Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Katolicka nauka n/t homoseksualizmu
Autor Wiadomość
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #46
 
kalosz napisał(a):To była moja forma repliki wykazująca absurdalnosć obydwu pomysłów
Z tą małą różnicą, że fakt w tekście podanym przez ks.Marka jest rzeczywistością, Twój przykład niestety ma się nijak do rzeczywistości, zatem jest bzdurą totalną.

kalosz napisał(a):Taka sama jak to że od anala zwieracze nie trzymają.
Poprzypominaj sobie trochę lekcji biologii, wtedy podyskutujemy na ten temat szerzej.

[ Komentarz dodany przez: Ks.Marek: Sob 11 Lis, 2006 22:20 ]
Offieczko i wszyscy inni merytorycznie ułożeni użytkownicy. Zadbajcie o skierowanie tego wątku na właściwy tor Uśmiech

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
11-11-2006 18:35
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #47
 
Uważam, że temat homoseksualizmu z uwyraźnieniem lobby gejowskich należałoby rozważać w kontekście artykułu Nathansona, który pojawił się w wątku o aborcji. Chodzi mi szczególnie o ten fragment, dotyczący manipulacji medialnym oraz statystycznych.

Natomiast w tym wątku mówmy o homoseksualizmie jako istniejącym zjawisku, który jest przejawem wewnętrznego nieuporządkowania człowieka. Traktujmy homoseksualizm w tym topicu jako takie samo nieuporządkowanie, jak każda inna anomalia dotycząca sfery płciowości.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
11-11-2006 23:24
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ddv Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,873
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #48
 
Sądzę, że najlepszą odpowiedź na poruszane zagadnienia udzielił p. J Pulikowski podczas ostatniego czatu na portalu "Wiara"...
Cytat:[21:47] Nicol@: skąd biorą się homoseksualiści? Czy ma w tym podłoże zachowanie rodziców w domu rodzinnym? Czy może inne czynniki tu mają wpływ?
(...)
[21:52] Jacek_Pulikowski:
(...)Homoseksualizm jest
[21:53] Jacek_Pulikowski: pochodzenia kulturowego związany z brakami w relacjach rodzinnych czasem uwiedzenie. Skreślony z listy chorób ze względów ideologicznych/
http://chat.wiara.pl/index.php?grupa=6&c...8964&katg=

"Chrześcijaństwo w żaden sposób nie sprzeciwia się racjonalnemu myśleniu.
Wręcz przeciwnie - jest dużą pomocą w racjonalnym poznawaniu świata"


Sancte Michael Archangele,
defende nos in praelio,
(...)
11-11-2006 23:33
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #49
 
O przyczynach homoseksualizmu szerzej tutaj:

http://homoseksualizm.chrzescijanin.pl/m...le&artid=5

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
11-11-2006 23:43
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #50
 
ddv napisał(a):Sądzę, że najlepszą odpowiedź na poruszane zagadnienia (...)
Offca napisał(a):O przyczynach homoseksualizmu szerzej tutaj:

To jest niesamowite, słuchajcie, że można ustalić szereg przyczyn przeróżnych nieprawidłowych przebiegów ludzkiego życia: chorób ciała i ducha - a w przypadku homoseksualizmu (choć nie tylko tu) możemy tylko połowicznie stwierdzać przyczyny ewentualnych zaburzeń.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
12-11-2006 00:16
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #51
 
Ciała - owszem, ducha - niekoneicznie. To też gdybanie, w wielu innych dziedzinach schorzenia są lepiej zbadane... Proporcjonalnie do innych zaburzeń niewiele badań nad tym prowadzono.

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
12-11-2006 00:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ddv Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,873
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #52
 
Od dawna znana "sprawa" - choroba będąca wynikiem nieodpowiedzniego podejścia do spraw duchowości bądźmoralności odbuja się na sprawach czysto "cielesnych" ... Smutny
Podobny "wątek" - można by napisać np. o zagrożeniach ze strony antykoncepcji ...
Złamanie zasad moralnych powoli, prawie niedostrzegalnie powoduje zmiany zarówno w psychice jak i fizjologii człowieka Smutny

"Chrześcijaństwo w żaden sposób nie sprzeciwia się racjonalnemu myśleniu.
Wręcz przeciwnie - jest dużą pomocą w racjonalnym poznawaniu świata"


Sancte Michael Archangele,
defende nos in praelio,
(...)
12-11-2006 00:31
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kalosz Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 182
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #53
 
Offca napisał(a):fakt w tekście podanym przez ks.Marka jest rzeczywistością
To że ktoś cytuje wypowiedż kogoś innego która jest kompletną bzdurą nie znaczy ze staje sie ona prawdą
Offca napisał(a):Poprzypominaj sobie trochę lekcji biologii, wtedy podyskutujemy na ten temat szerzej
Nigdzie w bioogii nie pamietam żeby było coś na temat nie trzymania zwieracza pod wpływem seksu analnego.
12-11-2006 16:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ddv Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,873
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #54
 
Jeżeli czegośtam nie uczą cie na lekcji biologii to wcale nie znaczy, że dana rzecz nie istnieje - nie poodaje się do publiczej wiadomości różnych rzeczy- bardzo często z "przyczyn politycznych".
Po prostu - któreśtam frakcji bardziej zależy na propagowaniu niesłusznego zdania i ukrywaniu prawdy - po to by próbować prawdę wypaczyć - choćby przez zwykłe niedomówienie ..

"Chrześcijaństwo w żaden sposób nie sprzeciwia się racjonalnemu myśleniu.
Wręcz przeciwnie - jest dużą pomocą w racjonalnym poznawaniu świata"


Sancte Michael Archangele,
defende nos in praelio,
(...)
12-11-2006 16:36
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #55
 
kalosz napisał(a):
Offca napisał(a):fakt w tekście podanym przez ks.Marka jest rzeczywistością

1. To że ktoś cytuje wypowiedż kogoś innego która jest kompletną bzdurą nie znaczy ze staje sie ona prawdą
Offca napisał(a):Poprzypominaj sobie trochę lekcji biologii, wtedy podyskutujemy na ten temat szerzej

2. Nigdzie w biologii nie pamietam żeby było coś na temat nie trzymania zwieracza pod wpływem seksu analnego.

1. Udowodnij, że to jest bzdurą. Ja opieram się na argumentach środowisk medycznych. A ty do jakich się odwołasz?
2. To już Twoja sprawa. Trzeba było albo uważać na lekcjach, albo dopytać. Kto pyta nie błądzi a i także daje postawę zbudowania dla nauczyciela.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
12-11-2006 18:20
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kalosz Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 182
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #56
 
Ks.Marek napisał(a):Ja opieram się na argumentach środowisk medycznych
Na jakich środowiskach ? Przejrzałem twoje posty i nie ma tam nigdzie żadnego lekarza. Księża, zakonnicy to i owszem, anonimowe wypowiedzi też, ale przwdziwych lekarzy nie ujrzałem.

Ks.Marek napisał(a):To już Twoja sprawa. Trzeba było albo uważać na lekcjach, albo dopytać. Kto pyta nie błądzi a i także daje postawę zbudowania dla nauczyciela.
ddv napisał(a):Jeżeli czegośtam nie uczą cie na lekcji biologii to wcale nie znaczy, że dana rzecz nie istnieje - nie poodaje się do publiczej wiadomości różnych rzeczy- bardzo często z "przyczyn politycznych".
Nie wiem do jakich szkół chodziliście ale ja jak bym się dowiedział, że mojemu dziecku w szkole nauczycielka na lekcji powiedziała, ze od seksu anlanego puszczają zwieracze to bym albo porozmowiał z nauczycielką albo od razu zabrał dziecko z tej szkoły zawiadamiająć kuratorium. I zrobiłbym to nie zaleznie od polityki czy religii.

Ciekawe dlaczego pod pojęciem homesksulaizmu odrazu pisze się gej, a nikt nie mówi o lesbijakch ?
13-11-2006 12:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #57
 
kalosz napisał(a):Ciekawe dlaczego pod pojęciem homesksulaizmu odrazu pisze się gej, a nikt nie mówi o lesbijakch ?
Bo lesbijki nie mają problemów ze zwieraczami.
kalosz napisał(a):Nie wiem do jakich szkół chodziliście ale ja jak bym się dowiedział, że mojemu dziecku w szkole nauczycielka na lekcji powiedziała, ze od seksu anlanego puszczają zwieracze to bym albo porozmowiał z nauczycielką albo od razu zabrał dziecko z tej szkoły zawiadamiająć kuratorium. I zrobiłbym to nie zaleznie od polityki czy religii.
Ale o zwieraczach miałeś na pewno. Więc powinieneś wiedzieć na czym polega ich działanie i co takie działanie może zaburzyć. O orgazmie czy stosunku seksualnym też Cię na biologii zapewne nie uczyli, a nie trudno zgadnąć, że masz o nich wiedzę.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
13-11-2006 12:31
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ddv Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,873
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #58
 
kalosz napisał(a):Nie wiem do jakich szkół chodziliście ale ja jak bym się dowiedział, że mojemu dziecku w szkole nauczycielka na lekcji powiedziała, ze od seksu anlanego puszczają zwieracze to bym albo porozmowiał z nauczycielką albo od razu zabrał dziecko z tej szkoły zawiadamiająć kuratorium.
Mi to coś pachnie dość wybiórczym podejściem do "wiedzy" ...

"Chrześcijaństwo w żaden sposób nie sprzeciwia się racjonalnemu myśleniu.
Wręcz przeciwnie - jest dużą pomocą w racjonalnym poznawaniu świata"


Sancte Michael Archangele,
defende nos in praelio,
(...)
13-11-2006 16:24
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #59
 
A ja się zastanawiam nad oportunizmem kalosza. A może to nie oportunizm, tylko... :-k
hmmm... no właśnie, co :wink:

[ Komentarz dodany przez: Offca: Pon 13 Lis, 2006 17:00 ]
Maybe ignorancja 8)

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
13-11-2006 17:55
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kalosz Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 182
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #60
 
Offca napisał(a):Bo lesbijki nie mają problemów ze zwieraczami.
Czyli homoseksualizm sprowadzasz do problemów ze zwieraczami ?
Offca napisał(a):Ale o zwieraczach miałeś na pewno. Więc powinieneś wiedzieć na czym polega ich działanie i co takie działanie może zaburzyć. O orgazmie czy stosunku seksualnym też Cię na biologii zapewne nie uczyli, a nie trudno zgadnąć, że masz o nich wiedzę.
O zwieraczach było, o stosunku też było, nie pamiętam żeby coś było o orgazmach. ale nie pamiętam aby mówili o seksie analnym
ddv napisał(a):Mi to coś pachnie dość wybiórczym podejściem do "wiedzy" ...
tzn. ?
14-11-2006 12:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów