Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Szok! Niektórym się w głowach przewraca!
Autor Wiadomość
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #1
Szok! Niektórym się w głowach przewraca!
Po prostu to, co się dzieje w niektórych kościołach na Zachodzie mrozi krew w żyłach... Dla mnie to jedno wielkie świętokradztwo i klub rozrywki, a nie msza święta! Jaskinia zbójców! Boże broń, by do nas coś takiego nie przyszło...

http://www.prawy.net/?dz=felietony&id=14502&subdz=120
http://www.bibula.com/new/display.php?textid=00393

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
25-10-2006 17:38
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #2
 
rzeczywiście zaskoczenie #-o

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
25-10-2006 20:05
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #3
 
ostrzegałem, że tak będzie, ale jak zwykle: nikt mnie nie słuchał [-(

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
26-10-2006 00:06
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ela Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 705
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #4
 
Offca napisał(a):Boże broń, by do nas coś takiego nie przyszło...

a jakie sa Twoje przewidywania? Ja mysle, ze z czasem to i w Polsce bedzie mozna pojsc na taka Msze.

Prosimy Ci?, Panie Bo?e, niech w niebie wspiera nas modlitwa twojej m?czennicy Pauliny, aby zawsze wspomaga?o nas or?downictwo tej, któr? na ziemi otaczamy wielk? czci?. Amen.
26-10-2006 05:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #5
 
Bez przesady....z całego KK na świecie, młodzież wszechpolska i LPR wyłuskała z kilku ostatnich lat raptem kilka przypadków "świętokradztwa" i bije na alarm...."obrońcy Kościoła|, lepiej wiedzą co jest właściwe...biskupi błądzą, papież się myli - ich lider pouczał Jana Pawła II o niewłaściwości zorganizowania spotkania modlitewnego wyznawców różnych religii w Asyżu,
Fakt, że przykleili się ze swoją reklamą wyborczą LPR do II części filmu o JPII, uznają za naturalny i właściwy.....faryzeusze mogą pozazdrościć Duży uśmiech
26-10-2006 08:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #6
 
M. Ink. * napisał(a):ostrzegałem, że tak będzie, ale jak zwykle: nikt mnie nie słuchał [-(
Ciekawe kiedy ostrzegałeś. Nie przypominam sobie.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
26-10-2006 09:17
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #7
Re: Szok! Niektórym się w głowach przewraca!
Offca napisał(a):Po prostu to, co się dzieje w niektórych kościołach na Zachodzie mrozi krew w żyłach... Dla mnie to jedno wielkie świętokradztwo i klub rozrywki, a nie msza święta! Jaskinia zbójców! Boże broń, by do nas coś takiego nie przyszło...

http://www.prawy.net/?dz=felietony&id=14502&subdz=120
http://www.bibula.com/new/display.php?textid=00393
Co chcesz, frekwencja w kościołach im spada to się najgłupszych pomysłów czepiają, aby do kościoła zachęcić...
Pamiętasz taki film "Sisters Act"? Tem też na mszę przychodziły 3 osoby, i dopiero jak Whoopie Goldberg w przebraniu zakonnicy zaczęła robic te swoje rockowe śpiewy podczas mszy to się cała młodzież z dzielnicy do kościoła zleciała i ławki były pełne.

Ale jakieś granice muszą być - "msza techno"? Brrrrr.... Czekamy na msze hiphopowe i heavymetalowe Duży uśmiech

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
26-10-2006 13:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #8
 
DARTH_HELMUTH napisał(a):Co chcesz, frekwencja w kościołach im spada to się najgłupszych pomysłów czepiają, aby do kościoła zachęcić...
Niestety :!:

DARTH_HELMUTH napisał(a):Czekamy na msze hiphopowe i heavymetalowe
Tu Cię zaskoczę, gdyż takowe już się odbyły :zmieszany:


W ogóle zastanawia mnie fakt, dlaczego wg ludzi msza jest nudna. To jakieś chore podejście. Wprawdzie ogólny schemat mszy świętej jest taki sam, ale za każdym razem inne Słowo Boże, inna forma liturgiczna... Ludzie nudzą się na mszy bo jej kompletnie nie rozumieją, ani nie uwzględniają jej wielkiego sensu! Na mszy bywam prawie codziennie i jakoś nigdy nie czuję się na niej znudzona. Ludzie nie rozumieją jak wielkim darem jest Komunia. Ktoś kiedyś powiedział, że gdyby człowiek zobaczył jak całe niebo uczestniczy w Eucharystii, kościoły byłyby pełne. Ale nie ma tak łatwo Uśmiech

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
26-10-2006 15:08
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #9
 
Offca napisał(a):
M. Ink. * napisał(a):ostrzegałem, że tak będzie, ale jak zwykle: nikt mnie nie słuchał
Ciekawe kiedy ostrzegałeś. Nie przypominam sobie.
całe życie o tym przypominam :- a już szczególnie w temacie o kwasie [-(

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
26-10-2006 17:44
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #10
 
Ale zobacz, jeden z artów zarzuca taki stan rzeczy Soborowi Watykańskiemu II. Rozluźnienie obyczajów tradycji u duchowieństwa niektórych kościołów?

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
26-10-2006 17:57
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #11
 
Offca napisał(a):Ale zobacz, jeden z artów zarzuca taki stan rzeczy Soborowi Watykańskiemu II. Rozluźnienie obyczajów tradycji u duchowieństwa niektórych kościołów?
to nie jest wina Vaticanum II, jeno błędnej interpretacji + "współczesnej" filozofii ... [vide B. Russell, J.P. Sartre + tendencje relatywistyczne; nie wspominając już o pozostałościach po Feuerbachu i marksizmie Oczko]; ponadto my nie musimy wierzyć we wszystkie kłamstwa jakie nam [katolikom] próbuje się niekiedy tu i tam wcisnąć [czyt. przemycić]

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
26-10-2006 18:03
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #12
 
Mi się wydaje, że niektóre kościoły chcą po prostu iść z jakąś modą, albo zbyt dosłownie "dopasować" się do współczesnych czasów. To może prowadzić niestety w złym kierunku i mieć złe skutki.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
26-10-2006 18:09
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #13
 
DARTH_HELMUTH napisał(a):Czekamy na msze hiphopowe i heavymetalowe
Offca napisał(a):Tu Cię zaskoczę, gdyż takowe już się odbyły
Pamieta, jak mi ktoś mówił, że gdzieś w latach 90-tych jakiś ksiądz na konsekrację puszczał Jean`a Micheala Jarre`a - Oxygene bodajże. Offiieczko znasz coś na temat tego wydarzenia?
Offca napisał(a):W ogóle zastanawia mnie fakt, dlaczego wg ludzi msza jest nudna.
Dlatego, że ludzie nie rozumieją mszy świętej. Dla nich to tylko szereg gestów i słów + cała otoczka czasowo-przestrzenna.
M. Ink. * napisał(a):to nie jest wina Vaticanum II, jeno błędnej interpretacji + "współczesnej" filozofii ... [vide B. Russell, J.P. Sartre + tendencje relatywistyczne; nie wspominając już o pozostałościach po Feuerbachu i marksizmie Oczko ]; ponadto my nie musimy wierzyć we wszystkie kłamstwa jakie nam [katolikom] próbuje się niekiedy tu i tam wcisnąć [czyt. przemycić]
Ink`y, ale o ile pamiętam, to ci panowie, których wymieniasz byli ateistami. Więc nie bardzo rozumiem to zestawienie: Oni+Vaticanum II. Co do kłamst: święta prawda. Ale by ten postulat zrealizować, trzeba wiedzieć co jest co.
Offca napisał(a):Mi się wydaje, że niektóre kościoły chcą po prostu iść z jakąś modą, albo zbyt dosłownie "dopasować" się do współczesnych czasów. To może prowadzić niestety w złym kierunku i mieć złe skutki.
No właśnie. Ciekawe, ile z tych fotek rzeczywiście ściśle wiąże się z katolicyzmem. Życie uczy, iż zbyt częste pochopne wnioskowanie może przywodzic o problem na skale co najmniej krajową.

Ludzie mają za dobrze dziś. I ten dobrobyt im w głowach poprzewracał. Ile razxy, na tym forum również, wielu miało do mnie osobiste pretensje, że im nie wytłumaczyłem tego czy owego. Pytam: dlaczego mam każdemu na tacy podawac odpowiedzi? Przeciez to nie nalezy do kompetencjio kapłana, czy nawet w ogóle nauczyciela, podawać wiedzę na talerzu. Nauczyciel ma być przewodnikiem, a nie kelnerem.

Uczmy się korzystać z dobrodziejst cywilizacji. Tu można sobie pogłebić znajomośc Mszy Świetej

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
26-10-2006 20:02
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #14
 
Offca napisał(a):Mi się wydaje, że niektóre kościoły chcą po prostu iść z jakąś modą, albo zbyt dosłownie "dopasować" się do współczesnych czasów. To może prowadzić niestety w złym kierunku i mieć złe skutki.
zapominamy, że "nie jesteśmy z tego świata"? :-k

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
26-10-2006 20:03
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #15
 
M. Ink. * napisał(a):zapominamy, że "nie jesteśmy z tego świata"? :-k
Ja nie zapominam :mrgreen:

Ks.Marek napisał(a):Offiieczko znasz coś na temat tego wydarzenia?
Niestety nie, gdyż pierwszy raz o tym słyszę... Zresztą w latach 90-tych byłam małą gówniarą i raczej tego typu sprawy były mi obce Oczko
Ale tak sobie teraz myślę, że puszczanie w czasie mszy Jean'a Michel'a to jeszcze nie jest takie straszne przegięcie jak robienie dyskoteki techno w czasie konsekracji... :|

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
26-10-2006 20:07
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów