Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Oliwka vs MInk'y
Autor Wiadomość
Oliwka Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 192
Dołączył: Aug 2006
Reputacja: 0
Post: #46
 
mink :wink:

Wnetrze Mesjasza nie potrzebuje Przemiany bo On jest tym ,który przemienia.Wnetrze człowieka cielesnego potrzebuje Zanurzenia w Jego Imieniu,jak napisano.
Duch JHVH nie działa w skakramencie ,Duch jest nieograniczony i nie da sie zamkanąc bo człowiek tak sobie obmyslił .Religia to przesłanki jak sam napisałeś ,a na przesłankach grzesznika polegać, to pozbawić siebie Skały.
Jesli do wiary tak podchodzisz jak do Gangesu, to czeka cie to samo co tamtych a Ducha JHVH w to niemieszaj bo nawet wy katolicy nieuznalibyscie ich chrztu w Gangesie . Mamy sie Zanurzać w Imie JAHszua .Nie pisałam ze Paweł był kapłanem ,ale ze zanosił ofiare za siebie jak wszyscy.
Łuk24/47
W Imie Jego ma byc Głoszone wszystkim narodom UPAMIETANIE ,dla odpuszczenia grzechów.Ja zsyłam na was obietnice Ojca ,pozostańcie ,az bedziecie Obleczeni Moca z Wysokosci.
>>>>
co ty tu masz o swiadomości grzechu ? JAHszua mówi ,ze wszystkie narody maja sie Upamietać od swoich religi pogańskich od bałwochwalstwa ,bo nawet chrzest w Gangesie czy pokropienie inna woda "gangesu" NIC im nie pomoze i grzechy ich beda ztrzymane.

z resztą, cóż Paweł... sam Jezus kazał chrzcić: "Kto uwierzy i przyjmie chrzest, będzie zbawiony; a kto nie uwierzy, będzie potępiony" [Mk 16,16]
Sam nigdy nikogo nie zanurzał w wodzie Jordanu czy innej,ale powiedział -" Kto uwierzy --,ze Ja On/JHVH-Ojciec Wieczności i Zanurzy sie w Moim Imieniu JAHszua ,ten bedzie Uwolniony od grzechu.--Duch Prawdy przekona ich o grzechu bo nie uwierzyli we mnie"
Nikt mnie nie szczuje na kk ,byłam i wiem to Dom umarłych przez grzechy i upadki. Kościół Mesjasza jest Żywy bo Żyje Jego Życiem i jest bez grzechu bo zostały usuniete krwia Jego RAZ na zawsze.
Powołujesz sie na spowiedź? owszem Spowiedź Upamietania jedyna w swoim rodzaju kiedy to Duch Prawdy przekonuje i zarazem obdarza łaska Upamietania i skruchy ,Wtedy to człoweiek widzi siebie jako zgubionego a On jawi sie jako Ten ,który Wybawia.Wyznajemy grzechy i siebie jako niezdolnego do samodzielnego uwolnienia sie od grzeszenia.Natomiast latanie do spowiedzi dowodzi ze sie jest buntownikiem a Jezusa traktuje sie jako siedzacego w konfesjonale i słuchajacego lubieżników i degeneratów? bo sa zbyt leniwi by dojść do Prawdy? To najwieksza zniewaga dla jezusa ,kiedy mówi sie ze sie grzeszy, bo On Oblókł Mocą Z Wysoka ku Wolności.Sakrament niczego nie oczyszcza bo niema takich uprawnień.A dowodem tego sa ofiary takiej wiary i kolejki do spowiedzi.
>>>>>
Cytat:zdecyduj się dziewczyno...

i zechciej zrozumieć, że to co stworzył Bóg nie jest złe, gdyż to co stworzył Bóg [a to właśnie Bóg stworzył serce człowieka] jest bardzo dobre: "A Bóg widział, że wszystko, co uczynił, było bardzo dobre" [Rdz 1,31]

Oczywiście ,ale umyka ci ,że od tamtej pory Człowiek Upadł iUmarł a Jezus powiedział ; jesli wy z natury bedąc ŹLI ,potraficie dobre dary dawac swoim dzieciom." Z natury jesteś zły i musisz otrzymac Jego nature - bez Jego natury człowiek jest jak bydle,
jestem świadoma skutku chrztu w kk ,przecież nie mineło mnie to ubezwłasnowolnienie .A skutki ? jest tego paktu co niemiara - 7 grzechów głównych i setki pomniejszych.
Ci co tą formułke wymyslii sami w to nie wierza ,to zwykła manipulacja .Zanurzenie owszem ,ale W Mesjasza w Jego Imie .
Co do Pieczęci to jest to powołanie sie na coś co napisane ,ale własna interpretacja bez Mocy .A Pieczęć jest dana przez Samego Ducha i człowiek tu NIC nie może, jedynie prosic.
Cytat:jeśli ktoś o nie nie dba [nie pełni woli Ojca] to zaprasza do środka duchy nieczyste
Masz racje ,a ja mówie ,że to sa groby pobielane ,a zewnątrz ładne pomalowane ozdobione a wewnątrz pełne plugastwa i spruchniałych kości.I nie mówie tego pod jakims jednym adresem ale ogólnie wszedzie tam gdzie nie Bóg jest na pierwszym miejscu ale słuzy za przynete pod biznes.
>>>

Cytat:zabawiasz się w grę 'co autor miał na myśli? myślę, że są osoby, które lepiej wiedzą to od Ciebie; poza tym nie mam zamiaru iść za Twoją nauką, gdyż - jak sama wskazujesz - nie godzi się chodzić za nauką ludzi i ich własnymi wymysłami a zostawiać naukę Boga...
:shock:
Nie nie zabawiam sie w grę wszak powiedziano ,ze mamy mieć Mysli Mesjasza a jest to dla tych co maja Jego Ducha .Za to ty sie zabawiasz bo --myslisz --,ze sa osoby ,które wiedza lepiej odemnie, to tez taka GRA? masz racje nie godzi sie chodzic za nauka ludzi - nie narodzonych na Nowo zapomniałeś dodać czy nie wiesz o tym .Dlatego poszłam za Nauka Narodzonych na Nowo.i zostawiłam bozki i wszystko co z tym zwiazane.

Lekcewaze sakrament chrztu ? a co on moze /? nic :diabelek:
Zanurzyłam sie tak jak uczy Słowo W Śmierć Mesjasza ,zewlekłam stare Oblekłam Nowe i jestem Nowym Stworzeniem a mój JAHszua Zyje i juz nie umiera ,Czyba ze ktos go ponownie krzyzuje wystawiajac na posmiewisko .Mój dom wymieciony a JAHszua Jest Panem Domu.
Narodzony na Nowo ma jedna Wole --Wole Ojca.

"jestem z wami aż do skończenia świata" [por. Mt 28,20]
nie zostawie was sierotami ,przyjde do was --Jest to Duch Prawdy ,którego świat nie widzi i nie zna ,ale wy Go znacie bo jest wśród was i w was bedzie.Ew Jan.

Zanurzenie jest świadome tak jak kazda decyzja ,powołujesz sie na wolna wole a tego nie wiesz? A jak to niby wzywał Jan do Zanurzenia ? nieświadomych , a co im powiedział?

Nie narzucaj mi swego pogladu nie odrzucam Zanurzenia ale chrzest bobasów nimajacych Wolnej Woli na która sie powołujesz .Spowiedzi nie odrzucam ,ale nie podzielam , powracania jak świnia do tarzania w błocie i pies do wymiocin , takie postępowanie URĄGA Mesjaszowi Ukrzyzowanemu .
Eucharystia ? krew i ciało ? On przyszedł w Cielemiesistym ,ale nie z Miriam jak to ucza .
Tak innej ewangelii nie ma , bo Ewangelia Mesjasza daje Upamietanie a ta ziemska nic nie zmienia ,chyba ze tradycje ,obyczaje troche z tego troche z tego i mamy pogaństwo ,mimo to Bóg ma wszedzie swoje Sługi i wyprowadzi ich by ich ocalic gdy bedzie Sądził ziemie .

Cytat:zabierz więc swoją 'ewangelię' i wracaj tam, skąd ją wzięłaś; my wolimy pozostać przy nauce, która od Boga pochodzi i którą od Niego przez wieki przekazuje nam Kościół Chrystusowy, założony przez Pana, aby być stróżem nauki Jego
:diabelek: :shock:
No i wylazło z ciebie wszystko i chrzest i bierzmowanie i sakramenty z eucharystia ,Ja do ciebie z Biblja i Słowem a ty ze straznica o przepraszam katech-izm ale czym to sie rózni/
Nie obraze sie bo ja kiedys też tak mówiłam, ale tak tęskniłam do Jezusa tak bardzo chciałąm Go Poznać ,ze okazał mi łaske.
Cytat:nie chcemy nauki, która dziś odrzuca chrzest i spowiedź, a jutro odrzuci Eucharystię i prawdę o wcieleniu Boga bo ta nauka od ludzi pochodzi; bo uprzykrzyła się im nauka zdrowa.
mów za siebie co chcesz a co nie , dlaczego decydujesz za innych gdzie tu Wolna Wola?
eucharystia ? a co ty o tym wiesz? Duży uśmiech
no jaka to pochwałe dostałes ? jesteś madry - szkoda ze to madrość tego świata ,ale zawsze to jakaś :diabelek:

Jestem jak oliwka zielona w domu Elohim ;zaufałam łasce Jego
na wieki, wieków .
Ps.52/10
06-11-2006 14:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #47
 
Widzę, że tu nie trzeba Inkwizytora tylko kogoś, Dobrym Słowem leczy

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
06-11-2006 17:27
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #48
 
for-ol: tere fere qq Uśmiech

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
06-11-2006 17:27
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #49
 
Oliwka napisał(a):Wnetrze Mesjasza nie potrzebuje Przemiany bo On jest tym ,który przemienia
mhm... acz skoro:

Oliwka napisał(a):wejście do wody /literalnej/ miało byc tylko wtedy gdy WNĘTRZE doznało Przemiany
to Chrystus nie powinien był wchodzić do wody, a jednak wszedł...

Oliwka napisał(a):Wnetrze człowieka cielesnego potrzebuje Zanurzenia w Jego Imieniu,jak napisano
nie wiem, może i napisano ... gdzie napisano o zanurzeniu w Imieniu?

Oliwka napisał(a):Duch JHVH nie działa w skakramencie ,Duch jest nieograniczony i nie da sie zamkanąc bo człowiek tak sobie obmyslił
'obmyśliłaś' sobie dziewczyno, że Duch nie działa w sakramencie i chcesz Go stamtąd 'wyrzucić' ... ale Duch jest nieograniczony i wątpię, by pozwolił się ograniczyć Twojemu buntowi

Oliwka napisał(a):Religia to przesłanki jak sam napisałeś
kłamiesz; nigdzie tak nie napisałem; źle zinterpretowałaś moje słowa

Oliwka napisał(a):a na przesłankach grzesznika polegać, to pozbawić siebie Skały
dlatego nie polegam na Twoich przesłankach

Oliwka napisał(a):Jesli do wiary tak podchodzisz jak do Gangesu, to czeka cie to samo co tamtych
a cóż niby czeka tamtych?

Oliwka napisał(a):a Ducha JHVH w to niemieszaj
a i Ty nie ograniczaj Jego mocy

Oliwka napisał(a):bo nawet wy katolicy []nieuznalibyscie ich chrztu w Gangesie[/]
chrztu nie, ale logos spermatikoi jak najbardziej; ale znów nieuważnie przeczytałaś i przekręciłaś moje słowa po swojemu ... przekręcasz moje słowa tak samo, jak przekręcasz słowa Biblii...

Oliwka napisał(a):[]Mamy sie Zanurzać w Imie JAHszua[/]
acz gdzie to napisano?

Oliwka napisał(a):Nie pisałam ze Paweł był kapłanem ,ale ze zanosił ofiare za siebie jak wszyscy
rzeczywiście, nie pisałaś

Oliwka napisał(a):Łuk24/47 W Imie Jego ma byc Głoszone wszystkim narodom UPAMIETANIE ,dla odpuszczenia grzechów.Ja zsyłam na was obietnice Ojca ,pozostańcie ,az bedziecie Obleczeni Moca z Wysokosci.
>>>>
co ty tu masz o swiadomości grzechu ?
czytanie ze zrozumieniem to podstawa... więc przeczytaj jeszcze raz:

Oliwka napisał(a):Łuk24/47 W Imie Jego ma byc Głoszone wszystkim narodom UPAMIETANIE ,dla odpuszczenia grzechów.Ja zsyłam na was obietnice Ojca
gdyby Chrystus nie był świadom istnienia grzechu, to by o nim raczej nie wspomniał...

jeśli masz wątpliwości co do tego czym jest świadomość, to odsyłam do "Słownika Języka Polskiego":

Cytat:świadomość: 1. «zdawanie sobie sprawy z czegoś»

źródło tekstu

Oliwka napisał(a):JAHszua mówi ,ze wszystkie narody maja sie Upamietać od swoich religi pogańskich
być może rzeczywiście Chrystus mówił coś o "upamiętaniu" [skąd Ty bierzesz takie dziwne słowa? Duży uśmiech ] od swoich religii pogańskich... powiedz mi jeszcze gdzie, kiedy i w jaki sposób o tym mówił

Oliwka napisał(a):od bałwochwalstwa
bałwochwalstwo - zgoda; a gdzie mówił o religiach pogańskich?

Oliwka napisał(a):bo nawet chrzest w Gangesie czy pokropienie inna woda "gangesu" NIC im nie pomoze i grzechy ich beda ztrzymane
to zależy od Ducha JHVH, a nie od Ciebie...

Oliwka napisał(a):Sam nigdy nikogo nie zanurzał w wodzie Jordanu czy innej
ciekawe czy umiałabyś udowodnić, że przez cały okres publicznej działalności nikogo nie ochrzcił... :-k

Oliwka napisał(a):ale powiedział -" Kto uwierzy --,ze Ja On/JHVH-Ojciec Wieczności i[] Zanurzy sie w Moim Imieniu JAHszua ,ten bedzie Uwolniony od grzechu.--Duch Prawdy przekona ich o grzechu bo nie uwierzyli we mnie"
może i powiedział [choć czekam ciągle na parametry tego fragmentu o 'zanurzeniu w Imieniu'] jednak to nie zmienia wagi chrztu

Oliwka napisał(a):Nikt mnie nie szczuje na kk ,byłam i wiem
z tego co widzę wiesz niewiele i skupiasz się tylko na negatywach

Oliwka napisał(a):to Dom umarłych przez grzechy i upadki
jakoś ciężko mi uwierzyć w Twoją moralną doskonałość Uśmiech

Oliwka napisał(a):Kościół Mesjasza jest Żywy bo Żyje Jego Życiem i jest bez grzechu bo zostały usuniete krwia Jego RAZ na zawsze.
owszem; wyznajemy w Credo świętość Kościoła

Oliwka napisał(a):Powołujesz sie na spowiedź? owszem Spowiedź Upamietania jedyna w swoim rodzaju kiedy to Duch Prawdy przekonuje i zarazem obdarza łaska Upamietania i skruchy ,Wtedy to człoweiek widzi siebie jako zgubionego a On jawi sie jako Ten ,który Wybawia.Wyznajemy grzechy i siebie jako niezdolnego do samodzielnego uwolnienia sie od grzeszenia[/]
nie mam zamiaru spierać się, która spowiedź jest 'lepsza' :lol2: ocena jest w rękach Boga

Oliwka napisał(a):Natomiast latanie do spowiedzi dowodzi ze sie jest buntownikiem
bzdura; dowodzi, że człowiek chce być coraz bliżej Boga

Oliwka napisał(a):a Jezusa traktuje sie jako siedzacego w konfesjonale i słuchajacego lubieżników i degeneratów?
wszak sam powiedział: "choćby wasze grzechy były jak szkarłat, Ja je wybielę" i na innym miejscu: "nie mówię, że masz wybaczyć 7 razy, ale 77 razy" Uśmiech

Oliwka napisał(a):bo sa zbyt leniwi by dojść do Prawdy?
jakby byli leniwi to ani nie szli by do spowiedzi, ani nawet do Kościoła

Oliwka napisał(a):To najwieksza zniewaga dla jezusa
powiedział Ci o tym, że jesteś taka pewna?

Oliwka napisał(a):kiedy mówi sie ze sie grzeszy
człowiek, który mówi, że grzeszy staje w prawdzie, zgodnie ze słowami Jana [1J 1,8-10]; a ten kto staje w prawdzie podoba się Bogu, jeśli zaś "mówimy, że nie mamy grzechu, to samych siebie oszukujemy i nie ma w nas prawdy" [tamże]

Oliwka napisał(a):bo On Oblókł Mocą Z Wysoka ku Wolności.[/]Sakrament niczego nie oczyszcza bo niema takich uprawnień.
owszem, ma: "Nawróćcie się - powiedział do nich Piotr - i niech każdy z was ochrzci się w imię Jezusa Chrystusa na odpuszczenie grzechów waszych, a weźmiecie w darze Ducha Świętego" [Dz 2,38]

Oliwka napisał(a):A dowodem tego sa ofiary takiej wiary i kolejki do spowiedzi
a cóż to za dowód, który niczego nie dowodzi? :lol2:

Oliwka napisał(a):
Cytat:zdecyduj się dziewczyno... i zechciej zrozumieć, że to co stworzył Bóg nie jest złe, gdyż to co stworzył Bóg [a to właśnie Bóg stworzył serce człowieka] jest bardzo dobre: "A Bóg widział, że wszystko, co uczynił, było bardzo dobre" [Rdz 1,31]
Oczywiście ,ale umyka ci ,że od tamtej pory Człowiek Upadł iUmarł [/]a Jezus powiedział ;[] jesli wy z natury bedąc ŹLI ,potraficie dobre dary dawac swoim dzieciom."]
Mt 7,11 ma "Jeśli więc wy, choć źli jesteście"; Jezus mówił tu o ludzkich czynach: jesteśmy źli moralnie

Oliwka napisał(a):Z[natury jesteś zły [/]
jestem zły moralnie, bo grzeszę, ale moja natura nie jest zła:

Cytat:405 Chociaż grzech pierworodny jest grzechem własnym każdego, to jednak w żadnym potomku nie ma on charakteru winy osobistej. Jest pozbawieniem pierwotnej świętości i sprawiedliwości, ale natura ludzka nie jest całkowicie zepsuta: jest zraniona w swoich siłach naturalnych, poddana niewiedzy, cierpieniu i władzy śmierci oraz skłonna do grzechu (ta skłonność do zła jest nazywana "pożądliwością"). Chrzest, dając życie łaski Chrystusa, gładzi grzech pierworodny i na nowo kieruje człowieka do Boga, ale konsekwencje tego grzechu dla osłabionej i skłonnej do zła natury pozostają w człowieku i wzywają go do walki duchowej.

źródło tekstu

Oliwka napisał(a):i musisz otrzymac Jego nature - bez Jego natury człowiek jest jak bydle
może Ty; ja jednak nie

Oliwka napisał(a):jestem świadoma skutku chrztu w kk ,przecież nie mineło mnie to ubezwłasnowolnienie .A skutki ? jest tego paktu co niemiara - 7 grzechów głównych i setki pomniejszych. Ci co tą formułke wymyslii sami w to nie wierza
nie wymyślili lecz nazwali to co widzieli dookoła; czy wierzą? wątpię by po śmierci wiara była potrzebna

Oliwka napisał(a):to zwykła manipulacja
jedyną osobą usiłującą tu manipulować jesteś co najwyżej Ty sama

Oliwka napisał(a):Zanurzenie owszem ,ale W Mesjasza w Jego Imie
jeszcze raz dopraszam się o powtórzenie [jeśli już cytowałaś] fragmentu o 'zanurzenie się w Imieniu'; poza tym dobrze zrobisz, jeśli wytłumaczysz na czym 'technicznie' miałoby polegać zanurzenie się w imieniu...

Oliwka napisał(a):Co do Pieczęci to jest to powołanie sie na coś co napisane ,ale własna interpretacja bez Mocy
"obawiam się", że to bardziej odnosi sie do Twoich własnych słów

Oliwka napisał(a):Masz racje ,a ja mówie ,że to sa groby pobielane ,a zewnątrz ładne pomalowane ozdobione a wewnątrz pełne plugastwa i spruchniałych kości.I nie mówie tego pod jakims jednym adresem ale ogólnie wszedzie tam gdzie nie Bóg jest na pierwszym miejscu ale słuzy za przynete pod biznes
no tak... chciwość jest jednym z grzechów głównych

Oliwka napisał(a):Nie nie zabawiam sie w grę wszak powiedziano ,ze mamy mieć Mysli Mesjasza a jest to dla tych co maja Jego Ducha .Za to ty sie zabawiasz bo --myslisz --,ze sa osoby ,które wiedza lepiej odemnie, to tez taka GRA?
to stwierdzenie faktu;
Tobie nie przysługuje charyzmat niomylności

Oliwka napisał(a):masz racje nie godzi sie chodzic za nauka ludzi - nie narodzonych na Nowo zapomniałeś dodać czy nie wiesz o tym .Dlatego poszłam za Nauka Narodzonych na Nowo
a kogo to niby masz na myśli? Apostołów, żyjących w I w. czy członków jakiejś współczesnej sekty?

Oliwka napisał(a):i zostawiłam bozki i wszystko co z tym zwiazane.
bałwochwalstwo to oczywiście grzech

Oliwka napisał(a):Lekcewaze sakrament chrztu ? a co on moze /? nic
mówiąc, że nic nie może - lekceważysz go i lekceważysz Tego, który kazał chrzcić: "32 Jan dał takie świadectwo: «Ujrzałem Ducha, który jak gołębica zstępował z nieba i spoczął na Nim. 33 Ja Go przedtem nie znałem, ale Ten, który mnie posłał, abym chrzcił wodą" [J1]

Oliwka napisał(a):Zanurzyłam sie tak jak uczy Słowo W Śmierć Mesjasza ,zewlekłam stare Oblekłam Nowe
w jaki sposób? bo może tylko Ci się zdawało...

Oliwka napisał(a):i jestem Nowym Stworzeniem a mój JAHszua Zyje i juz nie umiera ,Czyba ze ktos go ponownie krzyzuje wystawiajac na posmiewisko .Mój dom wymieciony a JAHszua Jest Panem Domu. Narodzony na Nowo ma jedna Wole --Wole Ojca.
rozumiem, że uznałaś siebie za 'narodzoną na nowo'... jeśli sama siebie za taką uznałaś, to jest to nauka pochodząca od ludzi, a nie od Boga; i jeśli sama siebie za taką uznałaś i inni wraz z Tobą sami tak siebie nazwali, to jest to wasza nauka pochodząca od ludzi i gdzie jest w niej znamię Boże ...

Oliwka napisał(a):"jestem z wami aż do skończenia świata" [por. Mt 28,20]
nie zostawie was sierotami ,przyjde do was --Jest to Duch Prawdy ,którego świat nie widzi i nie zna ,ale wy Go znacie bo jest wśród was i w was bedzie.Ew Jan.[/]
tu oczywiście mogę się zgodzić bo "Osoby Boże są nierozdzielne w tym, kim są i w tym, co czynią" [KKK]

Oliwka napisał(a):Zanurzenie jest świadome tak jak kazda decyzja ,powołujesz sie na wolna wole a tego nie wiesz?
powołujesz się na wiedzę, to bądź łaskawa wskazać ten fragment Pisma, w którym jest mowa o "świadomym zanurzeniu" :-k

Oliwka napisał(a):A jak to niby wzywał Jan do Zanurzenia ? nieświadomych , a co im powiedział?
mhm... gdzie Jan mówił o "świadomym zanurzeniu"? Duży uśmiech

Oliwka napisał(a):Nie narzucaj mi swego pogladu []nie odrzucam Zanurzenia [/b]ale chrzest bobasów nimajacych Wolnej Woli na która sie powołujesz
chrzest jest ten sam: niemowląt czy dorosłych "jeden jest chrzest i jedna wiara"

Oliwka napisał(a):.Spowiedz[/]i nie odrzucam ,ale nie podzielam , powracania jak świnia do tarzania w błocie i pies do wymiocin , takie postępowanie URĄGA Mesjaszowi Ukrzyzowanemu
skoro wolisz twierdzić, że nie masz grzechu, to po raz kolejny mówię: "przestań okłamywać siebie" [za 1J 1,8]

Oliwka napisał(a):Eucharystia ? krew i ciało ? On przyszedł w Cielemiesistym ,ale nie z Miriam jak to ucza
no na pewno nie tak, jak Ty uczysz

Oliwka napisał(a):Tak innej ewangelii nie ma , bo Ewangelia Mesjasza daje Upamietanie a ta ziemska nic nie zmienia
aha i mam rozumieć, że Ewangelia, którą posługujemy się w KK jest "ziemska", a Twoje tłumaczenie pochodzi od Mesjasza? :lol2: to czas się rozczarować: Jezus założył jeden Kościół - na opoce, której na imię Petrus i temu Kościołowi dał Ewangelię do przekazania i dał mu władzę kluczy...

i radzę nie zapominać, że ten Kościół swego czasu powiedział wyraźnie:

Cytat: Kan. 4. Jeśli ktoś przeczy temu, że należy chrzcić dzieci zaraz po urodzeniu, chociażby pochodziły od rodziców ochrzczonych, albo mówi, że się je chrzci wprawdzie dla odpuszczenia grzechów, lecz nie otrzymały one w spuściźnie od Adama żadnego grzechu pierworodnego, który trzeba zgładzić obmycie odrodzenia, by dostąpić żywota wiecznego, że skutkiem tego u tych dzieci forma chrztu "dla odpuszczenia grzechów" nie jest prawdziwa, lecz fałszywa - niech będzie wyłączony ze społeczności wiernych. Albowiem tego, co mówi Apostoł: "Przez jednego człowieka grzech wszedł na ten świat, a przez grzech śmierć, i tak na wszystkich ludzi śmierć przeszła, ponieważ wszyscy zgrzeszyli" [Rz 5, 12], nie należy rozumieć inaczej, ale tylko tak, jak to zawsze rozumiał katolicki Kościół na całym świecie. Według tej bowiem zasady wiary pochodzącej od Apostołów, dzieci chrzci się naprawdę dla odpuszczenia grzechów, chociaż same nie mogły jeszcze popełnić żadnego grzechu, aby poprzez odrodzenie dostąpiły obmycia z tego, co ściągnęły na siebie wskutek narodzin. Albowiem "jeśli się kto nie odrodzi z wody i z Ducha Świętego, nie może wejść do królestwa Bożego" [J 3, 5].

źródło tekstu
widzę, że Twoja własna nauka jest dla Ciebie ważniejsza od nauki Jezusa, którą powierzył Kościołowi...

pewnie łatwiej Ci wierzyć we własne interpretacje niż w prawdziwe Słowo...

Oliwka napisał(a):chyba ze tradycje ,obyczaje troche z tego troche z tego i mamy pogaństwo
czy zarzucasz Kościołowi Katolickiemu, że jest pogański?

Oliwka napisał(a):mimo to Bóg ma wszedzie swoje Sługi i wyprowadzi ich by ich ocalic gdy bedzie Sądził ziemie
chciałabyś do nich należeć?

Oliwka napisał(a):
Cytat:zabierz więc swoją 'ewangelię' i wracaj tam, skąd ją wzięłaś; my wolimy pozostać przy nauce, która od Boga pochodzi i którą od Niego przez wieki przekazuje nam Kościół Chrystusowy, założony przez Pana, aby być stróżem nauki Jego
:diabelek: :shock:
No i []wylazło z ciebie wszystko i chrzest i bierzmowanie i sakramenty z eucharystia [/b],Ja do ciebie z Biblja i Słowem a ty ze straznica o przepraszam katech-izm ale czym to sie rózni
Ty do mnie nie z Biblią, lecz z własną interpretacją Biblii
a ja do Ciebie nie ze Strażnicą, lecz z nauką Kościoła Chrystusowego, zbudowanego na fundamencie Apostołów, trwającego nieprzerwanie od dwudziestu wieków

ale Ty umiłowałaś bardziej swoją własną interpretację niż naukę, którą Jezus posyła do Ciebie przez Kościół

obyś się opamiętała ... obyś się wreszcie nawróciła i przestała trwać w grzechch swoich...

Oliwka napisał(a):Nie obraze sie bo ja kiedys też tak mówiłam, ale tak tęskniłam do Jezusa tak bardzo chciałąm Go Poznać ,ze okazał mi łaske
życzę Ci, abyś Go w końcu poznała... i byś przestała wreszcie chodzić za własnymi interpretacjami-urojeniami...

Oliwka napisał(a):
Cytat:nie chcemy nauki, która dziś odrzuca chrzest i spowiedź, a jutro odrzuci Eucharystię i prawdę o wcieleniu Boga bo ta nauka od ludzi pochodzi; bo uprzykrzyła się im nauka zdrowa.
mów za siebie co chcesz a co nie
mówię co widzę, a mojego słowa nie przyjmujesz...

Oliwka napisał(a):dlaczego decydujesz za innych gdzie tu Wolna Wola?
nie decyduję za nikogo lecz czynię tak, jak mnie nauczono - bo i Chrystus czynił to, co widział u Ojca

Oliwka napisał(a):eucharystia ? a co ty o tym wiesz? Duży uśmiech
wierzę; a Ty coś wiesz...[?]

Oliwka napisał(a):no jaka to pochwałe dostałes ? jesteś madry
pochwała mądrości jest przede wszystkim pochwałą Tego, kto mądrością obdarza ... JHVH jest Jego imię

Oliwka napisał(a):- szkoda ze to madrość tego świata ,ale zawsze to jakaś :diabelek
obyś się nie pomyliła, bo jeśli Bóg mówi przeze mnie do Ciebie, to może się zbliżać Jego gniew na Twoją głowę, a wtedy już żaden "diabelek" Ci nie pomoże...

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
07-11-2006 02:34
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Oliwka Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 192
Dołączył: Aug 2006
Reputacja: 0
Post: #50
 
inkwizytor
Cytat:
Cytat:nie wiem, może i napisano ... gdzie napisano o zanurzeniu w Imieniu?
owszem, ma: "Nawróćcie się - powiedział do nich Piotr - i niech każdy z was ochrzci/ZANURZY się w imię Jezusa Chrystusa/Mesjasza na odpuszczenie grzechów waszych, a weźmiecie w darze Ducha Świętego" [Dz 2,38]

1Kor 12:2 Bw "Wiecie, iż, gdyście byli poganami, do niemych bałwanów szliście, jak was prowadzono."



Ef 4:17 Br "Tak więc proszę was i zaklinam w imię Pana, żebyście nie postępowali tak jak poganie, którzy poddają się swoim bezsensownym przekonaniom,"


1Tes 4:5 Br "a nie poddawał się pożądliwym namiętnościom, jak to czynią poganie, którzy nie znają Boga."


Dz 17:30 Bw "Bóg wprawdzie puszczał płazem czasy niewiedzy, teraz jednak wzywa wszędzie wszystkich ludzi, aby się upamiętali,"


Cytat:ciekawe czy umiałabyś udowodnić, że przez cały okres publicznej działalności nikogo nie ochrzcił...


J 4:2 Br "choć w rzeczywistości zanurzali uczniowie Jezusa, a nie On sam"


2P 2:12 BT "Ci zaś, jak nierozumne zwierzęta, przeznaczone z natury na schwytanie i zagładę, wypowiadając bluźnierstwa na to, czego nie znają, podlegną właśnie takiej zagładzie jak one,"

czy zarzucasz Kościołowi Katolickiemu, że jest pogański?
Poganski! :!: zawiera w sobie wszystko od Babilonu głowy po stopy z gliny i zelaza.
Cytat:obyś się nie pomyliła, bo jeśli Bóg mówi przeze mnie do Ciebie, to może się zbliżać Jego gniew na Twoją głowę, a wtedy już żaden "diabelek" Ci nie pomoże...
jesteś zły moralnie , i nie mozesz mnie osadząć bo twój osąd jest godny ciebie [-X
diabeł starty pod stopami moimi.
JHVH mnie strzerze i JHVH mnie BŁOGOSŁAWI

Cytat:jestem zły moralnie, bo grzeszę, ale moja natura nie jest zła:
nabądź maści na oczy bys przejrzał .

"Błogosławieni jestescie ,gdy was znieważaja dla Imienia Mesjasza, gdyz Duch Chwały ,Duch Boga spoczywa na was .'

Jestem jak oliwka zielona w domu Elohim ;zaufałam łasce Jego
na wieki, wieków .
Ps.52/10
07-11-2006 21:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #51
 
Oliwka napisał(a):inkwizytor quote]quote]nie wiem, może i napisano ... .... spoczywa na was .'[/b]

:aniol:
:aniol:
:aniol:

ogólnie dochodzę do wniosku, że dalsza dyskusja pozbawiona jest sensu;

oddaję Ci ten mecz :hm:

MInk'y rezygnując z jałowego sporu napisał(a):wybierając pomiędzy nauką Twoją, a nauką Chrystusa, której w prostej linii "spadkobiercą" (przez Apostoła Piotra na początku i Karola Wojtyłę na końcu) jest Benedykt XVI => odrzucam naukę Twoją jako pochodzącą od ludzi: jako rozpraszającą a nie zbierającą [Mt 12,30];

Testament [oczywiście Nowy Testament] wskazuje Piotra i mówi o powierzonej mu władzy kluczy, władzy wiązania i rozwiązywania; Piotr przekazał władzę Linusowi z Tuscii, Linus Anakletowi, Anaklet Klemensowi, Klemens Ewarystowi itd. link 1., link 2., link 3.

należę do Kościoła, który został założony przez Jezusa z Nazaretu i w którym od dwudziestu wieków przekazywane jest Jego Orędzie zbawienia, czyli Ewangelia - Dobra Nowina o Królestwie Bożym

jeśli mam wybierać między nauką Benedykta XVI, a Twoją nauką - negującą sakramenty Kościoła Katolickiego - to daruj sobie; Twoja nauka jest za mała i pochodzi od ludzi, a nie od Jezusa; gdyż Jego nauka przechowywana jest od dwóch tysięcy lat w Jego Kościele

uważasz siebie za nowo-narodzoną i prowadzoną przez Ducha JHVH ... życzę Ci, żebyś się nie zdziwiła, kiedy po śmierci staniesz przed Jezusem i żebyś w osłupieniu nie spostrzegła, że w rzeczywistości zbuntowałaś się przeciwko Duchowi JHVH i pozwoliłaś się uwieść aniołowi podszywającemu się pod sługę Boga;

oby nie okazało się, że prowadzi Cię upadły anioł... :evil:

więc oddaję Ci ten mecz :hm: BAW SIE

:aniol:
:aniol:
:aniol:

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
07-11-2006 22:47
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Oliwka Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 192
Dołączył: Aug 2006
Reputacja: 0
Post: #52
 
Piotr był Żydem RZym to Ezaw ,który walczy przeciw Jakubowi.

katolickie źródła podają:


"Papieża nie wiążą ani nauka apostołów, ani słowa ewangelii, które nie mają mu prawa rozkazywać.
On robi cokolwiek sam chce, nawet rzeczy ludziom niedozwolone, ponieważ jest więcej niż Bóg"

( dr S. Osusky, Kto jest bliżej prawdy, s. 47 cyt. w „Rota Romana” ).

Dr Bartholomew F. Brewer jest byłym księdzem rzymskokatolickim, który po zrozumieniu poselstwa Pisma Świętego odnośnie Kościoła Chrystusowego, jego istoty, struktury i nauki, i po odkryciu nadużyć Kościoła rzymskokatolickiego, zrzucił sutannę i wydał świadectwo Prawdzie.

Pisze on: -
Papież nazywany jest "Ojcem Świętym"(por. Encyklika papieża Leona XIII). Jest również nazywany "naszym Najświętszym Panem" (wg "Przysięgi kardynałów").

- Moreri, sławny historyk, powiedział: "Wojna przeciw Papieżowi jest wojną przeciw Bogu, wiedząc, że Papież jest Bogiem, Bóg jest Papieżem". -

Decjusz powiedział: "[shadow=darkred]Papież może zrobić wszystko, co może zrobić Bóg".[/shadow]

- Papież Leon XIII powiedział o sobie: "Najwyższym nauczycielem w kościele jest Biskup Rzymu. Jedność umysłów wymaga więc, obok doskonałej zgodności w jednej wierze, całkowitego podporządkowania się i posłuszeństwa woli Kościoła i Biskupa Rzymu, jak samego Boga". -

Papież Pius X powiedział: "Papież jest nie tylko przedstawicielem Jezusa Chrystusa, lecz jest samym Jezusem Chrystusem ukrytym pod zasłoną ciała. Czy papież mówi? To mówi Jezus Chrystus".

- Papież Pius XI
stwierdził: "Wiecie, że jestem Ojcem Świętym, reprezentantem Boga na ziemi, Zastępcą Chrystusa, co oznacza, że jestem Bogiem na ziemi".
Słowa te są ciężkim bluźnierstwem!
Widzisz, że mając innego Ojca, masz również inne przykazania i inne prawo


.......

Jestem jak oliwka zielona w domu Elohim ;zaufałam łasce Jego
na wieki, wieków .
Ps.52/10
08-11-2006 12:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #53
 
:aniol:

nie dotarło; powtórzę zatem:

-------------------------------------------
więc oddaję Ci ten mecz :hm: BAW SIE
-------------------------------------------

:aniol:

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
08-11-2006 13:56
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #54
 
Ale pleciesz Oliwko. Takie bzdury piszesz, że aż serce boli. Może zacznik powoływac się nie tylko na trolle internetowe, ale na autentyczne źródła?

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
08-11-2006 16:27
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów