Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Oliwka vs MInk'y
Autor Wiadomość
Oliwka Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 192
Dołączył: Aug 2006
Reputacja: 0
Post: #31
 
Cytat:M. Ink. *"]
myślę, że oprócz Boga czcisz wątpliwe tajemnice w stylu 'bina'łaska ostatecznie jest samodarowaniem [obecnością] Boga; pozostaje pytanie czym ona jest nie-ostatecznie
Wątpliwe?jak mozesz tak mówic o tym co Jezus Sam daje problem w tym kto przyjmie.
Cytat:
Oliwka napisał(a):nie odnosze tej teorii tylko do księzy ,ale do tych Uczonych w Piśmie różnych gałezi denominacji.
tak czy inaczej: rzeźbisz spiskową teorię dziejów a la kod leonarda
Oby mi rzeźba dobrze wyszła ,a kodu nie znam.
Cytat:
Oliwka napisał(a):co jest ta Tajemnicą WIARy/?
np. wcielenie, odkupienie, zmartwychwstanie, wniebowstąpienie
duzo tych tajemnic ,ale o ile wiem tajemnice są Objawiane świętym Jego ,wiec aż dziw ,że to tak długo trwa?
Cytat:
Cytat:
Oliwka napisał(a):obstaje ,że to człowiek decyduje
skoro uważasz, że to człowiek decyduje, to polecam fragment Mt 25,31-46
tak ,to człwiek decyduje ,kto ma być na ołtarzu jako świety a ów fragment? no cóz wtedy sie okarze to co powiedziałam.
Cytat:
Oliwka napisał(a):Dobry chwyt na zapore ;nie wysilaj sie bo i tak nie poznasz "
a jednak Pan JAHszua/Jezus powiedział ;Poznacie Prawde i Prawda was Wyzwoli.
a ten Lud jest głupi i nic o mnie nie wie.-
czy mówił, że poznamy całą prawdę i że będziemy mieli wiedzę równą Bogu? :-k z tego co wiem, to nie

Pan Jezus wiedział co mówi?- wiedział ,czy zniechęcał? - nie, On nie mówił tak jak to się słyszy ,od róznych"madrych"tego świata Ja ufam Jemu!
Jego Słowo jest DECYDUJACE ! choćby anioł przyszedł i mówił inaczej ,niech bedzie zniszczony.
Cytat:poza tym Paweł doda: po części tylko poznajemy, po części prorokujemy [1Kor 13,9]

więc Poznajmy Cząstke , ale bądźmy gnusni ,że KTOŚ za nas wie lepiej i bedzie mnie zniechęcał do Poznania, jak powiedział Jeremiasz - "pasterze o swoje owce nie dbaja ,sami spijaja smietane"

Cytat:
Oliwka napisał(a):jezus powiedział ;oj wy ograniczeni wy myslicie ,że możecie poznac Prawde ! na co wy sie porywacie to nie dla takich głupków jak wy to dla warstw wysoko postawionych inteligentnych ,a wy do roboty"--brrr
a tu o co Ci chodzi? czyżby próba ironii z próżności ludzkiej? :-k
DOKŁADNIE ,ironia cała geba.
Cytat:
Oliwka napisał(a):jaki chrzest masz na mysli ? czy pokropienie woda niemowlaka?
niemogacego powiedziedzieć ,--jestem swiadomy swego istnienia---
ty mówisz ,ze jesteś świadomy , ale nie wiesz czy jeseś Wolny od niebycia?--
Cóz daje chrzest ,czy daje zanurzenie w śmierć Jezusa .Czy zanurzony jest Świadomy w co sie zanurza po co i co ZYSKA?
chodzi o sakrament chrztu gładzący grzech pierworodny i włączający we wspólnotę Kościoła Chrystusowego;
sakra ,czyli znowu tajemnica ? to zdaje sie zwrot wojskowy?
chrzest -gładzi grzech? to poco Jezus Umierał w tak podły sposub na krzyzu hańby ,posmiewiska ,wysmiany opluty. Po co? Wystarczyło zapędzic wszystkich do wody tak jak to zrobiono Polakom =chrzest Polski i po kłopocie .NIC z tego łowco letnich i gnuśnych, jesli wchodzisz do wody jako stare stworzenie to wychodzisz z wody stare mokre stworzenie NIC sie nie zmieniło. Hindusi maja swój chrzest taplaja sie w wodzie mnie pokropil i co? ano Stare to stare .Musicie sie na Nowo Narodzic ,by pojać o czym Jezsus mówi.Mamy byc Oczyszczeni kapielą Wodną PRZEZ Słowo .To Słowo Zywe i kuteczne ma dokonac Oczyszenia ale z grzechu Krew Jego oczyszcza i uświęca przez posłuszeństwo Prawdzie.
Cytat:działanie chrztu dotyczy osoby; oczywiście istniejącej osoby, gdyż nie chrzci się osób nie istniejących; jeśli uważasz, że istnienie jest zależne od jego świadomości, to odmawiasz prawa do istnienia większej części istniejącego wszechświata [który nie jest świadomy swego istnienia]

sam to wymysliłeś - nie - powtarzasz po nauczycielu swoim ja po Swoim - kwestia jest --kto jest TYM nauczycielem.
chrzcili mnie jako niepotwierdzajaca istnienie swojej osoby nikt mnie o zdanie nie pytał
Odmówiono mi prawa do istnienia - zadecydowali za mnie.

Cytat:
Cytat:jesli gałęzie są świate mocą chrztu to poco człowiek Rozważa o świetości innych
po to ma rozum, żeby rozważać
A wiec skorzystałam z Jego Rozumu ,rozważyłam w Jego Łasce Jego Słowo i pozwoliłam by Jego Duch Prawdy mnie uczył i prowadził jako SAM chce.
Cytat:
Oliwka napisał(a):Moze ten powrót do grzechu jest najbardziej kontrowersyjny , no bo jak to jest skoro został ZGŁĄDZONY ,to skad sie wziął ponownie?
Jan powie, że jeśli twierdzimy, iż nie mamy grzechu to sami siebie oszukujemy i nie trwamy w prawdzie [por. 1J 1,8]

Jan powiedział ,ale do kogo ? Jan również powiedział ;kto w NIM mieszka NIE grzeszy/osmielisz sie to poważyc?/ Jan powiedział ;KTO grzeszy , nie widział Go ani nie Poznał "/osmielisz sie to powazyc?/ Jan powiedział ,kto grzeszy z diabła/szatana jest/co ty nato? podważasz?/
Co za paradoks jak mozna grzeszyc i trwaś/stac w Prawdzie ,właśnie Prawda Wyzwala od mocy grzeszenia daje siłe , ale grzch to BIZNES i to jaki? #-o
Cytat:chrztem zgładzony został grzech pierworodny, nie została zgładzona skłonność do grzechu [pożądliwość], nie zostały zgładzone pokusy, nie zostały zgładzone grzechy osobiste popełnione po chrzcie;

Skoro nie gładzi skłonnosci dogrzechu to znaczy ,że nie jest tym czym winien byc ,Prawda daje Wolność i niszczy skłonność co to za chrzest co zostawia człowieka w jeszcze gorszym stanie? #-o popatrz dookoła ,co widzisz ,parodie ?bezsens, tragedie? szeroka droga na zagłade .grzechy osobiste po chrzcie ? Człowiek potrzebuje CAŁKOWITEJ Wolności ,bo potrzebuje wejść do Miejsca Najswiętszego za Zasłone a nie wejdzie jesli nie jest Obleczony w Szaty kapłańskie ,a Szaty jego są takie same jak Zasłona. Pomysł
Cytat:gdyby jakikolwiek grzech został całkowicie zgładzony to nie byłoby dziś sensu mówić o walce duchowej...

ha,czyli to zwykła przebiegłosć? zostawmy sobie grzech bo cóz bedziemy robic bez niego?
Walka duchowa to jest włąśnie to , duchy na powietrzu przeciwstawiaja sie Prawdzie po to by ludzie nie mogli dojsć do Poznania Prawdy i do Wolnosci .Jest Wielki bój duchowy kłamstwo i Prawda .Walka jest przekonanie ludzi ,ze Jezus DAŁ nam Wszystko bysmy byli Wolni ,ale Krew jest czynna przez Wiare, a bez Wiary jesteś popychadłem.[/b
Cytat:]
Oliwka napisał(a):cię rozumieć bez domysłów , prosze rozwiń Obraz i Rzeczywistosć.
w kontekście naszej dyskusji:
obrazem jest ciało ludzkie
rzewistością jest Bóg i Lud Boży pielgrzymujący stale ku Niemu
[b]
nadal nie bardzo ,łapie ,ale Lud moze i pielgrzymuje ,tylko ,że my mamy byc W NIM w Namiocie z Nieba ,chodzic w Świetle by Krew czyniła łaske.
Cytat:
Oliwka napisał(a):właśnie tak ,a ty mówisz tez o grzechu.
oczywiście, zgodnie ze słowami:
Cytat:KKK 1426
Nowe życie otrzymane w sakramentach wtajemniczenia chrześcijańskiego nie wyeliminowało jednak kruchości i słabości natury ludzkiej ani jej skłonności do grzechu, którą tradycja nazywa pożądliwością. Pozostaje ona w ochrzczonych, by podjęli z nią walkę w życiu chrześcijańskim z pomocą łaski Chrystusa

Widzisz trzymasz sie słów człowieka grzesznego i jest tak jak napisałam wyzej ,to jest ta Walka i to Wielka bo ojciec kłamstwa nie odda tak łatwo miesa? to jest takie terefere/bez urazy :wink: jeśli to wszystko na co cie stac to :cry:
JHVH Sam zwraca na to uwagę On SAM mówi -od ICHCAKA potomstwo moje."--dlaczego kładzie taki nacisk na Icchaka ,Paweł mówi o tym ,ale umyka to Biblistom .[/quote]
Cytat:dla chrześcijan NT jest ważniejszy niż ST
Bóg 'wskazywał' [wybierał] różne osoby - w tym Izaaka; jednak Izaak nie jest aż tak ważną postacią w Biblii; o wiele ważniejsi są Abraham, Jakub, Józef Egipski, Mojżesz, Dawid, Salomon i wielu innych;

Icchak jest bardzo wazna OSOBĄ ,ale jak dotąd ,trzymana w cieniu jednak zobacz co mówi Paweł jest to powiazanie z listem do rzym powazane też i z grzechem.i z potomstwem
Nie bede podważac ważności wymienionych przez ciebie osób ,ale bede sie trzymać Słowa
od Icchaka bedzie Potomstwo Moje , czyli nie od Abrahama ,chociaz w nim są Błogosławione wszystkie narody i On jest ojcem wielu ale DZIEDZICAMI sa ci od Icchaka
Cytat:
Izaak właściwie nie zrobił niczego nadzwyczajnego; po prostu jest synem i ojcem istotnych postaci w procesie kształtowania narodu izraelskiego
Icchak nie zrobił ,to fakt . Ważne jest to co JHVH ZROBIŁ ,a Icchak jest Słowem-Obietnica.
Nawet nie wiesz jak pomniejszasz to co JHVH Wywyższył.
Oliwka napisał(a):Sara i Abraham sa wazni ze wzgledu na Icchaka i tu mozna by powiedzieć ,że Sara jest nad Abrahamem ,ponieważ to Icchak jest tym decydujacym z Sary a nie inna kobieta Abrahama .
Cytat:Abraham jest wyżej stawiany od Izaaka - to on jest nazywany ojcem narodu, a nie Izaak; poza tym również syn Izaaka jest istotniejszą postacią w życiu narodu, gdyż to on - Jakub - dał początek dwunastu plemionom Izraela; i to właśnie on został nazwany Izraelem;

no tak Jakub, ale berło nie bedzie odjęte od JUDY ,a o nim jakos wszyscy zapomnieli ?-wszyscy?nie pomijaj Icchaka , on jest tym ,który zapoczątkował to jest ŚWIADECTWO ,Samego JHVH.
Cytat:
Izaak to właściwie postać drugoplanowa; w dodatku ukazany jest jako niezdara, którego własny syn wystrychnął na dudka "kradnąc" błogosławieństwo pierworodnego
Smutne ,ze tak mówisz ,no ale uczen swiadczy o nauczycielu.Ezaw był pierworodnym ,ale Plan Bozy był inny .Paweł mówi ze tak jak Ezaw prześladował Izraela ,tak cielesny prześladuje Zrodzonego z Ducha JHVH. więc nie jest to tak jak by co niektórzy chcieli - i biadaja ,ze to Ezaw poszkodowany.Pozatym Ezaw jest symbolem człowieka cielesnego ,który sprzeciwia sie Woli Boga jest to przeciwienstwo człowieka narodzonego z Ducha -Nowego Adama ,który jest Doskonały.[/b
Cytat:a Twoje wypowiedzi [b]rzeczywiście noszą znamiona chaotyczności; choć należy jednocześnie podkreślić, że z postu na post jest coraz to lepiej

widać jestem nieudaczna jak Icchak ,zresztą tak mówi Paweł ;popatrzcie na siebie ilu was jest - bogatych ,z nazwiskiem ,uczonych ,mądrych - ale To co u świata jest takie, to włąśnie Wybrał Bóg, by zawstydzić tych mądrych.
znoscie jedni drugich w miłosci :roll:

Jestem jak oliwka zielona w domu Elohim ;zaufałam łasce Jego
na wieki, wieków .
Ps.52/10
02-11-2006 14:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #32
 
Oliwka napisał(a):Wątpliwe?jak mozesz tak mówic o tym co Jezus Sam daje problem w tym kto przyjmie
mogę mówić, bo Chrystus nie kazał nam czcić żadnego 'bina', ale mówił: 'kochaj Pana Boga swego'

Oliwka napisał(a):Oby mi rzeźba dobrze wyszła ,a kodu nie znam.
oby Ci nie wyszła... spiskowe teorie dziejów najczęściej mijają się z prawdą

Oliwka napisał(a):o ile wiem tajemnice są Objawiane świętym Jego ,wiec aż dziw ,że to tak długo trwa?
tajemnica objawiona nie zawsze bywa tłumaczona

Oliwka napisał(a):człwiek decyduje ,kto ma być na ołtarzu jako świety
wierzymy, że decyzja w sprawie kanonizacji podjęta jest we współpracy z łaską Bożą

Oliwka napisał(a):Pan Jezus wiedział co mówi?- wiedział ,czy zniechęcał? - nie, On nie mówił tak jak to się słyszy ,od róznych"madrych"tego świata Ja ufam Jemu!
Jego Słowo jest DECYDUJACE ! choćby anioł przyszedł i mówił inaczej ,niech bedzie zniszczony.
i ja wierzę Jezusowi; Jezus mówił, że poznanie prawdy wyzwala; nie mówił natomiast, że poznamy całą prawdę [prawdę dostępną jedynie Bogu] i że będziemy mieli wiedzę równą Jemu

a może znasz taki cytat w Piśmie, który mówi, że wiedza człowieka będzie kiedyś równa wiedzy Boga?

Oliwka napisał(a):więc Poznajmy Cząstke , ale bądźmy gnusni ,że KTOŚ za nas wie lepiej i bedzie mnie zniechęcał do Poznania, jak powiedział Jeremiasz - "pasterze o swoje owce nie dbaja ,sami spijaja smietane"
a więc od dziś 'zabraniam' Ci poznawać Oczko

Oliwka napisał(a):sakra ,czyli znowu tajemnica ?
przede wszystkim chodzi o świętość, definicja słownikowa brzmi:

Cytat:Sakrament: chrześc. (czynność relig., której skutkiem ma być) łaska uświęcająca za pośrednictwem znaków ustanowionych przez Chrystusa. Etym. - późn.łac. sacramentalis 'sakramentalny' od sacramentum 'sakrament' z łac. 'zaprzysiężenie; zobowiązanie' od sacer 'święty; poświęcony';
świętość, świętość i jeszcze raz świętość czyli 'bądźcie doskonałymi jak Ojciec wasz niebieski'...

Oliwka napisał(a):chrzest -gładzi grzech? to poco Jezus Umierał w tak podły sposub na krzyzu hańby ,posmiewiska ,wysmiany opluty. Po co? Wystarczyło zapędzic wszystkich do wody tak jak to zrobiono Polakom =chrzest Polski i po kłopocie
owszem, chrzest gładzi grzech; Chrystus umarł aby nas odkupić, czyli 'wyrwać z mocy zła'; gdyby wystarczył do tego zbiorowy chrzest, to nie umierałby na krzyżu

dlaczego zrobił tak a nie inaczej? tu znów powracamy do tajemnic wiary: po co Jezus się ochrzcił? po co nakazywał uczniom chrzcić wszystkie narody? co działo się od śmierci do zmartwychwstania z duszą i duchem Jezusa?

na wszystkie te pytania można odpowiedzieć: robił to po, żeby zbawić człowieka; jednak nikt prócz Niego nie potrafi odpowiedzieć co wtedy dokładnie się wydarzyło i jakie to miało znaczenie

Oliwka napisał(a):NIC z tego łowco letnich i gnuśnych
ależ Moja-Słodka-Rybeczko-Trzepocząca-Się-Na-Haczyku ... nie "nic" lecz "wszystko" Oczko

Oliwka napisał(a):jesli wchodzisz do wody jako stare stworzenie to wychodzisz z wody stare mokre stworzenie NIC sie nie zmieniło. Hindusi maja swój chrzest taplaja sie w wodzie mnie pokropil i co? ano Stare to stare
jeśli wchodzę pod prysznic i wychodzę to pewnie niewiele się zmienia

jeśli zaś Bóg działa na mnie mocą swego sakramentu to wszystko się zmienia

Oliwka napisał(a):Musicie sie na Nowo Narodzic ,by pojać o czym Jezsus mówi.Mamy byc Oczyszczeni kapielą Wodną PRZEZ Słowo .To Słowo Zywe i kuteczne ma dokonac Oczyszenia ale z grzechu Krew Jego oczyszcza i uświęca przez posłuszeństwo Prawdzie.
musimy się "narodzić z wody i z Ducha"; lecz nie sądzę, by Pismo wspominało gdzieś o "kapieli Wodnej PRZEZ Słowo";

w sumie nawet fajnie brzmi :hm: sama to wymyśliłaś? Uśmiech

Oliwka napisał(a):sam to wymysliłeś - nie - powtarzasz po nauczycielu swoim ja po Swoim - kwestia jest --kto jest TYM nauczycielem.
no właśnie... kto jest Twoim nauczycielem? :hm:

Oliwka napisał(a):chrzcili mnie jako niepotwierdzajaca istnienie swojej osoby nikt mnie o zdanie nie pytał Odmówiono mi prawa do istnienia - zadecydowali za mnie.
mylisz prawo do istnienia z prawem do decyzji Uśmiech

Oliwka napisał(a):A wiec skorzystałam z Jego Rozumu ,rozważyłam w Jego Łasce Jego Słowo i pozwoliłam by Jego Duch Prawdy mnie uczył i prowadził jako SAM chce.
oby prowadził Cię Duch Prawdy, a nie duch kłamstwa...

Oliwka napisał(a):Jan powiedział ,ale do kogo ? Jan również powiedział ;kto w NIM mieszka NIE grzeszy/osmielisz sie to poważyc?/ Jan powiedział ;KTO grzeszy , nie widział Go ani nie Poznał "/osmielisz sie to powazyc?/ Jan powiedział ,kto grzeszy z diabła/szatana jest/co ty nato? podważasz?/
Co za paradoks jak mozna grzeszyc i trwaś/stac w Prawdzie ,właśnie Prawda Wyzwala od mocy grzeszenia daje siłe , ale grzch to BIZNES i to jaki?
czy mam przez Twoje słowa rozumieć, że podważasz to co Jan powiedział w 1J 1,8 ?

Oliwka napisał(a):Skoro nie gładzi skłonnosci dogrzechu to znaczy ,że nie jest tym czym winien byc
owszem, jest:
gładzi - tak jak miał gładzić - grzech pierworodny
i włącza - tak jak miał włączać - do wspólnoty Kościoła

Oliwka napisał(a):Prawda daje Wolność i niszczy skłonność co to za chrzest co zostawia człowieka w jeszcze gorszym stanie?
sęk w tym, że pozostawia w lepszym: bez grzechu adamowego

Oliwka napisał(a):popatrz dookoła ,co widzisz ,parodie ?bezsens, tragedie? szeroka droga na zagłade .grzechy osobiste po chrzcie ?
tak - zła jest bardzo dużo w świecie ... demon nie śpi; demon nęka człowieka i chce go zniszczyć

Oliwka napisał(a):Człowiek potrzebuje CAŁKOWITEJ Wolności
tak

Oliwka napisał(a):bo potrzebuje wejść do Miejsca Najswiętszego za Zasłone a nie wejdzie jesli nie jest Obleczony w Szaty kapłańskie ,a Szaty jego są takie same jak Zasłona
zasłona została rozdarta na dwoje, kiedy Chrystus umarł...

Oliwka napisał(a):czyli to zwykła przebiegłosć? zostawmy sobie grzech bo cóz bedziemy robic bez niego?
... raczej: walka duchowa potwierdza obecność grzechu

Oliwka napisał(a):Walka duchowa to jest włąśnie to , duchy na powietrzu przeciwstawiaja sie Prawdzie po to by ludzie nie mogli dojsć do Poznania Prawdy i do Wolnosci .Jest Wielki bój duchowy kłamstwo i Prawda .Walka jest przekonanie ludzi ,ze Jezus DAŁ nam Wszystko bysmy byli Wolni ,ale Krew jest czynna przez Wiare, a bez Wiary jesteś popychadłem
brak wiary jest nieszczęściem... dlatego ja wierzę, że Jezus ustanowił chrzest, aby przezeń gładzić adamowy grzech i by przezeń włączać do swego Kościoła Uśmiech

Oliwka napisał(a):nadal nie bardzo ,łapie ,ale Lud moze i pielgrzymuje ,tylko ,że my mamy byc W NIM w Namiocie z Nieba ,chodzic w Świetle by Krew czyniła łaske
alegoria i symbolika to forma przekazu treści

Oliwka napisał(a):JHVH Sam zwraca na to uwagę On SAM mówi -od ICHCAKA potomstwo moje."--dlaczego kładzie taki nacisk na Icchaka ,Paweł mówi o tym ,ale umyka to Biblistom
umyka czy nie ... zwracają uwagę na ważniejsze fragmenty od tych paru stron: Rdz 15, 5 i Rdz 21, 1 do 27, 40
Pismo zawiera o wiele więcej treści niż tych kilka rozdziałów...

Oliwka napisał(a):Icchak jest bardzo wazna OSOBĄ ,ale jak dotąd ,trzymana w cieniu jednak zobacz co mówi Paweł jest to powiazanie z listem do rzym powazane też i z grzechem.i z potomstwem
Nie bede podważac ważności wymienionych przez ciebie osób ,ale bede sie trzymać Słowa
od Icchaka bedzie Potomstwo Moje , czyli nie od Abrahama ,chociaz w nim są Błogosławione wszystkie narody i On jest ojcem wielu ale DZIEDZICAMI sa ci od Icchaka
oczywiście Izaak jest ważną postacią, ale 'ginie w tłumie' ważniejszych

Oliwka napisał(a):Icchak nie zrobił ,to fakt . Ważne jest to co JHVH ZROBIŁ ,a Icchak jest Słowem-Obietnica.
Nawet nie wiesz jak pomniejszasz to co JHVH Wywyższył.
możliwe, że pomniejszam; ale zależy mi tylko na tym by sprzeciwić się Twemu przecenianiu roli Izaaka

Oliwka napisał(a):no tak Jakub, ale berło nie bedzie odjęte od JUDY ,a o nim jakos wszyscy zapomnieli
berło nie zostało odjęte od Judy, gdyż potomek Dawida z plemienia Judy dzierży je po wieki; oczywiście Juda ustępuje wielkością Chrystusowi; nie każdy wszak wie kim był Juda, a o Chrystusie wiedzą prawie wszyscy

Oliwka napisał(a):wszyscy?nie pomijaj Icchaka , on jest tym ,który zapoczątkował to jest ŚWIADECTWO ,Samego JHVH.
nie pomijam, lecz unikam przeceniania

Oliwka napisał(a):Smutne ,ze tak mówisz ,no ale uczen swiadczy o nauczycielu
dla mnie nie jest smutne, że daję świadectwo memu nauczycielowi: Bogu, który przez swe Pismo mówi o tym, jak Izaak dał się wykołować Jakubowi [Rdz 27, 1-40]

Oliwka napisał(a):Ezaw był pierworodnym ,ale Plan Bozy był inny .Paweł mówi ze tak jak Ezaw prześladował Izraela ,tak cielesny prześladuje Zrodzonego z Ducha JHVH. więc nie jest to tak jak by co niektórzy chcieli - i biadaja ,ze to Ezaw poszkodowany.Pozatym Ezaw jest symbolem człowieka cielesnego ,który sprzeciwia sie Woli Boga jest to przeciwienstwo człowieka narodzonego z Ducha -Nowego Adama ,który jest Doskonały
tak jak Jakub jest symbolem narodzonego z Ducha, tak też Izaak jest symbolem 'dziecięcia obietnicy', czyli Chrystusa zapowiedzianego przez proroków

na tym jego rola się kończy; nie ma sensu jej przeceniać

Oliwka napisał(a):widać jestem nieudaczna jak Icchak ,zresztą tak mówi Paweł
jeśli chcesz się uczyć od Izaaka, to Twoja sprawa

ja wolę być 'udaczny' jak Chrystus, gdyż to On jest moim mistrzem i od Niego chcę się uczyć

Oliwka napisał(a):popatrzcie na siebie ilu was jest - bogatych ,z nazwiskiem ,uczonych ,mądrych - ale To co u świata jest takie, to włąśnie Wybrał Bóg, by zawstydzić tych mądrych.znoscie jedni drugich w miłosci
i jak Ci idzie to 'znoszenie'? :-k

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
02-11-2006 22:11
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Oliwka Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 192
Dołączył: Aug 2006
Reputacja: 0
Post: #33
 
Cytat:M. Ink.
mogę mówić, bo Chrystus nie kazał nam czcić żadnego 'bina', ale mówił: 'kochaj Pana Boga swego'

Co ty opowiadasz?czcze Bina? ja mówiłam o przyjęciu Bina , bo jak napisał Jan ,Jezus po to przyszedł by nam DAĆ.

Cytat:tajemnica objawiona nie zawsze bywa tłumaczona
to fakt
Cytat:i ja wierzę Jezusowi; Jezus mówił, że poznanie prawdy wyzwala; nie mówił natomiast, że poznamy całą prawdę [prawdę dostępną jedynie Bogu] i że będziemy mieli wiedzę równą Jemua może znasz taki cytat w Piśmie, który mówi, że wiedza człowieka będzie kiedyś równa wiedzy Boga?

Mink ,dobrze wiesz ,że nie oto chodzi ,my mamy Poznac a ile to nalezy do tego który Daje Poznanie . Jednak ty zabezpieczasz brak poznania gadaniem ze to niemożliwe a potem ocenaisz letni czy nie letni .Ano letni bo skoro ma wtłoczone ,że i tak Boga nie pozna bo zagłupi to o czym my mówimy.
Cytat:a więc od dziś 'zabraniam' Ci poznawać Oczko
nie to bie podlegam nie jesteś moim Panem [-X
Cytat:świętość, świętość i jeszcze raz świętość czyli 'bądźcie doskonałymi jak Ojciec wasz niebieski'...

i znowu DOSKONAŁOŚĆ - wiec jesteś ,czy ...

Cytat:owszem, chrzest gładzi grzech; Chrystus umarł aby nas odkupić, czyli 'wyrwać z mocy zła'; gdyby wystarczył do tego zbiorowy chrzest, to nie umierałby na krzyżu
to co jest wazniejsze i czym sie różni jedno od drugiego?
Cytat:[quote]
na wszystkie te pytania można odpowiedzieć: robił to po, żeby zbawić człowieka; jednak nikt prócz Niego nie potrafi odpowiedzieć co wtedy dokładnie się wydarzyło i jakie to miało znaczenie
znaczenie dla kogo? dla Niego czy dla nas?
Cytat:
Oliwka napisał(a):NIC z tego łowco letnich i gnuśnych
ależ Moja-Słodka-Rybeczko-Trzepocząca-Się-Na-Haczyku ... nie "nic" lecz "wszystko" Oczko
a czyj to haczyk #-o
[/quote[quote]
jeśli wchodzę pod prysznic i wychodzę to pewnie niewiele się zmienia

masz racje - wielu tak własnie uważa to co im zrobili kiedy byli w beciku - przymusowy prysznic i stosownie do tego zyja .
Cytat:jeśli zaś Bóg działa na mnie mocą swego sakramentu to wszystko się zmienia

Dzieki mojemu DUCHOWI to sie dzieje- mówi JHVH /a ty o sakramentach/
Cytat:musimy się "narodzić z wody i z Ducha"; lecz nie sądzę, by Pismo wspominało gdzieś o "kapieli Wodnej PRZEZ Słowo";
w sumie nawet fajnie brzmi :hm: sama to wymyśliłaś? Uśmiech
Zdowej Nauki niecierpia?
Ef 5:26 Bw "aby go uświęcić, [shadow=red]oczyściwszy go kąpielą wodną przez Słowo," [/shadow]
Tt 3:5 Bw "zbawił nas nie dla uczynków sprawiedliwości, które spełniliśmy, lecz dla miłosierdzia swego [shadow=darkblue]przez kąpiel odrodzenia oraz odnowienie przez Ducha Świętego," [/shadow]
Jak widzisz o łowco letnich NIC nie wymyśliłam Słowo to Słowo wszystko przeminie a Slowo sie ostoi. Więc to przez KĄPIEL Słowa jesteśmy Oczyszczeni a nie przez wode tego świata
Cytat:no właśnie... kto jest Twoim nauczycielem? :hm:
DUCH Prawdy -JHVH

Oliwka napisał(a):A wiec skorzystałam z Jego Rozumu ,rozważyłam w Jego Łasce Jego Słowo i pozwoliłam by Jego Duch Prawdy mnie uczył i prowadził jako SAM chce.
oby prowadził Cię Duch Prawdy, a nie duch kłamstwa...

Potwierdzam
Cytat:czy mam przez Twoje słowa rozumieć, że podważasz to co Jan powiedział w 1J 1,8 ?
nie podważam tego co napisano , natomiast jak to jest u ciebie "robaczku"wszak Jan na tym nie poprzestał
Cytat:
Oliwka napisał(a):Skoro nie gładzi skłonnosci dogrzechu to znaczy ,że nie jest tym czym winien byc
owszem, jest:
gładzi - tak jak miał gładzić - grzech pierworodny
i włącza - tak jak miał włączać - do wspólnoty Kościoła

wybacz ale dlaczego pokropienie niemowlaka ma usunąć wine tego co zrobili w Eden to znaczy ze Ewa urodziła choć nie miała rodzic?
Cytat:
Oliwka napisał(a):Prawda daje Wolność i niszczy skłonność co to za chrzest co zostawia człowieka w jeszcze gorszym stanie?
sęk w tym, że pozostawia w lepszym: bez grzechu adamowego
w lepszym [-X oj cos ten stan inaczej wyglada gdy popatrzysz dookoła.
chrzest nic nie niszczy ale Zanurzenie W Śmierć Mesjasza i Zewleczenie siebie jako Stare stworzenie Adamowe z Eden- czyli naga dusza kiedy siebie Oblecze w Mesjasza to staje sie Nowym Stworzeniem -Obrazem Syna.
Stare sie nie moze oblec w Nowe musi mieć ZAPIS.
Człowiek potrzebuje CAŁKOWITEJ Wolności
Cytat:
Oliwka napisał(a):bo potrzebuje wejść do Miejsca Najswiętszego za Zasłone a nie wejdzie jesli nie jest Obleczony w Szaty kapłańskie ,a Szaty jego są takie same jak Zasłona
zasłona została rozdarta na dwoje, kiedy Chrystus umarł...
Tak ta zasłona w Światyni to Symbol Jego Ciała - Zasłona została rozdarta i Duch Opuścił na jakiś Czas Israela .
Cytat:
Oliwka napisał(a):czyli to zwykła przebiegłosć? zostawmy sobie grzech bo cóz bedziemy robic bez niego?
... raczej: walka duchowa potwierdza obecność grzechu
ALE TRAFIŁEŚ =D> dokładnie TAK - potwierdza o b e c n o s ć-- grzechu A my mamy byc Wolni od grzechu- W O L N I :jupi:
Cytat:[quote]
brak wiary jest nieszczęściem... dlatego ja wierzę, że Jezus ustanowił chrzest, aby przezeń gładzić adamowy grzech i by przezeń włączać do swego Kościoła Uśmiech
Każdy poród jest wspomnieniem tego co sie stało i każdy poród przypomina śmierć a chrzest o którym ty mówisz nic nie głądzi Zanurzenie jest CZYMŚ innym.

Oliwka napisał(a):JHVH Sam zwraca na to uwagę On SAM mówi -od ICHCAKA potomstwo moje."--dlaczego kładzie taki nacisk na Icchaka ,Paweł mówi o tym ,ale umyka to Biblistom
Cytat:oczywiście Izaak jest ważną postacią, ale 'ginie w tłumie' ważniejszych
tak ginie podobnie jak zagineło Imie JHVH.
Cytat:
Oliwka napisał(a):Icchak nie zrobił ,to fakt . Ważne jest to co JHVH ZROBIŁ ,a Icchak jest Słowem-Obietnica.
Nawet nie wiesz jak pomniejszasz to co JHVH Wywyższył.
możliwe, że pomniejszam; ale zależy mi tylko na tym by sprzeciwić się Twemu przecenianiu roli Izaaka
no jeśli TAK ci na tym zależy to ? sprzeciwiasz sie nie mnie a Zdrowej nauce.
Cytat:wieki; oczywiście Juda ustępuje wielkością Chrystusowi; nie każdy wszak wie kim był Juda, a o Chrystusie wiedzą prawie wszyscy
nie każdy wie kim był JUDA -Lew no włąśnie ,no włąśnie.
Cytat:Pismo mówi o tym, jak Izaak dał się wykołować Jakubowi [Rdz 27, 1-40]
tak bowiem miłował Ezawa - miłość jest ślepa az dziwne że tak był za Ezawem tu matka Jakuba miała Poznanie i według tego postapiła ,Ona wiedziała ,ze nie Ezaw ma byc dziedzicem.

Cytat:
Oliwka napisał(a):widać jestem nieudaczna jak Icchak ,zresztą tak mówi Paweł
jeśli chcesz się uczyć od Izaaka, to Twoja sprawa
tu nie chodzi o uczenie sie ,ale by byc jak Icchak.Patrzysz na niego jak na zwykłego człowieka a p przeciez Sara był juz tak stara że nie mogła mieć dzieci Abraham nasienie miał ale cóz po nasieniu jesli nie ma MIEJSCA dla niego .Zważ ,ze nasienie Abrahama w Hagar nie liczyło sie MUSIAŁA to byc SARA !!! az trudno uwierzyc ,że TAK sie PODOBAŁA BOGU??? On ja Wybrał i zniej zrodził sie Dziedzic .I od Icchaka liczy sie potomstwo - mysl :mrgreen:
Cytat:ja wolę być 'udaczny' jak Chrystus, gdyż to On jest moim mistrzem i od Niego chcę się uczyć
MYSL :jupi:
.znoscie jedni drugich w miłosci
Cytat:i jak Ci idzie to 'znoszenie'? :-k
#-o

Jestem jak oliwka zielona w domu Elohim ;zaufałam łasce Jego
na wieki, wieków .
Ps.52/10
03-11-2006 15:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #34
 
Oliwka napisał(a):Co ty opowiadasz?czcze Bina? ja mówiłam o przyjęciu Bina , bo jak napisał Jan ,Jezus po to przyszedł by nam DAĆ.
całe szczęście, że nie czcisz; bo kto wie czy to nie zakrawałoby na bałwochwalstwo...

Oliwka napisał(a):Mink ,dobrze wiesz ,że nie oto chodzi
dobrze wiem o co chodzi Oczko

Oliwka napisał(a):my mamy Poznac a ile to nalezy do tego który Daje Poznanie . Jednak ty zabezpieczasz brak poznania gadaniem ze to niemożliwe
a gdzieżby, nie "niemożliwe", ale "ograniczone"

Twój bezkrytyczny stosunek do 'bina' przypomina mi racjonalistyczo-oświeceniowy kult rozumu; należy więc wskazać drugą stronę naszego poznania: zawsze będzie ono ograniczone

Oliwka napisał(a):a potem ocenaisz letni czy nie letni
kogo oceniam? :-k

Oliwka napisał(a):Ano letni bo skoro ma wtłoczone ,że i tak Boga nie pozna bo zagłupi to o czym my mówimy
ja teraz mówię o tym, że ludziom wydaje się, że znają Boga, a najczęściej znają raczej 'własne pomysły na Boga'; a o czym Ty teraz mówisz? czy nie o tym, że dzięki 'bina' znasz Boga?

a jeśli to Twoje 'bina' nie jest łaską tylko pokusą?

Oliwka napisał(a):nie to bie podlegam nie jesteś moim Panem
a to pech Uśmiech

Oliwka napisał(a):i znowu DOSKONAŁOŚĆ - wiec jesteś ,czy ...
oczywiście, że jestem; już o tym niejednokrotnie pisałem: jestem święty Jego świętością i grzeszny moją grzesznością

dokonuje się we mnie walka o mnie; walka między Chrystusem a szatanem

Oliwka napisał(a):to co jest wazniejsze
są to komplementarne aspekty jednej rzeczywistości i nie ma sensu mówić, który z nich jest ważniejszy

podobnie nie ma sensu mówić która noga jest ważniejsza: prawa czy lewa...

Oliwka napisał(a):i czym sie różni jedno od drugiego?
och :mrgreen: różnic jest wiele Duży uśmiech np. w czasie chrztu nie przybija się nikogo do krzyża, a w momencie śmierci Chrystusa nikogo nie chrzczono

Oliwka napisał(a):znaczenie dla kogo? dla Niego czy dla nas?
i dla Niego i dla nas; innymi słowy: co wówczas naprawdę wydarzyło się na płaszczyźnie duchowej

Oliwka napisał(a):łowco letnich i gnuśnych
Cytat:ależ Moja-Słodka-Rybeczko-Trzepocząca-Się-Na-Haczyku ... nie "nic" lecz "wszystko"
a czyj to haczyk #-o
to haczyk najważniejszego rybaka, św. Piotra Apostoła Uśmiech

Oliwka napisał(a):
Cytat:jeśli wchodzę pod prysznic i wychodzę to pewnie niewiele się zmienia
masz racje - wielu tak własnie uważa to co im zrobili kiedy byli w beciku - przymusowy prysznic i stosownie do tego zyja
miałem na myśli zwykły prysznic, a nie chrzest Uśmiech poza tym tak jak prysznic mocą wody zmywa brud, tak chrzest mocą łaski zmywa pierworodny grzech :aniol:

Oliwka napisał(a):Dzieki mojemu DUCHOWI to sie dzieje- mówi JHVH /a ty o sakramentach
oczywiście, że tak i nie ma w tym sprzeczności, gdyż Duch Święty, JHVH, działa poprzez sakramenty

Oliwka napisał(a):Zdowej Nauki niecierpia?
zdrową tak, ale nie wiem czy Twoja nauka jest zdrowa...

Oliwka napisał(a):Ef 5:26 Bw "aby go uświęcić, oczyściwszy go kąpielą wodną przez Słowo,"
wolę Tysiąclatkę, a ta mówi: "oczyściwszy obmyciem wodą, któremu towarzyszy słowo"

Oliwka napisał(a):Tt 3:5 Bw "zbawił nas nie dla uczynków sprawiedliwości, które spełniliśmy, lecz dla miłosierdzia swego [shadow=darkblue]przez kąpiel odrodzenia oraz odnowienie przez Ducha Świętego,"
no a tu nie ma nic o "kąpieli wodnej przez Słowo" jest tylko o "kąpieli odrodzenia";

sumując: zgodnie z tłumaczeniem Tysiąclatki i według Tt 3,5 widać, że chodzi o chrzest - to przez niego JHVH oczyszcza z grzechu pierworodnego, to w chrzcie Duch Pana przychodzi ze swą łaską
i tyle
samo słowo nie wystarczy, lecz towarzyszy ono "odradzającemu obmyciu"

Oliwka napisał(a):Jak widzisz o łowco letnich NIC nie wymyśliłam
wymyśliłaś nowe znaczenie dla starych słów, czyli mówiąc językiem używanym przez wykładowców logiki: zmieniłaś desygnat pojęcia

Oliwka napisał(a):Słowo to Słowo wszystko przeminie a Slowo sie ostoi
słowo się ostoi, lecz dlaczego miałbym uznać Twoją jego interpretację i jednocześnie odrzucić tę, którą przyjąłem wcześniej...

Oliwka napisał(a):Więc to przez KĄPIEL Słowa jesteśmy Oczyszczeni a nie przez wode tego świata
woda tego świata oczyszcza z brudu tego świata
tak samo sakrament ustanowiony przez Chrystusa obmywa z grzechu pierworodnego
obmyciu towarzyszy słowo, lecz to nie ono oczyszcza, lecz Duch JHVH, który niezmiennie działa swą łaską w sakramencie chrztu

Oliwka napisał(a):nie podważam tego co napisano , natomiast jak to jest u ciebie "robaczku"wszak Jan na tym nie poprzestał
Moja-Słodka-Rybeczko-Trzepocząca-Się-Na-Haczyku :mrgreen: u mnie to jest tak wszysto-w-porzo, z Janem u mnie chyba też :mrgreen:

Oliwka napisał(a):wybacz ale dlaczego pokropienie niemowlaka ma usunąć wine tego co zrobili w Eden
bo pokropieniu towarzyszy słowo, a woda i słowo są widzialnymi/słyszalnymi znakami niewidzialnej łaski Ducha JHVH, który działa w sakramencie i oczyszcza z pierworodnego grzechu

Oliwka napisał(a):to znaczy ze Ewa urodziła choć nie miała rodzic?
miała, miała, zgodnie z Rdz 1,28 :mrgreen:

Oliwka napisał(a):w lepszym [-X oj cos ten stan inaczej wyglada gdy popatrzysz dookoła
gdyby Bóg patrzył "dookoła", a nie w serce, to pewnie by Dawid królem nie został :hm:

Oliwka napisał(a):chrzest nic nie niszczy ale Zanurzenie W Śmierć Mesjasza
Kościół uczy wyraźnie: chrzest [baptizein] jest zanurzeniem w śmierć Chrystusa [KKK 1214, 1227]

Oliwka napisał(a):i Zewleczenie siebie jako Stare stworzenie Adamowe z Eden- czyli naga dusza kiedy siebie Oblecze w Mesjasza to staje sie Nowym Stworzeniem -Obrazem Syna.
i tu odsyłam do Katechizmu:

KKK napisał(a):Przez chrzest zostajemy wyzwoleni od grzechu i odrodzeni jako synowie Boży, stajemy się członkami Chrystusa oraz zostajemy wszczepieni w Kościół i stajemy się uczestnikami jego posłania: "Chrzest jest sakramentem odrodzenia przez wodę i w słowie" [KKK 1213]

Sakrament ten jest także nazywany "obmyciem odradzającym i odnawiającym w Duchu Świętym" (Tt 3, 5), ponieważ oznacza i urzeczywistnia narodzenie z wody i z Ducha, bez którego nikt "nie może wejść do Królestwa Bożego" (J 3, 5). [KKK 1215]

Chrzest jest najpiękniejszym i najwspanialszym darem Boga... Nazywamy go darem, łaską, namaszczeniem, oświeceniem, szatą niezniszczalności, obmyciem odradzającym, pieczęcią i wszystkim, co może być najcenniejsze. Darem - ponieważ [...] szatą - ponieważ zakrywa nasz wstyd; obmyciem - ponieważ ... [KKK 1216]

link
Katechizm zgrabnie to tłumaczy, a ja tak ładnie nie potrafię Uśmiech

Oliwka napisał(a):Stare sie nie moze oblec w Nowe musi mieć ZAPIS
zapis? :hm:

Oliwka napisał(a):Człowiek potrzebuje CAŁKOWITEJ Wolności
niektórzy w imię 'całkowitej wolności' właśnie
odrzucają Boga...

Oliwka napisał(a):bo potrzebuje wejść do Miejsca Najswiętszego za Zasłone a nie wejdzie jesli nie jest Obleczony w Szaty kapłańskie ,a Szaty jego są takie same jak Zasłona
Cytat:zasłona została rozdarta na dwoje, kiedy Chrystus umarł...
Tak ta zasłona w Światyni to Symbol Jego Ciała - Zasłona została rozdarta i Duch Opuścił na jakiś Czas Israela .
czyli wychodzi nam tu z Twojej logiki, że Jego ciało to jego szata kapłańska

jeśli mówisz o ciele jak o szacie to cuchnie mi to metempsychozą...

Oliwka napisał(a):ALE TRAFIŁEŚ =D> dokładnie TAK - potwierdza o b e c n o s ć-- grzechu A my mamy byc Wolni od grzechu- W O L N I :jupi:
oczywiście, że mamy być ostatecznie wyzwoleni od grzechu, a ponieważ do końca nie jesteśmy, więc mamy wyzwalający chrzest; a ci, którzy przezeń przeszli mają codzienną walkę modlitwy i postu, a nadto spowiedź, która również - mocą Pana - wyzwala nas od złego

Oliwka napisał(a):Każdy poród jest wspomnieniem tego co sie stało i każdy poród przypomina śmierć a chrzest o którym ty mówisz nic nie głądzi Zanurzenie jest CZYMŚ innym.
chrzest gładzi, tak mówi Paweł:
Cytat:Rz 6, 3-11

3 Czyż nie wiadomo wam, że my wszyscy, którzyśmy otrzymali chrzest zanurzający w Chrystusa Jezusa, zostaliśmy zanurzeni w Jego śmierć? 4 Zatem przez chrzest zanurzający nas w śmierć zostaliśmy razem z Nim pogrzebani po to, abyśmy i my wkroczyli w nowe życie - jak Chrystus powstał z martwych dzięki chwale Ojca.
5 Jeżeli bowiem przez śmierć, podobną do Jego śmierci, zostaliśmy z Nim złączeni w jedno, to tak samo będziemy z Nim złączeni w jedno przez podobne zmartwychwstanie. 6 To wiedzcie, że dla zniszczenia grzesznego ciała dawny nasz człowiek został razem z Nim ukrzyżowany po to, byśmy już więcej nie byli w niewoli grzechu. 7 Kto bowiem umarł, stał się wolny od grzechu.
8 Otóż, jeżeli umarliśmy razem z Chrystusem, wierzymy, że z Nim również żyć będziemy, 9 wiedząc, że Chrystus powstawszy z martwych już więcej nie umiera, śmierć nad Nim nie ma już władzy. 10 Bo to, że umarł, umarł dla grzechu tylko raz, a że żyje, żyje dla Boga. 11 Tak i wy rozumiejcie, że umarliście dla grzechu, żyjecie zaś dla Boga w Chrystusie Jezusie.

Oliwka napisał(a):tak ginie podobnie jak zagineło Imie JHVH
gdyby rzeczywiście zaginęło, to dziś by go nie znała...

Oliwka napisał(a):no jeśli TAK ci na tym zależy to ? sprzeciwiasz sie nie mnie a Zdrowej nauce.
jeśli Twoja nauka jest zdrowa, to sprzeciwiam się zdrowej nauce
jeśli Twoja nauka jest chora, to nie sprzeciwiam się zdrowej
myślę, że nie sprzeciwiam się zdrowej nauce

Oliwka napisał(a):tak bowiem miłował Ezawa - miłość jest ślepa az dziwne że tak był za Ezawem tu matka Jakuba miała Poznanie i według tego postapiła ,Ona wiedziała ,ze nie Ezaw ma byc dziedzicem.
tak czy siak Jakub dostał błogosławieństwo, a Izaakowi zrzedła mina

Oliwka napisał(a):tu nie chodzi o uczenie sie ,ale by byc jak Icchak
jeśli chcesz być jak on, to musisz się od niego uczyć; mi szkoda czasu, wolę uczyć się od pierwowzoru: od Chrystusa Pana

Oliwka napisał(a):Patrzysz na niego jak na zwykłego człowieka
bo jest zwykłym, najzwyklejszym pod słońcem człowiekiem; jedyną jego 'niezwykłością' jest dar, który otrzymał od Boga

Oliwka napisał(a):a p przeciez Sara był juz tak stara że nie mogła mieć dzieci Abraham nasienie miał ale cóz po nasieniu jesli nie ma MIEJSCA dla niego .Zważ ,ze nasienie Abrahama w Hagar nie liczyło sie MUSIAŁA to byc SARA !!! az trudno uwierzyc ,że TAK sie PODOBAŁA BOGU??? On ja Wybrał i zniej zrodził sie Dziedzic .I od Icchaka liczy sie potomstwo - mysl :mrgreen:
ależ Moja-Słodka-Rybeczko-Trzepocząca-Się-Na-Haczyku :mrgreen: czyżbyś myślała, że nie myślę? Duży uśmiech

Oliwka napisał(a):MYSL :jupi:

i vice versa Moja-Słodka-Rybeczko-Trzepocząca-Się-Na-Haczyku :mrgreen:

w skrócie: MeSeR TeSeNHa

Oliwka napisał(a):
Cytat:i jak Ci idzie to 'znoszenie'? :-k
#-o
hmmm... skoro taka załamka, to chyba jednak Ci nie idzie, co? :hm:

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
04-11-2006 01:00
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Oliwka Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 192
Dołączył: Aug 2006
Reputacja: 0
Post: #35
 
Mink

Cytat:
Oliwka napisał(a):i znowu DOSKONAŁOŚĆ - wiec jesteś ,czy ...
oczywiście, że jestem; już o tym niejednokrotnie pisałem: jestem święty Jego świętością i grzeszny moją grzesznością
dokonuje się we mnie walka o mnie; walka między Chrystusem a szatanem
świety i grzeszny? światło i ciemność TAK i NIE? no i nie mozesz sie zdecydowac ,jak osołek co mu w żłobie dano --i to pachnie i to neci?
Cytat:poza tym tak jak prysznic mocą wody zmywa brud, tak chrzest mocą łaski zmywa pierworodny grzech :aniol:
skoro został zmyty to skąd sie wziął ,gdzie sie namnarza?
Oliwka napisał(a):Ef 5:26 Bw "aby go uświęcić, oczyściwszy go kąpielą wodną przez Słowo,"
wolę Tysiąclatkę, a ta mówi: "oczyściwszy obmyciem wodą, któremu towarzyszy słowo"
no i zapewne masz na mysli litere a ja mówie o Dawar.
Cytat:no a tu nie ma nic o "kąpieli wodnej przez Słowo" jest tylko o "kąpieli odrodzenia";
no i to jest to - odrodzenie
Cytat:samo słowo nie wystarczy, lecz towarzyszy ono "odradzającemu obmyciu"

Słowo wystarczy bo przez Słowo WSZYSTKO powstało a bez Niego nie powstało NIC ,co powstało.Słowo w naszym wnetrzu ma dokonac Zrodzenia ma doprowadzic Duszę do Celu.
Cytat:słowo się ostoi, lecz dlaczego miałbym uznać Twoją jego interpretację i jednocześnie odrzucić tę, którą przyjąłem wcześniej...
oto problem -dlaczego?
Cytat:gdyby Bóg patrzył "dookoła", a nie w serce, to pewnie by Dawid królem nie został :hm
:
a ty myslisz ,ze poco Bóg patrzy na serce? JAHszua powiedział .serce ludzkie jest złe nadewszystko z niego złe mysli i zabójstwa ,złodziejstwo ,morderstwo itd" zatem czym sie szczycic ,przecież powiedziałeś ,że człowiek grzeszy.
Cytat:
Oliwka napisał(a):chrzest nic nie niszczy ale Zanurzenie W Śmierć Mesjasza
No katechizm tłumaczy jak chce a nie jak byc powinno , twój wybór.
jesli to takie piekne to dlaczego to tak ŹLE wyglada.
popatrz i pomysl.[quote]
czyli wychodzi nam tu z Twojej logiki, że Jego ciało to jego szata kapłańska
nie z mojej logiki ale z Nauki tych co byli Apostołami Nauczycielami , itd
nie dziwie sie ,że ich nie cenisz .
Cytat:oczywiście, że mamy być ostatecznie wyzwoleni od grzechu, a ponieważ do końca nie jesteśmy, więc mamy wyzwalający chrzest; a ci, którzy przezeń przeszli mają codzienną walkę modlitwy i postu, a nadto spowiedź, która również - mocą Pana - wyzwala nas od złego
no to ten grzch mnozy sie jak drożdże ,rośnie i rośnie oni go chrztem a grzech mówi akuku?
taraz spowiedź ? a co spowiedź moze poza tym ze przyznasz ,ze np jestem morderca ,pedofilem ,gejem iiiiiiii....czy taki po spowiedzi PRZESTANIE byc kim jest.
spowiedź potwierdza a nie oczyszcza .Żydzi skłądali ofiary jako dowód że grzesza a nie ze sa bezgrzeszni ,dzisiaj tez maja jom kipur i kurczaki za grzech .Pewnie jesli tak sie chce to tak sie ma ,ale czy Bóg tak Powiedział?
Cytat:chrzest gładzi, tak mówi Paweł:
Rz 6, 3-11? co z tego ,że podajesz jak sie nie trzymasz.
Czy nie wiecie ,że my wszyscy ZANURZENI W Mesjasza JAHszua W Śmierć Jego zostalismy Zanurzeni.
4- Pogrzebani wraz z Nim przez ZANURZENIE W Śmierc ,aby jak Mesjasz wzbudzony został z umarłych przez Chwałe-Ojca tak i my NOWE Zycie prowadzili.
6- Wiedzcie to ,że nasz STARY człowiek został wspólnie z NIM Ukrzyzowany ,aby grzeszne ciało zostało unicestwione byśmy juz nie słuzyli grzechowi.
KTO bowiem UMARŁ U W O L N I O N Y jest od grzchu
jak widzisz to nie chrzest katolicki decyduje ,ale to czy Zanurzyłeś sie w Śmierć W Mesjasza i czy RAZEM Z NIM Umarłeś tam na krzyzu hanby ,czy unicestwione jest twoje Stare stworzenie.
10- Umarłszy dla grzechu RAZ na Zawsze Umał a Żyjac Zyje dla Boga.
11- podobnie i wy UWAŻAJCIE SIEBIE za UMARŁYCH dla grzechu a Zyjacych dla Boga w Mesjaszu JAHszua .
[quote] #-o :cry:

Jestem jak oliwka zielona w domu Elohim ;zaufałam łasce Jego
na wieki, wieków .
Ps.52/10
04-11-2006 14:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #36
 
Oliwka napisał(a):świety i grzeszny? światło i ciemność TAK i NIE? no i nie mozesz sie zdecydowac ,jak osołek co mu w żłobie dano --i to pachnie i to neci?

Znalazłem Człowieka Życzliwego, który mnie wsparł:
2 Kor 1,19 Syn Boży, Chrystus Jezus, Ten, którego głosiłem wam ja i Sylwan, i Tymoteusz, nie był tak i nie, lecz dokonało się w Nim tak.


Chodzi o tekst chyba Pawłowy, gdzie mówi on o tym, że póki żyjemy jesteśmy "i tak; i nie" zaś celem naszego ziemskiego bytowania jest stawać się dla "tak". Oczywiście, jak pisze Ink - Tak to utożsamie świętości i jej Dawcy - Chrystusa.[/b][/quote]

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
04-11-2006 21:15
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #37
 
xMarek 2Kor 1,19

Oliwka napisał(a):świety i grzeszny? światło i ciemność TAK i NIE? no i nie mozesz sie zdecydowac ,jak osołek co mu w żłobie dano --i to pachnie i to neci?
dokładnie tak: jestem wolny i dokonuję wyboru; na tym właśnie polega człowieczeństwo;

Oliwka napisał(a):skoro został zmyty to skąd sie wziął ,gdzie sie namnarza?
jako mówią: licho nie śpi; kusi i nęka

Oliwka napisał(a):no i zapewne masz na mysli litere a ja mówie o Dawar.
co autor miał na myśli, to miał na myśli Duży uśmiech a mówił o chrzcie

Oliwka napisał(a):no i to jest to - odrodzenie
odrodzenie tak; ale przez chrzest :mrgreen:

Oliwka napisał(a):Słowo wystarczy bo przez Słowo WSZYSTKO powstało a bez Niego nie powstało NIC ,co powstało.Słowo w naszym wnetrzu ma dokonac Zrodzenia ma doprowadzic Duszę do Celu.
jeśli przez 'SŁOWO' rozumiesz Logos wcielony, to spox - wystarczy; jeśli rozumiesz przez nie zwykłe słowo, to nie wystarczy

w sakramencie nie wystarczy, bo jest słowem, które towarzyszy gestom; razem są znakiem łaski Pana; są znakiem Słowa i uobecnia się przez nie Jego obecność; Chrystus działa przez sakrament

Oliwka napisał(a):oto problem -dlaczego?
nie znajduję wystarczająco zachęcających przesłanek :/

Oliwka napisał(a):a ty myslisz ,ze poco Bóg patrzy na serce? JAHszua powiedział .serce ludzkie jest złe nadewszystko z niego złe mysli i zabójstwa ,złodziejstwo ,morderstwo itd" zatem czym sie szczycic ,przecież powiedziałeś ,że człowiek grzeszy.
źle zrozumiałaś co Jezus powiedział w Mt 15,18-20
Jezus nie powiedział, że serce jest złe, ale że może ulec pokusie

Oliwka napisał(a):No katechizm tłumaczy jak chce a nie jak byc powinno , twój wybór.
nie Oliwko Katechizm tłumaczy tak jak jest; a to Ty tłumaczysz tak, jak chcesz
popełniasz błąd, gdyż: "poza Kościołem nie ma zbawienia" [extra Ecclesia salus nulla]

Oliwka napisał(a):jesli to takie piekne to dlaczego to tak ŹLE wyglada.
popatrz i pomysl.
myśląc o tym widzę wyraźnie: to wygląda bardzo dobrze; jest jasne, wyraźne i oczywiste; to jest prawdą;

teraz Twoja kolej na myślenie; zbliża się też czas Twojej decyzji...

Oliwka napisał(a):nie z mojej logiki ale z Nauki tych co byli Apostołami Nauczycielami , itd
nie dziwie sie ,że ich nie cenisz
czyżbyś próbowała mi udowodnić, że byli oni piewcami transmigracji dusz? Duży uśmiech

Oliwka napisał(a):no to ten grzch mnozy sie jak drożdże ,rośnie i rośnie oni go chrztem a grzech mówi akuku?
akuku grzech Ci nie powie, ale Ty sobie grzechem kuku uczynić możesz :mrgreen:

natomiast 'szatan jak lew krążący wokół' powie Ci kuku, gdy tylko Cię do grzechu skłoni... :|

Oliwka napisał(a):taraz spowiedź ? a co spowiedź moze poza tym ze przyznasz ,ze np jestem morderca ,pedofilem ,gejem iiiiiiii....czy taki po spowiedzi PRZESTANIE byc kim jest.
spowiedź potwierdza a nie oczyszcza
spowiedź [a dokładniej: Chrystus działający przez kapłana w tym sakramencie] oczyszcza z grzechów osobistych, popełnionych po chrzcie

za określeniami typu 'morderca, pedofil, gej' może kryć się osąd człowieka ["nie sądźcie, abyście nie byli sądzeni..."] i odmówienie mu prawa do przebaczenia

Oliwka napisał(a):Żydzi skłądali ofiary jako dowód że grzesza a nie ze sa bezgrzeszni ,dzisiaj tez maja jom kipur i kurczaki za grzech .Pewnie jesli tak sie chce to tak sie ma ,ale czy Bóg tak Powiedział?
były też ofiary przebłagalne:

Cytat:Następnie Aaron rzuci losy o dwa kozły, jeden los dla Pana, drugi dla Azazela [...] Kiedy już ukończy obrzęd przebłagania nad Miejscem Świętym, Namiotem Spotkania i ołtarzem, każe przyprowadzić żywego kozła. Aaron położy obie ręce na głowę żywego kozła, wyzna nad nim wszystkie winy Izraelitów, wszystkie ich przestępstwa dotyczące wszelkich ich grzechów, włoży je na głowę kozła i każe człowiekowi do tego przeznaczonemu wypędzić go na pustynię. W ten sposób kozioł zabierze z sobą wszystkie ich winy do ziemi bezpłodnej. Ów człowiek wypędzi kozła na pustynię.

Kpł 16,8.20-22

Oliwka napisał(a):co z tego ,że podajesz jak sie nie trzymasz.
trzymam się, trzymam; przekładu BT [Biblii Tysiąclecia]; czyżbyś nie chciała przyjąć zdrowej nauki?

Oliwka napisał(a):Czy nie wiecie ,że my wszyscy ZANURZENI W Mesjasza JAHszua W Śmierć Jego zostalismy Zanurzeni.
BT: Czyż nie wiadomo wam, że my wszyscy, którzyśmy otrzymali chrzest zanurzający w Chrystusa Jezusa, zostaliśmy zanurzeni w Jego śmierć?

Oliwka napisał(a):4- Pogrzebani wraz z Nim przez ZANURZENIE W Śmierc ,aby jak Mesjasz wzbudzony został z umarłych przez Chwałe-Ojca tak i my NOWE Zycie prowadzili.
BT: Zatem przez chrzest zanurzający nas w śmierć zostaliśmy razem z Nim pogrzebani po to, abyśmy i my wkroczyli w nowe życie - jak Chrystus powstał z martwych dzięki chwale Ojca.

Oliwka napisał(a):6- Wiedzcie to ,że nasz STARY człowiek został wspólnie z NIM Ukrzyzowany ,aby grzeszne ciało zostało unicestwione byśmy juz nie słuzyli grzechowi.
KTO bowiem UMARŁ U W O L N I O N Y jest od grzchu
BT: To wiedzcie, że dla zniszczenia grzesznego ciała dawny nasz człowiek został razem z Nim ukrzyżowany po to, byśmy już więcej nie byli w niewoli grzechu. Kto bowiem umarł, stał się wolny od grzechu Oczko

Oliwka napisał(a):jak widzisz to nie chrzest katolicki decyduje ,ale to [b]czy Zanurzyłeś sie w Śmierć W Mesjasza i czy RAZEM Z NIM Umarłeś tam na krzyzu hanby ,czy unicestwione jest twoje Stare stworzenie.
oczywiście; zgadzam się w pełni, że decyduje zanurzenie w śmierci Chrystusa, wespół-ukrzyżowanie, śmierć starego stworzenia; dokonuje się to w czasie chrztu.

Oliwka napisał(a):10- Umarłszy dla grzechu RAZ na Zawsze Umał a Żyjac Zyje dla Boga.
BT: Bo to, że umarł, umarł dla grzechu tylko raz, a że żyje, żyje dla Boga.

Oliwka napisał(a):11- podobnie i wy UWAŻAJCIE SIEBIE za UMARŁYCH dla grzechu a Zyjacych dla Boga w Mesjaszu JAHszua
BT: Tak i wy rozumiejcie, że umarliście dla grzechu, żyjecie zaś dla Boga w Chrystusie Jezusie.

generalnie oba tłumaczenia są podobne, choć mają też różnice; mam wrażenie, że Twoja translacja została sporządzona w taki sposób, aby sprzeciwić się chrzczeniu

Chrystus powiedział jednak: " Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody, udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego." [BT Mt 28,19] czyżbyś negowała zdrową naukę? :-k

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
04-11-2006 21:25
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Oliwka Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 192
Dołączył: Aug 2006
Reputacja: 0
Post: #38
 
Mink
Narodzic mozemy sie TYLKO przez Narodzenie z Ducha Jego
,wejście do wody /literalnej/miało byc tylko wtedy gdy WNĘTRZE doznało Przemiany .Wejście do wody nie przemieni wnętrza ,ale wejscie moze i powinno dowodzić ,że przemiana nastapiła .W innym razie nie ma najmniejszego znaczenia ,hindusi też tak wierza jak ty ,wchodzą do wody by oczyszcic sie z grzechu .Oni też wierzą ,że sa grzeszni,i cóz z tego ,jacy weszli tacy wyszli ,bo KTO zabrał ich grzechy?

Mamy Zanurzyć sie w ŚMIERĆ mamy umrzeć W NIM, by z Nim WSTAĆ jako bezgrzeszni ,Wolni od grzechu .

Paweł o tym mówi przecież on Żyd wiedział o tym zanosił ofiary ,które nie usuwały grzechu .Świadomość grzechu była i jest i to jest dowodem ,że się nieumarło .Ale Paweł miał Objawione i o tym powiedział i wyjaśnił.
Tylko nasza osobista smierć W Mesjaszu jest Ratunkiem przed potępieniem.


Mat 15/6--unieważniacie Słowo przez nauke swoja.

8--lud ten czci mnie wargami a SERCE ich daleko jest odemnie
Mink -dlaczego to serce ,które nie jest takie złe ,jest TAK oddalone od Słowa Bozego? jesli dokonała sie ta przemiana u bobasa, to gdzie serce bobasa.Czy jest wymiecione ozdobione i bez Własciciela ,dlatego duchy przychodza i stan takiego ochrzczonego jest coraz gorszy z upływem lat #-o
11- to ,coz Serca wychodzi ,to kala człowieka.
dlaczego ,przecież został "pokropiony'woda
13-- kazda roslina ,której nie zasadził Ojciec Niebiański ,Wykorzeniona zostanie
-- widzisz NIC tu chrzest nie pomoze.
18 i19 z serca bowiem wychodza ZŁE mysli itd..

Kiedy JAHszua umarł z NASZYMI grzechami i wstał z umarłych ,to NIE WSTAŁ z naszymi grzechami !!! tak i my ,którzy umieramy i z NIM Wstajemy Wstajemy WOLNI . :jupi:

Serce nieobrzezane JEST ZŁE , Serce na którym nie ma Pieczęci jest bez Zabezpieczenia i jest podatne.
:diabelek:
Wspomniałeś o Domu /sercu/pieknie ozdobionym ,oczyszczonym a jednak ten DOM/serce staje sie siedliskiem duchów złych i nieczystych. :diabelek:
Tu Pan Jezus pokazał jak wyglada POZORNE oddanie sie Jemu .Oddanie bez zanurzenia sie w Jego śmierci .Pokazał ,ze Serce nieobrzezane na którym niema Pieczęci Ducha Prawdy jest w zagrozeniu bo nie ma Właściciela --dlaczego??? dlaczego Ojciec nie przyznał sie do niego i nie połozył Swojej pieczęci???
Cytat:Chrystus działający przez kapłana w tym sakramencie] oczyszcza z grzechów osobistych, popełnionych po chrzcie
DAJ
kapłan ? sam potrzebuje oczyszczenia. Kapłan nie moze pozbyc sie własnego grzechu a moze dzudze???kapłan wie ,ze za grzech musi byc przelana krew a krew wołów nie mogła zgładzić grzechów?nie mogła doprowadzic do Wewnętrznej DOSKONAŁOSCI.
Heb7/26
Takiego to przystało nam mieć Wielkiego Kapłana - Świetego,Niewinnego,Nieskalanego, ODŁACZONEGO ,od grzeszników.
On jest ODŁĄCZONY od grzeszników od tych co grzesza .A każdy woła Panie Panie , i cóz z tego skoro pozostaja w grzechach, kapłani też sa w grzechach i potrzebuja Mesjasza ale TEGO Żywego ,którego Krew
czynna jest przez Wiare .

>>>>>
Cytat:oczywiście; zgadzam się w pełni, że decyduje zanurzenie w śmierci Chrystusa, wespół-ukrzyżowanie, śmierć starego stworzenia; dokonuje się to w czasie chrztu.
__-----------------------------

Tak zanurzenia dokonanego wpełni Świadomie - jest to podjeta decyzja Ukrzyzowania siebie Z NIM i W NIM by powstac Z NIM juz bez grzechu!!!Obleczenie sie w Namiot z Nieba i chodzic w Świetle.

Jestem jak oliwka zielona w domu Elohim ;zaufałam łasce Jego
na wieki, wieków .
Ps.52/10
05-11-2006 15:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #39
 
Oliwka napisał(a):Mamy Zanurzyć sie w ŚMIERĆ mamy umrzeć W NIM, by z Nim WSTAĆ jako bezgrzeszni ,Wolni od grzechu .
Rozumiem, że jesteś już "po"??
Oliwka napisał(a):Kapłan nie moze pozbyc sie własnego grzechu a moze dzudze??
Hbr 7,23-28 napisał(a):Wielu było kapłanami poprzedniego Przymierza, gdyż śmierć nie zezwalała im trwać przy życiu, Ten właśnie, ponieważ trwa na wieki, ma kapłaństwo nieprzemijające. Przeto i zbawiać na wieki może całkowicie tych, którzy przez Niego zbliżają się do Boga, bo zawsze żyje, aby się wstawiać za nimi. Takiego bowiem potrzeba nam było arcykapłana: świętego, niewinnego, nieskalanego, oddzielonego od grzeszników, wywyższonego ponad niebiosa, takiego, który nie jest obowiązany, jak inni arcykapłani, do składania codziennej ofiary najpierw za swoje grzechy, a potem za grzechy ludu. To bowiem uczynił raz na zawsze, ofiarując samego siebie. Prawo bowiem ustanawiało arcykapłanami ludzi obciążonych słabością, słowo zaś przysięgi, złożonej po nadaniu Prawa, /ustanawia/ Syna doskonałego na wieki.
Oliwko, dziecko Boże :!:
Taka uwaga: Nie można intepretować Słowa Bożego w oderwaniu od Tradycji, w oderwaniu od kontekstu, etc. Chcesz nam zrobić nieprzyjemność i stać się kuzynką Ben Ladena i jego bandy?

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
05-11-2006 15:25
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #40
 
Oliwka napisał(a):Narodzic mozemy sie TYLKO przez Narodzenie z Ducha Jego
ależ Oliwko... przecież w chrzcie odradzamy się dzięki temu, że jest w nim obecny Duch JHVH

Oliwka napisał(a):wejście do wody /literalnej/
nie ma czegoś takiego jak literalna woda Oliwko, woda jest płynna Uśmiech

Oliwka napisał(a):miało byc tylko wtedy gdy WNĘTRZE doznało Przemiany
nie przypominam sobie by wnętrze Chrystusa przed wejściem do wody doznało przemiany :-k

Oliwka napisał(a):Wejście do wody nie przemieni wnętrza
samo wejście do wody nie, lecz Duch JHVH działający w sakramencie - tak

Oliwka napisał(a):ale wejscie moze i powinno dowodzić ,że przemiana nastapiła
dowodzić? wątpię... w religii brak jest dowodów, są tu jedynie przesłanki

Oliwka napisał(a):W innym razie nie ma najmniejszego znaczenia
w innym razie nie; a ponieważ dzięki Duchowi JHVH następuje przemiana: chrzest ma kolosalne znaczenie

Oliwka napisał(a):hindusi też tak wierza jak ty ,wchodzą do wody by oczyszcic sie z grzechu .Oni też wierzą ,że sa grzeszni,i cóz z tego ,jacy weszli tacy wyszli ,bo KTO zabrał ich grzechy?
skąd wiesz, że Duch JHVH nie oczyszcza hindusów z grzechów podczas kąpieli w Gangesie? :hm:

Oliwka napisał(a):Mamy Zanurzyć sie w ŚMIERĆ mamy umrzeć W NIM, by z Nim WSTAĆ jako bezgrzeszni ,Wolni od grzechu .
zgadza się i dokonuje się to właśnie w chrzcie; sakramencie, który ustanowił Chrystus

Oliwka napisał(a):Paweł o tym mówi przecież on Żyd wiedział o tym zanosił ofiary ,które nie usuwały grzechu
nie przypominam sobie by Paweł był arcykapłanem; faryzeusz i arcykapłan to nie to samo

Paweł natomiast mówi o chrzcie [że się tak powtórzę]:

Cytat:BT: Czyż nie wiadomo wam, że my wszyscy, którzyśmy otrzymali chrzest zanurzający w Chrystusa Jezusa, zostaliśmy zanurzeni w Jego śmierć?

Oliwka napisał(a):Świadomość grzechu była i jest i to jest dowodem ,że się nieumarło .
jeśli uważasz, że osoby, które umarły dla grzechu nie mają już jego świadomości, to Chrystus chyba nie umarł dla grzechu, skoro miał jego świadomość... [zob. Łk 24,46-48]

Oliwka napisał(a):Ale Paweł miał Objawione i o tym powiedział i wyjaśnił.
w rzeczy samej - mówił nam o chrzcie: o czym powyżej nadmieniłem;

z resztą, cóż Paweł... sam Jezus kazał chrzcić: "Kto uwierzy i przyjmie chrzest, będzie zbawiony; a kto nie uwierzy, będzie potępiony" [Mk 16,16]

Oliwka napisał(a):Tylko nasza osobista smierć W Mesjaszu jest Ratunkiem przed potępieniem.
ratunkiem przed potępieniem - jak wynika z Mk 16,16 [jw] jest przede wszystkim wiara w Ewangelię...

Oliwka napisał(a):Mat 15/6--unieważniacie Słowo przez nauke swoja.
myślę, że to właśnie Ty dążysz do wypaczenia Słowa przez swoją naukę

Oliwka napisał(a):8--lud ten czci mnie wargami a SERCE ich daleko jest odemnie
obawiam się, że Twoje serce uwiedzione przez tych, którzy szczują Cie na Kościół Katolicki, może oddalić się od JHVH

Oliwka napisał(a):Mink -dlaczego to serce ,które nie jest takie złe ,jest TAK oddalone od Słowa Bozego? jesli dokonała sie ta przemiana u bobasa, to gdzie serce bobasa.Czy jest wymiecione ozdobione i bez Własciciela ,dlatego duchy przychodza i stan takiego ochrzczonego jest coraz gorszy z upływem lat
jako rzekłaś: przychodzą duchy, które niszczą, dlatego stan serca może się pogorszyć

Oliwka napisał(a):11- to ,co[b]z Serca wychodzi ,to kala człowieka.
dlaczego ,przecież został "pokropiony'woda
bo do serca przychodza duchy nieczyste i je właśnie zatruwają jadem swych pokus

Oliwka napisał(a):13-- kazda roslina ,której nie zasadził Ojciec Niebiański ,Wykorzeniona zostanie[/b]-- widzisz NIC tu chrzest nie pomoze
pomoże, skoro chrztem jest sadzenie rośliny przez Ojca

Oliwka napisał(a):18 i19 z serca bowiem wychodza ZŁE mysli itd..
jeśli szatan je zatruje, to wychodzą

jeśli człowiek zdoła ochronić się przed szatanem, to nie ma powodu, by wychodziły

Oliwka napisał(a):Kiedy JAHszua umarł z NASZYMI grzechami i wstał z umarłych ,to NIE WSTAŁ z naszymi grzechami !!! tak i my ,którzy umieramy i z NIM Wstajemy Wstajemy WOLNI
dlatego właśnie się chrzcimy i dlatego się spowiadamy: przekazujemy mu grzechy, które On zabiera w głębie swej śmierci

dzięki sakramentom oczyszczenia jesteśmy przez Niego wyzwalani z grzechów

w jednym miejscu piszesz:

Oliwka napisał(a):Serce nieobrzezane JEST ZŁE
a w drugim piszesz:

Oliwka napisał(a):serce ,które nie jest takie złe
zdecyduj się dziewczyno...

i zechciej zrozumieć, że to co stworzył Bóg nie jest złe, gdyż to co stworzył Bóg [a to właśnie Bóg stworzył serce człowieka] jest bardzo dobre: "A Bóg widział, że wszystko, co uczynił, było bardzo dobre" [Rdz 1,31]

Oliwka napisał(a):Serce na którym nie ma Pieczęci jest bez Zabezpieczenia i jest podatne.[/u] :diabelek:
chyba nie jesteś świadoma skutków chrztu, jaki udzielany jest w Kościele, proponuję więc zapoznać się z poniższym tektem:

Cytat:Niezatarte duchowe znamię

1272 Ochrzczony, wszczepiony w Chrystusa przez chrzest, upodabnia się do Niego. Chrzest opieczętowuje chrześcijanina niezatartym duchowym znamieniem (charakterem) jego przynależności do Chrystusa. Znamienia tego nie wymazuje żaden grzech, chociaż z powodu grzechu chrzest może nie przynosić owoców zbawienia. Sakramentu chrztu udziela się jeden raz; nie może on być powtórzony.

1273 Wierni wszczepieni w Kościół przez chrzest otrzymali charakter sakramentalny, który konsekruje ich do uczestniczenia w chrześcijańskim kulcie religijnym. Pieczęć chrzcielna uzdalnia i włącza chrześcijan do służenia Bogu przez żywy udział w świętej liturgii Kościoła i wypełniania ich kapłaństwa na mocy chrztu przez świadectwo świętego życia i skutecznej miłości.

1274 "Pieczęć Pana" (Dominicus character) jest pieczęcią, którą naznaczył nas Duch Święty "na dzień odkupienia" (Ef 4, 30). "Istotnie, chrzest jest pieczęcią życia wiecznego". Wierny, który "zachowa pieczęć" do końca, to znaczy pozostanie wierny obietnicom chrztu, będzie mógł odejść "ze znakiem wiary", w wierze otrzymanej na chrzcie, w oczekiwaniu na uszczęśliwiające widzenie Boga, które jest wypełnieniem wiary, i w nadziei zmartwychwstania.

źródło tekstu

Oliwka napisał(a):Wspomniałeś o Domu /sercu/pieknie ozdobionym ,oczyszczonym a jednak ten DOM/serce staje sie siedliskiem duchów złych i nieczystych
jeśli ktoś o nie nie dba [nie pełni woli Ojca] to zaprasza do środka duchy nieczyste :diabelek:

Oliwka napisał(a):Tu Pan Jezus pokazał jak wyglada POZORNE oddanie sie Jemu
zabawiasz się w grę 'co autor miał na myśli? :-k myślę, że są osoby, które lepiej wiedzą to od Ciebie; poza tym nie mam zamiaru iść za Twoją nauką, gdyż - jak sama wskazujesz - nie godzi się chodzić za nauką ludzi i ich własnymi wymysłami a zostawiać naukę Boga...

Oliwka napisał(a):Oddanie bez zanurzenia sie w Jego śmierci .Pokazał ,ze Serce nieobrzezane na którym niema Pieczęci Ducha Prawdy jest w zagrozeniu bo nie ma Właściciela
skoro tak lekceważysz sakrament chrztu, to uważaj, żeby Ciebie to nie dopadło... dom Twój wymieciony, acz-czyż nie nęcisz nim duchów nieczystych?

Oliwka napisał(a):dlaczego??? dlaczego Ojciec nie przyznał sie do niego i nie połozył Swojej pieczęci???
przyznał się; gdyby się nie przyznał, to nie polecił by Synowi wyrzucać uprzednio z tego serca złych duchów ... jednak później dał człowiekowi wolną wolę - czy będzie pełnił Jego przykazania, czy raczej zlekceważy...

Oliwka napisał(a):DAJ kapłan ? sam potrzebuje oczyszczenia
kapłan może być grzesznikiem, bo:

Cytat:sakramenty działają ex opere operato (dosłownie: "przez sam fakt spełnienia czynności"), czyli mocą zbawczego dzieła Chrystusa, dokonanego raz na zawsze. Wynika stąd, że "sakrament urzeczywistnia się nie przez sprawiedliwość człowieka, który go udziela lub przyjmuje, lecz przez moc Bożą"

źródło tekstu
stąd...

Oliwka napisał(a):Kapłan nie moze pozbyc sie własnego grzechu a moze dzudze???
może cudze: ex opere operato

Oliwka napisał(a):kapłan wie ,ze za grzech musi byc przelana krew a krew wołów nie mogła zgładzić grzechów?nie mogła doprowadzic do Wewnętrznej DOSKONAŁOSCI. Heb7/26 Takiego to przystało nam mieć Wielkiego Kapłana - Świetego,Niewinnego,Nieskalanego, ODŁACZONEGO ,od grzeszników.
On jest ODŁĄCZONY od grzeszników od tych co grzesza
owszem, jest odłączony, bo wstąpił na Niebiosa, jest odłączony swoją bezgrzesznością

jest także obecny - w swym Ciele i w swojej Krwi; jest obecny zgodnie ze słowami: "jestem z wami aż do skończenia świata" [por. Mt 28,20]

Oliwka napisał(a):A każdy woła Panie Panie , i cóz z tego skoro pozostaja w grzechach, kapłani też sa w grzechach i potrzebuja Mesjasza ale TEGO Żywego ,którego Krew czynna jest przez Wiare
wiara jest ważna, ale nie determinuje Chrystusa; jest On obecny niezależnie od tego czy jesteśmy w stanie grzechu czy bez grzechu, gdyż On jest większy niż nasz grzech

Oliwka napisał(a):Tak zanurzenia dokonanego wpełni Świadomie - jest to podjeta decyzja
nie przypominam sobie, żeby Pismo mówiło coś o świadomości, a zwłaszcza o świadomym chrzcie ... czyli: wykładasz naukę podaną przez ludzi, a nie przez Boga...

Oliwka napisał(a):Ukrzyzowania siebie Z NIM i W NIM by powstac Z NIM juz bez grzechu!!!Obleczenie sie w Namiot z Nieba i chodzic w Świetle.[/b]
Jan mówi jasno [1J 5]:
"7 Trzej bowiem dają świadectwo:
8 Duch, woda i krew, a ci trzej w jedno się łączą"

chciałabyś Ducha i krwi, lecz odrzucasz wodę chrztu; Twoja nauka, choćby była od anioła z Nieba, jest inna, niż Ewangelia, której mnie nauczono; ewangelia, którą przynosisz jest obca, odrzuca chrzest i spowiedź, jeszcze trochę i odrzucisz Eucharystię [Ciało i Krew Pana]; jeszcze krok i zaczniesz zaprzeczać, że On przyszedł w ciele; lecz Paweł ostrzegł nas przed fałszywymi prorokami:

Cytat:12 Co zaś czynię, będę i nadal czynił, aby nie mieli sposobności do chlubienia się ci, którzy jej szukają; aby byli jak i my w tym, z czego się chlubią. 13 Ci fałszywi apostołowie to podstępni działacze, udający apostołów Chrystusa. 14 I nic dziwnego. Sam bowiem szatan podaje się za anioła światłości. 15 Nic przeto wielkiego, że i jego słudzy podszywają się pod sprawiedliwość. Ale skończą według swoich uczynków [2Kor 11]

7 Innej jednak Ewangelii nie ma: są tylko jacyś ludzie, którzy sieją wśród was zamęt i którzy chcieliby przekręcić Ewangelię Chrystusową. 8 Ale gdybyśmy nawet my lub anioł z nieba głosił wam Ewangelię różną od tej, którą wam głosiliśmy - niech będzie przeklęty! 9 Już to przedtem powiedzieliśmy, a teraz jeszcze mówię: Gdyby wam kto głosił Ewangelię różną od tej, którą [od nas] otrzymaliście - niech będzie przeklęty! [Ga 1]
zabierz więc swoją 'ewangelię' i wracaj tam, skąd ją wzięłaś; my wolimy pozostać przy nauce, która od Boga pochodzi i którą od Niego przez wieki przekazuje nam Kościół Chrystusowy, założony przez Pana, aby być stróżem nauki Jego

nie chcemy nauki, która dziś odrzuca chrzest i spowiedź, a jutro odrzuci Eucharystię i prawdę o wcieleniu Boga =; bo ta nauka od ludzi pochodzi; bo uprzykrzyła się im nauka zdrowa

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
05-11-2006 22:40
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #41
 
M. Ink. * napisał(a):nie chcemy nauki, która dziś odrzuca chrzest i spowiedź, a jutro odrzuci Eucharystię i prawdę o wcieleniu Boga =; bo ta nauka od ludzi pochodzi; bo uprzykrzyła się im nauka zdrowa

Mądrego warto posłuchać - miło poczytać.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
05-11-2006 22:49
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #42
 
Ks.Marek napisał(a):Mądrego
fuj, nie lubię zapachu kadzidła ;P

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
05-11-2006 22:50
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #43
 
M. Ink. * napisał(a):
Ks.Marek napisał(a):Mądrego
fuj, nie lubię zapachu kadzidła ;P
Ja też nie, bo drapie w gardle.
podziwiam cię za cierpliwośc Mości Inkwizytorze. A tu, w tym wątku, to już w ogóle rekord świata.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
05-11-2006 22:55
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #44
 
jest we mnie coś z wolno-myśliciela... jestem może powolny, ale jak się rozkręcę... 8-[

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
05-11-2006 23:01
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #45
 
Cytat:jest we mnie coś z wolno-myśliciela... jestem może powolny, ale jak się rozkręcę...
NIe zawsze mów co myślisz, ale zawsze myśl co mówisz - jak mawiają starożytni górale :mrgreen:
ja niestety często mam z tym problem. Coś trzeba pomyśleć w tej materii :-k

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
06-11-2006 00:57
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów