Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wulgaryzmy
Autor Wiadomość
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #151
 
:patrzy: Chyba za daleko od wulgaryzmów offtop poszedł. :offtopic:

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
01-08-2010 23:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Nicol@ Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,143
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #152
 
Od słowa do słowa i zaczęliśmy pisać nową bajkę nie związaną z tematem rozmowy.

Pod oknami mojego mieszkania mam boisko sportowe, gdzie kwitnie sport i kwitną "kwiatki" mowy ojczystej, tej mowy kuchennej.
Urwał i urwał - te przerywniki w wykonaniu pseudo sportowców są czasami nie do przełknięcia. Zastanawiam się niekiedy, czy te przerywniki im pomagają, czy nie przeszkadzają w zdobywaniu goli. A może wręcz przeciwnie?
Czy oni sobie dodają odwagi, czy stają się przez to doroślejsi, co nimi powoduje, że aż tak nie szanują swojego języka.
Lub mają mały zasób słów i ich słownictwo ogranicza się do tych kilku "urwałów"
A MOWA OJCZYSTA cierpi. [-X

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSXjHIPlX5f6E6wjNuyBma...natOJIeMF7]
02-08-2010 21:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Shou Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 572
Dołączył: Aug 2010
Reputacja: 0
Post: #153
 
Nie przeczytałem wątku, za długi jest, ale dorzucę swoje trzy grosze do tematu. Wulgaryzmy są grzechem, ale do tego jak wielkim zależy kontekst oraz okoliczności w jakim zostały one użyte. Moim zdaniem kierowanie ich pod czyimś adresem, celowo jest grzechem ciężkim. Natomiast (może się zdarzyć) przy jakimś niepowodzeniu, gdy nie odnosi się do konkretnych osób/y lekkim. Należy jeszcze zwrócić uwagę na to czy ktoś był świadkiem naszych "kwiatków językowych" bo wtedy możemy dodatkowo mówić o grzechu zgorszenia, czyli dawaniu złego przykładu.
W starym testamencie jest nawet fragment o tym jak to: pewien rodzaj mowy możemy przyrównać do śmierci. Jak go znajdę, oczywiście dopiszę w temacie.
01-09-2010 14:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów