Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
DO MŁODYCH PRZEDEWSZYSTKIM
Autor Wiadomość
m-s47 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 33
Dołączył: Aug 2006
Reputacja: 0
Post: #1
DO MŁODYCH PRZEDEWSZYSTKIM
http://video.google.pl/videoplay?docid=2...0187088819
30-10-2006 22:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #2
 
Ładnie zestawione. Ale siezastanwiam się ciągle i ciągle... on mówi o tych chłopakach "bydło", a czy to do końca ich wina że stali się takimi jakimi są :?: Skoro rodzic jednego z chłopców mówi, że nie widzi winy po stronie syna :?:

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
31-10-2006 20:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
to Ja :) Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 515
Dołączył: Sep 2006
Reputacja: 0
Post: #3
 
ale zachowali się jak bydło a więc można tak powiedzieć
01-11-2006 03:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #4
 
No właśnie problem polega na tym, że jak niekórzy filozofowie uważali, czasami język kształtuje postawy. "Zachowuje się jak bydło" nie jest równe "jest bydłem", ale z czasem w mentalnosci takie uogólenienie zachodzi. To ryzykowne i niebezpieczne. No i mimo wszlekich brutalnych okoliczności - niesprawiedliwe.

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
01-11-2006 11:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
to Ja :) Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 515
Dołączył: Sep 2006
Reputacja: 0
Post: #5
 
no dobra, mogli napisać "oto przykład zezwierzęcenia" ponieważ zupełnie byli pozbawieni takich uczuć jak np.: emaptia, zrozumienie drugiego człowieka, współczucie, byli pozbawieni takiego zachowania jak np.: szacunek dla drugiego, byli pozbawieni takiej postawy jak np: nie wszystko muszę mieć i jak czegoś nie mogę dostać to godzę się z tym i nie używam agresji; no i takie sformuowanie już brzmi elegancko, prawda?
02-11-2006 15:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Myszkunia Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,371
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #6
 
Annnika napisał(a):czy to do końca ich wina że stali się takimi jakimi są
nie do końca. Właśnie: popatrzmy na rodziców, na ludzi "dorosłych", jak się zachowują, jak traktują dzieci; popatrzmy na media, na brutalne zdjęcia, filmy, opisy;na wygląd miast, gdzie mało miejsca na zabawę dla dzieci; na kreskówki, wśród których niektóre nadają się dla dzieci tak, jak wół do karety...
Annnika napisał(a):"Zachowuje się jak bydło" nie jest równe "jest bydłem", ale z czasem w mentalnosci takie uogólenienie zachodzi
właśnie. i takie "bydło" wtedy może pozostać "bydłem" do końca życia.Tzw. stygmatyzacja, z którą nie kazdy sobie poradzi, (a może nikt sobie nie poradzi zabrzmi bardziej prawdziwie). Ale: złe zachowanie uczniów powinno być nazwane w sposób ostry.

[Obrazek: mysz4.gif]
03-11-2006 16:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów