Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Szok! Niektórym się w głowach przewraca!
Autor Wiadomość
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #31
 
Offca napisał(a):Są to jakieś przegięcia?

Według mnie, owszem. Ale nie wiem co na to przepisy liturgiczne. Popatrzmy:
Cytat: Udostępnianie kościołów na wszelkiego typu koncerty wywołuje sprzeciw i niezadowolenie wielu wiernych, zaś bezwzględna odmowa ich udostępniania byłaby źle przyjęta przez organizatorów, muzyków i śpiewaków.

Cytat:Istota i przeznaczenie kościołów

5. Zgodnie z tradycją, którą ukazuje ryt poświęcenia kościoła i ołtarza, świątynie są przede wszystkim miejscem, w którym gromadzi się lud Boży. Lud Boży, "zgromadzony w jedności Ojca, Syna i Ducha Świętego, jest Kościołem, świątynią Boga zbudowaną z żywych kamieni, gdzie w duchu i prawdzie wielbi się Ojca. Już w najdawniejszych czasach pojęciem kościół został objęty również budynek, w którym wspólnota chrześcijańska gromadziła się, by słuchać słowa Bożego, razem się modlić, przyjmować sakramenty, sprawować Eucharystię" i wielbić ją tam jako trwający nieustannie sakrament 1.
Cytat: Tak więc kościołów nie można uważać za zwyczajne miejsce "publiczne", mogące służyć wszelkiego rodzaju zgromadzeniom. Są to miejsca święte, przeznaczone wyłącznie i na stałe, od momentu ich konsekracji lub poświęcenia, do sprawowania kultu Bożego.
Świątynie są widzialnym znakiem Kościoła pielgrzymującego na ziemi i zapowiedzią niebieskiego Jeruzalem; miejscami, w których już teraz, na tym świecie, urzeczywistnia się tajemnica komunii pomiędzy Bogiem i ludźmi. Zarówno w miastach, jak i na wsiach, kościół jest uważany także dzisiaj jako dom Boży, czyli znak Jego zamieszkania wśród ludzi. Pozostaje on miejscem świętym również wtedy, gdy nie odbywają się w nim obrzędy liturgiczne.

Sami poczytajcie: http://www.kkbids.episkopat.pl/anamnesis/14/12.htm

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
28-10-2006 23:09
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #32
 
Czyli pozostaje kwstia czy taki koncert może być przejawem kultu Bożego Uśmiech

Ja byłam na koncercie Golgoty Świętkokszyskiej w kosciele u nas, byłam oczarowana, to było naprawdę bardzo Boże doświadczenie Uśmiech

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
29-10-2006 15:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kazimierz Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 21
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #33
 
Czli sprawa JASNA :!: Przynajmniej dla mnie

NIE BOJCIE SIE BYC SWIETYMI JP II
29-10-2006 16:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #34
 
Te msze są tylko wynikiem tego co się dzieje na zachodzie, wg. mnie Kościół w tym rejonie zapomniał jaka jest jego rola tam.

Idziesz do Kościoła- ludzie przyjmują komunie, ale żaden ksiądz nie spowiada, pytanie-czemu- uważają, że spowiedź powszechna wystarczy, bez komentarza.

Nie mogą ściągnąć ludzi na msze w normalny sposób, robią dyskotekę.

Dajmy Francje na przykład- satanizm jest w takim stanie, że państwo powołało specjalną agendę do walki z nim(min. ze względu na - dużą liczbę rytualnych mordów), co robi tam kościół?Zamiast jakoś wyjść temu na przeciw, pomóc jakoś tym ludziom, księża egzorcyści ograniczają się do pomocy psychologicznej.Czy to wystarczy dla takiego człowieka? Bez komentarza.

Poza tym ludziom się przewraca w głowach z pseudowolności, już od dzieciństwa dzieciaki są wychowywane w tej atmosferze. http://www.vertus.ikf.com.pl/punk/fryzura291.htm , rodzice przekazują im jakieś wartości, ale jakie?
01-11-2006 09:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #35
 
Moja koleżanka była przez jakiś czas w Niemczech i mi opowiadała, jak to tam wygląda. Istne szopki się tam odbywają, a księża to tak jak by nie byli księżmi. Byłam w totalnym szoku!
26-03-2008 17:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #36
 
Odnośnie Niemiec:
Cytat:żaden ksiądz nie spowiada, pytanie-czemu- uważają, że spowiedź powszechna wystarczy, bez komentarza

Zupełnie niezrozumiałe. Czy ludzie mają się sami zmagać z grzechem ? Przecież to ciężar nie do uniesienia bez pomocy Miłosierdzia Bożego. Dlaczego tyle dusz musi tak cierpieć. Jest udzielana Komunia duszom wiernym. Spowiedź powszechna uwalnia od grzechów lekkich i tylko od tych. Czy może być przyjęte wyznanie grzechów ciężkich publicznie, skoro Kościół tak nie nakazuje ? Nie może być przyjęte, zwłaszcza, że Chrystus nakazuje słuchać Kościoła. Kościół założył sam Chrystus.

Bezinteresowna modlitwa tańcem i śpiewem (o ile jest w ramach modlitwy uwielbienia) jest czymś pięknym i nie ujmuje świętości miejsca, jednak wprowadzanie tam komercji i gwiazdorstwa poważnie narusza świętość świątyni.

Tańcem i śpiewem podczas modlitwy uwielbienia możemy się modlić, ale pod warunkiem, że uwielbiamy Boga, a nie faworyzujemy siebie tak jak czynią to gwiazdy estrady.
26-03-2008 22:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #37
 
Polonium napisał(a):Cytat:
żaden ksiądz nie spowiada, pytanie-czemu- uważają, że spowiedź powszechna wystarczy, bez komentarza
Jak w protestantyźmie.

A czy tak jest w całych Niemczech ? Smutny

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
26-03-2008 23:11
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #38
 
Rachel napisał(a):A czy tak jest w całych Niemczech ?
Raczej nie. Najczęsciej w landach, które sa prostestanckie. Południe Niemiec, Bawaria szczególnie - tam kościół zyje jak Bóg przykazał.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
26-03-2008 23:16
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #39
 
Ks.Marek napisał(a):Raczej nie. Najczęsciej w landach, które sa prostestanckie. Południe Niemiec, Bawaria szczególnie - tam kościół zyje jak Bóg przykazał
A Bawaria to największy land :roll2:
aha, to zapewne podobnie jest w Holandii. Ale to tylko przypuszczenia. Muszę się taty dopytać jak to tam wygląda, bo on jest w częsci katolickiej. Jeżeli tak można dzielić.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
26-03-2008 23:19
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #40
 
Zastanawia mnie sytuacja w Hamburgu. Co tam "w trawie piszczy".
26-03-2008 23:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #41
 
Polonium napisał(a):Zastanawia mnie sytuacja w Hamburgu. Co tam "w trawie piszczy".
A co ma niby piszczeć ? Czy posiadasz jakieś niepokojące info odnosnie tego miasta ?

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
26-03-2008 23:36
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #42
 
Rachel napisał(a):A co ma niby piszczeć ? Czy posiadasz jakieś niepokojące info odnosnie tego miasta ?
Byłem tam 5 lat temu. Protestantyzm do bólu. Jest tez przy St Pauli Polska Misja Katolicka.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
26-03-2008 23:44
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #43
 
Ks.Marek napisał(a):Rachel napisał/a:
A co ma niby piszczeć ? Czy posiadasz jakieś niepokojące info odnosnie tego miasta ?
Byłem tam 5 lat temu. Protestantyzm do bólu. Jest tez przy St Pauli Polska Misja Katolicka.
mam rodzinę w Hamburgu. Ale im to chyba bez róznicy.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
26-03-2008 23:48
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #44
 
W 2001 roku w Szwajcarii, dokładniej w okolicach Zurichu nie praktykowano spowiedzi usznej. Dodam, że sytuacja tak się przedstawiała w wiosce, gdzie jak wiadomo tradycje religijne zazwyczaj są silniejsze, niż w miastach. Podobno parafia była katolicka, choć mocno sprotestantyzowana, w kościele nie było ani jednego konfesjonału.

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
26-03-2008 23:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #45
 
Omyk napisała:
Cytat:podobno parafia była katolicka, choć mocno sprotestantyzowana, w kościele nie było ani jednego konfesjonału.

To już dramatyczna sytuacja. Penitenci zostają sami ze swym grzechem zupełnie jak Judasz. Większej tragedii nie sposób sobie wyobrazić. A co w Zurychu robią, by to naprawić ?
27-03-2008 17:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów