Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
kult "świętej śmierci"
Autor Wiadomość
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #1
kult "świętej śmierci"
Poszukując pewnych materiałów , wpadłam na tego typu informacje : http://www.psychomanipulacja.pl/aktualnosci/39.htm

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
27-10-2006 22:39
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #2
 
Czytałem kiedyś o stronkach gdzie młodzi zamieszczają dokładne instrukcje jak można popełnić samobójstwo, doradzają niezdecydowanym... Świat schodzi na psy, grunt to nie zejśc samemu.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
11-02-2007 12:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
67-85-21 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 44
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #3
 
Scott napisał(a):Czytałem kiedyś o stronkach gdzie młodzi zamieszczają dokładne instrukcje jak można popełnić samobójstwo, doradzają niezdecydowanym... Świat schodzi na psy, grunt to nie zejśc samemu.

Czy czujesz sie na tyle boski zeby mowic innym jak maja postepowac ??

Czy czujesz sie na tyle silny zeby odmowic innym prawa do uzywania wolnej woli ??

Tak wiem nie spodoba sie wam to co napisalem, ale samobójstwa sa coraz bardziej powszechne, staly sie swoista moda, a tak naprawde kazdy ma prawo uzywac swojego ciala i swojego zycia jak mu sie zywnie podoba. Wolna wola

Kult smierci przejawial sie juz w takiej epoce jak Barok... Przypominam ze to rowniez czas kontrreformacji. Kult smierci budzil sie wsrod osob glebokiej wiary

Śmierc jest czescia ludzkiego zycia wg wszystkich kultur jest etapem przejscia miedzy zyciem tutejszego do innego lepszego swiata...

W kulcie smierci nie ma nic dziwnego, a przynajmniej do tej pory nie spotkalem sie z takim punktem widzenia Uśmiech

Gdy ktos nazywa cie glupcem to tak naprawde próbuje ukryc swoja wade...
11-02-2007 12:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #4
 
Owszem śmierć jest częścią życia ludzkiego, ale panem życia nie jest człowiek, tylko Bóg. On dał Ci życie i On ma prawo zadecydować, kiedy powinno dobiec końca. Ty masz wolną wolę w swoich życiowych wyborach, ale nie w decydowaniu kto, kiedy, gdzie i jak ma umrzeć. Nie Twoja działka.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
11-02-2007 13:59
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
67-85-21 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 44
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #5
 
To dobrze, trafia zolnierz na wojne i ma sie dac zabic bo to nie on decyduje kto i kiedy ma zginac ??

Gdy ktos nazywa cie glupcem to tak naprawde próbuje ukryc swoja wade...
11-02-2007 14:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #6
 
Wojna to zupełnie inna sprawa. Poczytaj Katechizm na ten temat to się dowiesz szanowny panie. Zresztą kiedyś na tym forum był tego typu wątek. Poszukaj sobie.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
11-02-2007 14:10
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
67-85-21 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 44
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #7
 
Dobrze poszukam sobie :*

ale moglabys byc taka mila i podrzucic mi link na PW Duży uśmiech bo jestem strasznym leniem

Osobiscie wiem ze niby wojna to inna sprawa ale tak sie pytam odnosnie do tego ze tylko Bóg ma prawo zabrac nam zycie Język Wnioskuje ze kula ktora trafila zolnierza zrobila to w boskim imieniu. :mrgreen:

Ja myslalem ze zycie dal mi tatus i mamusia w przejawie swojej milosci Język Język Język :diabelek:

Gdy ktos nazywa cie glupcem to tak naprawde próbuje ukryc swoja wade...
11-02-2007 14:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #8
 
Na tendencyjne posty nie mam ochoty odpowiadać.
Rusz 4 litery i sam poszukaj. Masz szansę wyzbyć się tej wady jaką jest lenistwo. Powodzenia.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
11-02-2007 14:22
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Daidoss Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,079
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #9
 
67-85-21 napisał(a):Czy czujesz sie na tyle boski zeby mowic innym jak maja postepowac ??
Nie, ale czuję się na tyle odpowiedzialny aby powiedzieć, że życie jest pięknie i warto żyć. A jeśli Ty głosisz inaczej to FORUM nie jest dla Ciebie Oczko

67-85-21 napisał(a):Czy czujesz sie na tyle silny zeby odmowic innym prawa do uzywania wolnej woli ??
Chyba mamy inne rozumienie wolnej woli.
11-02-2007 15:38
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #10
 
Daidoss napisał(a):Nie, ale czuję się na tyle odpowiedzialny aby powiedzieć, że życie jest pięknie i warto żyć.

Święta racja, gdyż życie to wielki cud. Jednak co z osobą, która chce się zabić? Kazać jej żyć na siłę, w kolejnym smutku, czy pozwolić bezpośrednio stanąć przed Bogiem za swój czyn. Oto jest pytanie. Koliduje ze sobą religia a logika z psychiką.
11-02-2007 17:34
Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #11
 
Rzecz w tym że nie wiemy czy stanie z Nim twarzą w twarz. Warto jednak walczyc o tę osobe i pomóc jej znaleźć w życiu sens, a nie poddawać sie od razu. I tę osobę. Zawsze jest światło, choćby promyk.

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
11-02-2007 17:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #12
 
Wiem, mam takiego przyjaciela. Nie pozwoliłbym mu umrzeć. Tylko przyjąłem okresloną postawę.

Wysłucham o zawsze, doradzę, pomogę w trudzie. Pokaże wyjście. Ale decyzję pozostawiam jemu.
11-02-2007 17:46
Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #13
 
Ale robisz wszystko co możesz, żeby mu wskazać inną drogę, prawda :?: To mam dokladnie na mysli.

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
11-02-2007 17:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #14
 
Dokładnie. Wszystko co mogę.
11-02-2007 17:54
Odpowiedz cytując ten post
67-85-21 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 44
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #15
 
Ale czasem trzeba postawic sie po stronie tej drugiej osoby i odrzucic egoistyczne zachcianki. Trzeba zrozumiec co nia kieruje, same pokazywanie innej drogi nic nie da czasem trzeba rowneiz pomoc mu postawnic na niej pierwsze kroki Uśmiech

Gdy ktos nazywa cie glupcem to tak naprawde próbuje ukryc swoja wade...
11-02-2007 18:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów