Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Oświecenie AD 2012
Autor Wiadomość
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #1
Oświecenie AD 2012
Zwracam się o pomoc. Na początek list:
Mój Przyjaciel z Anglii napisał(a):Miałbym do Ciebie tez mala prośbę a mianowicie: zetknąłem sie tu z osoba, która opowiedziała mi o pewnej "nowej religii", religii, która jest zbiorem wszystkich religii i jest ponad nimi a dziala tak, by w 2012 roku wszycy ludzie otrzymali "Objawienie" czy tez "Oswiecenie" co zmieni oczywiscie caly swiat i uwolni nas od wszystkiego co nas trzyma z dala od Boga. Caly ten wymysl zapoczatkowal niejaki Bhagavan w Indiach, gdzie zalozyl cos takiego jak Uniwersytet Jednosci. Jest on niby ze avatarem boga i wysyla na swiat energie przez co zbliza nas do owego Oswiecenia totalnego w 2012 roku.
Prowadzilem z nia tu juz dwa razy dosc zazarta dyskusje na ten temat i wciaz nie moge sie doszukac w tym calym belkocie odrobiny logiki i sensu,ale ona sie nie daje przekonac. Nie neguje jednak istnienia Jezusa,ale nazywa go nie Bogiem, ale mowi o Nim ze test jakby Bogiem, niby takim nastepnym avatarem, jak i ten Bhagavan. Mowi tez ze modlić sie mozna i do Boga(tego naszego) i do Buddy i do Jezusa i do tegoz hindusa (mimo ze on zyje, wiec nawetnie mozna uznac tego jak modlitwy do swietego) , jako ze oni wszyscy to jeden i ten sam Bog, czy tez osoby przez ktore sie On nam ujawnia wcielajac sie w zwyklych ludzi.
Wiem ze samo to juz jest zaprzeczeniem naszej wiary i odrzuceniem wiary w Zbawienie, bo jesli zostalismy zbawieni to po co nam to Objawienie???
Szukalem calego tego ruchu na stronach o sektach itd ale nic z tego nie znalazlem. Dochodzac wiec do sedna, czy moglbys sie czegos o tym dowiedziec i ew napisac co o tym mowi Kosciol? Nie wyglada mi to na taka standardowa sekte,z jej zdazaniem do uzaleznienia od siebie wszystkich swoich czlonkow, a bardziej na cos na ksztalt nowej religii opartej na hinduizmie z jego medytacjami, energia,nirvana, karma, reinkarnacja i z dodatkiem miotologii Majow i ich kalendarza (wszak kalendarz Majow konczy sie wlasnie w 2012 roku)

wskazówki:

[url] http://anielskiswiat.pl/index.php?page=a...an1&full=1[/url] to o kalendarzu majow i troche o Bhagavanie
http://www.onenessuniversity.org/oneness...index.html - to strona domowa tego uniwerytetu jednosci.

Czy ktoś zna temat? Ja osobiście niezbyt się orientuję w tej materii. Bardzo mi to przypomina kolejną odsłonę Hare Kriszna i tym podobnych zjawisk.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
28-10-2006 22:20
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #2
 
Myślę, że może mieć to coś wspólnego z New Agem. Naokrągło powstaje setki nowych sekt, które też się potrafią odwoływać do Jezusa, Boga... Jest np. w Stanach taki kolo, co się uważa za wcielenie Boga i też głosi jakieś nowatorskie "objawienia". "Świeci" jakąś boską energią i wciska ludziom pierdoły. A co śmieszniejsze miesza wszystko ze wszystkim. Horoskopy, wróżbiarstwo, hazard, bioenergoterapię z Bogiem :zniesmaczony:
Może się przyda:
http://www.kanaan-odnowa.olsztyn.opoka.o...ew_age.php

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
28-10-2006 22:27
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #3
 
dla mnie to typowe New Age, czyli relatywizm, czyli 'każdy ma rację' [i Mahomet i Szandor de la Vey], czyli 'Jezus był buddystą', a klasztor nazywał się Himis :hahaha: jak znajdę w sobie zapał, to poszperam w swoich starych materiałach o sektach... może coś tam na to będzie [jakiś 'haczyk'... :hm: ]

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
28-10-2006 22:30
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #4
 
O New Age napisano już masę artykułów, jedne bardziej mądre, drugie mniej. Polecam zaznajomić się ze zdaniem Watykanu na ten temat.


http://www.vatican.va/roman_curia/pontif...ge_en.html
29-10-2006 21:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #5
 
A o co kaman z tymi proroctwami a propos 2012 roku? A dokładnie 12.12.2012? Ponoć jakiś koniec świata ma być, czy cuś xD Wszyscy o tym paplają na około.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
06-03-2007 14:07
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #6
 
Offca napisał(a):A o co kaman z tymi proroctwami a propos 2012 roku? A dokładnie 12.12.2012? Ponoć jakiś koniec świata ma być, czy cuś xD Wszyscy o tym paplają na około.
Weź przestań, wymyślili sobie że będzie jakiś koniec świata, ziemia się nagle przestanie kręcić, oceany się zagitują itp. Ile juz tych końców świata miało być, to nie zliczę Uśmiech

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
06-03-2007 14:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #7
 
Helmutt napisał(a):Weź przestań, wymyślili sobie że będzie jakiś koniec świata
A to podobno Majowie tak sobie obliczyli ;P Ale jak ktoś kiedyś trafnie skomentował na jednym z portali: "ciekawe czemu obliczyli datę koniec świata, a swojej własnej zagłady nie potrafili"

Helmutt napisał(a):ziemia się nagle przestanie kręcić, oceany się zagitują
Ooo, to ciekawie będzie :mrgreen:

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
06-03-2007 20:45
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #8
 
Helmutt napisał(a):
Offca napisał(a):A o co kaman z tymi proroctwami a propos 2012 roku? A dokładnie 12.12.2012? Ponoć jakiś koniec świata ma być, czy cuś xD Wszyscy o tym paplają na około.
Weź przestań, wymyślili sobie że będzie jakiś koniec świata, ziemia się nagle przestanie kręcić, oceany się zagitują itp. Ile juz tych końców świata miało być, to nie zliczę Uśmiech
A ja myślę, że jest to szatański werset, pojawiający sie co jakiś czas. Kiedy człowiek nie przykładający zbyt wiele wagi do swej duchowości bierze takie "połyki" to wówczas budzi się w nim aparat pod tytułem "hulaj dusza, piekła nie ma" - świat się kończy, więc muszę swój czas wykorzystać na maxa. Kiedy po oznaczonej dacie nic sie nie dzieje, świat trwa dalej, to normy moralne i etyczne w wielu wypadkach ulegają już trwałemu zatarciu. A my zbieramy tego pokłosie.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
19-03-2007 11:55
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #9
 
Ks.Marek napisał(a):
Helmutt napisał(a):
Offca napisał(a):A o co kaman z tymi proroctwami a propos 2012 roku? A dokładnie 12.12.2012? Ponoć jakiś koniec świata ma być, czy cuś xD Wszyscy o tym paplają na około.
Weź przestań, wymyślili sobie że będzie jakiś koniec świata, ziemia się nagle przestanie kręcić, oceany się zagitują itp. Ile juz tych końców świata miało być, to nie zliczę Uśmiech
A ja myślę, że jest to szatański werset, pojawiający sie co jakiś czas. Kiedy człowiek nie przykładający zbyt wiele wagi do swej duchowości bierze takie "połyki" to wówczas budzi się w nim aparat pod tytułem "hulaj dusza, piekła nie ma" - świat się kończy, więc muszę swój czas wykorzystać na maxa. Kiedy po oznaczonej dacie nic sie nie dzieje, świat trwa dalej, to normy moralne i etyczne w wielu wypadkach ulegają już trwałemu zatarciu. A my zbieramy tego pokłosie.
Najlepsze było jakiś czas temu w TVN - w niesamowicie-wręcz-wiarygodnym-i-solidnym programie "Nie do wiary" zaprosili jakąś "wróżkę Hermenegildę" i ta znalazła miejsce gdzie są zakopane "notatki" Majów jak zapobiec temu "końcowi świata ad 2012". Oczywiście pojechali w to miejsce z wykrywaczami, wykrywacze pokzały że pod ziemią "cuź" siedzi, i się program skończył. Dobre, co?

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
19-03-2007 11:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #10
 
A ja myślę, że w 2012 kościoły będą pękać w szwach. W końcu co trwoga to do Boga.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
19-03-2007 12:02
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #11
 
Offca napisał(a):A ja myślę, że w 2012 kościoły będą pękać w szwach. W końcu co trwoga to do Boga.
Bardzo prawdopodobne. Już ponoć jest tak, że ponoć zapanowała moda na sakrament małżeństwa. Powoli, nieśmiało wzrasta liczba zawieranych sakramentalnych małżeństw.

[ Dodano: Pon 19 Mar, 2007 11:06 ]
Helmutt napisał(a):Oczywiście pojechali w to miejsce z wykrywaczami, wykrywacze pokzały że pod ziemią "cuź" siedzi, i się program skończył. Dobre, co?
A ja wiem, co to za "cuś".
To [Obrazek: krecik.jpg], który czyta Biblię

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
19-03-2007 12:05
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
msg Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,107
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #12
 
Helmutt napisał(a):Najlepsze było jakiś czas temu w TVN - w niesamowicie-wręcz-wiarygodnym-i-solidnym programie "Nie do wiary" zaprosili jakąś "wróżkę Hermenegildę" i ta znalazła miejsce gdzie są zakopane "notatki" Majów jak zapobiec temu "końcowi świata ad 2012". Oczywiście pojechali w to miejsce z wykrywaczami, wykrywacze pokzały że pod ziemią "cuź" siedzi, i się program skończył. Dobre, co?

Interes musi się kręcić Oczko

Ks.Marek napisał(a):Bardzo prawdopodobne. Już ponoć jest tak, że ponoć zapanowała moda na sakrament małżeństwa. Powoli, nieśmiało wzrasta liczba zawieranych sakramentalnych małżeństw

A to nie jest tak, że te małżeństwa sakramentalne, to po prostu teraz jest górka wyżu demograficznego z przełomu lat 70. i 80. minionego wieku (hehe, jak to brzmi)...

Nie ga? dopóki nie zbadasz, najpierw si? zastanów, a potem czy? wyrzuty,
Nie odpowiadaj, dopóki nie wys?uchasz, a w ?rodek s?ów nie wpadaj,
Nie wad? si? o rzecz, która ci nie jest konieczna, i nie mieszaj si? do sporu grzeszników!
Dziecko, nie bierz na siebie zbyt wielu spraw, bo je?li b?dziesz je mno?y?, nie b?dziesz bez winy.
I cho?by? p?dzi?, nie dop?dzisz, a uciekaj?c, nie umkniesz.

[Syr 11, 7-10]
19-03-2007 12:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #13
 
Na onecie był ostatnio artykuł o tym, że ostatnio jest MODA na dłuższe spowiedzi.

A Krecik? Boże, od razu mam przed oczami reklamę Okocim Mocne :hahaha:

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
19-03-2007 12:09
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #14
 
Offca napisał(a):Na onecie był ostatnio artykuł o tym, że ostatnio jest MODA na dłuższe spowiedzi.
Nie zbadane sa ścieżki Pana Boga. Nasze narzekania z jednej strony są zasadne, z drugiej zaś stanowią w znacznym stopniu o duchowym i fizycznym wypompowaniu. Takie diabelskie dzieło, by tracić czujność, a i też pewnie w wielu wypadkach nadzieję.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
19-03-2007 12:15
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #15
 
Offca napisał(a):A ja myślę, że w 2012 kościoły będą pękać w szwach. W końcu co trwoga to do Boga.
myśle że nie, to psudoproroctwo wiąże sie stricte z New Age, żeby w nie uwierzyć trzeba wniknąć w ten świat, który z katolicyzmem nie ma nic wspólnego, wręcz przeciwnie- odciąga od Niego. Przecież każdemu katolikowi wiadomo że "Nikt nie zna dnia, ani godziny" w tym nasza nadzieja, żeby sie nie dać zwieść takimi głupotami.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
24-03-2007 20:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów