NIE ZABIJAJ. A dosłownie: NIE MORDUJ. I w żadnych przykazaniach nie ma przyzwolenia na zabijanie innych ludzi :!:

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
22-12-2006 13:37
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #175
 
Seksualne nawrócenie
Tygodnik "Wprost", Nr 1071 (08 czerwca 2003)

"Wprost" & Polsat: homoseksualizm to uleczalna choroba?

Homoseksualizm jest zaburzeniem emocjonalnym rozwijającym się w dzieciństwie i okresie dojrzewania - mówi "Wprost" prof. Gerard van den Aardweg z Haarlemu w Holandii. - Nie ma ani wrodzonego homoseksualizmu, ani genu homoseksualizmu, na upodobania do własnej płci nie wpływają również hormony. To XIX-wieczne teorie - uważa Lawrence Hatterer, psychiatra z Nowego Jorku.
Chłopiec o skłonnościach homoseksualnych jest - wedle teorii cytowanych wyżej naukowców - zwykle zbyt rozpieszczany przez matkę lub nie doceniany przez ojca. To sprawia, że czuje się niedowartościowany jako mężczyzna i popada w kompleks niższości.

Ciekawa sprawa. Lobby gejowskie jak Tam-tamy ciągle dobijają się o prawo do bycia postrzeganymi jako normalnie funkcjonujący obywatele.
Tymczasem
autor w w/w artykule napisał(a):W Holandii takie uprzedzenia wobec gejów już nie istnieją - homoseksualizm jest powszechnie akceptowany. Mimo to skala zaburzeń neurotycznych wśród gejów wcale się nie zmniejszyła.
Pamiętacie, jak dyskutowaliśmy o leczeniu homoseksualizmu?
ten sam autor w/w artykułu w nim napisał(a):Prof. van den Aardweg, wykładowca uniwersytetów w Europie, Stanach Zjednoczonych i Brazylii, od ponad 30 lat zajmuje się leczeniem homoseksualistów. Twierdzi, że udało mu się zmienić orientację seksualną kilkuset gejów. Terapia trwa kilka lat. Polega ona głównie na autoanalizie i samokontroli. Jej celem jest uzyskanie emocjonalnej dojrzałości do małżeństwa, powodzenie zależy zaś od motywacji danej osoby.

Coby nie byc gołosłownym, wyręczając leniuchów, którzy nie klikna w link:
jw napisał(a):Jednym z pierwszych pacjentów van den Aardwega był 60-letni obecnie Piet, który spotkał profesora w 1971 r. Do dziś odwiedza go, ale już towarzysko, jest bowiem przykładnym mężem i ojcem dziewięciorga dzieci. Tak wspomina siebie sprzed lat: - Lokowałem wówczas swoje uczucia w chłopakach, ale nigdy nie byłem szczęśliwy. Koncentrowałem się wyłącznie na sobie. Ciągle tylko ja, ja i ja. Dopiero po zniknięciu skłonności homoseksualnych tak naprawdę przestałem się skupiać na sobie i zacząłem dostrzegać innych ludzi - mówi Piet.
Mimo to, ciągle też spotyka się głosy, że to nieporozumienie: leczyć coś, co nie jest problemem dla tych, którzy tkwią w tym. Zastanawiam się, czy to obłuda, czy rzeczywiście brak złej woli, nieświadomość?
autor, jw napisał(a):Tymczasem Henk Krol, lider grupy COC - największej gejowskiej organizacji w Holandii - uważa, że leczenie homoseksualistów to nieporozumienie. Jego zdaniem, zarówno on, jak i wszyscy znani mu geje nie potrzebują terapii, gdyż - jak powiada - "nasza opcja seksualna nie stanowi dla nas problemu". Za absurd uważa on stawianie znaku równości między homoseksualizmem a chorobą.
I na koniec mocny akord:
Grzegorz Górny, autor w/w artykułu napisał(a):Cena zniewolenia
Dziesięć lat temu do EHAH trafił młody muzyk Allard Buhre, który z powodu swej orientacji seksualnej cierpiał na depresję. Dziś pracuje on jako street walker i w każdy weekend odwiedza amsterdamskie gay clubs, gdzie przeprowadza 80 rozmów z homoseksualistami, przekonując, że dla ich sposobu życia istnieje alternatywa. Niedawno Allard spotkał 20-letniego Turka Dżemala Yalcinkaya. Chłopak czuł odrazę do swojej homoseksualnej orientacji i trzy razy próbował popełnić samobójstwo. - Myślałem, że znajdę szczęście w środowisku homoseksualistów - mówi Turek. - Ale w większości to były złe doświadczenia. Ci faceci chcieli jedynie uprawiać ze mną seks. Większość ludzi z tej zbiorowości funkcjonuje i czuje w ten sam sposób. Słowo gay znaczy wesoły, szczęśliwy, i oni się zachowują, jakby tacy byli, ale tak naprawdę nie są szczęśliwi.
Pim Fortuyn, zamordowany lider populistycznej partii holenderskiej, w jednym ze swoich ostatnich wywiadów powiedział, że homoseksualizm jest dla niego jak zniewolenie, a jego ceną jest straszliwa samotność. Starsi wiekiem geje narzekają, że w relacjach z partnerami liczy się głównie seks, wobec czego oni - nie mając już młodego i pięknego ciała - nie widzą szans na związek. Wprawdzie seks mogą kupić za pieniądze u nastolatków, ale nie kupią uczucia i przyjaźni. Czy będą w stanie uwierzyć, że homoseksualizm to uleczalna choroba?

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
23-12-2006 01:22
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kalosz Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 182
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #176
 
Offca napisał(a):Akceptuję to co mówią przykazania, a przykazania mówią: NIE ZABIJAJ. A dosłownie: NIE MORDUJ. I w żadnych przykazaniach nie ma przyzwolenia na zabijanie innych ludzi
rzeczytwiście w przykazaniach nie ma

Ks.Marek napisał(a):& Polsat: homoseksualizm to uleczalna choroba?
Polsat promuje leczenie homo ? To chyba nie porozumienie - przeciwrz on jest jak diabli przedstawicielem Zła - Pol - od polska - Sat od szatan

[ Komentarz dodany przez: Offca: Pon 25 Gru, 2006 14:17 ]
Masz diabelnie wielkie poczucie humoru :roll:
25-12-2006 13:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Marciniak Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 16
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #177
 
na temat... Homoseksualiści-tak!, homoseksualizm-nie!

God bless underground!!
29-01-2007 17:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #178
 
Marciniak napisał(a):na temat... Homoseksualiści-tak!, homoseksualizm-nie!

Lot Of Laugh

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
29-01-2007 20:16
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Marciniak Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 16
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #179
 
"Lot Of Laugh" - bardzo dobry kawałek Dylana Oczko masz gust

God bless underground!!
29-01-2007 22:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #180
 
Homo-mitologia
Kapitalny artykuł, zawiera syntezę argumentacji potępiającej lobby homoseksualne. Po prostu bomba Uśmiech

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
10-06-2007 00:38
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów