Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
"Kościelne Igraszki"
Autor Wiadomość
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #1
"Kościelne Igraszki"
Mimo, iż mam tylko niespełna 30 lat, to pamietam, jak wiele fajnych rzeczy było obecnych w religijności mieszkańców mej wiejskiej wspólnoty eklezjalnej Duży uśmiech Nie mało było tych, o których pisze Pan Cejrowski:
Cytat:Do dziś pamiętam kolegę, który nas co roku kasował, bo miał wujka zakonnika i ten dostarczał mu największe gromnice, jakie świat widział — metr wysokości i grube jak męskie ramię. To był bolesny szpikulec wbity w nasze ambitne serca — kilka kilogramów żółciutkiego wosku i porządny pleciony knot, kontra skromniutkie świeczki ze zwykłej bladej parafiny. Gasły przy byle zefirku, a kiedy padał deszcz albo mokry śnieg, nie mieliśmy najmniejszych szans. Ale za to nam kapało po rękach (prawdziwy wosk nie kapie) i potem się mogliśmy przechwalać, kto więcej bólu wytrzymał dla Bozi. Zdejmowaliśmy z rąk parafinowe „skórki” i oglądaliśmy pod światło swoje linie papilarne. Czy którakolwiek z dzisiejszych gier komputerowych gwarantuje podobne atrakcje?http://www.mateusz.pl/wdrodze/nr396/02-wdr.htm

Dziś wiele odeszło pewnie bezpowrotnie. Wydorośleliśmy. A przeciez Kaboth Jahwe`h jest dla dzieci...

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
24-10-2006 21:29
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
mak Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 234
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #2
 
Kapiąca świeca- to nic Zastanawiam się co pomyśleli sobie znajomi(w tym ks. proboszcz z mojej parafi)i gdy w dniu Wszystkich Świętych pojawiłam się w kościele w samej bluzecce i spódniczce osłaniając się przed deszczem tylko parasolką. Chciałam w spokoju odmówić różaniec i wziąć udział we mszy św. Co gorsza nie mam 20 lat -tylko 2,5 razy więcej.Muszę jednak przyznać że wszyscy zachowali się ze stoickim spokojem i nie wypytywał dlaczego tak wyglądałam.Tylko dzieci ciekawie mi się przyglądały-Nie był to czyn jakiś heroiczny tylko ktoś schował mi kurtkę - a ja z uporem maniaka i tak wyszłam-protestowałam przeciw postępkom mojego syna. Dziękuję Bogu że nie dostałam zapalenia płuc -2godziny w temperaturze koło zera. Boże wybacz mi moją zapalczywość! Tak tylko się zastanawiam ile osób weźmie mnie za kompletnego pomyleńca! Bóg też chyba też nie bardzo chyba jest zadowolony z tej mojej demonstracji.Chyba nadal jestem dzieckiem.
03-11-2006 19:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #3
 
mak napisał(a):Chyba nadal jestem dzieckiem.
Dopóki nie staniecie się jako te dzieci... mówi Pan Jezus. A co ludzie pomyślą jest tak samo ważne, jak zeszłoroczny śnieg :wink:

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
03-11-2006 20:54
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ajfen Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 284
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #4
 
Jeśli mowa o dzieciństwie w naszej wierze, to bardzo mi się podobają wiersze ks. Jana Twardowskiego. One są i dziecinnie proste i dziecinnie trudne. Najlepszy wniosek, jaki z nich wysnułem, to taki, że trzeba być jak dziecko. Tak jak ono, prosto wierzyć, śmiać się i cieszyć z najmniejszych nawet rzeczy. Kochać jak dziecko i płakać jak dziecko. Być szczerym aż do bólu, tak jak dziecko. Tylko niestety to takie trudne dla nas, którzy chcemy być dorośli i poważni. Dlatego za wzór stawiam sobie św. Franciszka z Asyżu, bo on był jak dziecko. Uśmiech

Przez u?miech do Boga :-):-):-) <><
04-11-2006 14:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów