Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bóg poza sakramentem
Autor Wiadomość
Rasta Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 443
Dołączył: Jun 2004
Reputacja: 0
Post: #1
Bóg poza sakramentem
:arrow: http://tygodnik.onet.pl/1546,1192798,dzial.html

<>< <>< <>< <>< <>< <>< <>< <>< <><
13-10-2004 21:50
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #2
 
Z tego co ten ex-księżyc napisał wynika jasno i wyraźnie, że minął się z powołaniem i nie powinen był zostawać księdzem. Nie tak bowiem wygląda powołany do kapłaństwa człowiek. Jeśli Bóg powołuje do kapłaństwa, to w tym kapłaństwie zostaje się na zawsze. Prawdziwie powołany nie rzuci "kiecki", bo jest POWOŁANYM. Ten fragment jasno mówi o pomyłce tego ksiedza:

Cytat:"Jak jest teraz? Muszę powiedzieć, że jestem szczęśliwy w mojej rodzinie. Ani razu nie zatęskniłem za odprawianiem Mszy, za spowiadaniem, za głoszeniem homilii (no, może pomijając te momenty, gdy słucham - wybaczcie! - aroganckiego “ple ple” z ambony). "

Heh i to mówi człowiek który przez x lat byl księdzem! To jest po prostu śmieszne. Nie mam żadnej wątpilwości co do jego pomyłki w powołaniu. Ale współczuję, bo konsekwencja złego wyboru będzie go przesladowala w pewien sposób do końca życia.
Jeden z komentarzy:

Cytat:"Jak dobrze pomarzyć, że Bóg jest INNY. Inny niż ten, który mówił: odetnij rękę, jeśli jest powodem do grzechu. Inny niż ten, który kazał zostawić WSZYSTKO i iśc za sobą. Inny niż ten, który zakazał patrzeć pożądliwie na kobietę. Drogi księżulku. Snujesz swoje marzenia i codziennie idziesz spać do łózka z kobietą, a ludzi sobie powierzonych przez Boga zostawiłes na lodzie. Taka jest prawda. Więc nawróć się i wróć do Jezusa, nie do jakiegos INNEGO Boga tylko do Jezusa, który objawił się w ewangelii, któremy ślubowałeś leżąc na posadzce świątyni"

Bez Eucharystii nie da się żyć normalnie. Eucharystia daje nam zbawienie i siłę. Jezus powiedział kiedys do św. Faustyny: "Każda Komunia św. czyni cię zdolniejszą do obcowania przez całą wieczność z Bogiem" I ja się z tym zgadzam.[/quote]

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
13-10-2004 23:04
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ravenloff Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 626
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #3
 
Tygodnik Powszechny napisał(a):Wierzę, że Bóg jest INNY. Inny niż słowa o Nim, niż różne stwierdzenia dogmatyczne, teologiczne; Inny niż wyłaniający się z najbardziej nawet ewangelicznego prawa kanonicznego; Inny niż podsuwa mi moja wyobraźnia, lęk, INNY - to znaczy nieskończenie, niewyobrażalnie głębiej kochający, wybaczający, rozumiejący.
Bóg, owszem jest wielką miłością i kocha, ale jest też sprawiedliwy i nie może sobie i prawu które ustanowił zaprzeczać, a więc nie potępić ciężkich grzechów o których mowa w artykule.

Tygodnik Powszechny napisał(a):Mówię to odważnie, pomimo grzechu. Nie chcę się chować w krzaki jak Adam. Chcę, by Bóg na mnie popatrzył, by mnie znalazł. Modlę się i patrzę Mu w oczy.
Ja gdybym robił podobne rzeczy, to nie miał bym odwagi patrzeć Bogu w oczy.

Wogóle to jest straszne o czym mowa w artykule, ale niestety takie przypadki się zdarzają. Ja mimo chęci nie potrafię tego zrozumieć, a tym bardziej zaakceptować.

Alteri vivas oportet, si vis tibi vivere!
13-10-2004 23:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #4
 
Ja niestety też nie potrafię... :roll: :?

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
13-10-2004 23:20
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Daidoss Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,079
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #5
 
Chlopak idacy do seminarium ma 6 lat aby dososnac do decyzji, ktora podjal. Ma 6 lat aby powolanie w nim dorastalo. Podczas tych 6 lat jest poddawany ciaglej obserwacji, ciaglym konsultacjom. Moze byc tak, ze albo sam odejdzie abo zostanie o to poproszony.
Skoro ksiadz opisany w tym artykule przebrnal przez te powiedzmy u niego takze 6 lat zostaje osobo duchowna.
Do czego zmierzam...
z opowiesci roznych ksiezy wiem, ze to nie takie proste rzucis sutanne. To co ksiadz przezywa podczas odprawiania eucharystji czy udzielania sakramentu przebaczenia grzechu za zgoada, ktora dfal mu sam Jezus jest nie do opisania i nie do pojecia tym, ktorzy tego nie zakosztowali.
Nie jest tak latwo poprostu zapomniec o tym.
Chce powiedziec, ze jeden z "dawnych" ksiezy powiedzial, ze jesli jjeszce raz moglby wybierac miedzy byciem dalej ksiedzem a rzuceniem sutanny zostal by dalej ksiedzem. To, ze do tej poro bardzo kocha swoja "zone" i swoje dzieci nie znaczy ze zapomnial o tym kim naprawde jest. Nic nie jest w stanie tego wymazac.
Daletego niech ksiadz w tym artukuje nie wciska kiczu.
Nie wiem czy on nie wie czy stara sie nie wiedziec, jaki wielki bol zadaje swoim dzieciom przez to.
Jest do wielki dramat dla ksiedza i tego wszytskiego co go teraz otacza najblizej
14-10-2004 16:28
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Gerwaz Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 276
Dołączył: Jul 2004
Reputacja: 0
Post: #6
 
I znowu wszystko rozbija sie o wprowadzony w Kosciele zachodnim (katolickim) celibat... Celibat, ktory na poczatku chrzescijanstwa byl zupelnie dobrowolny a rowniez starotestamentalni kaplani mieli normalne rodziny. Zreszta u prawoslawnych celibat nie obowiazuje, a calkiem niezle sobie radza... Ten nienaturalny nakaz wprowadzony przez ludzi wywoluje efekt odwrotny do zamierzonego...
14-10-2004 19:41
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #7
 
Za ostro to okresliles "nienaturalny". Owszem, ma skutki uboczne, ale i pozytywne dla kapłana spełniającego swą posługę w Kościele. Jak się więcej dowiem na ten temat, to dopiszę.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
14-10-2004 21:29
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Daidoss Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,079
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #8
 
Tu nie chodzi o celibat. ksiadz idac do seminarium wie co go czeka, zycie w samotnosci. Chce miec zone, dzieci nie idzie droga duchowienstwa. Celibat byl jest i bedzie. Ksieza odchodzili, odchodza, i beda odchodzic. Dlatego tak wazna jest modlitwa o zdrowe powolania do kaplanstwa.
14-10-2004 22:11
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Gerwaz Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 276
Dołączył: Jul 2004
Reputacja: 0
Post: #9
 
Daidoss napisał(a):Celibat byl jest i bedzie
ROTFL

Tak jest! "Wladzy raz zdobytej nie oddamy nigdy!" Czlowieku - celibat zostal wprowadzony jakims tam odgornym papieskim zarzadzeniem, wiec go nie bylo, jest, to fakt, ale wcale go byc nie musi, bo nie jest kwestia dogmatyczna. jakis czas temu byla w mediach dosc glosna dyskusja na ten temat.

Daidoss napisał(a):ksiadz idac do seminarium wie co go czeka, zycie w samotnosci. Chce miec zone, dzieci nie idzie droga duchowienstwa.
Wiec jak to nie jest to sprawa celibatu??? Duzo sie mowi o ksiezach, ktorzy po kryjomu prowadza "podwojne zycie", bo maja "nielegalne rodziny, ktore przeciez pewnie kochaja, wywoluje to spoleczne oburzenie i zgorszenie, a oni musza sie ukrywac jak przestepcy. Dlaczego? Przeciez ci ludzie chca normalnie zyc sluzac rownoczesnie Bogu jako kaplani (albo raczej w odwrotnej kolejnosci). Wielu ludziom zamyka sie droge do kaplanstwa dlatego, ze chca miec rodziny, a mogliby byc znacznie lepszymi ksiezmi niz ci zyjacy w celibacie. Jesli ktos chce zyc w celibacie, to niech zyje, ja taki wybor szanuje. Problem polega na tym, ze ta kwestia nie moze decydowac o przydatnosci kogos do roli ksiedza.
15-10-2004 07:46
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Gregoriano Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,192
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #10
 
Cytat:Tak jest! "Wladzy raz zdobytej nie oddamy nigdy!"

Byłbym ostrożny, że szermowaniem takimi hasłami. Może spytaj się samych zainteresowanych? ....... No tak, ale oni pewnie sa otumanieni /tak dla przekory/

Cytat:Wiec jak to nie jest to sprawa celibatu??? Duzo sie mowi o ksiezach, ktorzy po kryjomu prowadza "podwojne zycie", bo maja "nielegalne rodziny, ktore przeciez pewnie kochaja, wywoluje to spoleczne oburzenie i zgorszenie, a oni musza sie ukrywac jak przestepcy. Dlaczego? Przeciez ci ludzie chca normalnie zyc sluzac rownoczesnie Bogu jako kaplani (albo raczej w odwrotnej kolejnosci). Wielu ludziom zamyka sie droge do kaplanstwa dlatego, ze chca miec rodziny, a mogliby byc znacznie lepszymi ksiezmi niz ci zyjacy w celibacie. Jesli ktos chce zyc w celibacie, to niech zyje, ja taki wybor szanuje. Problem polega na tym, ze ta kwestia nie moze decydowac o przydatnosci kogos do roli ksiedza.

W tym, co napisał Daidoss nie ma nic złego. Wiesz, a doniesienia medialne dla mnie to zwykłe rozdmuchiwanie sesacji. Jeśli miałbym tego słuchać, to np. wg "Wprost" wsród księży jest najwięcej gejów. Same wnioski zostały nagle postawione bo jakiś ksiądź z Hiszpanii się do tego przyznał. Podobnie jak w przywołanym wywiadzie. Dla mediów sensacja to najważniejsze. Dobro Kościoła mają gdzieś. Jako, że celibat to taka "dziwaczna sprawa" jak na nasze czasy, więc często bedzie ten temat gościł na łamach prasy czy w tv. Nikt z nich nie pokaże dobrej pracy księży /no może po 24.00/, tylko będą wylewać godzinami łzy współczucia nad eks.... Nie potępiam tych ludzi, nie taka moja intencja, tylko chodzi mi o postawę mediów. "Trzeba bardziej słuchać Boga niż ludzi", a ON przemawia w swoim Kościele i będe słuchał jego nauczania.

To jest moja wypowiedź i nie chodziło mi o przedstawienie jakiś argumentów. Co do istoty to możemy spisac tzw. księge rozbieżności i tyle. Masz swoje zdanie, ja mam swoje, co w tym przypadku jest także zbieżne z opinia Kościoła. No i tolerancja.........

Pustynia i ciemna noc jest ?ask?!!!

Pozdrawiam

Grzegorz
15-10-2004 08:22
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Tomek ptak Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 258
Dołączył: Jun 2004
Reputacja: 0
Post: #11
 
Gerwaz napisał(a):Wiec jak to nie jest to sprawa celibatu??? Duzo sie mowi o ksiezach, ktorzy po kryjomu prowadza "podwojne zycie", bo maja "nielegalne rodziny, ktore przeciez pewnie kochaja, wywoluje to spoleczne oburzenie i zgorszenie, a oni musza sie ukrywac jak przestepcy. Dlaczego? Przeciez ci ludzie chca normalnie zyc sluzac rownoczesnie Bogu jako kaplani (albo raczej w odwrotnej kolejnosci). Wielu ludziom zamyka sie droge do kaplanstwa dlatego, ze chca miec rodziny, a mogliby byc znacznie lepszymi ksiezmi niz ci zyjacy w celibacie. Jesli ktos chce zyc w celibacie, to niech zyje, ja taki wybor szanuje. Problem polega na tym, ze ta kwestia nie moze decydowac o przydatnosci kogos do roli ksiedza.
A Co ze słowami Jezusa
Cytat:Jeśli kto chce pójść za Mną, niech się zaprze samego siebie, niech weźmie krzyż swój i niech Mnie naśladuje. Bo kto chce zachować swoje życie, straci je; a kto straci swe życie z mego powodu, znajdzie je. Cóż bowiem za korzyść odniesie człowiek, choćby cały świat zyskał, a na swej duszy szkodę poniósł? Albo co da człowiek w zamian za swoją duszę?.Mt.16,24-26
:?: :?: :?:
Ja odnajduje w nich całą odpowiedź na twoje pytania...

?WIECIE MOIM MIASTEM
POLPAK MO
IM ?YCIEM
JEZUS MOIM PANEM
15-10-2004 08:31
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Gerwaz Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 276
Dołączył: Jul 2004
Reputacja: 0
Post: #12
 
Akurat ten fragment Ewangelii mozna interpretowac roznie. W Apokalipsie masz np. zeby "wystrzegac sie tych, ktorzy zabraniaja wstepowac w zwiazki malzenskie", wiec jak cos sie chce wyczytac, to sie wyczyta...

Gregoriano napisał(a):Byłbym ostrożny, że szermowaniem takimi hasłami. Może spytaj się samych zainteresowanych? ....... No tak, ale oni pewnie sa otumanieni /tak dla przekory/
OK, ponioslo mnie. Ale to byla tylko emocjonalna reakcja na slowa Daidossa o niezmienialnosci i odwiecznosci celibatu, co jest wierutna bzdura. A co do zainteresowanych - celibat jest poswieceniem zaslugujacym na szacunek, ale wcale nie powinien decydowac o tym, czy ktos moze byc kaplanem. Zreszta kiedy Kosciol byl bardziej zjednoczony (Kosciol pierwotny) celibat byl opcjonalny i to moim skromnym zdaniem jest najlepsze rozwiazanie...

Gregoriano napisał(a):Co do istoty to możemy spisac tzw. księge rozbieżności i tyle. Masz swoje zdanie, ja mam swoje, co w tym przypadku jest także zbieżne z opinia Kościoła.
I kazdy z nas pewnie przy swoim zdaniu zostanie. Ale co do "zbieznosci z opinia Kosciola" to sie nie zgodze, bo przeciez prawoslawni tez sa czescia kosciola, a tam celibat nie obowiazuje. Celibat zostal wprowadzony wylacznie w Kosciele zachodnim. Tylko nie zaczynajmy wojen religijnych o wyzszosc jednego wyznania nad innym. Po prostu chce pokazac, ze nie caly Kosciol uznal celibat za cos tak niezbednego do kaplanskiej poslugi.
15-10-2004 11:05
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Daidoss Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,079
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #13
 
O celibacie najabrdziej mowie wlasnie w TV lub w prasie. Jak sie pytalem zwykle ksiezy jak to jest im w tym celibacie to wcale nie narzekaja.
To w TV nigdy nie potrafia powiedziec dobrych spraw. Caly czas dzieci sa molestowane przez swoich rodzicow i oczywiscie ks. Jankowski im w tym pomaga. Ciagle sioe tylko zabijaja. Codziennie okradna kogos. I nie ma nic innego. Nie pokaza w normalniej TV ile dobrego sie robi. Nie pokaza bo po co. Przeciez glowny temat to pedofila. Nie wychodzmy z domu bo Cie zgwalca. Nie idz do szkoly bo panie od polskiego Cie bedzie molestowac. Na religi uwazaj na ksiedza. No ludzie bez przesady :!: :evil:
15-10-2004 11:22
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Gerwaz Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 276
Dołączył: Jul 2004
Reputacja: 0
Post: #14
 
Ludzi! Ja tylko cos tam o mediach wspomnialem, ale to przeciez nie jest meritum mojego posta! Przeciez ja pisze o celibacie a nie o tym, co w telewizji mowi sie o ksiezach!
15-10-2004 11:25
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Daidoss Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,079
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #15
 
Ale ja napisalem o mediach.
Bo to one robia nam z glowy siki.
15-10-2004 11:28
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów