Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Oliwka vs MInk'y
Autor Wiadomość
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #1
Oliwka vs MInk'y
Oliwka napisał(a):A powinienes - zastanów sie przecież występujesz przeciw letności
literalne odczytywanie opowieści z Księgi Rodzaju miałoby mnie ochronić przed letniością? :mrgreen: szczerze wątpię Oczko

Oliwka napisał(a):Rozum mozesz przyjąc
Cytat:już mam - dziękuję Oczko
a jaki masz ? ja mówie o Bina
"bania"..? :-k no tak ... też miałem na myśli coś w rodzaju mózgu Uśmiech

Oliwka napisał(a):bedziesz Wolny od nauk ,które nie maja pokrycia Słowa
Cytat:a co to jest to "pokrycie"? :-k
A to jest to co przylega do siebie jak puzle , nie mozna wciskac na siłe Słowo do Słowa Oblubieniec i Oblubienica
a co to jest "wolność od nauk"? :/

Oliwka napisał(a):Należy uważac bo grzesznik tak jest zapatrzony na grzech ,że grzech stał sie Wielki jak Bóg ,tak ,że Bog musiał sie wycofać
coś mały ten Twój bóg, skoro cofa się przed grzechem ... :? dziękuję, ale mój Bóg nie wycofał się przed nim choć kosztowało Go to wiele: krzyż

Oliwka napisał(a):Nie można Zbawić tych co pozostaja w grzechu
do takich właśnie przyszedł Chrystus: do owiec zagubionych

Oliwka napisał(a):ONI tak ucza ,tak mówia
Cytat:"ONI"? o'mamo :!: cóż za enigma...
to ci z mrocznej strony zła, ci co trzymaja w niewoli umysłu
Duży uśmiech a już czaję bazę ... to ten ... no ... ten .... o :!: to matrix z imperium kontraatakuje, isn't it? :evil:

Oliwka napisał(a):by nie poznac Prawdy ,która Uwalnia
tak poważnie Oliwko: nie jestem pewien czy prawda, o której mi mówisz, rzeczywiście uwalnia; mam wrażenie, że mówisz o innej "prawdzie" od Tej, którą znam pod postaciami chleba i wina

Oliwka napisał(a):Jesli wytykasz to sam nie badź jak ci ,którym wytykasz
oczywiście się staram :mrgreen:

Oliwka napisał(a):Matka kosciół? Mylisz pojecia
ależ skąd ... Uśmiech jeno metafor używam: równie odwiecznych, jak chrześcijaństwo :-({|=

Oliwka napisał(a):Kościół nie zbawia nie ma takiej Mocy
Głową Kościoła [Mistici Corporis Christi] jest Jezus Chrystus, który zbawia; nie wyobrażam sobie w naszym świecie głowy egzystującej bez ciała Oczko

Oliwka napisał(a):a czym to miałby Zbawiać?
rowerem :hm: oczywiście: "rowerem do Nieba" :mrgreen:

Oliwka napisał(a):Kościół jest grzeszny po czubek głowy
Głowy bym w to nie mieszał, tym bardziej, że Kościół jest święty świętością Boga [Głowy]

Oliwka napisał(a):Tak o sobie sami mówia
pokorni mówią to bez ironii

Oliwka napisał(a):Zbawienie wyszło od Zydów Zbawicielem jest JAHszua Mesjasz i tylko Ci ,któzy są W NIM są WOLNI
rzeczywiście: latorośle, które trwają w krzewie, mają życie i mają je w obfitości

Oliwka napisał(a):a matką naszą jest S A R A :!:
nie znam :hm: jak nazwisko? \Duży uśmiech/

Oliwka napisał(a):NIE MIriam :!:
w rzeczy samej Uśmiech naszą matką jest Kościół, a Maryja jest Matką Kościoła Uśmiech czyli - licząc literalnie - wychodzi na to, że Maryja jest naszą babką... #-o ufff... dobrze, że nie odczytuję tego wszystkiego aż tak literalnie Oczko

Oliwka napisał(a):nawet Miriam potrzebowała Zbawienia "raduje sie duch mój w Bogu Zbawicielu moim"
tu się zgadzam

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
28-10-2006 01:14
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #2
 
A o co wam tu dzieci Boże idzie? To jakiś wydzielony wątek, czy jak?

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
28-10-2006 01:24
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #3
 
w "Doskonałym człowieku (Ef...)" zrobił się już z tego offtop
a 'idzie nam o to', że jesteśmy - najwyraźniej - zwolennikami dość nieprzystających światopoglądów Oczko

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
28-10-2006 01:29
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Oliwka Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 192
Dołączył: Aug 2006
Reputacja: 0
Post: #4
 
M.Ink

Sam doprowadziłeś do tego ,ze zrobił sie offtop.

Lieralnie musisz przeczytać ,ale rozważać nalezy duchowo i pytać
Jeśli bedziesz kpił .... [-X

Mówie o Bina ,który daje nam JAHszua tak powiedział Jan w swoim1Liscie ,tyle ,że nazwali to ROZUM ,ale kto wie o JAKI Rozum chodzi.?
Panny Mądre to Panny Bina ,to te ,które maja Oliw-Świadectwo włąsne i nie musza korzystac z cudzych .
ksieza o tym wiedza ,ale jakis ciemny cel im zabrania nauczać w Świetle.

Człowiek Doskonały jest kompletny ,gotowy nie majacy żadnych braków .
Czy na to pozwoli kk? nigdy !zreszta inne denominacje tez sie za glowe łapia DOSKONAŁY :!:
Wolność od nauk ludzkich tych co to mamią serca prostaczków powabnymi slowami.
Tak JAHszua przyszedł do tych co siedzą w Ciemności ,przyszedl jako Światło by zaświecić w Ciemnym miejscu serca ,ale ty musisz pozwolić by Światło wyprowadzilo cie z tego śwaiata.

Ci co nie chcą uwierzyc pozostaja W Ciemności i unikaja Światła bo ich czyny są złe to buntownicy. :evil:
To nie matrix a Imperium zaataluje szykuje sie na ostatnią Walke przeciw Świetym ba nawet pokonaja ich.

JA jestem Chleb ,który z Nieba zstąpił a Chleb TEN to Ciało moje
Krew przynależy do ciała i jest Zapisem Ducha jak i Icchaka.


Prwda Uwalnia ,ale jest tak Prosta ,ze niechca uwierzyc -popatrz co JAHszua mówi ew Jan 6
Ty mówisz o głowie a ja o Głowie ,nazywasz Jezusa Gowa ,ale myslisz o kim?
Czy słyszałeś zeby kk powiedział ,że Kościół nie jest grzeszny?ciagle powtarzaja ,że składa sie z grzeszników WIEC to nie jest Ciało Mesjasza bo ON był BEZ grzechu .Grzechu w NIM nie znaleziono a to znaczy ,że nikt z grzechem NIEWEJDZIE w Brame ,która jest Wąska i Ciasna i niewielu ja znajduje.
A Ciało JAHszua Mesjasza jest ZASŁONA do Miejsca Najswietszego.
Jego Ciałe jest ŚWIETE Jego Własną Świetościa i to jest Oblubienica
.
>>>>>
Cytat:Oliwka napisał/a:
a matką naszą jest S A R A


nie znam jak nazwisko?
[-X
>>>>
Widzisz - masz braki moze inni wiedza?
>>>>>>
Twoja matka jest kosciół a Maryja jest matka kościoła czyli matka matki ufff BABCIA
a to ci dopiero jak zdrowie baci? #-o
No wiec jak tojest z matka aaa a ojcem jest Abraham ,moze teraz trafisz.
Pomysł

Jestem jak oliwka zielona w domu Elohim ;zaufałam łasce Jego
na wieki, wieków .
Ps.52/10
28-10-2006 13:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #5
 
[scroll]Tak na mój gust, to niektórzy szerzą na tym forum kabałę żydowską. Osobiście nie mam nic na przeciw - zawsze to czegoś się człowiek dowie ciekawego. Nie mniej jednak, należy wyraźnie zaznaczyć OLIWKO, że mówisz o kabale[/scroll]

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
28-10-2006 15:57
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Oliwka Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 192
Dołączył: Aug 2006
Reputacja: 0
Post: #6
 
A to ci dopiero ani bym pomyslała #-o

Ale jesli tak twierdzisz to znaczy ,ze Biblja to zapis kabały oj, tylko czy ten co zna kabałe newysmiałby mnie :shock:


A moze w tym cos jest i dlatego nie ma zrozumienia dla mowy mojej. Pomysł

Jestem jak oliwka zielona w domu Elohim ;zaufałam łasce Jego
na wieki, wieków .
Ps.52/10
28-10-2006 19:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #7
 
Oj Oliwko, Oliwko. Nie kpij sobie proszę. Poza tym raz jeszcze proszę, teraz w tym wątku: podaj swą denominację religijną. Bo jakoś się gubić zaczynam. A nie chcę mówić o czymś, co nie ma miejsca, rozumiesz?

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
28-10-2006 19:22
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #8
 
Ks.Marek napisał(a):Oj Oliwko, Oliwko. Nie kpij sobie proszę. Poza tym raz jeszcze proszę, teraz w tym wątku: podaj swą denominację religijną. Bo jakoś się gubić zaczynam. A nie chcę mówić o czymś, co nie ma miejsca, rozumiesz?
xMarek wybaczy, ale to temat "Oliwka vs MInk'y"; jak ksiądz się chce vs-ować z Oliwką, to proszę sobie założyć odpowiedni temat ;P

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
28-10-2006 20:55
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Oliwka Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 192
Dołączył: Aug 2006
Reputacja: 0
Post: #9
 
Ks.Marek napisał(a):Oj Oliwko, Oliwko. Nie kpij sobie proszę. Poza tym raz jeszcze proszę, teraz w tym wątku: podaj swą denominację religijną. Bo jakoś się gubić zaczynam. A nie chcę mówić o czymś, co nie ma miejsca, rozumiesz?

Ja niekpie ja sie Raduje ,że tak to wyglada :aniol: :jupi:

[ Komentarz dodany przez: Ks.Marek: Sob 28 Paź, 2006 21:46 ]
Proszę o przedstawienie merytorycznej odpowiedzi. Forum ma służyć dyskusji formalnej, a nie ciuciu-babce. Raz jeszcze proszę: Oliwko, określ swój światopogląd religijny.

Jestem jak oliwka zielona w domu Elohim ;zaufałam łasce Jego
na wieki, wieków .
Ps.52/10
28-10-2006 20:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #10
 
M. Ink. * napisał(a):
Ks.Marek napisał(a):Oj Oliwko, Oliwko. Nie kpij sobie proszę. Poza tym raz jeszcze proszę, teraz w tym wątku: podaj swą denominację religijną. Bo jakoś się gubić zaczynam. A nie chcę mówić o czymś, co nie ma miejsca, rozumiesz?
xMarek wybaczy, ale to temat "Oliwka vs MInk'y"; jak ksiądz się chce vs-ować z Oliwką, to proszę sobie założyć odpowiedni temat ;P

O ile wiem to jest forum dyskusyjne otwarte, jak chcesz orywatnie to PW piszcie :/

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
28-10-2006 21:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #11
 
Oliwka napisał(a):M.Ink; Sam doprowadziłeś do tego ,ze zrobił sie offtop
czynisz siebie niesprawiedliwą zrzucając całą odpowiedzialność tylko na mnie Oczko

Oliwka napisał(a):Lieralnie musisz przeczytać ,ale rozważać nalezy duchowo i pytać
skoro należy pytać, to pytaj - poodpowiadam Uśmiech

Oliwka napisał(a):Jeśli bedziesz kpił ....
no wybacz Oliwko, ale jako Mroczny Inkwizytor, mam swoje obowiązki wynikające z przynależności do bractwa [zebrane w naszej Regule]; jeśli nie będę ich przestrzegał, to ryzykuję wyrzucenie ze zgromadzenia [raczej bym tego nie chciał, gdyż byłoby to już trzecie, z którego zostałbym usunięty Smutny ]

Oliwka napisał(a):Mówie o Bina ,który daje nam JAHszua tak powiedział Jan w swoim1Liscie
który rozdział, który werset? [widzisz(?): pytam! Uśmiech ]

Oliwka napisał(a):tyle ,że nazwali to ROZUM ,ale kto wie o JAKI Rozum chodzi.?
a kto wie, o jakie bina chodzi.... :-k

Oliwka napisał(a):Panny Mądre to Panny Bina ,to te ,które maja Oliw-Świadectwo włąsne i nie musza korzystac z cudzych
ksieza o tym wiedza ,ale jakis ciemny cel im zabrania nauczać w Świetle
czy gdyby zamiast słowa 'rozum' używali słowa 'bina', to wtedy nauczaliby w świetle? :-k

Oliwka napisał(a):Człowiek Doskonały jest kompletny ,gotowy nie majacy żadnych braków .
Czy na to pozwoli kk? nigdy
no jak to? przecież zachęca wszystkich do bycia świętymi, stałego doskonalenia się, otwartości na dary Ducha ... i w ogóle :aniol:

Oliwka napisał(a):zreszta inne denominacje tez sie za glowe łapia
ja też: #-o

Oliwka napisał(a):DOSKONAŁY :!: Wolność od nauk ludzkich tych co to mamią serca prostaczków powabnymi slowami
eee... jakoś brak mi gwarancji, że nie chcesz omamić mojego prostego serca tym swoim powabnym 'bina'...

Oliwka napisał(a):Tak JAHszua przyszedł do tych co siedzą w Ciemności ,przyszedl jako Światło by zaświecić w Ciemnym miejscu serca ,ale ty musisz pozwolić by Światło wyprowadzilo cie z tego śwaiata.
widzę, że zakładasz, iż nie pozwalam :mrgreen:

Oliwka napisał(a):Ci co nie chcą uwierzyc pozostaja W Ciemności i unikaja Światła bo ich czyny są złe to buntownicy. :evil:
są buntownicy i są przeciwnicy... sam Chrystus jest znakiem sprzeciwu...

Oliwka napisał(a):To nie matrix a Imperium zaataluje szykuje sie na ostatnią Walke przeciw Świetym ba nawet pokonaja ich
nie wiem, jak Ty tam sobie tłumaczysz tą Apokalipsę, ale z tego co pamiętam, to mecz na stadionie Armagedon został już wygrany przez drużynę Pana i jej kapitana: Michała...

Oliwka napisał(a):JA jestem Chleb ,który z Nieba zstąpił a Chleb TEN to Ciało moje Krew przynależy do ciała i jest Zapisem Ducha jak i Icchaka
no ładny cycat, ale szkoda, że niczego nie tłumaczy :mrgreen:

Oliwka napisał(a):Prwda Uwalnia ,ale jest tak Prosta ,ze niechca uwierzyc
eeee... jak na mój gust to raczej Ty nie chcesz...

Oliwka napisał(a):-popatrz co JAHszua mówi ew Jan 6
no właśnie patrzę...

i co? :-k

Oliwka napisał(a):Ty mówisz o głowie a ja o Głowie ,nazywasz Jezusa Gowa ,ale myslisz o kim?
o Jezusie Chrystusie Uśmiech

Oliwka napisał(a):Czy słyszałeś zeby kk powiedział ,że Kościół nie jest grzeszny?
zależy w którym momencie...

Oliwka napisał(a):ciagle powtarzaja ,że składa sie z grzeszników WIEC to nie jest Ciało Mesjasza bo ON był BEZ grzechu .Grzechu w NIM nie znaleziono
ależ Oliwko On jest Głową i Głowa jest bez grzechu Uśmiech to my jesteśmy ciałem, a ciało jest: święte świętością Głowy i grzeszne grzesznością człowieka

Oliwka napisał(a):a to znaczy ,że nikt z grzechem NIEWEJDZIE w Brame ,która jest Wąska i Ciasna i niewielu ja znajduje.
no tak i właśnie po to mamy spowiedź, żeby Chrystus mógł nas swą łaską oczyścić z naszych grzechów Uśmiech i żebyśmy mogli przejść przez ciasną bramę Uśmiech

Oliwka napisał(a):[color=darkblue]A Ciało JAHszua Mesjasza jest ZASŁONA do Miejsca Najswietszego
no tak... to też jest trafna metafora

Oliwka napisał(a):Jego Ciałe jest ŚWIETE Jego Własną Świetościa i to jest oblubienica
no tu już pogmatwałaś z metaforami... Chrystus [ciało, dusza, duch] jest Oblubieńcem, a Nowe Jeruzalem [wszyscy zbawieni] to Jego Oblubienica

Oliwka napisał(a):a matką naszą jest S A R A
Cytat:nie znam jak nazwisko?
Widzisz - masz braki moze inni wiedza?
widzę braki u Ciebie, bo powołujesz się na jakieś imię i nie potrafisz nawet podać nazwiska Oczko

Oliwka napisał(a):Twoja matka jest kosciół a Maryja jest matka kościoła czyli matka matki ufff BABCIA a to ci dopiero jak zdrowie baci?
no proszę... Oliwko Uśmiech zaczynasz być dowcipna Uśmiech czy myślisz, że Pan Jezus był dowcipny? ja myślę, że był, jest i będzie dowcipny Uśmiech

Oliwka napisał(a):No wiec jak tojest z matka aaa a ojcem jest Abraham ,moze teraz trafisz.
Pomysł
dokąd? [zwróć uwagę (!): znów pytam!]

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
28-10-2006 21:44
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #12
 
Annnika napisał(a):O ile wiem to jest forum dyskusyjne otwarte, jak chcesz orywatnie to PW piszcie :/
'pokornie' dziękuję za pouczenie pozbawione krzty humoru i odnoszące się do niniejszego tematu

[ Komentarz dodany przez: Ks.Marek: Sob 28 Paź, 2006 21:49 ]
Spokojnie, tu nikt nikogo nie chce punktować. Wiem, że mnie samego poniosło czasem, ale się ostudziłem. Zaś Annika odruchowo, bedąc super-modem, napisała swego posta.

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
28-10-2006 21:47
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #13
 
Oliwka napisał(a):Ja niekpie ja sie Raduje ,że tak to wyglada :aniol: :jupi:

[ Komentarz dodany przez: Ks.Marek: Sob 28 Paź, 2006 21:46 ]
Proszę o przedstawienie merytorycznej odpowiedzi. Forum ma służyć dyskusji formalnej, a nie ciuciu-babce. Raz jeszcze proszę: Oliwko, określ swój światopogląd religijny.
też jestem ciekawy nazwy owego światopoglądu... na razie dostrzegam w nim znamiona antykatolickie [stąd - oczywiście - polemika]

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
29-10-2006 00:31
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Oliwka Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 192
Dołączył: Aug 2006
Reputacja: 0
Post: #14
 
Mroczny ?
[shadow=red]chyba mnie wyrzuca![/shadow]
co do offtop ,to ty tak napisałeś ja nawet nie wiem gdzie to sie

zaczyna ,że jest offtop. #-o
Wogóle te nasze posty są DOŚĆ orginalne i jakieś inne od innych a

to sie moze nie podobac szkoda ,ze inni sie nie właczają do

dyskusji a do nagany.
Oczywiście ,ze musisz przestrzegac Reguły ,nie ryzykuj wyrzucenia ja to co innego. :cry:

.
Cytat:który rozdział, który werset? [widzisz(?): pytam!

odpowiadam
1Jan5/20
Wiemy też ,że Syn Bog przyszedł i DAŁ nam Rozum/Bina abysmy

poznali TEGO ,który jest Prawda.
My jesteśmy w Tym ,który jest Prawdą w Synu Jego JAHszua Mesjaszu
ON jest Prawdziwy Bóg/JHVH/i Życiem Wiecznym
>>>>>>
w nawiasie dodałam JHVH poniewaz jest Imie Boga Israela ,więc

żeby nie było najmniejszych niejasności o KIM mowa.
Cytat:Kto wie o jakie Bina chodzi ?
hmm, tego powinni uczyć ci co Głoszą Słowo
Apostoł Paweł powiedział Głosimy Mądrość Boza wśród DOSKONAŁYCHto by znaczyło ,ze pojmą to DOSKONALI , dlatego dobrze jest

Osiagnąć DOSKONAŁOSĆ.Jak zauwazyłam niebyło chetnych do rozważenia DOSKONAŁOSCI w

sensie Biblii.
Nauczac w Świetle dlatego ,że Chodzenie w Świetle to chodzenie we

Krwi Mesjasza ,która oczyszcza nas od wszelkiego grzechu.

Powiadasz ,że kościół zachęca do bycia świetymi , ano zachęca

tylko ,ze to człowiek decyduje KTO jest świety a w moim Poznaniu

DuchŚwiety.
Cieszy chociaz i to ,że kosciól ma kobiety ,które zwą sie Doktorem

koscioła ,nie bardzo wiem ,co to znaczy ,ale mysle ze mogly byc

Doskonałe.
Tak Dary Ducha-- Opasajcie umysły wasze DARAMI.
Cytat:widzę, że zakładasz, iż nie pozwalam
zakładam czy nie, ważne jest na ile pozwalasz Światłu przenikać

podstawy twojej Duszy i czy jesteś Wolny od niebycia ?
Masz słuszność Mesjasz jest ZNAKIEM ,któremu s p r z e c i w i a ć sie będą .
Ale CO ,to znaczy?---ja też pytam/
Mecz juz wygrany ? akiedy?
coś przegapiłam???
Cytat:JA jestem Chleb ,który z Nieba zstąpił a Chleb TEN to Ciało moje

Krew przynależy do ciała i jest Zapisem Ducha jak i Icchaka
Cytat:no ładny cycat, ale szkoda, że niczego nie tłumaczy
Ty wytłumacz ja posłucham
dlaczego uważasz ,ze niechce uwierzyc w Prawde ?juz wierzę.
Jan6 mówi o Chlebie i Ciele
raczej popatrzmy na Jan8/31--37 ,który mówi o Wyzwoleniu - od

czego?Chociaż moze powinnismy sie trzymac tylko Doskonałości?
>>>>>
Cytat:ależ Oliwko On jest Głową i Głowa jest bez grzechu to my

jesteśmy ciałem, a ciało jest: święte świętością Głowy i grzeszne

grzesznością człowieka .

Jakze to tak Głowa Swięta a Ciało ladaczne?
napisano ; jesli Korzeń Świety TO-- i g a l ę z i e .
Jego Ciałem są TYLKO ci ,którzy są JEDNO z Głowa -
Oblubienica - czysta swięta bez skazy i zmarszczki - DOSKONAŁA -Niepokalana .-
dzisiaj TAK sie naucza ,że NIKT niema odwagi tak o sobie powiedzieć.

Widzisz jakie to inne, od tego co mówił Paweł?
>>>>
a to dotyczy -- Sara
Isaj 51/
1 Słuchajcie Mnie, wy, co się domagacie sprawiedliwości*,
którzy szukacie JHVH Wejrzyjcie na SKAŁE z której was wyciosano,
i na gardziel studni, z której was wydobyto.
2 Wejrzyjcie na Abrahama, waszego ojca,
i na Sarę, która was zrodziła.
Bo powołałem jego jednego,
lecz pobłogosławiłem go i rozmnożyłem.
>>>>>>


1P 3:6 BT "Tak Sara była posłuszna Abrahamowi, nazywając go panem.

Stałyście się jej dziećmi, gdyż dobrze czynicie i nie obawiacie się żadnego zastraszenia."
Mamy tu i Skałe z której nas/mnie Wyciosano i zgodnie ze słowami Pawła podano ,ze W Mesjaszu JAHszua należe do potomstwa Abrahama i Sary
teraz ja zapytam ,dlaczego Sara jest taka wazna?

Jestem jak oliwka zielona w domu Elohim ;zaufałam łasce Jego
na wieki, wieków .
Ps.52/10
29-10-2006 14:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #15
 
Oliwka napisał(a):[shadow=red]chyba mnie wyrzuca![/shadow]
nie martw się Oliwko; moim zdaniem nie istnieją słuszne podstawy do podjęcia przez kogolwiek podobnej decyzji; każdy ma prawo do zachowania tylko dla siebie informacji o sobie i jeżeli nie zechcesz podać tej nazwy denominacji, to nikt nie ma prawa mieć o to do Ciebie pretensji [regulamin jakiegokolwiek forum nie może łamać Twojego prawa do prywatności]

Oliwka napisał(a):co do offtop ,to ty tak napisałeś ja nawet nie wiem gdzie to sie zaczyna ,że jest offtop
cóż... wiele fragmentów naszej dyskusji nie wiązało się z zagadnieniem doskonałości, o której mówi List do Efezjan... granica - jak to często bywa - jest jednak ruchoma, płynna...

Oliwka napisał(a):Wogóle te nasze posty są DOŚĆ orginalne i jakieś inne od innych
myślę, że z tą innością nie powinniśmy zanadto przesadzać... wystarczy mi, że i tak każdy człowiek jest niepowtarzalny i choć taki sam, to jednak zupełnie inny... :mrgreen:

Oliwka napisał(a):szkoda ,ze inni sie nie właczają do dyskusji a do nagany
dyskusja jest sztuką; nagana to rzecz prosta i nie wymagająca zbyt wiele wysiłku...

Oliwka napisał(a):nie ryzykuj wyrzucenia ja to co innego. :cry:
nie płacz... bo mi smutno ;( myślę, że nikt Cię nie wyrzuci - bo i za co? jak Cię wyrzucą z forum, to ja też już na dobre się z nim pożegnam... wyrzucanie z katolickiego FORUM osób pragnących DYSKUTOWAĆ o Bogu to ekstremalne przegięcie

Oliwka napisał(a):1Jan5/20
dlaczego używasz słowa "bina"? większość tłumaczeń [niezależnych od siebie!] wskazuje na 'zmysł' rozumu:

Cytat:źródło tekstu

A wiemy, iż Syn Boży przyszedł i dał nam zmysł, abyśmy poznali onego prawdziwego Boga, i jesteśmy w onym prawdziwym, to jest w Synu jego, Jezusie Chrystusie; tenci jest prawdziwy Bóg i żywot wieczny. (BG)

Wiemy także, że Syn Boży przyszedł i obdarzył nas zdolnością rozumu, abyśmy poznawali Prawdziwego. Jesteśmy w prawdziwym Bogu, w Synu Jego, Jezusie Chrystusie. On zaś jest prawdziwym Bogiem i Życiem wiecznym. (BT)

Wiemy też, że Syn Boży przyszedł i dał nam rozum, abyśmy poznali tego, który jest prawdziwy. My jesteśmy w tym, który jest prawdziwy, w Synu jego, Jezusie Chrystusie. On jest tym prawdziwym Bogiem i życiem wiecznym. (BW)

Wiemy także, że Syn Boży przyszedł i dał nam zrozumieć i poznać Prawdziwego (Boga). My jesteśmy w tym Prawdziwym - w Jego Synu, Jezusie Chrystusie. On jest prawdziwym Bogiem i Życiem wiecznym. (BP)

My zaś wiemy, że Syn Boży przyszedł i obdarzył nas zdolnością umysłu, żebyśmy mogli poznać prawdziwego. I jesteśmy w jedności z tym prawdziwym poprzez jego Syna, Jezusa Chrystusa. To jest prawdziwy Bóg i życie wieczne. (PNS) [...]

οιδαμεν δε οτι ο υιος του θεου ηκει και δεδωκεν ημιν διανοιαν ινα γινωσκομεν τον αληθινον και εσμεν εν τω αληθινω εν τω υιω αυτου ιησου χριστω ουτος εστιν ο αληθινος θεος και ζωη αιωνιος (WH)
greki niestety nie znam Smutny

Oliwka napisał(a):
Cytat:Kto wie o jakie Bina chodzi ?
hmm, tego powinni uczyć ci co Głoszą Słowo
uczą, że w tym fragmencie chodzi o zdolności poznawcze człowieka, dane nam przez Boga jako jedna z władz duszy, już w momencie stworzenia człowieka; dlaczego miałbym nie ufać tym, którzy w ten sposób tłumaczą oryginalne teksty Pisma? [zważ, że nie chciałbym ulegać żadnym spiskowym teoriom dziejów...] :-k

Oliwka napisał(a):Apostoł Paweł powiedział Głosimy Mądrość Boza wśród DOSKONAŁYCHto by znaczyło ,ze pojmą to DOSKONALI , dlatego dobrze jest Osiagnąć DOSKONAŁOSĆ.
W Ef znajdujemy takie słowa:

"Aż dojdziemy wszyscy razem [...] do człowieka doskonałego [...] [Chodzi o to], abyśmy już nie byli dziećmi, którymi miotają fale i porusza każdy powiew nauki, na skutek oszustwa ze strony ludzi i przebiegłości w sprowadzaniu na manowce fałszu." [Ef4,13n]

potwierdza to więc tezę, że doskonałość autor Ef pojmuje przede wszystkim w kategoriach poznawczo-intelektualnych; powracam zatem do problemu: dlaczego mielibyśmy używać terminu 'bina', skoro określenie 'rozum' czy 'umysł' wydają się jak najbardziej trafne ... ?

Oliwka napisał(a):Jak zauwazyłam niebyło chetnych do rozważenia DOSKONAŁOSCI w sensie Biblii
obawiam się, że 'rozważeniem w sensie Biblii' nazywasz - w istocie - przyjęcie Twojej opcji... i prawdopodobnie dlatego właśnie nie było chętnych do 'rozważań'

Oliwka napisał(a):Powiadasz ,że kościół zachęca do bycia świetymi , ano zachęca tylko ,ze to człowiek decyduje KTO jest świety
jeśli dobrze pamiętam, to jedną z głównych prawd wiary jest: "Bóg jest sędzią sprawiedliwym, który dobro wynagradza, a zło karze"; poza tym Kościół naucza też o Sądzie Ostatecznym, na którym to Chrystus zadecyduje o tym, kto wstąpi do Nieba, a kto pójdzie na wieczne potępienie... [Mt 25, 31-46]

Oliwka napisał(a):Cieszy chociaz i to ,że kosciól ma kobiety ,które zwą sie Doktorem koscioła nie bardzo wiem ,co to znaczy ,ale mysle ze mogly byc Doskonałe.
doctor z łaciny to po prostu ktoś w rodzaju nauczyciela Oczko [zobacz tutaj]

Oliwka napisał(a):podstawy twojej Duszy i czy jesteś Wolny od niebycia ?
cóż Oliwko... co by nie mówić... to tylko Bóg jeden wie ...

Oliwka napisał(a):Masz słuszność Mesjasz jest ZNAKIEM ,któremu s p r z e c i w i a ć sie będą .Ale CO ,to znaczy?---ja też pytam
ja wiem co to znaczy, Oliwko... aktualnie piszę o tym pracę naukową, której początek tytułu brzmi: "Muzyczna i czasopiśmiennicza twórczość antychrześcijańska..."

Oliwka napisał(a):Mecz juz wygrany ? a kiedy?
poza czasem...

Oliwka napisał(a):coś przegapiłam???
myślę, że nie

Oliwka napisał(a):
Cytat:JA jestem Chleb ,który z Nieba zstąpił a Chleb TEN to Ciało moje Krew przynależy do ciała i jest Zapisem Ducha jak i Icchaka
Cytat:no ładny cycat, ale szkoda, że niczego nie tłumaczy
Ty wytłumacz ja posłucham
niebezpiecznie jest tłumaczyć fragmenty Pisma w oderwaniu od całości...

użycia przez Ciebie tego cytatu w kontekście naszej dyskusji raczej w pełni nie rozumiem; natomiast gdybym miał go wytłumaczyć, to powiedziałbym, że mówi o transsubstancjacji; aczkolwiek... nie pojmuję co tam robi ów Icchak

Oliwka napisał(a):dlaczego uważasz ,ze niechce uwierzyc w Prawde ?juz wierzę.
wyrażam wątpliwość co do tego czy Twoja wiara obejmuje całą prawdę, czy tylko jej fragment...

Oliwka napisał(a):raczej popatrzmy na Jan8/31--37 ,który mówi o Wyzwoleniu - od czego?
wyzwolenie od grzechu...

Oliwka napisał(a):Chociaż moze powinnismy sie trzymac tylko Doskonałości?
to byłaby jedynie część prawdy...

Oliwka napisał(a):Jakze to tak Głowa Swięta a Ciało ladaczne?
popełniasz podstawowy błąd w interpretacji OBRAZU; mój profesor od teologii fundamentalnej mawiał: "analogia nie rodzi genealogii";

powracając jednak do obrazu: moc Głowy [świętość] przezwycięża słabość ciała [grzeszność] ten proces zwykliśmy nazywać Odkupieniem

Oliwka napisał(a):napisano ; jesli Korzeń Świety TO-- i g a l ę z i e .
gałęzie ontycznie są już święte mocą chrztu

Oliwka napisał(a):Jego Ciałem są TYLKO ci ,którzy są JEDNO z Głowa -
Oblubienica - czysta swięta bez skazy i zmarszczki - DOSKONAŁA -Niepokalana .-
dzisiaj TAK sie naucza ,że NIKT niema odwagi tak o sobie powiedzieć
nikt nie ma pewności, że po etapie progresu moralnego nie nastąpi etap regresu; przyznanie się do swej słabości [concupiscentia] jest pokorą, a nie zaprzeczeniem prawdzie

Oliwka napisał(a):Widzisz jakie to inne, od tego co mówił Paweł?
obawiam się, że widzisz dziurę w całym... nie ma w tym inności; jest natomiast Twoja interpretacja, która wydaje mi się nie do końca precyzyjna

Oliwka napisał(a):a to dotyczy -- Sara Isaj 51/
1 Słuchajcie Mnie, wy, co się domagacie sprawiedliwości*,
którzy szukacie JHVH Wejrzyjcie na SKAŁE z której was wyciosano,
i na gardziel studni, z której was wydobyto.
2 Wejrzyjcie na Abrahama, waszego ojca,
i na Sarę, która was zrodziła.
Bo powołałem jego jednego,
lecz pobłogosławiłem go i rozmnożyłem.
DeuteroIzajasz to prorok działający w okresie niewoli babilońskiej; jego słowa skierowane są do Żydów, Izraelitów żałujących za winy swych ojców i pragnących powrotu do Judei;

Abraham i Sara to dziadkowie Jakuba [syn Izaaka, brat Ezawa], czyli Izraela właśnie; DeuteroIzajasz mówiąc do 'dzieci Abrama i Saraj' ma po prostu na myśli Izraelitów

Oliwka napisał(a):1P 3:6 BT "Tak Sara była posłuszna Abrahamowi, nazywając go panem. Stałyście się jej dziećmi, gdyż dobrze czynicie i nie obawiacie się żadnego zastraszenia."
zapomniałaś dodać werset piąty: "Tak samo bowiem i dawniej święte niewiasty, które miały nadzieję w Bogu, same siebie ozdabiały, a były poddane swoim mężom." słowa te skierowane są zatem do niewiast i stanowią swoisty apel o troskę małżeńską;

określenie 'dziećmi' może być tu interpretowane jako zwykła przenośnia

Oliwka napisał(a):Mamy tu i Skałe z której nas/mnie Wyciosano i zgodnie ze słowami Pawła podano ,ze W Mesjaszu JAHszua należe do potomstwa Abrahama i Sary
które słowa masz teraz na myśli? czy Rz 9-11 ???

Oliwka napisał(a):teraz ja zapytam ,dlaczego Sara jest taka wazna?
ponieważ jest żoną Abrahama i urodziła Izaaka - 'dziecię Obietnicy' [por. Rz 9,8]

jest również 'typem' ('figurą') wydarzeń przyszłych... późniejszych: nowotestamentalnych

niemniej :!: jej ważności zdecydowanie nie powinnaś przeceniać...

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
29-10-2006 20:13
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów