Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wulgaryzmy
Autor Wiadomość
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #16
 
Ale bywa,że są osoby nieużywające wulgaryzmów oraz takie,które wpadły w istny nałóg.Nie szukam próżnej chwały,ale nie używam wulgaryzmów od małego,choć takowe słyszałem.
22-05-2007 18:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
MaLvA Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 141
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #17
 
w podstawówce to się szpanowało... kto więcej zna wulgaryzmów... ale jak się na ulicy usłyszało to samo tylko z innych ust, to aż się człowiek za głowę chwytał, że to tak brzmi... ale to czy sie ich używa zależy przede wszytskim od domu rodzinnego i znajomych; no i cóż nie ukrywam że mi się też czasem coś wyrwie, ale to muszą być już napraw [shadow=olive]ekstremalne [/shadow]sytuacje 8)

[ Komentarz dodany przez: Groniu: Pon 28 Maj, 2007 14:53 ]
Proszę używać domyślnego rozmiaru czcionki. Admin.
28-05-2007 14:08
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #18
 
Wulgaryzm (łac. vulgo)
To tak na marginesie;

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
21-07-2007 13:24
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Bioman Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 512
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #19
 
W moim środowisko tyle się już nasłuchałem wulgarnych ludzi, że cały jestem tym świństwem przesiąknięty. Ale mam fajny sposób, żeby ich nie naśladować. Zwykle w ekstremalnych sytuacjach używam wulgaryzmów modyfikowanych, żeby nikogo nie zgorszyć.
Typu np. ooo bulwwwwa. Albo zdrobniałe formy: o kurczę, o holender itp. To brzmi super light'owo. Albo jeszcze można rzucić tekst na rozładowanie napięcia:
"Czarna krowa w kropki bordo gryzła trawę kręcąc mordą". Powtarza się go tyle razy, aż szał nie minie (ale najlepiej powtarzać go głośno w myślach, bo jakby kto usłyszał, to mógłby się po kwiczeć ze śmiechu Duży uśmiech ).
Jak się potężnie wkurzę, to potrafię porządnie zakląć, ale w myślach albo tak żeby nikt nie usłyszał - parę razy w życiu mi się zdarzyło :/ . Ale ten ostatni sposób staram się wyeliminować xD .

[Obrazek: matrix-15.gif][Obrazek: matrix-21.gif][Obrazek: matrix-14.gif][scroll]?ycie to nie MATRIX 8) [/scroll]
21-07-2007 14:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #20
 
By cię chudy Mojżesz w siedzenie kopnął :!:
Bioman napisał(a):Zwykle w ekstremalnych sytuacjach używam wulgaryzmów modyfikowanych
genetycznie, czy BIOlogicznie? :mrgreen:

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
21-07-2007 14:24
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nieania Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,786
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #21
 
Wg mnie wulgaryzmów używają ci tylko, co nie potrafią zapanować nad sobą,. nad swoimi emocjami.

[center]Dla Jego bolesnej m?ki, miej mi?osierdzie...
[Obrazek: jezus2.jpg]

http://www.nie-umieraj.blog.pl
[/center]
21-07-2007 14:53
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Reketier Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 166
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #22
 
oj nie zawsze. Czasami można wpaść w nałóg. Wtedy k.... to stały przerywnik, jak mówiła moja polonistkaDuży uśmiech Wiele zależy od towarzystwa, w którym się obracasz.

Early one mornin' while makin' the rounds
I took a shot of cocaine and I shot my woman down!
Got up next mornin' and I grabbed that gun took a shot of cocaine and away I run!
21-07-2007 16:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #23
 
Wulgaryzmy świadczą o braku kultury lub o podatności na negatywne wpływy i obniżają poziom cywilizacji.A są tworzone z nudów i często przez osoby o małym zasobie słów.To powoduje,że powstają namiastki słów.Następnie te namiastki wkraczają do różnych środowisk i często istnieje na nie bierne przyzwolenie.

By wejść na wyższy poziom cywilizacyjny trzeba postawić sobie wymagania:

-brak nienawiści
-brak wulgaryzmów
-wyzbycie się uprzedzeń i przesądów
-brak egoizmu i pychy
-bezinteresowność
-kultura wysoka
-brak nałogów
21-07-2007 16:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Bioman Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 512
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #24
 
Cytat:By cię chudy Mojżesz w siedzenie kopnął :!:
:hahaha: Chybaby nie do kopnął, bom za wysoki Duży uśmiech
Ale serio, to za co miałby mi kopa zasadzić? Przecież staram się unikać wulgaryzmów.
A jak nie wytrzymuje, to po prostu śmieszną rzecz typu bulwa zasadzę i jest spox.
Ks.Marek napisał(a):
Bioman napisał(a):Zwykle w ekstremalnych sytuacjach używam wulgaryzmów modyfikowanych
genetycznie, czy BIOlogicznie? :mrgreen:
Raczej... bio-light'owo-wrazowo xD
nieania napisał(a):Wg mnie wulgaryzmów używają ci tylko, co nie potrafią zapanować nad sobą,. nad swoimi emocjami.
To widać, nikt Cię jeszcze w życiu porządnie, jak to się mówi nie rozjuszył.
Normalnie, jak nie odreagujesz, to cię krew zaleje #-o .
Dlatego najlepiej wymyślić jakiś śmieszny tekst na rozładowanie atmosfery.

[Obrazek: matrix-15.gif][Obrazek: matrix-21.gif][Obrazek: matrix-14.gif][scroll]?ycie to nie MATRIX 8) [/scroll]
21-07-2007 18:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nieania Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,786
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #25
 
Bioman napisał(a):To widać, nikt Cię jeszcze w życiu porządnie, jak to się mówi nie rozjuszył.
Nie pouczaj mnie o tym co przeżyłam ok.? Kwestia siły charakteru w pewnych sytuacjach.

[center]Dla Jego bolesnej m?ki, miej mi?osierdzie...
[Obrazek: jezus2.jpg]

http://www.nie-umieraj.blog.pl
[/center]
21-07-2007 18:26
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
narbukil Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 503
Dołączył: Apr 2007
Reputacja: 0
Post: #26
 
Bioman napisał(a):nieania napisał/a:
Wg mnie wulgaryzmów używają ci tylko, co nie potrafią zapanować nad sobą,. nad swoimi emocjami.

To widać, nikt Cię jeszcze w życiu porządnie, jak to się mówi nie rozjuszył.
Normalnie, jak nie odreagujesz, to cię krew zaleje .
nieania napisał(a):Bioman napisał/a:
To widać, nikt Cię jeszcze w życiu porządnie, jak to się mówi nie rozjuszył.

Nie pouczaj mnie o tym co przeżyłam ok.? Kwestia siły charakteru w pewnych sytuacjach.
nie kreuj się na jedyną sprawiediwą Joannę D`Arc ok? Sama zaczynasz polemikę, a potem pretensje.

Ogniu, krocz ze mn?!!!
21-07-2007 19:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Bioman Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 512
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #27
 
nieania napisał(a):
Bioman napisał(a):To widać, nikt Cię jeszcze w życiu porządnie, jak to się mówi nie rozjuszył.
Nie pouczaj mnie o tym co przeżyłam ok.? Kwestia siły charakteru w pewnych sytuacjach.
=; Spokojnie, nie pouczam Cię. Przeżyłaś to co przeżyłaś. Ale nawet jak ktoś ma silny charakter, to w niektórych sytuacjach i tak musi w jakiś sposób odreagować.
Np. ks. Marek ma bardzo silny charakter, ale jak czyta takie cóś jak posty takiego Biomana i coś go w nich wku... wkurzy Duży uśmiech , to potrafi tak fajnie zatekścić (- sposób odreagowania), że Biomanowi nieraz gały :shock: wyłażą z orbit.
Ale nie żebym był od razu zły Duży uśmiech .

[Obrazek: matrix-15.gif][Obrazek: matrix-21.gif][Obrazek: matrix-14.gif][scroll]?ycie to nie MATRIX 8) [/scroll]
21-07-2007 20:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nieania Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,786
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #28
 
narbukil napisał(a):nie kreuj się na jedyną sprawiediwą Joannę D`Arc ok? Sama zaczynasz polemikę, a potem pretensje.
Z tobą rozmawiam? Wpadłeś ni stąd ni zowąd i jakieś opinie wystawiasz.

Bioman napisał(a):le nawet jak ktoś ma silny charakter, to w niektórych sytuacjach i tak musi w jakiś sposób odreagować.
Na to są przecież różne sposoby, znacznie bardziej kulturalne... Poza tym, nie powiedziałam, że zawsze jest tak jak ja napisałam i że to tylko moje zdanie... rozpoczęłam od zwrotu wg. mnie.

[center]Dla Jego bolesnej m?ki, miej mi?osierdzie...
[Obrazek: jezus2.jpg]

http://www.nie-umieraj.blog.pl
[/center]
21-07-2007 20:25
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
narbukil Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 503
Dołączył: Apr 2007
Reputacja: 0
Post: #29
 
nieania napisał(a):Z tobą rozmawiam? Wpadłeś ni stąd ni zowąd i jakieś opinie wystawiasz.
Bo drażni mnie takie zachowanie. Starasz się nam zaimponować, że coś przeżyłaś? Każdy coś przeżył, a ty starasz się robić z siebie autorytet w sprawie życiowego doświadczenia i to już w którymś temacie.

Ogniu, krocz ze mn?!!!
21-07-2007 20:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nieania Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,786
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #30
 
narbukil napisał(a):Bo drażni mnie takie zachowanie. Starasz się nam zaimponować, że coś przeżyłaś?
Niczym nie staram się imponować. W pewnych tematach mówiąc o czymś podpieram doświadczeniem, autopsją, żeby ktoś nie powiedział, że z księżyca wiedzę zebrałam.
A w tym temacie, najwyraźniej nie zrozumiałeś o co chodzi. Bo akurat nie jest ważne to, czy ja coś przeżyłam, czy nie, ale o to, co zasugerował Bio, jakby znał mnie lepiej niż ja sama.

[center]Dla Jego bolesnej m?ki, miej mi?osierdzie...
[Obrazek: jezus2.jpg]

http://www.nie-umieraj.blog.pl
[/center]
21-07-2007 20:43
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów