Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Katolicka nauka n/t homoseksualizmu
Autor Wiadomość
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #91
 
kalosz napisał(a):nie, tylko zdrowe podejście do życie, w tym i do problemu homoseksualizmu
Zaiste nie wiem po czym wnosisz, że to jest zdrowe podejście do problemu homoseksualizmu - oczywiście to, które ty prezentujesz. Wydaje mi się, iż nie potrafisz nawet podać merytorycznych racji za uznaniem homoseksualizmu jako normy.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
21-11-2006 16:01
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kalosz Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 182
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #92
 
Ks.Marek napisał(a):Zaiste nie wiem po czym wnosisz, że to jest zdrowe podejście do problemu homoseksualizmu - oczywiście to, które ty prezentujesz.
napisaem w tym, a wiec odnosze je do wszystkiego, w tym i do homoseksualizmu
Ks.Marek napisał(a):Wydaje mi się, iż nie potrafisz nawet podać merytorycznych racji za uznaniem homoseksualizmu jako normy.
A jak zdefinujesz normę ?
Normę spoeczną, obyczajową ?
Czy jesli w kraju powiedzy będzie wsród mężczyzn 30% homoseksualizm to to bedzie norma ?
Nie wiem czy seksualizm jest normą, natomiast wiem, że jest i chcąc nie chcą trzeba go w jakiś sposób zaakceptować - bo wszystkich homo się wybić dajmy na to nie da.
Więc ja mówie jak są to są, wkońcu to też ludzie jak wszyscy inni. nie będe ich za to krytykował ani zwalczał, ani gloryfikował.
21-11-2006 18:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
mak Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 234
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #93
 
Dyskusje na ten temat mnożą się jak króliki- rozsławiając dotkniętych przez ten problem, a nawet propagując homoseksualizm. To nie jest coś co niszczy ciało ,ale ducha i dotyka często zupełnie bezbronnych .Homoseksualistą najczęsciej bywa ten kto w młodości a nawet dzieciństwie ma kontakt z innym ,dotkniętym tym problemem człowiekiem. Pewne zaburzenia hormonalne również czasami doprowadzają do takich historii, ale jest to choroba i można naprawdę to leczyć Oczywiście bywają jakieś próby i u innych wypływających z rozspasania żądzy nowych doznań, ale to u nich jest sprawą przejściową i bez dyskusji ich własnym grzechem.
Pomimo tych różnych pryczyn nigdy homoseksualiści nie powinni mieć jakiś specjalnych praw i przywilejów- Jeśli mam nadciśnienie nie zostanę lotnikiem, lub kosmonautą-nie jestem w stanie pilotować samolotu. Niewidomi nie usiądą za kierownicą taksówki i nie zdobędą prawa jazdy- muszą się pogodzić.Homoseksualiści domagają się takich sam praw jak inni-czują się pokrzywdzeni bo ktoś nie pozwala założyć im rodziny ,wychowywać dzieci. Chcą publicznie okazywać swoje uczucia- co jednocześnie przecież dociera do maluczkich. Uważają że te uczucia to uczucia wyższe- czy tak jest? Nie sądze żaden homoseksualista jako człowiek nie skazał by swoją miłość na wieczne potępienie- wolałby się takiej miłości wyrzec-Jeśli tego nie robi to oznacza, ze daleko mu do tych wyższych uczuć.Zauroczenie ciałem i cielesnością przysłania mu wszystko.
21-11-2006 19:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #94
 
kalosz napisał(a):A jak zdefinujesz normę ?
Normę spoeczną, obyczajową ?
Czy jesli w kraju powiedzy będzie wsród mężczyzn 30% homoseksualizm to to bedzie norma ?
Nie wiem czy seksualizm jest normą, natomiast wiem, że jest i chcąc nie chcą trzeba go w jakiś sposób zaakceptować - bo wszystkich homo się wybić dajmy na to nie da.
Więc ja mówie jak są to są, wkońcu to też ludzie jak wszyscy inni. nie będe ich za to krytykował ani zwalczał, ani gloryfikował.
Albo na prawdę nie wiesz, o co chodzi, albo próbujesz się bronić.
Nie potrafisz w żaden sposób udowodnić racji przemawiających za tym, by problem homoseksualizmu omijać w dyskusjach, przyjmować jako normalny stan rzeczy. Jak to, że na przykład jest w świecie grypa, czy bezrobocie.
Poza tym, jeśli jesteś nijaki, to bardzo źle - uczono mnie, by takich ludzi omijac szerokim łukiem - którzy ani gorący są ani zimni. Ich najłatwiej kupić na swoją strone.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
21-11-2006 22:02
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #95
 
Cytat:14 grudnia 1973 roku homoseksualiści byli chorymi psychicznie zboczeńcami seksualnymi.
15 grudnia 1973 roku homoseksualiści nie byli już chorymi psychicznie zboczeńcami

Przemiana ta nie była wynikiem masowej terapii, lecz głosowania członków zarządu American Psychiatric Association (Amerykańskiego Towarzystwa Psychiatrycznego). Oświadczyli oni, że homoseksualizm jest „zaburzeniem orientacji seksualnej” nie wymagającym leczenia, o ile dana jednostka nie życzy sobie tego.
Zmiana ta jest sygnałem nowego nastawienia wobec akceptowania odmiennych stylów życia. Heteroseksualizm jest normą statystyczną; do tej kategorii należy większość ludzi. Czy jednak wynika z tego, że jest on „normalny” w sensie psychologicznym czy osobistym, lub też, że homoseksualizm jest „anormalny”? Doniosłe znaczenie większej tolerancji w naszych poglądach na homoseksualizm polega na tym, że tolerancja taka pozwala wszystkim ludziom na większą swobodę autoekspresji i życia ukierunkowanego ku celom wyznaczonym zgodnie z preferencjami osobistymi, a nie jedynie podyktowanymi przez konwencję społeczną czy obawę wykrycia. Nie oznacza to, że „całe piekło wyrwie się na wolność” i każdy stanie się homoseksualistą, lecz że ci, którzy nimi są lub wolą być, nie muszą robić tego w wyniku buntu, urazu czy też odrzucenia wartości rodzicielskich i społecznych, lecz dlatego, że z różnych powodów natury osobistej uważają oni towarzystwo osób tej samej płci za bardziej pożądane niż osób płci przeciwnej.
Tekst pochodzi z ksiazki P.G.Zimbardo - Psychologia i Zycie (PWN, 2002).

No i generalnie tyle. Homoseksualisci sa, bo sa i juz, nie ma rady. Niech sobie zyja i nie domagaja sie przywilejow z racji ich odmiennej orientacji, a wszystko bedzie w miare ok.
22-11-2006 15:06
Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #96
 
kempes napisał(a):Niech sobie zyja i nie domagaja sie przywilejow z racji ich odmiennej orientacji, a wszystko bedzie w miare ok.
Np proszę, postawa godna powinszowania

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
22-11-2006 16:20
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #97
 
Zastanawia mnie czemu np. zoofile, czy nekrofile nie robią parad. Albo biseksualiści.

[ Komentarz dodany przez: Ks.Marek: Sro 22 Lis, 2006 16:24 ]
Wątek jest o homoseksualizmie. Załóż Offieczko stosowny temacik, tak zastanowimy się wspólnie nad twoim zapytaniem :mrgreen:

[ Dodano: Sro 22 Lis, 2006 16:31 ]
Ależ ojcze, jak najbardziej odnoszę to do homoseksualizmu a propos parad równości homoseksualistów :hm: . I dziwię się, czemu ta mniejszość paraduje tak zaciekle, a inne siedzą cicho i nie w głowie im parady. Żyją sobie z własną orientacją czy preferencjami seksualnymi i jakoś nie potrzebują rozgłosu czy walk o przywileje.
Może za mało to wcześniej sprecyzowałam Oczko

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
22-11-2006 16:31
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
mak Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 234
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #98
 
Nic dodać nic ująć
22-11-2006 17:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kalosz Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 182
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #99
 
Ks.Marek napisał(a):Nie potrafisz w żaden sposób udowodnić racji przemawiających za tym, by problem homoseksualizmu omijać w dyskusjach, przyjmować jako normalny stan rzeczy. Jak to, że na przykład jest w świecie grypa, czy bezrobocie.
Nie nie potrafie, ale tego nie robie, bo nie uważam, że o homoseksualizmie nie nalezy mówić, o grypie i bezrobociu mimo iż są "normalne" mówi się ciągle.
Ks.Marek napisał(a):Poza tym, jeśli jesteś nijaki, to bardzo źle - uczono mnie, by takich ludzi omijac szerokim łukiem - którzy ani gorący są ani zimni. Ich najłatwiej
No cóż, mnie uczono aby radykałów też omijać, bo mają klapki na oczach i nic nie wiedzą poza swoim korytem, niepotrafią myśleć samodzielnie i powtarzają zasłyszane slogany, najcześciej wyuczone na pamięć
Offca napisał(a):Zastanawia mnie czemu np. zoofile, czy nekrofile nie robią parad
Bo to by było "za dużo" dla społeczeństwa.
Offca napisał(a):Albo biseksualiści
Ci się pewnie czają pomiedzy homo.
23-11-2006 14:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #100
 
kalosz napisał(a):Bo to by było "za dużo" dla społeczeństwa.
Nie sądzę. Marne usprawiedliwienie.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
23-11-2006 21:37
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kazimierz Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 21
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #101
 
Ja uważam, że homoseksualiści są jacy są i nie ma powodu z tego tematu robić żadnego problemu. Ja sie tylko zastanawiam po co oni tak halasują i szerzą swoją propagandę. Moim zdaniem powinni zrozumieć , że są odmienni od normalnych ludzi pod wzgledem seksualności i nie robić z tego powodu problemów. Powinni zrozumieć, że nie są z natury rzeczy zdolni do zakładania normalnych rodzin i nie powinni sie tego domagać. Ja sie obawiam, że niektórzy chca to wykorzystać do przeciągania na stronę homoseksualistów normalnych młodych ludzi i nie powinni tego roboć bo to jest sianie zła .

NIE BOJCIE SIE BYC SWIETYMI JP II
23-11-2006 23:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #102
 
Offca napisał(a):
kalosz napisał(a):Bo to by było "za dużo" dla społeczeństwa.
Nie sądzę. Marne usprawiedliwienie.
Mysle, ze jednak dobre; nekrofilia, itp. to sprawy znacznie wiekszego kalibru niz homoseksualizm.
Poza tym demonstracje i parady maja jakis cel. Czego mogliby chciec nekrofile? Malzenstw, adopcji dzieci, tolerancji ze strony spoleczenstwa, zeby mogli pokazywac sie publicznie ze swoim "partnerem"? Poza tym spłyciłaś takim porownaniem homoseksualizm do samego seksu (bo w zoo/nekrofilii o to tylko chodzi), a moze jednak pary homo laczy cos wiecej?
24-11-2006 10:57
Odpowiedz cytując ten post
kalosz Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 182
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #103
 
Offca napisał(a):Marne usprawiedliwienie.
Nie, wręcz przeciwnie, jak idzie dwóch homo - to powiesz homo i tyle a co byś powiedziałą na parade pedofilów gdzie dorośli idą z dziećmi, albo nekrofilków - gdzie ciągną trupy za soba lub na sobie ? Nie było by to " za dużo " dla ciebie ?
kazimierz napisał(a):zastanawiam po co oni tak halasują i szerzą swoją propagandę
Moze sami dla siebie potrzebują akceptaci ? Może chca zmienić Polską mentalność ? A może mają taką nature krzykaczy ? Jak dla mnie takie marsze są bez sensu, tak samo jak i marsze LPR tzw "normalności".
kempes napisał(a):Czego mogliby chciec nekrofile? Malzenstw
Dobre
24-11-2006 11:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #104
 
kalosz napisał(a):Nie było by to " za dużo " dla ciebie ?
Wiesz, w obecnych czasach już NIC mnie nie zdziwi. Poza tym nekrofile też ludzie. Czemu mielby nie paradować? Zabronisz im? Mają "przecież" prawo. Podobnie jak każdy inny człowiek. Więc czemu by nie? Ale tego nie robią, bo nie widzą najwidoczniej potrzeby. A może mają więcej oleju w głowach? :-
Homoseksualiści wręcz odwrotnie. Paradują. Jak w czasie brazylijskiego karnawału. Domagają się czegoś, co jest wbrew ich naturze: małżeństw, adopcji dzieci... Szacunek, tolerancja? Czemu nie. Do człowieka i owszem. Ale nie do jego poważnego życiowego nieuporządkowania.
Czemu nie paradują niepełnosprawni tak zeszmaceni przez społeczeństwo w tym kraju??? Społeczeństwo okazuje im dużo mniej szacunku i tolerancji niż homoseksualistom. A czasem odnosi się dziwne wrażenie, że to homo są najbardziej piętnowaną i poszkodowaną grupą społeczną. Bo tak się zachowują. Ale to g**no prawda, za przeproszeniem.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
24-11-2006 12:45
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kalosz Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 182
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #105
 
Offca napisał(a):Czemu nie paradują niepełnosprawni tak zeszmaceni przez społeczeństwo w tym kraju??? Społeczeństwo okazuje im dużo mniej szacunku i tolerancji niż homoseksualistom
Niechciał bym zabrzmieć dość dziwnie, ale niepełnosprawnym chyba raczej trudno było by paradować.
Offca napisał(a):Wiesz, w obecnych czasach już NIC mnie nie zdziwi
to mnie też nie dziwi, ale byłaby to lekka przesada. A pedofil też ma prawa ? Już trudno powiedzieć co gorsze nekrofil czy pedofil.
Offca napisał(a):Ale tego nie robią, bo nie widzą najwidoczniej potrzeby. A może mają więcej oleju w głowach
Nie mają więcej olej w głowie. Tylko tego społeczeństwo by już nie zdierżyło. Nikt by im nie pozwolił na coś takiego. Zobacz jakie robią problemy przy paradach gejów. to nie olej w głowie ale strach
24-11-2006 17:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów